Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Мерси много за отговора
    Маслото масления филтър са сменени, въздушния е изпран той е от дунапрен (може и да му се наложи смяна). За сега предните амортисьори не са ми текли. Жилата са препипани, на газта сменени. Сега съм нарочил гумите и да по смажа тук там. Като преброя зъбите на пиньоните ще ви попитам някои неща. Относно снимките ще снимам само да видя как ще ги кача, защото от скоро съм член на сайта. Поздрави.

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Първоначално публикуван от Kiriky Преглед на мнение
      въздушния е изпран той е от дунапрен (може и да му се наложи смяна). За сега предните амортисьори не са ми текли.
      Въздушният филтър се омаслява, внимавай да не пропуснеш този важен факт, защото оставиш ли го без масло = все едно си без филтър.

      И една вметка за предницата(телескопите) - тук категорично не се съгласявам с Отчето - смяната на маслото на предницата е едно от задължителните неща, които трябва да направиш.
      Течовете не са предпоставка за смяна на маслото, те са предпоставка за смяна на семерингите!
      Маслото на коловете се сменя ПОНЕ веднъж годишно задължително, ако искаш амортисьорите да са ти наред и окачването да работи по правилния начин.
      Това масло е изключително натоварено и за много кратко време си губи качествата, а малко след това става на кал и боза - 99% съм сигурен, че при теб маслото е на боза.
      Принципно смяната му е на часове и по книжки се прави на около 20-30 часа, ти можеш да го правиш и на 50... но не по-рядко от веднъж годишно.
      За повече подробности търси в Раздела за окачване.

      Ако нямаш ръководство за мотора, това е следващото важно нещо, с което трябва да се сдобиеш.

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        За филтъра това смазване със някакъв спрей ли става, ако може ми прати линк да видя за какво става на въпрос и да си поръчам това чудо. А относно коловете ще ги разглобявам за да сменя маншоните и да проверя семерините и като съм ги разглобил поне ще сменя и маслото за да не се занимавам пак по-късно с ремонти. За тези карбуратори може ли да ми кажете каква е разликата сравнение с обикновения и един линк няма да е зле да вида какво представлява и какви пари е.
        Жоро за ръководството имам на компютъра два файла, но и двата предполагам че са за 400 защото съм ги взел от тази тема точно (качени от колеги). Ако знаеш някоя програма или за 250 много ще съм ти благодарен. Пък ако се видим ще черпя някоя бира .

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение

          И една вметка за предницата(телескопите) - тук категорично не се съгласявам с Отчето - смяната на маслото на предницата е едно от задължителните неща, които трябва да направиш.
          Течовете не са предпоставка за смяна на маслото, те са предпоставка за смяна на семерингите!
          Маслото на коловете се сменя ПОНЕ веднъж годишно задължително, ако искаш амортисьорите да са ти наред и окачването да работи по правилния начин.
          Това масло е изключително натоварено и за много кратко време си губи качествата, а малко след това става на кал и боза - 99% съм сигурен, че при теб маслото е на боза.
          Съгласен съм просто маниполацията там е по сложна, и за някой предници се изисква специални инструменти. От личен опит го знам. Иначе наистина е добре да се сменя всеки сезон. Идеята ми е, че ако не смазваш редовно задното окачване лагерите там могат да заминат много бързо, докато ако не смениш маслото в предницата не знам какви поражения може да има освен че няма да работи идеално. Но за да си е сигурен в мотора си най-добре да го смени, той ще си прецени. Но ако за всичко това ползва услугите на майстор...$$$.
          [IMG]http://media.snimka.bg/8339/022934139-big.jpg?r=0[/IMG] Kакто искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях! (Библията)

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            В днешно време има разработени специални масла за въздушни филтри - те са силно лепкави и задържат много финни прашинки безпроблемно - можеш да ги намериш както във вид на спрей, така и течни в бутилки, обикновено по 1л.
            Но на първо време, за да не е сух, можеш да го омаслиш и с гъсто, трансмисионно масло. Дори в ръководствата на моторите производство до към до 2000г. си пише именно омасляване с трансмисионно масло.
            Но определено новите, по-лепкави разработки, са по-качествени.

            Всяка манипулация по машината изисква знания и човек трябва да е уверен в действията си, в противен случай отиди при доказан механик.

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Такаааа, дойде и моят ред да поразпитам за "легандарния" ХР... Занимавах се тия дни със смяна на ангренажна верига и реших да се смажа окачването. Започнах аз да разглобявам, прегледах лагерите, смазах, позглобих туй онуй и си викам - "Къде си тръгнал с тоя мотор, като си 60 кила" (сетих се, че предишния собственик беше поне 90 без екипировка, само по джапанки). Следователно трябва си настройка. Пружината добре- отварям дебелата книга, чета, меря и готова работата. ОБАЧЕ в пустата литература не пише оригиналните настройки за ребаунда и компрешъна Айде отваряй интернет чети, чети, превеждай.... от всички езици научих по нещо. Открих инфо, но не знам колко е истинско, затова моля за помощ (забравих да спомена, че тези дерзания са главно за задния амортисьор, но и предния си ме интересува). Това което ми направи впечатление, е че всички пишат "започваме от хард и завиваме винчето към софт... еди колко си кликвания". Отново да вметна интересуват ме стандартните настройки!

