Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Зависи къде,как ще караш мотора.Аз съм имал ХР 400-карах го 2 години.Карал съм и 600.И двата ще ти вършат работа,но пак казвам,зависи къде и за как искаш да караш мотора.По принцип златната среда е 400 кубика.Това е модел,доказал се в годините,пословично здрав,когато ми кажат ХР400 се сещам само за едно-наистина корав мотор,който никога не ме е предавал.Много лесен и непретенциозен за обслужване.Отлични ниски,които много пъти са ме искарвали без проблем в бая засукани дерета.Най добре да покараш и двата за да видиш кой ще ти е по-добре от към мощност.Но пак казвам,зависи къде и как искаш да го караш.Ако имаш въпроси свързани с модела,ще се радвам да помогна.Поздрави!
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Аз си мисля за 600, щот е по-голям и по-висок а на тегло е почти колкото Хусварна-та ( пък и ми се струва че ще е по-евтин откъм консумативи, все пак е стар модел и то доста)

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Емо, щом искаш големия и тежкия тогава по-добре си вземи ХR 650 R версията.
        По-силен, по-съвременен, по-красив и в никакъв случай не по-малко дурако-устойчив.
        Разбира се, цената му е малко по-висока. Зависи от заделения ти бюджет.
        И това при положение, че караш по бързите трасета.
        Ако караш обаче екстрийм и много технични, и насечени трасета най-добрия от трите мотора е 400сс.
        Това, че си по-висок ще ти е само от полза, а ако имаш и добра техника с 400-ката няма да има място дето да ти се опъне.

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          ХР 650 няма откъде да взема а и бюджета вече издиша!
          Имам Хонда ВТР 1000 СП2 - продава се, Хусварната (на части), Кимко 125 скутер и 2 коли жената вече ще ме "отлъчи" ако взема пак нещо над 3000лв. Друг е въпроса ако си продам "Гръмотевицата"-да се чете ВТР-а.
          За техниката незнам как съм, Хъскито го карах 2 месеца, преди това съм карал все пистови. Иначе доста пътеки пообиколих и изкачвания. Някак си големия ми се вижда по-брутален, като тия големите коне на полицаите в щатите.

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Някой да знае от къде може да се купува съединител за хр 400Р и колко струва?
            HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Само феродо - http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr...e_set_-_gecko/
              Комплект - http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr...bc_drc_series/
              Само пружини - http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr...bc_heavy_duty/

              Обаче отдавна не съм пазарувал части за ХР, така че се разрови и из нашенско за цени.

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                Само феродо - http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr...e_set_-_gecko/
                Комплект - http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr...bc_drc_series/
                Само пружини - http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr...bc_heavy_duty/

                Обаче отдавна не съм пазарувал части за ХР, така че се разрови и из нашенско за цени.
                Благодаря ти! Оправих работата със съединителя, някой може ли да ми каже с какво масло да сменя сегашното? Благодаря предварително!
                HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Здравейте колеги. Имам нужда от съвет.
                  Правя ремонт на двигателя на ХР-а. Причина смяна на ангренажна верига (беше останал 3-4 мм ход на обтегача) и едно глухо тропане в двигателя при отнемане на газ, което ме притеснява от известно време.
                  Новата верига е от CRF450-по-евтина и по-здрава от ХР-овата (известен мод по американските форуми).
                  Двигателя беше ремонтиран преди около 2000км. Сменени са цилиндровата втулка, буталото и бутален болт от Бултрако, претриване на клапани. Също така в горната глава на мотовилката беше запресована бронзова втулка поради увеличен луфт с буталния болт.
                  За сега съм разкостил всичко от картера нагоре, включително и буталото. Буталото и цилиндъра изглеждат чудесно. Още си личи хонинга а буталото е все едно сега сложено.
                  Забелязах следните износвания
                  -задиране на средната шийка на разпределителния вал в долното легло-имаше си го и при предния ремонт
                  -вътрешните гривни на лагерите на разпределителния вал имат радиален луфт спрямо шийките на разпределителния вал
                  -по малките кобилички между кобилиците и клапаните има побитости там където контактува болтчето за регулиране. С това си обяснявам чукането на клапаните въпреки регулирането на долна граница. Хлабината е била по голяма поради невъзможност на пластината да отчете износването в кобиличките.
                  -струва ми се, че има луфт в долната глава на мотовилката към коляновия вал. При горната глава нещата изглеждат ОК. По ръководството за ремонт допуска е 0,1мм. Опитах се да набутам хлабиномерна пластина 0,05мм между болта и бронзовата втулка но не влиза.
                  Та въпросите ми са:
                  -Бихте ли препоръчали майстор, който каже дали има нужда от смяна на биелата и ако има да може кадърно да балансира вала след монтажа. Обявиха ми цена от 330лв за биела Про Х, а от щатите ще излезе окло 250лв. Не ми се дават толкова пари ако не се налага или пък не се смени и балансира вала както трябва.
                  -Лагерите на разпределителния вал изглеждат ОК и мисля да ги залепя със специално лепило на локтайт за лагери към разпределителния вал. По зле няма да стане, а и при следващия ремонт разпределителния вал ще бъде заменен с нов и нови лагери.

