Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иридиева(IRIDIUM) свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Иридиева(IRIDIUM) свещ

    Понеже днес ми пристигна иридиевата свещ от UK,реших да пусна една тема свързани с няколко въпроса за въпросната,а и да се коментира този тип свещ.Не открих нещо конкретно писано по форума свързано с нея(може и малко да съм търсил )...
    Предполагам,че има доста плюсове така,че нека ако има по запознати да посочат.
    Аз си взех такава,понеже имала по-дълъг живот,но дали е така и колко по-дълго би карала от обикновената ми е интересно да знам?
    По-добра била искрата,от което се предполага и по-добро изгаряне...,дали е по-подходяща за 2Т или за 4Т или няма значение типа двигател?
    Също така ми е интересно DENSO има ли предимства пред NGK или обратното,други марки също?
    Прилагам и 2-3 снимки на въпросната
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0500.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:6044394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0502.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:6044406

  • #2
    От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

    Тези свещи обикновено живеят повече от двигателя, на който са поставени (поне на леките коли е така).

    Коментар


    • #3
      От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

      То нещата тук са малко относителни откъм "колко време изкарват", и "кое по-добро".Много зависи и от двигателя колко е изправен!Лично аз съм със такава свещ(NGK обаче),разлика не видях(усетих)в мотора.С обикновената свещ за 7лв NGK караах около четири години,след което е замених с иридиевата която стана вече на почти две години, а старата остана резервна!И от едната съм доволен и от другата!
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #4
        От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

        Малко инфо по темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=28063
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #5
          От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

          Аз съм с иридиева на мотора и разлика няма.
          Иначе има доста писано във форума.

          Коментар


          • #6
            От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

            Ямахата като я взех вървя едно лято и като дойде есента взе да пали трудно, все я бутах студена ли е, давеше се и такива неща. И на бутане трудно палеше, че и няма бутане 250 килограма кютук... Взех нови свещи NGK обикновени, каквито ги дават за модела, 8 лева бройката. Мотора вървеше и палеше добре почти година. После същата работа стана. След това ги смених пак с NGK, пак такива, каквито ги дават за модела, но иридиеви и от тогава нямам проблем нито с палене нито с нищо. То само паленето ми беше проблем де, сега с иридиевите, не е пален със седмици, в студа, опъвам смукача, давам на контакт и палят от четвърт и четерите цилиндъра. Та така, доволен съм. Свщите ги взимах по 30тина ллева бройката. Разлика във вървенето не усещам, но паленето ми стига!
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

              На леката кола даваха смяна на иридиевите свещи на 105х.км (сигурно са искали да кажат 100х.км, ама поредната смяната на маслото е на 105х.км за БГ )
              При предишната ми кола смяната на обикновените свещи бе на около 60х.км.
              Предполагам съотношението в експлоатационния срок нормална/иридиева е същото и при моторетките - все пак ДВГ си е ДВГ.
              За съжаление не успях да видя състоянието на иридиевите свещи при смяната, защото продадох автомобила на 101х.км...
              Периода на експлоатация бе безпроблемен - безукорно палене и равномерна работа през целия срок...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                Аз пък си сложих иридиева свещ на генератора и почна да пали много по-лесно. Ама временно - тия дни както беше седял 2-3 месеца не запали с добро, още не съм го гледал.

                Коментар


                • #9
                  От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                  Аз също преди на Ямахата /125 2т/ и бях взел иридиева свещ /вече не помня точно , но май беше НЖК/. Като начало мотора наистина палеше по-лесничко, усетих минимално подобрение в разхода /под минимално , имам впредвид наистина минимално и то при спокойно каране/ , мотора като ,че ли работеше малко по-равномерно и силата в ниските май беше малко по-добра!

                  Това съм усетил от карането си с иридиева свещ, но за съжаление имах проблем със звездата на мотора и свещта издумка за 200 км каране . После си оправих звездата , но така и не се прежалих да си купя повече иридиева свещ. От тогава до сега карам със свещи на Денсо /еквивалент на модела НЖК , която дават по каталог за мотора ми/ , и нямам проблем с мотора. Пали си веднага, а и са по-евтини от НЖК. Последно мотора не беше пален близо месец сега на студовете. Отидох долу в гаража , опънах смукача и на 2рото завъртане мотора вече рабоше.

                  Та като цяло аз от свещите НЖК , които се предлагат на нашия пазар не съм доволен!
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                    Аз съм я взел да я монтирам на мотоциклета ми Yamaha WR250F 4Т,сега ще прегледам темата от линка на колегата Zahari007 и аз поради тази причина,а именно че не харесвам доста продукти на родния пазар си взех от UK,и също поради факта че четох някъде из нета,но не тук във форума,си взех DENSO а не NGK като по-добри,и ми беше интересно да разбере мнения на хора които са минали по този път,благодаря на всички за изчерпателните отговори,моля ако модераторите сметнат за ненужна темата да я премахнат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                      Моето лично мнение за свещите Denso е, че превъзхождат тези на NGK закупени от нашия пазар. Вече няколко години съм със свещ на Denso и нямам ядове. Относно иридиевата свещ, тя има в пъти по-добро изгаряне от обикновената, а разликата се усеща само при стартирането на мотора. За по-дългия живот, може би се има в предвид, че иридиевия електрод е по-устойчив от обикновения и затова става на въпрос. Карай смело с Denso и всичко ще ти е наред
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                        Щом си пазарувал от UK по добре да си взел NGK.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                          Аз като сложих Denso иридиева на Доми чувствително се подобри работата на двигателя в ниските обороти. За паленето не съм забелязал разлика.
                          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                          Коментар


                          • #14
                            От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                            Особенна файда от иридиевата свещ има при мотори, на чийто софтуер на електрониката може да се "говори" и да се управлява момента и времето на искрата. Иначе, просто по-хубава свещ.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Иридиева(IRIDIUM) свещ

                              Предимствата на иридиевата са няколко : първо , че е вечна - електродът практически не се износва през целия и живот . Второ - позволява запалване при по-ниско напрежение - помага при остаряла и имаща леки неизправности запалителна система . И не на последно място : позволява стартиране на двигателя при доста по-бедна смес , особено полезно в студеното време . В това последното съм се убедил лично : С нормална свещ паля на смукач . След 20-30 секунди връщам смукача и моторът изгасва почти моментално . На другия ден слагам иридиева и повтарям опита . Този път двигателя работи на ръба на изгасването ( около 500 об/мин. ) но не гасне . Иридиева свещ до сега не съм виждал "избила" , докато нормални - с килограми. Иридиевите свещи се правят от рядък и за това скъп материал и за това да попаднеш на ментак клони към минус безкрайност .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X