Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: XR мания - 400/440сс

    Хора,помагайте!
    Трябва ми съвет.
    От известно време насам мотора ми чатка.В началото се правех , че не го забелязвам но напоследък взе да ме дразни прекалено много.Реших да се възползвам от прогнозата за две седмици лошо време и разглобих половината двигател. Отхвърлих по-голямата част от възможните причини и накрая опрях до декомпресора.Зад фрайлауфа има една джаджа(на картинката е с №4) която копира първата гърбица на вала.Въпросната част се халтави във всички възможни посоки за които се сещам и то с по няколко(1-2) милиметра.Тъй като не ми се избива фланеца залудо искам да ви питам няколко неща:
    -нормално ли е това
    -това ли е прословутия дефект по рождение на ХР400
    -има ли смисъл да се занимавам да го ремонтирам или след известно време пак ще се появи(на ТТ-то докато загрея два пъти му сменявах буталния болт и файда немА).

    Благодаря предварително!!!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0300.Gif.jpeg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:5187931
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: До: XR мания - 400/440сс

      Смени си ангренажната верига
      Последно редактирано от viki terzieva; 30-06-10, 07:27. Причина: Моля, използвайте главни букви!
      на сушата и град помага

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Перфектна е...
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Аз имах хр250р и ми се появи тракане,разглобявал съм го няколко пъти да търся причина.Тази джаджа №4 на моя имаше толкова голяма хлабина,че джаджа №3 опираше в палчето на кобилицата.И понеже не ми се занимаваше да избивам фланеца,с помоща на флексчито направих така,че палчето да не опира повече в джаджите.И радостен,че вече съм отстранил проблема го събрах и запалих,и кво чувам- пак същото чаткане.Накрая се реших да сменя веригата и всичко се оправи.
          Между другото как разбра,че веригата ти е перфектна
          на сушата и град помага

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            И аз имам ХР400,и моя много се разтрака,отворих го и след като свалих всичко от разпределителния вал установих че точно под точно тази ''джаджа''№4,има една пружинка,много ама мн финна и ме съмнява че след като се ''умори''и тракането се усилва.Махнах старата пружинка и сложих една от химикал която беше със същия външен диаметър но бая по силна(преди да я сложа я отряза на половина че иначе е мн дълга).Установих също че ангренажната ми верига е за смяна-когатао свалях обтегача забелязах че е обтегнах на макс и няма повече ход,също така когато коляновия вал е на ''белег'',горе разпределителния ми вал бяга с половин зъб.Сглобих мотора с тази пружинка от химикал и тракането значително намаля.Сега вече имам нова ангренажна верига и когато дойде време за смяна на маслото ще го отворя и ще я сменя.
            Искам да попитам също,по запознатите,например diskusa(ако не ми отговори тук ще отида и до сервиза му даже),как се прави хлабината на клапана който е от страната на автоматичния декопресор,има някаква тънкост,и също защо е толкова голяма хлабината на тази гривна номер 4?
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Иво, как е мотора? Има ли дертове освен това което си споменал?
              Последно редактирано от viki terzieva; 30-06-10, 07:28.

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Не,Ицо,мотора е 6 точки,досега никакъв проблем с него вече 1800 км само гора и пътеки,само това което се разтрака-автоматичния декомпресор,но като чета из форума това си е нещо прието като нормално,а и като смених тази пружинка се оправи,ангренажната му верига е за смяна и сега съм взел нова,като дойде време за смяна на маслото ще го отворя и ще я сменя.
                Междудругото,след като го отворих и видях колко ''елементарно и идиотоустойчиво'' е направен този двигател,сега разбирам от къде идва и приказката за пословичната им здравост на тези двигатели
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Точно това е рецептата за дълголетие,и не забравяй по-честа смяна на маслото на този мотор, го прави един прекрасен приятел в трудни моменти. Обаждай се
                  Последно редактирано от viki terzieva; 30-06-10, 07:29.

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    След като имате необходимите неща идва момента със сглобяването: измервате размера на старото жило и правите същия размер новата броня към нея прибавяте преходниците и всичко трябва да бъде наред ето така;Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04156.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5189044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04158.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5189043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04155.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5189041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04162.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5189042др. е термо шлаух вместо изолирбанд.

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      А това вече е крайният резултат при който, ако ви се наложи екстремна смяна на жило, става за не повече от 10 мин. Ако, разбира се, имате резервно в себе си.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04163.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5189047 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04164.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5189049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04165.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5189048Дано сам бил полезен
                      Последно редактирано от viki terzieva; 30-06-10, 07:30.

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Здравеите. Нещо явно несъм успял да изпратя началото на на варянта със жилото затова ще се получи малко от зад на пред но надявам се и така да стане ясно. Става вапрос как можем да си направим жилото за съединителя за да можем да го подменим набарзо дори и в гората. За целта са ни нужни нова броня за (жило) от лека кола два преходника изработени от стругар, термо шлаух и малко занимавка по изработването му.

                        Ето и как се случват нещата:
                        1: Старото вече негодно жило.




                        2: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04147.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5189156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04150.jpg
Прегледи:1
Размер:267.5 КБ
ID:5189155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04146.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5189157 Въпросната броня за жилото.







                        3: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04152.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5189158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04154.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5189159 Преходниците. Всички тези детаили се зглобяват както малко по горе е показано и след това ремонта на жило за съединител става сравнително много по лесно и бързо.
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 03-07-10, 19:33.

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Не , че разбирам много , но в крайна сметка няма икономическа изгода еди коя си фирма да прави нещо вечно, всяка една машина издържала повече от 3 години без да се прави нищо по нея си е чист късмет.Ако греша значи няма да има нови модели.До колкото съм запознат , ако при моторите е както е при автмобилите ,на всеки 2 години феис лифт а на всеки 4 нов модел.
                          Ако модератора реши нека премести темата или да я изтрие.
                          LZ1VPM
                          KTM 450 SX
                          JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Първоначално публикуван от redsniper Преглед на мнение
                            Не , че разбирам много , но в крайна сметка няма икономическа изгода еди коя си фирма да прави нещо вечно, всяка една машина издържала повече от 3 години без да се прави нищо по нея си е чист късмет.Ако греша значи няма да има нови модели.До колкото съм запознат , ако при моторите е както е при автмобилите ,на всеки 2 години феис лифт а на всеки 4 нов модел.
                            Ако модератора реши нека премести темата или да я изтрие.
                            То е "най-лесно" един да пише, друг да трие след него.
                            Принципно каква ти беше идеята, че го написа точно в тази тема?!
                            Твоето мнение би подхождало много добре тук - Производителите - перспективи и заблуда

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Здравейте момчета! Аз също станах собственик на ХР400. Интересува ме колко събира масло и как се проверява. Питам защото някои казват, че маслото се проверява като работи двигателя.

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                И,ако му е заминала маслената помпа,и не държи нивото?Тогава като е студен на щеката-суша.Палиш,покарваш го 5-10 мин,гасиш,чакаш до 10 мин и мериш на щеката.
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X