                  Благодаря предварително за съдействието

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    3-4 мм останал ход на обтегача не са повод за притеснения . Той и без това целият ход не е много голям и предполагам , че тропането не е от разтегната ангренажна верига(зависи и от самия шум все пак) . Превантивно можеш да я смениш , но и в тази има още живот . Трябвало е преди да го разглобиш да натегнеш малко самия обтегач и да видиш дали има промяна в шума на двигателя . Обърни по-голямо внимание на самия обтегач и го прегледай да не се връща самоволно . Задирането на разпределителния вал говори за предшестващ недостиг на масло . След ремонта имаше ли го този шум ? Когато сглоби двигателя колко беше оставащия ход на обтегача ? За 2000 км ( от които поне 500 си разработвал ) не вярвам веригата да се е разтегнала яко . Щом казваш , че има луфт в долната глава - по-скоро шумът идва от там . Според мен нека го прегледа някой по-опитен и доверен човек .

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Да наистина шума не е от обтегача 200км преди да отворя мотора смених обтегача с ръчен, защото имах известни притеснения, че може шумовете в главата да са от обтегача. Поиграх си и с автоматичния, та знам звука от шляпащата ангренажна верига. Тропането за което говоря е по глухо и тъпо като звук, и затова основния заподозрян е мотовилката с която имах проблеми и преди (горната глава).
                      За маслото също си прав. Когато купих мотора от предишния собственик получих и малко използвани части- брутално остъргани пласмасови водачи за ангренажната верига и ангренажна верига със счупена пластина която беше остъргала въпросните комшии. При първата смяна на маслото, след като купих мотора, свалих цедката в дъното на резервоара в рамката. Беше абсолютно задръстена с пласмасови стърготини от водачите и предполагам, че от там липсата на масло, както и, че който е сменил веригата преди не се е сетил да почисти цедката, което е провалило и неговия ремонт.
                      Така или иначе ще измъкна съединителя за да монтирам новата ангренажна верига, та ми се ще в този вид да закарам двигателя на някой да погледне мотовилката, за да съм сигурен, че е за смяна. Предпочитам и този някой да направи ремонта на коляновия вал защото знам че балансирането и центровката му изискват известна прецизност.
                      Нещо друго да питам за капака на клапаните. Малките помощни кобилички между основните кобилици и върха на клапана са подбити от болтчето за регулиране. Това пречи да се регулират добре с хлабиномерните пластини. Според вас дали са повърхностно циментирани и дали ще има проблем ако ги шлайфам докато излезат побитостите? Така или иначе сега болтчето за регулиране контактува в побитостта.

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Не пишеш от къде си,затова може само да гадаем какъв ''майстор''да ти препоръчаме.Пиша думата майстор в кавички,защото много малко от занимаващите се с ремонт на мотори,заслужават да ги наричаме така.От написаното от теб,съдя че си технически грамотен така че моя съвет е,всичко което можеш да си направиш сам,го прави,не давай да ти базикат мотора разни набедени специалисти.Според мен няма да има проблем да зачистиш леко кобиличките,нека Пешо да каже дали имат повърхностна циментация.Я кажи,държи ли ти маслото в рамката след като го изгасиш,и ако да,колко долу-горе.Този модел е един от малкото истински ендура,които са доказани във времето.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          От София съм. Но двигатела е на остъклената тераса в къщи (благодарение на разбраната ми жена ), където си сформирах малка работилница, но ако трябва мога да го метна в колата и да пътува в разумни граници .
                          Миналото лято (2013) станах татко и за последните 8-9 месеца съм карал 4-5 пъти през около месец два. Та месец два не държи. Като тръгна да го паля се превърта даже малко по-тегаво (предполагам защото всичкото масло е в картера) и няма нищо на пръчката. Докато дигне маслото понапушва, но после няма проблем и от последната смяна около 500км не е изгорил практически нищо. По спомени преди задържаше по седмица две.
                          Ще премеря хлабините на помпите като ги отворя и ако трябва ще сменя вътрешните ротори (не са безбожно скъпи).
                          Абсолютно всичко което мога да си отремонтирам сам, сам ще го направя, точно защото ми писна от разни майстори дето ги чакаш с месеци и си оставят ръцете. Коляновия вал обаче, не е между тези неща. Не е първия мотор който правя пък така ще посъбера и малко инструмент.
                          Последно редактирано от vld_ivanov; 18-01-14, 10:59.

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Щом държи по седмица-две,значи помпата е наред.Ако отваряш двигателя тогава може да отремонтираш помпата,но според мен засега няма смисъл.И пак според мен,вала ти още не е за ремонт,съдя по написаното от теб.Ако все пак решиш да правиш коляновия вал,пиши,познавам много добър майстор който освен валове на автомобили,прави,шлайфа валове и цилиндри на мотоциклети.Ще си купиш биелата комплект със всичко и човека ще ти го направи.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Ще сваля и съединителя (така или иначе ще трябва за смяната на ангренажната верига) и ще огледам и лагерите на балансиращия и коляновия вал от тази страна. ако няма други индикации от къде е тропането най вероятно ще се купува биела.
                              Благодаря за помощта. Ще те потърся когато назрее момента за контакт с въпросния майстор.
                              Ако някой друг има идеи и преположения моля запвядайте

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                А някой може ли да ми каже от къде може да се намери такиви кори на резервоара? и на какви цени са?
                                HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X