Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

    Незнам защо но мотора износва само единия сегмент (само първия) и го износи за 1 година някакви идеи ?

  • #2
    От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

    В какво състояние е въздушният ти филтър ?

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

      Ами тои е овит с някакав дюнапрен така си го взех. Испрах го един път и след това несъм отварял да вида.Сега ще правя основен ремонт шлайфане на цилиндър ново бутало и сегменти и затова питам от какво може да е да не ми се прецакат новите сегменти.

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

        Преди "основния" ремонт по-добре си виж филтъра . След прането омасли ли го ?

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

          Днес свалих филтъра.Като отворих кутията в която е, видях че вътре имаше една паднала желязна пластина. Между филтъра и отгоре пластмасата в която се упира да не влиза въздух имаше дупка от която мотора си е дърпал въздух който не е минавал през филтъра.Испрах филтъра бе много мръсен и върхо дюнапрена сложих една тънка материя (незнам как се казва) останала ми бе от покупката на лаптопа но ми се стори подходяща и филтъра стана добре.Остана да видя как да го монтирам да не се получава тази дупка но с това ще се справя.Искам да попитам на колко килограма трябва да се завият гайките на главата ?

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5442207
            Ето го и филтъра с тази черна материа.През нея минава спокойно въздух.Както се вижда от снимката не е довършен съвсем.

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

              При цялото ми уважение,ако това е филтъра не знам дали ще ти стигнат сегментите.

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                Аз незнам как трябва да изглежда такъв си го взех даже незнам дали е оригиналния.

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                  Тези импровизации които правиш........ами наистина ще имаш проблеми.Вземи си един филтър за твоя мотор,а не слагай тези простотии.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                    За филтъра ще взема нов.А някои знаели на колко килограма трябва да се стегнат гайките на главата ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                      Дямане 94 , нищо не чух за бирата ??? Може и милка с цял лешник .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                        Пешо бирата е имаш . Утре ще ми дойде цилиндъра надявам се и скоро да взеба бутало и да го шлаифам.По въпроса за филтъра гледам има едни k&n те са памучни с марля какво ви е мнението за тях ?Някой може ли да ме каже какъв трябва да е филтъра за моя модел на кутията пише 34L (Хартиен/Дюнапренен).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                          Никой ли не знае колко трябва да притегна гайките на главата понеже на миналия цилиндър от пренатягане се замаза 1 та резба на цилиндъра където се завива шпилката ?
                          Последно редактирано от Daemon94; 11-01-13, 18:09. Причина: грешка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                            Първоначално публикуван от Daemon94 Преглед на мнение
                            Пешо бирата е имаш . Утре ще ми дойде цилиндъра надявам се и скоро да взеба бутало и да го шлаифам.По въпроса за филтъра гледам има едни k&n те са памучни с марля какво ви е мнението за тях ?Някой може ли да ме каже какъв трябва да е филтъра за моя модел на кутията пише 34L (Хартиен/Дюнапренен).
                            Колега ето това е филтъра на K&N за твоя мотор . Цената му е доста дебела, но поне може да придобиеш представа, какъв е всъщност твоя филтър
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Yamaha xt 600 Проблем с цилиндър

                              Ето ти още един филтър, който е за еднократна употреба и струва 26 лева, което е някъде около 7 пъти по-малко от K&N филтъра
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X