Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Вярно сте си спретнали много хубава тема за спамене Как още не са я заключили, не знам. Иначе за протокола - Ямахата я карам с Мотул 7100 10w60, 4та смяна вече. Кавазакито с Silkolene 10w40 Ямахата като я ръчкам понагорява по малко масло. Кавазакито колкото му наливам - толкова си точа. Сменям ги на 5000 км. Работят отлично. Поздрави!
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Ако искаш да разбереш дали един двигател гори масло - бръкни му отзад(в ауспуха Ако си изцапаш пръста с мазни сажди, ще се прави ремонт или ще се долива. Правилното е да не цапа хич.
      Ми и това не е верно! Моя точно когато гореше по литър масло на 1000км не цапаше хич. Има разлика дали гори масло постоянно или само при много високи обороти.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Не се хващай като удавник за сламка.......
        Не се хващам за нищо защото не се давя. Колкото повече е между мин. и макс. толкова по трудно ще го хванеш на пръчката, дадох ти и пример със съда с който можеш да провериш колонките на бензиностанция.
        Факт е, че всеки ДВГ гори масло и няма как да кажем на черното бяло. Мотормен ви каза за хонинга, малко по нагоре беше споменато изпаряването...
        А относно почерняването, еми то може да се получи и от богата смес. А богата смес на студено отмива още повече маслото от стената на цилиндъра.

        ЕДИТ: даже при определени условия от много бензин и започва да се покачва нивото на маслото. Защото хем отмива маслото от цилиндъра хем минава надолу към картера и тогава се повишава нивото на маслото
        Последно редактирано от chavetoo; 28-10-16, 07:10.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Иван и Драган са приятели и карат заедно мотори . Фактът си е факт (дали го гори , има теч , изпарява се и т.н. ) , НО фактурите в магазина за масло сочат съвсем различно нещо : Иван взима 2 литра масло и изминава 3000 км без да долива , Драган за същите километри долива от 1-2 литра масло . Сега на твоят факт ли да вярвам или на техните фактури ? Явно не си случил на немаслопиещ екземпляр до сега и няма как да ти го обясня . Главната причина за бързото почерняване на маслото са пропуските в бутало - цилиндровата група .

          Коментар


          • От: Избор на масло

            И все пак двата мотора горят масло, просто Иван не долива защото мин. разход не може да го забележи от смяна до смяна. Главната причина за почерняването на маслото е горивото. Един и същ двигател работещ на газ и на бензин го доказва.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Чети правилно какво съм написал : Главната причина за БЪРЗОТО почерняване . Форумът и темата са за мотоклицети , не за дизели и газифицирани каляски . Нека разсъжденията гравитират предимно около първите , които се предполага да са технически изрядни - без преливащи карбуратори , износени съединители и т.н.
              Последно редактирано от pe6o74; 29-10-16, 00:52.

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Ако ще и всичко да е перфектно по бутало... ако сместа е богата маслото става черно за норматив. Затова ти дадох и примера с каляските за да видиш, че не износването е ГЛАВНАТА причината за бързото почерняване. Факт, че ако е износено повече ще се променят дадени неща които ще ускорят почерняването, но това не е главната причина. И както с разхода на масло и тук можем да спорим.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  А какво мислите за използването на АТФ в скоростите вместо друго масло. Реално съединителя, лагери... е както при автомат.

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Ми и това не е верно! Моя точно когато гореше по литър масло на 1000км не цапаше хич. Има разлика дали гори масло постоянно или само при много високи обороти.
                    Ето и черешката на тортата излезна,който твърди че мотора не му гори масло при мен за тест,после сам ще каже крайния резултат.

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                      А какво мислите за използването на АТФ в скоростите вместо друго масло. Реално съединителя, лагери... е както при автомат.

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                      Много хора карат с атф,други ползват,10в 40,в мануала на тм който карам пише 80в 90 ама смея ли да сложа такова.

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        И аз съм чувал, че се кара. Обаче при АТФ има доста варианти както при другите масла. Започват гъсти и нагоре стават по редички. Също така при него има голямо разширение при загряване. Ако налееш колкото дават след загряване е ясно какво ще се получи. Сега въпросът е ако има хора които ползват АТФ да напишат какъв сипват и по колко спрямо това което се препоръчва като количество.

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                          Много хора карат с атф,други ползват,10в 40,в мануала на тм който карам пише 80в 90 ама смея ли да сложа такова.
                          От това последното по-добре да не пробваш , на времето един пишман механик ми сипа такова , след три обиколки втора скорост даде фира , а дисковете на съединителя станаха на парчета.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Ето и черешката на тортата излезна,който твърди че мотора не му гори масло при мен за тест,после сам ще каже крайния резултат.
                            Е къде прочете че съм писал че не ми гори масло? Напротив точно обратното пиша - че гори! Ама чукча явно не е читател!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Е къде прочете че съм писал че не ми гори масло? Напротив точно обратното пиша - че гори! Ама чукча явно не е читател!
                              На милиционери и военни им е простено и затова ще повторя втори път малко по подробно за да можеш да го разбереш.Така ти си написал следният текст.
                              Има разлика дали гори масло постоянно или само при много високи обороти.
                              Което е абсолютно вярно,има двигатели които не се натоварват и не пипат или горят но в допустими количества,а при натоварване дори тези които не горят започват да пият масло както аз пия бира.

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                                На милиционери и военни им е простено и затова ще повторя втори път малко по подробно за да можеш да го разбереш.Така ти си написал следният текст.
                                Има разлика дали гори масло постоянно или само при много високи обороти.
                                Което е абсолютно вярно,има двигатели които не се натоварват и не пипат или горят но в допустими количества,а при натоварване дори тези които не горят започват да пият масло както аз пия бира.
                                Ми аз преди да стана милиционер за пари поработих известно време и като инженер за слава, гуси'н горски. Та имам навика да пиша или верни работи или си трая!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X