Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с предната спирачка

    А относно гумичката "диафрагмата" на помпата отгоре?Как да я поставя?Прибрана или распъната?

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с предната спирачка

      Задачата на тази "диафрагма" /защо ли се сещам за контрацептиви/ е да ти компенсира спадането на нивото на спирачната течност с износването на накладките. Като я монтираш гледай да е така ,че под нея да остане минимално количество въздух.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с предната спирачка

        Ясно благодарности

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с предната спирачка

          Днес дойде време да я сменям спирачната течност и с предната спирачка нямаше проблеми по този начин описан по горе. Изтече си сичко както трябва и гравитацията си свърши работата На задната обаче се сблъсках с проблеми. Първо отворих казанчето и вътре нямаше грам спирачна течност Само някакви отайки. Отвих клапана за обезвъздушаване и тръгнах да наливам, обаче не потича нищо. Отвих го до край и останових, че е адски запушен. Почовърках го с една игличка и го продухах с компресора и вд 40 и се отпуши . После почнах да наливам течност обаче пак не течеше отзад, та се наложи да припомвам спирачката и да следя нивото в казанчето за да не дърпа въздух и така излях бая спирачна течност за да се промие хубаво, защото старата изглеждаше така (вижте прикачения файл) Явно спирачната течност не бе сменяна много много отдавна И сега видях защо е хубаво да се следи нивото и и да се сменява редовно.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с предната спирачка

            Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
            старата изглеждаше така (вижте прикачения файл) Явно спирачната течност не бе сменяна много много отдавна
            Тая в кутийката направо си е като нова.
            Ако видиш наистина занемарена и стара течност ще разбереш за какво ти говоря

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с предната спирачка

              Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
              Гумичка няма то си е конус наи вероятно е наранен виж го и може да го смениш

              Май ще трябва да си потърся друго "обезвъздушителче",Това сълзи през резбата?

              Коментар


              • #37
                До: Проблем с предната спирачка

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Тая в кутийката направо си е като нова.
                Ако видиш наистина занемарена и стара течност ще разбереш за какво ти говоря
                това ти се струва така, защото тук беше омешана с тази от предната спирачка, която беше добре и с малко от новата , от която чаках да потече хубаво за да промие. Иначе си беше направо кафяво-черна Но това са си задължителни неща, които трябва да се проверят преди да се кара един мотор де ... За това сега проверявам и сменям сичко, което ми е по силите , за да ми мирна главата после .
                Последно редактирано от skreeper; 25-01-09, 22:48.

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем с предната спирачка

                  След като смених спирачната течност на предната спирачка и след всички по гори описани начини не успяван да я направя твърда,както беше прети.Задействаше след 1см.натиск на лосчито а сега е доста мека и като напомпам няколко пъти няма промяна.
                  Мисля да си сметя гумечките на спирачната помпа,че просто незнам вече каде дтугаде може да е проблема? Ако някойсе сеща за нещо дгуго??
                  Не може да е останал въздух вътре,пълних и отдолу нагоре,разкачах и вдигах по-високо сп.помпа ако е остонал въздух в горната част да излизи и пак мека спирачка.
                  Има ли от къде да се взема гумички за спирачната помпа освен от Бултрако че там 2 седмици се чака?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем с предната спирачка

                    Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
                    След като смених спирачната течност на предната спирачка и след всички по гори описани начини не успяван да я направя твърда,както беше прети.Задействаше след 1см.натиск на лосчито а сега е доста мека и като напомпам няколко пъти няма промяна.
                    Мисля да си сметя гумечките на спирачната помпа,че просто незнам вече каде дтугаде може да е проблема? Ако някойсе сеща за нещо дгуго??
                    Не може да е останал въздух вътре,пълних и отдолу нагоре,разкачах и вдигах по-високо сп.помпа ако е остонал въздух в горната част да излизи и пак мека спирачка.
                    Има ли от къде да се взема гумички за спирачната помпа освен от Бултрако че там 2 седмици се чака?
                    Преди да се вкараваш във филми с гумички и пр. вземи закарай мотора при някой да ти погледне хубаво системата. Вероятността да не си се преборил с въздуха е огромна

