Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Ами налял съм му 2л МОТУЛ.Преди 3 дни му долях още 300гр.А последната проверка я направих след преход до Средногорец.Прибрах се и веднага го примерих, но даже и на върха на щеката нямаше.Мисля да източа маслото и да видя колко ще изтече, макар че съм сигурен, че ще е над 2л.

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Значи е жаден доста и пие масло . При такъв разход на масло не може да не виждаш пушек и да не ти е черен ауспуха . На свободна дай повечко газ - почти до максимума и върни рязко ръчката . Гледай какво ще излезе от ауспуха .

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Пешо направих каквото каза, но мотора изпушваше само в най-високите и то в рамките на нормалното (сравнено с количеството пушек на моторите на приятелите ми).Не мисля, че гори маслото.Поне не толкова де Само че никой не може да ми даде съвет от какво може да е проблема.Един казва клапана в рамката не ти държи маслото, друг вика луд ли си бе няма никъв клапан в рамката проблема е от помпата.Незнам на кой да вярвам.Въпроса е трябва ли да се притеснявам за "здравето" на мотора или проблема не е толкова значителен.

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Първоначално публикуван от passador83 Преглед на мнение
          Пешо направих каквото каза, но мотора изпушваше само в най-високите и то в рамките на нормалното (сравнено с количеството пушек на моторите на приятелите ми).Не мисля, че гори маслото.Поне не толкова де Само че никой не може да ми даде съвет от какво може да е проблема.Един казва клапана в рамката не ти държи маслото, друг вика луд ли си бе няма никъв клапан в рамката проблема е от помпата.Незнам на кой да вярвам.Въпроса е трябва ли да се притеснявам за "здравето" на мотора или проблема не е толкова значителен.
          вярвай на този който ти казва, че няма клапан в рамката
          на сушата и град помага

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от passador83 Преглед на мнение
            Другия проблем е че вече 3 път ми чупи пружината на обтегача на ангренажната верига.След първия път смених обтегача с такъв от CRF, абсолютно същият е, но след 2 излизания отново скъса пружината.Закарах го на същия майстор, който ми сложи CRF-ския обтегач, направи я и на следващото излизане пак същия х...й. Какъв може да е проблема?
            Последното питане е относно съединителя.Доста е твърд, като го сравнявам с на колегите каращи XR.Не ми е такъв проблем, но взе да ми къса жилата.Нормално ли е това и ако си взема оригинално жило ще реши ли проблема. Силно се надявам да не са дискутирани мойте проблеми, но с търсачката не открих нищо по темата.Благодаря предварително.
            Поздрави!
            Със сигурност си купи нов оптегач, стария колкото и да го ремонтираш се чупи бързо. Само да споделя какво беше при мен. Едно от звената на ангренажната верига беше се счупило и оразуваше нещо като нокът, който беше издрал до неузнаваемост плзгача и успокоитела на ангренажната верига, и незнам дали е така но все ми се струва вибрециите получени от това "дране" са провокирали да се счупи пружинката на обтегача, така че ако можеш провери и това. Едно временно решение ама не ти го препоръчвам: отремонтираш си пружинката, не знам дали си го отварял вече оптегача ама не е голяма философия, слагаш го като си пише и слагаш достатъчно дълъг болт, който да застопори винта вътре. Така няма да се счупи но и ще стои само на едно положение, т.е. не е хубаво да караш много дълго така, защото макар и малко веригата се разтяга (няма нищо вечно), и така няма да може да се оптегне сама, каквато е ролята оптегача. Но може би това вече са ти го казали. Аз карах така докато пристигна новия.
            За съеденителя не мога да ти дам точен съвет. Аз си го смених с нови дискове, но лошото е че всичко е свързано с $$$. Ако бронята на жилото ти е здрава потърси някой който да ти сложи само здраво жило щото иначе пак е $$$. Слабо място е около аспуха. Там доста често прегаря обвивката макар да има и допълнителен гумен маркуч и влиза вода и жилото заминава. Това е което мога да споделя от моя опит с ХР, макар че вече изневерих на марката. Успех и и много емоции с тази здрава машина.
            [IMG]http://media.snimka.bg/8339/022934139-big.jpg?r=0[/IMG] Kакто искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях! (Библията)

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Първоначално публикуван от passador83 Преглед на мнение
              Пешо направих каквото каза, но мотора изпушваше само в най-високите и то в рамките на нормалното (сравнено с количеството пушек на моторите на приятелите ми).Не мисля, че гори маслото.Поне не толкова де Само че никой не може да ми даде съвет от какво може да е проблема.Един казва клапана в рамката не ти държи маслото, друг вика луд ли си бе няма никъв клапан в рамката проблема е от помпата.Незнам на кой да вярвам.Въпроса е трябва ли да се притеснявам за "здравето" на мотора или проблема не е толкова значителен.
              Гледай цвета на пушека след като си върнал газта до край . Направи следното : Загрей мотора на ход поне 15-20 мин. Спри и провери маслото . Ако липсва долей до средата на щеката . Направи 100 - 200 км преход . На загрял двигател пак го провери . Ако пак го няма работата е ясна - излязло е през ауспуха . В рамката клапан няма .

