Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    По информация от една чужда група в фейса пасва и от suzuki sv650.5мм по къс и малко по твърд,но без преправяне.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Колеги аз да питам, едно въпросче знаещите
      Доминатора, взе леко да има едно като виене, ама то не може и да се обясни точно, мисля да направя един клип и да го кача, локализирам го от дясната страна, това по посока движението, някъде около масления фълтър и цилиндъра, преди се появяваше, само като е студен, сега вече си го има постоянно, не силно но го има. Това се изразява в ниски, до средни обороти, натам го няма...
      Някой срещал ли е такъв проблем и изобщо има ли проблем?? Мотора си се кара без проблем, пали качва масло, всичко, това се прояви, толкова явно, след смяна на маслото, сложих Мотул 5100 10w40, дали пък не идва проблема и от маслото ?
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Звукът е от маслената помпа - докато разбие маслото , не е болка за умиране . Провери обаче да не си сложил масления филтър на обратно . Следващата смяна - ползвай друго масло .

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Филтъра съм го сложил, както беше стария и капачката е сложена на двете черти, съмнявах се да не е ангренажната верига и изпаднах в траур Я кажи какво масло да ползвам, че имам за още една смяна от това ?
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Капачката и да искаш - не можеш да я сложиш неправилно , за разлика от филтъра . Това , че си го сложил като предния - не означава , че предният е сложен правилно . Ангренажната верига има специфичен чаткащ ( щракащ ) шум : когато е почти разтегната - звукът е само на студено и на топло напълно изчезва . А когато е много разтегната - звукът го има и на топло . Първото подсказва , че трябва да смениш веригата , ако не веднага - то скоро . Второто подсказва , че си закъснял със смяната и трябва веднага да я смениш . Наблягам на това , че звукът не е приятно жужащ ( виещ ) , а е метално пляскащ и чаткащ ! Маслото , което ползвам аз и със сигурност няма да ти вие помпата от него мога да ти го кажа на лично , ако искаш . Ако си сигурен , че звукът се е появил точно след смяната на маслото и филтъра - то проблемът ти е 99,99 % в едното или и в двете . Ако си пазиш старото масло и филтър - сложи ги за проба и ще се убедиш . Ангренажната верига не може от смяната на маслото изведнъж да се разтегне .

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Здравейте, намерих амортисьор, но от XL и е по-дълъг, цял ден се мъчих и не успях да го монтирах, натягах го на преса да свия прижините, но никакава тел не успя да го задържи свит, скобите не влизат, защото са за пружини на коли, а и няма място за тях. Мислех да пробвам да го закача най-напред отдолу и после отгоре, но трябва да махна кутията за акумулатора и въздушния филтър, но не схванах от къде да я извадя.
              Давайте съвети, че ми омръзна да се боря.

              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
              Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

              HONDA DOMINATOR 650NX

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Аз моя със скоба за кола го свивах но сложих 3 бр. И после с тел ама много тел на 3 места пак.После го хванах на горното ухо,а отдолу напъвах с маслен крик при монтирани линкове.


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Скобата за кола е дебела и не може хубаво да влезе от вътрешната страна на навивката, пружината е много близо да амортисьора и скобата се изглъзгва ... Иначе слагах на 2 места по 6 ката тел и пружината я развива, защото е малко мека, твърдата тел пък не може много да се стегне с клещите и после отхлабва. Значи линка се монтира първо на амортисьора и после се захваща за трипътника и на вилката, така ли?

                  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                  Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                  HONDA DOMINATOR 650NX

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Монтираш всичко и трябва да ти остане 1 болт да вкараш само.А там със стрелката сложих маслен крик и някой сяда върху мотора


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Благодаря, точно така съм го подготвил и днес ще го пробвам, само без да съм стягал със тел, така си е разпънат, дано стане ...

                      Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                      HONDA DOMINATOR 650NX

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Аз го бях стегнал да може още малко да се свие,но имай на впредвид че ще се озориш доста


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Озорих се, ама наистина се озорих, но стана, без да го връзвам с тел, обаче с 3ма човека, здрав маслен крик с голям ход и най-важното - фиксиране на мотора с едно дебело дърво от рамката отгоре до козирката над него .... С качване на двама -трима човека едва ли щеше да се получи! Благодаря за съветите!


                          Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                          Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                          HONDA DOMINATOR 650NX

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            На всеки мотор , амортисьора се сменя като мотора се вдигне на стойка и се отвият двата болта с които е захванат , без крикове , тел , скоби , .... В случая въпросният амортисьор е прекалено дълъг , и е много вероятно да си създадеш проблеми.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Какви проблеми например?
                              Така се вдигна мотора до състоянието на другите Доминатори, дълъг беше 37 см амортисьора. Иначе преди беше неестествено нисък сравнявайки го с колега с Доминатор и ми беше много удобен(без да съм сигурен, че амортисьора е бил оригиналния), но пък сега с двама човека е бонбон. Дано да няма проблеми ...

                              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                              Последно редактирано от jik-tak; 24-07-16, 18:22.
                              Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                              HONDA DOMINATOR 650NX

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Хода на окачването се фиксира от самия амортисьор , крайно свито и крайно отпуснато. В твоя случай , отпуснатото положение се фиксира от това , че нещо е опряло някъде където не трябва , линкове или шарнир , и в това положение окачването е под напрежение. В същото време си намалил хода на амортисьора , защото вече е свит , та не се знае вече какъв е хода на окачването. При всички положения имаш неправилно работещо задно окачване , което нарушава работата и на предното окачване.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X