Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    По повод един клип който наскоро гледах за Honda World Motocross Team , се сетих за марката която използват NILS. Някой има ли мнение по въпроса ?
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Някой кара ли със масло SILKOLENE PRO 4 SX 15W-50, добро ли е според вас, мотора на който мисля да го слагам е KAWAZAKI KX 450 F 2006 година и нормално ли ще е да го сменям на 7-8 резервоара бензин.

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Прегледах цялата тема но така и не намерих писано за маслото silkolene и по точно за SILKOLENE PRO 4 SX 15W-50 мотора на които мисля да го слагам е KAWASAKI KX 450 F, мотора се кара само любителски, споделете вашите мнения и впечатления.

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Добро е маслото, не се притеснявай!
          Вносители са му Авто+ и ако го вземаш от там ще си доволен, друго не знам какво да кажа освен,че е много добро масло !!!

          Коментар


          • От: Избор на масло

            мерси за отговора

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Ако сипя такова масло Motul 300v 15w50 на црф250р ще има ли някакъв проблем? По ръководство го дават да бъде 10w40.За лятото мисля че няма да има проблем,ама сега за зимата?
              Последно редактирано от fanatika_kz; 02-12-13, 21:42.
              луд умора няма!!!

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Няма никакви ядове,сипвай и карай!!!

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Някакви мнения за Agip 15W-50 или просто за марката....в момента съм с такова ( ктм 660 СМ ) нямам забележки,всичко нормално,но все пак ако бих се радвал ако някой изкаже впечатления.

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от Valentin Krasimirov Преглед на мнение
                    Някакви мнения за Agip 15W-50 или просто за марката....в момента съм с такова ( ктм 660 СМ ) нямам забележки,всичко нормално,но все пак ако бих се радвал ако някой изкаже впечатления.
                    Няколко човека покарахме с това масло и сме доволни това на вр 450 и 250.
                    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от Valentin Krasimirov Преглед на мнение
                      Някакви мнения за Agip 15W-50 или просто за марката....в момента съм с такова ( ктм 660 СМ ) нямам забележки,всичко нормално,но все пак ако бих се радвал ако някой изкаже впечатления.
                      Аз съм с Агип от две години и какво да кажа - масло като масло. Наливам ту 15w50, ту 10w60 в зависимост от това какво има в магазина. Като че ли от 15w50 съм малко по доволен, въпреки че не е пълна синтетика като другото. С 10w60 ми изпушва отвреме на време като двигателя е студен и не е пален от дълго време. Мотора е ТТ600. Най важното е маслото да се сменя редовно и да му се следи нивото. Марката не е чак толкова определяща.

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Нека да съживя малко темата! Колеги изчетох цялата тема и вече се обърках колко варианта и колко марки ми минаха през главата .Мотора ми е CRF450R 2005г.,та въпроса ми е какво масло ще е оптималния вариант?Говорим за цена/качество/работа.Само никъде не успях да видя някой да кара мотора с такова масло какво каквото пише в мануала на мотора.Говоря за марката.На моя пише Pro Honda GN4 or HP4,което е пълната синтетика(without molybdenum additives),незнам кой не е прочел правилно мануала,но си пише without .Някой колеги имаха запитвания и отговора беше да търсят С молибден?Странно?Понеже ги издирих маслата и тук в БГ от вносител и са на прилична цена в сравнение с другите марки дали да не си спразвам каквото си пише?Но все пак хонда да правят масло?Нека някой с опит сподели мнение?Благодаря.

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          В двигателя Agip 10 w 60 racing , в скоростите Agip 5 w 40 hi tec. Изпитано многократно - с отличен резултат .

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            " 3) Производителят на мотора ви не е хвърлял боб преди да ви каже да сипвате 10w40, а е изчислил че двигателят се нуждае от 10w40. Не от 10w50, не от 10w60. A от 10w40. Освен ако не сте по-добри инженери от него - не си правете експерименти. Сипвайте каквото ви е зададено в инструкцията на мотора - такъв и такъв вискозитет, такъв и такъв клас."
                            Мисля колегата е много прав.Аз така пробвах да послушам "специалист" и вместо предписаното от производител 10w40,сложих 10w50 castrol racing -резултат: като загрее двигателя скоростите започват да се включват много трудно от увличане на ламелите на съединителя. Върнах се на 10w40,пак пълна синтетика и о, чудо всичко се оправи.
                            Вече си наливам много коректно предписания от производителя вискозитет,гледам само класа да е най-високия възможен/API/.Това във всички МПС-та които имам.
                            Поздрави! И не пренебрегвайте препоръките на производителя-той е сметнал най-доброто за агрегата.

                            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение

                              Поздрави! И не пренебрегвайте препоръките на производителя-той е сметнал най-доброто за агрегата.

                              Абсолютно вярно... за нов двигател. След многохиляден пробег нещата стават други. Дали ако сложа предписаното от производителя масло, на кола с пробег например 250 000 км ще е добре? Положението при мотора е същото.
                              Yamaha WR 200

                              Коментар


                              • Re: От: Избор на масло

                                Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                                " 3) Производителят на мотора ви не е хвърлял боб преди да ви каже да сипвате 10w40, а е изчислил че двигателят се нуждае от 10w40. Не от 10w50, не от 10w60.
                                Препоръчва, но това са минималните изисквания, ако искаш да сложиш по-добро масло никой не те спира. А и едно време нямаше 10-60....
                                Като производителя препоръчва бензин А95, ти никога ли не си сипвал 98?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X