Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Fortune

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми Fortune

    Първоначално публикуван от kosiqn Преглед на мнение
    евтиното винаги излиза по скъпо.
    Да обаче ако пък евтиното излезе свястно кефа е голям.

    Коментар


    • От: Гуми Fortune

      От покупка на Fortune има (или по скоро имаШЕ) полза и случаите когато бяха на цена с 50 или повече от 50% по ниска от тази на относително свястна гума. Бяха добър компромис и бюджетно решение в случаите "нямам пари а ми се кара". Все пак всеки може да извади 40 - 45 лева за гума, а ако е нова от магазина направо супер, пък била тя и малко по не качествена и нетрайна от тези на реномираните марки.
      За съжаление обаче търговците усетиха големия интерес към бюджетните решения и отговориха с вдигане на цената. Което пък обезмисля покупката.
      Няма смъсъл да дадеш 60 - 70 лева за Fortune като за 90 - 100 може да си намериш Mitas. Не знам дали сравнението е много подходящо ама аз лично съм си откарал с митаски така че ако трябва да избирам дали да дам 70 лева за Foftune или 100 за Mitas, митаса ще спечели. Ако обаче Fortuneto е 45 а мистаса - 100 лв, бих се замислил сериозно...
      Въпрос на вкус, или по скоро на финансова възможност : )

      Коментар


      • От: Гуми Fortune

        Не съм съгласен. Пестиш 50-60лв като си купиш гума и на третото каране да трябва да се прибереш авариино с разпрана гума или скъсани телове. Кое му е евтиното. Аз ако ще давам 100лв за Митас ще си купя Максис ... или ще дам още 20-30лв да си взема континентал. Един континентал на моето каране всяка седмица или през седмица ме издържа от зима до зима кажи речи. Есента слагам нов и карам до другата есен.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • От: Гуми Fortune

          Лично аз съм свалял Дънлоп на 3 карания за да сложа Фортуна. Предстоеше снежно каране на 40 см редовен сняг до една хижа на 1500м. На 0,5атм в снега се държи перфектно. И за кал е добра. Но за каменлив терен един колега има твърд отговор на въпроса колко кара "виетнамката" - 20 мин. Точно за толкова се качва Кърнарската пътека - около 5км.
          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
          0894328706

          Коментар


          • От: Гуми Fortune

            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
            ...
            Идеята по скоро беше че не даваш много пари на куп и е по "безболезнено" за джоба. Не че се пести толкова...
            Вече е без знначение де, щом цените им се доближиха до тези на по свестните...

            Коментар


            • От: Гуми Fortune

              Ако, говорим за задна 19'' гума, варианта Фортуна се обезсмисля, защото има Дънлопи за 84лв.
              Иначе, Фортуната е пробвана в кал - супер е, но малко само да заветря и край, заобля се за секунди.
              Gas Gas ec 250

              Коментар


              • От: Гуми Fortune

                Ето и снимки на гумата.Малко са калпави ама толкова може гсм-а.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Гуми Fortune

                  Неправилен монтаж - по друг начин, не може да се скъса теления борд.
                  Gas Gas ec 250

                  Коментар


                  • От: Гуми Fortune

                    Здраве да е.

                    Коментар


                    • От: Гуми Fortune

                      Е, тук вече не е виновна марката. Намали малко упражненията на "гладиатора"...
                      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                      0894328706

                      Коментар


                      • От: Гуми Fortune

                        Фортуна са добри,защото шарката не е тяхна,един приятел си взе /Пирели/ или друга марка със същата шарка,едно към едно....от там Фортунци са взели модела,цената пада на половина,защото тя е само от найлон,не е вложен каучук,не плащаш и за марка,да,същата тази шарка на марковата гума,може да те изкара повече,но 120лв-45лв,еми ще си купя две и ще карам малко повече.....фортунци не са открили топлата вода,както казах шарката е крадена,затова гумата се държи добре на сняг и кал,заминава бързо защото е от евнин материал,който се продава на евтина цена,всеки си прави сметака и си пие кафето/бирата

                        Коментар


                        • От: Гуми Fortune

                          В началото се намираха по 40-45 лв. сега ако наистина са 60-65 е абсолютно безсмислено.
                          По-добре една хубава за 90-100 отколкото 2 смотани за по 50, и да трепериш постоянно дали ще се прибереш или ще сменяш гуми в балкана.
                          На всичко отгоре все по-лесно се намират карани 1-2 пъти гуми за по 40-50 лв, по-специално 19-ки, но и 18 излизат.
                          Последните ми няколко гуми са все Мишелин. Мога да бас да се хвана че 3 фортуни няма да изкарат колкото един MH3 да речем.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • От: Гуми Fortune

                            Слагал съм и други гуми нито една не е свършвала със скъсани телове.По скоро трябва да намаля пържолките ;-) .За съжаление вече ги няма по 45лв. ,а и гледам "марковите" гуми вече са на нормална за средния ендурист цена.Аз просто исках да закърпя положението за месец,но уви така го закърпих ,че направо го разкинах.

                            Коментар


                            • От: Гуми Fortune

                              Лошото е, че докато Фотуните гонят цените на марковите, качеството на"марковите" нещо тръгна към Фортунското. И какво да очакваш от една "маркова" гума на която под известната марка пише произведено в Тайван, Индонезия или още по-абсурдното - "произведено в Китай по Тайванска технология"
                              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                              0894328706

                              Коментар


                              • От: Гуми Fortune

                                Колеги, от къде в София мога да си купя от тези фортуни да ги пробвам.Трябва ми 17" задна
                                Opel Frontera A 2.4 - 125hp

                                0888400831 - Митко!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X