Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Здравейте колеги, с какво масло карате ?, И трябва ли да се съобразим с навъртени те километри на Доминатора, например на мотор на 40 000 може ли да се сложи пълна-синтетика ? И коя марка масло е най подходяща според вас, Ако съдим от видията на Ю-туб от марка до марка има разлика в качеството.
    Последно редактирано от Трибал73; 20-03-19, 23:43.

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Първоначално публикуван от Трибал73 Преглед на мнение
      Здравейте колеги, с какво масло карате ?, И трябва ли да се съобразим с навъртени те километри на Доминатора, например на мотор на 40 000 може ли да се сложи пълна-синтетика ? И коя марка масло е най подходяща според вас, Ако съдим от видията на Ю-туб от марка до марка има разлика в качеството.
      Досега карах с Agip 10w60, сега съм с Репсол пак 10w60.
      Пичове, проблем, след повече от 2 годишно прекъсване го извадих на слънце, нов бензин, ново масло с маслен филтър, но не ще да се изфорсира. В началото като го купих пак ми правеше този проблем и се оказа скъсана мембрана на карбуратора. Дали сега е същата работа или от многото седене карбуратора се е запушил нещо?
      КЛИК

      Изпратено от Nokia 3310
      Последно редактирано от jik-tak; 05-05-19, 20:19.
      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

      HONDA DOMINATOR 650NX

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Виж и въздушния,че при мен беше това-няма въздух при високите...

        Маслото карах с yacco 10-60w,сега съм с ени 10-60w ама като е загрял не ми харесва как влизат скоростите...


        Коментар


        • Здравейте,какво ме кара да усещам трептене в кормилото(не знам дали е правилно така да се назове) при павета или каране по черен път и как това може да бъде отстранено? Някакъв лагер ли е или са 2 на вилката примерно? Или в самата вилка? Лесно ли се обслужва вилка? На колко км. са предписанията?

          Коментар


          • Най-вероятно има луфт в лагерите на оста на тройника. Трябва да се притегне , но най-добре да го направи някой който знае как става. А още по-добре да се демонтира цялата предница , да се обслужи , да се проверят и гресират всички лагери. Прави се поне веднъж годишно.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • точно така! аз преди 2 години хаправих същото и макар да ми отне време, съм много доволен от резултата. добре че КОЛЕГИТЕ тук ми дадоха полезни съвети, та се оправи всичко. можеш да го провериш /дали има луфт/ като стиснеш предната спирачка и напомпаш с двете ръце на кормилото.ако има чукащ звук-определено са лагерите на 3пътника. сега така и така има време-ако се съмняваш-по-добре разглобявай и оправяй нещата. другият вариант за проверка/и той е описан в книжката/ е като се повдигне колелото от земята, да хванеш с р ъце коловете отдолу и да пробваш да разклатиш в посока напред-назад /посока на движение/. ако потропва- резултатът е същия и иска пак тази процедура. не се напрягай да търсиш съчмени лагери-предполагам че не са такива,но все пак-слагай конусно-ролкови и си ти. приятно!

              Коментар


              • За района на София, кой може да направи обслужването качествено и съвестно?

                Коментар


                • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                  За района на София, кой може да направи обслужването качествено и съвестно?
                  Какво искаш да обслужиш? Смяна филтри и масло на двигателя? Друго?
                  За масло и филтри, понеже съм потребител, мога да ти покажа как става и да го направим заедно.
                  За други манипулации - пиши какво и ще го мислим, има хора за всичко.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • 19R
                    19R коментира
                    Редактиране на коментар
                    Единствено вилката. Не знам дали ще се справя...затова моля за коментар дали има читав(да работят със съвест и отговорност) мото сервиз.

                • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                  Здравейте,какво ме кара да усещам трептене в кормилото(не знам дали е правилно така да се назове) при павета или каране по черен път и как това може да бъде отстранено? Някакъв лагер ли е или са 2 на вилката примерно? Или в самата вилка? Лесно ли се обслужва вилка? На колко км. са предписанията?
                  Я погледни това видео дали ще ти помогне в разглабянето, ако се налага: https://www.youtube.com/watch?v=Tj86gaHTrYw&t


                  В този плейлист епоказано ТОТАЛНО разглабяне на мотора (без двигателя). Мисля, че ще е полсзно за всеки: https://www.youtube.com/playlist?lis...zLKjddlk8daUTK
                  Последно редактирано от p-pleven; 02-12-19, 15:09.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • Искам да попитам: колко повдигане търпи кормилото, без да се налага някаква смяна на жила? По принцип вадя масура с газта без да откачам нищо, другите - не съм сигурен.
                    Причината за питането ми е, че установих недобро стягана на кормилото в мястото, посочено със стрелка. При натискане напред, кормилото съвсем леко севърти около оста при едното закрепване. При другото е ОК. Не съм забелязал от кога карам така, но може да се е появило след падане преди година.
                    Та така и така ще го разследвам, та да ползвам да го вдигна.



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190209_180948641.jpg
Прегледи:201
Размер:28.4 КБ
ID:6532855
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • повдигане казваш,ама аз го разбирам както е без повдигачи? ако е така-нямаш проблем. все пак като го вдигнеш пробвай дали не задържа някое жило в пълно ляво-пълно дясно въртене на кормилото. преди време на моя стар мотор ремонтирах жило съединител и го направиха малко по-късо та десният завой беше проблем...

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                        повдигане казваш,ама аз го разбирам както е без повдигачи? ако е така-нямаш проблем. все пак като го вдигнеш пробвай дали не задържа някое жило в пълно ляво-пълно дясно въртене на кормилото. преди време на моя стар мотор ремонтирах жило съединител и го направиха малко по-късо та десният завой беше проблем...
                        С повдигачи, евентуално да елеминирам ако има проблем в сегашното закрепване.
                        Иначе казаха, че 2 см е ОК и не се налага някаква подмяна на жила, за повече - поне на съединител.

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • ако не стане с тези 2 см, ще трябват нови жила-по-дълги. гледаш, мериш, пак мериш и после пра'иш...

                          Коментар


                          • Здравейте, искам да си купя нова предна гума за ДОМИНАТОРА. Настоящата е DUNLOP, ама не си знае годините и й остава малко грайфер. Какво препоръчвате? Задна купих MITAS, не мога да правя сравнения с нещо друго поради малкия ми опит ,но поне е нова. Карам 80:20 алфалт: лек офроуд

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                              От: Въпроси за Доминатор

                              Малко късно явно ще ти кажа да си вземеш иридиум свещ. Мотора работи доста по добре на ниски обороти. 30 кинта беше ама едва ли ще се наложи да я сменяш следващите 50,000 км и нагоре, поне според производителя. Моята е на 1 сезон и съм впечатлен.
                              Още преди 10г. се говори за иридиева свещ. Къде може да се купи ИСТИНСКА такава?

                              Коментар


                              • ssaattyyrr
                                ssaattyyrr коментира
                                Редактиране на коментар
                                То много вода изтече от тогава, свещта още е пушка. По спомен от официалния представител на Денсо си я поръчах, май беше от Варна. Не може да няма магазин и в София.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X