Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

    Всичко се разглобява, и буталцето и гумичките.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

      Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
      Не не съм ги махал.Те може и да не се махат?Да са капсуловани?Не съм ги заглеждал,но вХонда ги доставят с оста и пружинката в комплект,което ме кара да си мисля че всичко си е зглобено,оста с гумичките на нея и пружинката.
      Днес си ги поръчах,те рано или късно ще потрябват.А довечера мисля да разкача помпата от маркуча,да запуша с пръст дупката и да помпам за да видя дали ще създаде налягане.Така би трябвало да разбера дали проблема е в помпата.

      Помпата си създава налягане.Като запуша с пръст дупката ме избутва и искарва сп.течност според мен достатъчно.Остава да разхвърлям сп.апарат.Единствено него не съм расчастил?Иначе пак същото слет пробите с помпата.Като направих цитираната гоге проба и си свързах всичко дереджето си остана същото.
      За до не досаждам повече и да не пълня форума ще пиша като оправя нещата

      Коментар


      • #48
        До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

        И аз имах този проблем миналото лято с предната спирачка.Какво ли не правих и все си оставаше мека (с по голям ход) Накрая ми писна и реших да я карам така все пак тя си спираше добре. След пет шест карания сама се оправи.

        Коментар


        • #49
          До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

          Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
          И аз имах този проблем миналото лято с предната спирачка.Какво ли не правих и все си оставаше мека (с по голям ход) Накрая ми писна и реших да я карам така все пак тя си спираше добре. След пет шест карания сама се оправи.

          Моита започва да хваща слид около3-4 см.ход на ръкохватката.Ще покарам малко че тя вече сама се разглобява като ме види и ще видим.Направи ми впечатление че едното бутало на сп.апарат излиза по бързо от другото ,та и тях ще почистя като имам време.

          Коментар


          • #50
            До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

            Ако не ти задъжа това не е проблем. Почти винаги едното тръгва по- рано.

            Коментар


            • #51
              До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

              Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
              И аз имах този проблем миналото лято с предната спирачка.Какво ли не правих и все си оставаше мека (с по голям ход) Накрая ми писна и реших да я карам така все пак тя си спираше добре. След пет шест карания сама се оправи.

              Значи и мойта спирачка се оправи след едно по дълго каране, 150км.
              Но като ме пристигне сп.помпа ще си я сменя да знам че си е ок.и там

              Коментар


              • #52
                СПИРАЧКАТА НЕ МИ РАБОТИ

                Смених маркуча на предната ми спирачка на мотора че старият беше спукан и като го сложих почнах да обезвъздушавам обаче не иска да се ВТВЪРДИ РЪЧКАТА,съвсем малко само се втвърди и не иска повече,а колелото съвсем малко задържа.Апаратите са БРЕМБО

                Коментар


                • #53
                  До: СПИРАЧКАТА НЕ МИ РАБОТИ

                  Първоначално публикуван от blajetoo Преглед на мнение
                  Смених маркуча на предната ми спирачка на мотора че старият беше спукан и като го сложих почнах да обезвъздушавам обаче не иска да се ВТВЪРДИ РЪЧКАТА,съвсем малко само се втвърди и не иска повече,а колелото съвсем малко задържа.Апаратите са БРЕМБО
                  Прочети цялата тема и ще намериш одговор.Опитаи да обезвъздушиш от долу нагоре,като вкарваш сп.течност от болта за обезвъздушаване на апарата чрез спринцовка с маркуче.Естествено трябва да ти е отворена сп.помпа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                    И аз имах подобен проблем на предния ми КТМ и там където ми я сменяваха леко надуха с компресор протече и готово...иначе на "самотек" нещеше...На този КТМ стана без компресор само го оставиха 10-15мин и сам се обезвъздуши...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                      http://www.youtube.com/watch?v=hl_kToT1jM4 ето клипче как сменят спирачната течност начина описан в първата страница
                      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                        http://www.youtube.com/watch?v=1Yo80...eature=related раздвижване и почистване на спирачния апарат с паста "за зъби" нека някой, ако знае верно каква е тая паста да напише иначе начина е доста ефективен.
                        http://www.youtube.com/watch?v=_6Hph...eature=related
                        http://www.youtube.com/watch?v=9VtaZMdAEQM&NR=1
                        http://www.youtube.com/watch?v=1Q0F3vvZax8&NR=1
                        тук може да се види смяната на спирачни гумички и обезвъздушаването в 3 части, от които най-често почват да задържат спирачните апарати, нека да обърна внимание вижте с какво мажат водачите на апарата! високотемпературна грес или нещо по специално / шприца и тубичката/ нека който е наясно да допълни.
                        Последно редактирано от spower; 10-09-10, 15:11. Причина: допълване
                        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                          Гледах клипчето и не видях никаква паста "за зъби" да се използва. Апаратът се измива с течен сапун и четка за зъби, после се раздвижват буталцата, смазват се и финито.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                            Здравейте, колеги!
                            Малко да обновя темата за спирачките, или по-скоро да споделя една хитринка, която открих докато се борех с моята спирачка. Ще започна малко по-отдалеч, за да няма недоразумения. Значи предната ми спирачка задържаше и след известно обливане със силиконов спрей и търкане с парцала, реших че гумичките са за смяна. Така и се оказа, но само за прахоуловителите (при мен са гумички и прахоуловители). Та дойдоха ми гумичките и дойде време за "блидване" на спирачката. Тук е момента да отбележа, че ако не се налага наистина да разглобявате помпата или спирачния апарат, по-добре не го правете - ще ви коства повече време и нерви. Най-лесния начин за смяна на сп. течност е по-горе споменатия метод от колегите - с доливане на нова течност и изпускане на старата, докато не потече нова. Опаковка от 250 гр. ми стигна за смяна на течността на задната спирачка и "блидване" на предната два пъти; остана ми и за доливане.
                            След като сте напълнили системата и от пробката отдолу вече започва да тече спирачна течност без да се появяват балончета в изпускателното маркуче, но все още лостчето продължава да е меко, значи имате въздух някъде по спирачния маркуч и той най-вероятно е до помпата (особено ако сп. маркуч тръгва от кормилото нагоре, както е в повечето случаи - това го пише по-нагоре в темата, ама съм сигурен, че ще има хора, които не са го прочели). Аз какво направих - понеже продължаваше да ми задържа предната спирачка, свалих спирачния апарат, махнах накладките и започнах да помпя докато излязат сп. бутала на около 2/3 (все пак не искаме да ставаме в спирачна течност отново); след това натиснах буталата обратно, докато влязат напълно. Много внимавайте и следете нивото в помпата, защото ако влезе въздух отгоре, нищо не правите. Имайте предвид, че като излизат толкова много сп. бутала, нивото спада доста бързо. След като върнете буталата на мястото им, помпите спирачката и балончетата излизат; колкото повече пъти повторите процедурата, толкова по-добре. Това е! Надявам се да съм бил полезен. Поздрави!
                            Последно редактирано от druz; 30-04-12, 11:59.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X