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Ти маслото веднага след като загасиш двигателя ли го мериш ?
                Симеон Симеонов - 0878666200
                Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                Suzuki - A way of life

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Маслото го меря на добре загрял двигател непосредствено след като го изгася. След това изчаквам 2-3 мин. и правя втора проверка.
                  Днес източих маслото и събрах над 2л. Това количество не е ли напълно достатъчно, за да отчете поне над минимума?
                  Пешо мотора изпушва съвсем нормално (черен пушек). Днес говорих с един приятел, който кара същия мотор и ми каза, че и при него маслото винаги е на върха на щеката и да не се шашкам. Само че тази щека японеца не я е пставил за красота нали?

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    Имал съм няколко ХР - а 400 и на всичките маслото им е било между мин и макс на щеката . Долей както ти казах по - горе .

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Първоначално публикуван от passador83 Преглед на мнение
                      Маслото го меря на добре загрял двигател непосредствено след като го изгася. След това изчаквам 2-3 мин. и правя втора проверка.
                      Днес източих маслото и събрах над 2л. Това количество не е ли напълно достатъчно, за да отчете поне над минимума?
                      Пешо мотора изпушва съвсем нормално (черен пушек). Днес говорих с един приятел, който кара същия мотор и ми каза, че и при него маслото винаги е на върха на щеката и да не се шашкам. Само че тази щека японеца не я е пставил за красота нали?
                      Има нещо гнило в тая работа! Или не мериш като хората или не обясняваш като хората или ти я няма маслената помпа.Не е възможно да караш половин ден и на щеката да няма никой.Ще ти предложа един експеримент-източи маслото , остави го да изстине до стайна температура(там час-два,колкото е нужно) и го налей,след което премери нивото(без да палиш мотора).Засечи с какво темпо спада(пак без да палиш мотора) и пиши да видим какво се случва.
                      ПП.Що не качиш една хубава снимка на мотора да го видим,че от аватара не си личи много-много...
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Абе и аз съм изгорил да има да няма над 100литра масло с моя ХР. Хванал съм си правило че когато маслото остане на върха на щеката е за смяна. В началото това се случваше на 2000км, след това по-начесто, сега ако изкарам 800км съм доволен. Но когато източа маслото/което на върха нащеката/ при загрят двигател и от всички пробки/включително и масления филтър/ в тавата се събира не повече от 1100- 1200мл масло. пробвал съм и от мин до макс на щеката е 500мл, а от въха до макс е 600мл. То ипо каталог мотора го дават да събира 1800мл. И друго, при температура около 20 гр е невъзможно да се налее цялото количество масло наведнъж без да се изчака или да се порита с манивелата. Провери оригинална ли ти е щеката . Моята от опръстена до макс е 120мм, а до върха 210мм.
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                          ...И друго, при температура около 20 гр е невъзможно да се налее цялото количество масло наведнъж без да се изчака или да се порита с манивелата...
                          А! Що бе? При мен се събира...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Ами явно аз му наливам по гъсто масло/ 20W50/ карам. И друго, случва се мн често с дни маслото да си седи на щеката където си е без да се утича. Друг път пък го няма......явно зависи маслената помпа в какво положение остава/точно тя е "клапанът"/.
                            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                            0894328706

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              При мен всеки път всичко става по един и същи начин-наливам,пускам щеката и вадя-нивото е много над максимума(всеки път горе-долу на едно и също място-почти опира в капачката) и ако не паля мотора с дни си стои горе(за да стигне средата са необходими 5-6 дена). Наливам 15w50.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Здравейте отново.Първо искам да се извиня на всички, които си блъскаха главите заради моята глупост.Казвам го, защото днес източих маслото за втори път и направо се втрещих - има няма 500мл.Ми как да го отчете щеката? Предния път съм го източил в шише 1л и съм се заблудил, че е двулитрово. Срам... Явно Пешо е разкрил проблема още от първия път, но аз упорито отказвам да повярвам, че моторът ми пие по 1,5л масло на 1000км.Ква е тая жажда бе??? Продължавам да твърдя, че моторът не пуши повече от нормалното, защото се консултирах и с хора, които уж разбират доста(поне такова впечатление оставят). Предполагам, че проблемът е или в гумичките на клапаните, или маслените сегменти.Прав ли съм?Скъпо ли излиза такъв вид ремонт? Още веднъж благодаря за съдействието на всички! Ето и една снимка на машината по рекуест на Емо..
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0030.jpg
Прегледи:1
Размер:154.0 КБ
ID:5372407

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X