              П.С. Нали знаете, че по натам ще има и тема "Смяна на маслото и азота в задния амортисьор". Интересно такава не открих, но явно не съм търсил достатъчно, а и в "голямата книга" хората всичко са описали

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Стандартните настройки ще ти вършат същата работа, както и сегашните. Това е съвсем индивидуално - отнема много време и километри да ги направиш по твой вкус. Едва когато минеш през всички етапи на твърдост ще разбереш кой ти е най-удобен и ще го оставиш. Иначе никой не знае колко твърдо окачване ще ти бъде комфортно и за това се задават някакви средни настройки. Така че - врътваш, караш, врътваш, караш и т.н.
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Интересуват ме оригиналните настройки (ностройките по книжка) на ребаунда и на компрешъна, а не как ще ми е удобно на мене. То е ясно че това си е цяла наука, точно затова търся някой колега, който е сигурен, че не си е променял настройките да ги напише! На всякъде ги дават From Hard to Soft еди колко си кликания... ама колко точно са никой не казва (специално за ХР-а де, иначе за доста други мотори намерих).

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    Здравейте, от 2 месеца съм собственик на XR 400. Прекрасна машинка наистина и досега не ми беше правила проблеми.Както казах ДО СЕГА. Значи след като изчетох от-до темата и не намерих отговорите си, ще се радвам ако ми дадете някой съвет.Първия ми проблем(и най-важния) е, че когато и да си премеря нивото на маслото, то е на минимума.Мисля, че го меря както трябва-Паля мотора работи 5 мин на място, после му правя 2 кръгчета на махалата и тогава го меря, но резултата е един и същ масло има само на върха на щеката.Сменил съм го преди има няма 50 км.Налях му 2 литра MOTUL 15W40.Днес му долях още 300 грама, а щеката дори не ги отчете Забелязах, че във високите обороти мотора взе слабо да изпушва.Казвам слабо защото наистина говоря за малко количество черен пушек.Невярвам да ми е "изпило" 1л масло за 50 км, ама знам ли.
                    Другия проблем е че вече 3 път ми чупи пружината на обтегача на ангренажната верига.След първия път смених обтегача с такъв от CRF, абсолютно същият е, но след 2 излизания отново скъса пружината.Закарах го на същия майстор, който ми сложи CRF-ския обтегач, направи я и на следващото излизане пак същия х...й. Какъв може да е проблема?
                    Последното питане е относно съединителя.Доста е твърд, като го сравнявам с на колегите каращи XR.Не ми е такъв проблем, но взе да ми къса жилата.Нормално ли е това и ако си взема оригинално жило ще реши ли проблема. Силно се надявам да не са дискутирани мойте проблеми, но с търсачката не открих нищо по темата.Благодаря предварително.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Сложи си НОВ обтегач и си готов. Ако ти е доста твърд съединителят са възможни две неща : 1 клеясало жило - трудно върви в бронята ; 2 предишният собственик е "туниговал" съединителя , защото е приплъзвал . Не го е сменил , а е подложил шайби под пружините , за да компенсира износените феродови дискове.

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        ОК благодаря.Ако сваля само страничния капак ще мога ли да разбера дали е подлагал.В смисъл дали ще се види или трябва да разглабям съединителя.Още съм начинаещ и незнам как да разбера дали е износен, а ми писна да давам пари на "майстори" и то без да има особен ефект!Жилото се движи лесно в бронята и съм го смазал добре.Все пак днес ще го разглобя пък каквото сабя покаже.За обтегача ще те послушам и ще си купя чисто нов, дано да се оправи проблема.Но ме притеснява нивото на маслото.Четох във форума, че най-вероятно ми е заминала маслената помпа, та въпроса ми е къде точно се намира тя и подлежи ли на ремонт(какъв точно). Хубав ден!

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Сваляш само малкия страничен капак . Той е с О-пръстен и за гарнитура няма да се притесняваш . Не разглобяваш целия съединител - само отвиваш винтовете с пружините .

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Да дам малко пояснение към отговорите на Пешо74-двигателя е с цвят на алуминий , а малкия страничен капак е сив или маслено зелен.Нужно е да се свали само той и съединителя ти е в ръцете(нещо за което на Хонда им свалям шапка-много хитро измислено-можеш да си смениш дисковете без дори да точиш маслото).Не е необходимо да сваляш всички винтове-свали само един/два и ще разбереш веднага дали са подлагани шайби.
                            Пет минути каране не са достатъчни за да се качи маслото в рамката-покарай го поне петнайсет.На моя му наливам два литра масло и нивото е около максимума.Маслената помпа се ремонтира , но е много трудно и сложно.По-добре е да се смени с нова(ако има нужда,разбира се).Дали помпата е износена се разбира най-добре по това за колко време маслото се стича от рамката в картера.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010800113-big.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5371365
                            Последно редактирано от ЕМО; 04-05-12, 23:11. Причина: допълване
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Емо благодаря за подробното пояснение! Според мен помпата е ОК, защото като отвих тръбичката, която влиза в масления радиатор над рамката, при запален мотор хвърляше масло и то с доста прилично налягане.Това според мен доказва, че помпата работи, но масло в рамката не стои.В момента, в който изгася двигателя, на щеката показва минимума(даже малко под него) .Явно трябва да го карам на "доктор" Все пак благодаря много за съветите и поясненията и на двама ви.Хубав ден!

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                На "доктор" недей . Покарай го повече време и тогава провери нивото . При нужда долей . На ДРЗ- та капакът е също малък с О-пръстен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X