Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SIMSON Подобрения

    Здравеите имам SIMSON S51B с 3 скорости.
    Имам няколко въпроса:
    1.как да регулирам карбуратора,че да върви най-много.(на кое деление да е иглата
    2.ако някои може да ми предложи начин как да го направя-по за гората да даде съвети,(преправяне на рамката,да го повдигна малко че ми е нисък и др.)
    3.резонатора,на simson има ли начин да се почисти отвътре,защото мотора е на 20000 км и не му е правено нищо.
    И ако може да няма коментари от рода:Я си земи 1 KTM мани го тоя simson-ако имах тая възможност(финансова) щях да си взема.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

  • #2
    От: SIMSON Подобрения

    Колега каквото и да го правиш остава симсон . Това е вярна машинка карай си я без да я пипаш не и давай зор само ще му скасиш живота и няма да има разлика и да има тя ще бъде минимална може да му смениш калника да не се затлачва и няква гума но той пак няма да вари с кросови гуми няма хал .

    Коментар


    • #3
      От: SIMSON Подобрения

      Включвам се в тази тема понеже и аз имам симсон, въпреки че съм млад участник . Така значи това за гумите не е съвсем точно така , можеш да сложиш ендуро гума , която е много добра, излиза в кал и почти не дава отражение на вървенето (бих казал изобщо), тя си е специално за симсон и е на Mitas . Относно ауспуха , той трябва да се свали, разглоби , да се пусне горелка в него за няколко минути без спиране и трябва да паднат саждите от него , защото в момента е доста задушен от тях , ще усетиш разликата. Следващото нещо , което можеш да направиш е да сложиш 13 или 14 зъба на предната зъбчатка вместо стандартние 15, за да върви доста по добре по баирите. И последното за , което се сещам е да го вдигнеш - на предния амортисьор слагаш планки ,а на задния го захващаш за стъпенките на пасажера. Това е , надявам се да съм ти помогнал.
      Ето нагледно как го виждам...

      Коментар


      • #4
        От: SIMSON Подобрения

        http://pics.data.bg/albums/13482/blq...ение06122

        Коментар


        • #5
          От: SIMSON Подобрения

          Първоначално публикуван от iwalinski2 Преглед на мнение
          Включвам се в тази тема понеже и аз имам симсон, въпреки че съм млад участник . Така значи това за гумите не е съвсем точно така , можеш да сложиш ендуро гума , която е много добра, излиза в кал и почти не дава отражение на вървенето (бих казал изобщо), тя си е специално за симсон и е на Mitas . Относно ауспуха , той трябва да се свали, разглоби , да се пусне горелка в него за няколко минути без спиране и трябва да паднат саждите от него , защото в момента е доста задушен от тях , ще усетиш разликата. Следващото нещо , което можеш да направиш е да сложиш 13 или 14 зъба на предната зъбчатка вместо стандартние 15, за да върви доста по добре по баирите. И последното за , което се сещам е да го вдигнеш - на предния амортисьор слагаш планки ,а на задния го захващаш за стъпенките на пасажера. Това е , надявам се да съм ти помогнал.
          Ето нагледно как го виждам...
          Поръчл съм предна зъбчадка с 12 зъба, а можеш ли да ми пратиш снимки и на задните амортесьори и гумата от къде си я взе?
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #6
            От: SIMSON Подобрения

            Ако някои знае магазин в София от който мога да си купя кросови гуми 16 за симсон да пи6е,и от какъв мотор калниците стават за симсон че моите са криви и имам да има малко по кросов вид.
            Благодаря предварително
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #7
              От: SIMSON Подобрения

              А, сега се сетих от каде мога да си купя свещ 'изолатор'(чуь че с този модел, гдр моторите вурвели наи добре)?
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #8
                От: SIMSON Подобрения

                свеща е наистина много добра имам я от 10 години и още си кара с нея иглата се вдига максимално нагоре настройваш си и болчето за оборотите почистваш и отвора където се завива гайката за главата защото и той се затлачва настройката на чукчето трябва да е 4-5 мм преди горна мъртва точка а самото чукче растоянието при отворено положение да е малко по голямо от големинато на страница от вестник
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

                Коментар


                • #9
                  От: SIMSON Подобрения

                  В предните амортисьори сипва ли се масло и ако да от къде?
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #10
                    От: SIMSON Подобрения

                    никой ли не може да отговори на въпросите ми ?
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #11
                      От: SIMSON Подобрения

                      До колкото знам са маслени ама незнам откъде се сипва .

                      Коментар


                      • #12
                        От: SIMSON Подобрения

                        За наливането на маслото мога да ти помогна аз. Отиваш и си купуваш специално масло от някой магазин (моторджийски) или си намираш трансформаторно масло. Сваляш коловете от мотора, сгъваш амортисьора до долу да влезе, наливаш масло вътре 4-5 пръста преди края на отвора (горния), след това разгъваш амортисьора и си готов.

                        Коментар


                        • #13
                          От: SIMSON Подобрения

                          или го разглобяваш и си го пълниш което е лесно и бързо отвива се една гайка отдолу на амортисьора или отгоре където са мигачите но става бавно най добре със разглобяване почистване измиване и пълнене на масло след това
                          vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                          Suzuki GSR600 98 hp
                          Nissan Pathfinder 174 hp
                          0878222 три 3 шест

                          Коментар


                          • #14
                            От: SIMSON Подобрения

                            Някой знае ли от какъв мотор стават задните амортесиори за симсон (без да се преправя рамката)
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #15
                              От: SIMSON Подобрения

                              Май беше от MZ 150
                              Или от CZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X