                    Ако си от София звънни на 0889289511 и нека хората си кажат мнението преди да пазаруваш каквото и да е

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с предната спирачка

                      Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
                      След като смених спирачната течност на предната спирачка и след всички по гори описани начини не успяван да я направя твърда,както беше прети.Задействаше след 1см.натиск на лосчито а сега е доста мека и като напомпам няколко пъти няма промяна.
                      Мисля да си сметя гумечките на спирачната помпа,че просто незнам вече каде дтугаде може да е проблема? Ако някойсе сеща за нещо дгуго??
                      Не може да е останал въздух вътре,пълних и отдолу нагоре,разкачах и вдигах по-високо сп.помпа ако е остонал въздух в горната част да излизи и пак мека спирачка.
                      Има ли от къде да се взема гумички за спирачната помпа освен от Бултрако че там 2 седмици се чака?
                      Изчисти ли си и разглоби ли помпата и апарата до най малката им част ?
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с предната спирачка

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Преди да се вкараваш във филми с гумички и пр. вземи закарай мотора при някой да ти погледне хубаво системата. Вероятността да не си се преборил с въздуха е огромна

                        Ако си от София звънни на 0889289511 и нека хората си кажат мнението преди да пазаруваш каквото и да е

                        Лошото е чи нямам книшка за мотор,а и тия простотии с курсовете...Още не провеждат курсове за А категория.
                        Та не мога да им го закарам.
                        Иначе за въпроса на Краси да Разглобих всичко на части извадих и пластмаската на дъното на спирачната помпа,че беше много замърсена,както и цялата система.Изчистих всичко самите гумички на помпата внимателно ги порастворих да не са се слепнали.Мисля че ако испускат би трябвало да има сълзена откъм оста където излиза към ракохватката?А при мен няма?
                        Отникъде няма теч,освен леко сълзене през резбата на обезвъздушителчето доло на апарата.
                        Има едно нещо което може би небеше правилно "промих системата с един шприй на "Cosmos".Гръцкй шпрей от типа на "WD-40".Просто беше много замърсена системата.При промиването всичко апсолютно беше разглобено.След това всичко събрах и напълних със спирачна течност,като оставих доста да мине за да промие и обезвъздуших от доло нагоре.След всичко това незнам какво да е освен помпата?
                        Последно редактирано от aszxcv; 02-02-09, 20:31.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с предната спирачка

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Изчисти ли си и разглоби ли помпата и апарата до най малката им част ?

                          А за спирачния апарат не съм вадил цилиндрити които избутват наклатките.Но те си се движат и не тикат,та мисля че няма нужда да го правя.И апарата го промивах с шпрея старателно,после и със сп.течност

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                            Хм, трудно е да се каже така, сложен ти е случая май
                            Но ако гумичките ти са се раздули ще ти е все стегната спирачката и ще задържа, ще е и много твърда на пипане. Щом е мека все ми е на ума че някъде имаш въздух.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                              Щом казваш, че си раглобил помпата и буталцето... Да те питам - вади ли гумичките от буталото, защото те са с посока и при слагането ако си я обърнал тази посока ще се получи точно това за което говориш - пропадане на ръчката и никакъв натиск
                              Това е едното за което се сещам, второто Краси ти каза, при раздуване те започват да заяждат...
                              Остава вариант да са се разяли и поразложили и така да изпускат, но това страшно много ме съмнява да се е получило и то за кратко време - почти е невъзможно да се получи от спрея за ден, два

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

                                Не не съм ги махал.Те може и да не се махат?Да са капсуловани?Не съм ги заглеждал,но вХонда ги доставят с оста и пружинката в комплект,което ме кара да си мисля че всичко си е зглобено,оста с гумичките на нея и пружинката.
                                Днес си ги поръчах,те рано или късно ще потрябват.А довечера мисля да разкача помпата от маркуча,да запуша с пръст дупката и да помпам за да видя дали ще създаде налягане.Така би трябвало да разбера дали проблема е в помпата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X