Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

    Колега не се сърди.Тази тема ми е любима Заради нея си вземах КДХ 220Но не слагаш ли снимки ,няма да е интереснаТочно подробните и качествени снимки на Митков я направиха толкова посещавана !
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

      Ето това беше останало от двете клапи - мога да си го направя на ключодържател



      И новите



      Онова хамериканското жило за съединителя се скъса още на първото каране. Благодарение на VaHk0_ го ремонтирахме с болта от стопа на жълтия РМХ и се прибрах благополучно. По-късно го смених с оригинално, японско



      Не знам дали съм споменал, но бях пробвал с траялска задна гума. Да ама гумата беше по-стара от мотора и не държеше въобще.



      Стойка за ГПСа

      Последно редактирано от Ivan_J; 21-05-09, 19:33.

      Коментар


      • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

        Малко траялски "пътечки"







        Най обичам да карам на хладно, не ми понася жегата





        Освен на сняг много обича да върви в калта



        Все едно съм бъркал бетон Това е калта, от която правят тухли.



        Като казах кал





        Този баир е единственото място, когато съм съжалявал че няма стартер



        Част от Two stroke team към Ендуро Варна



        Нали е най-известния KDX, хората се трупат да го видят и да се снимат отгоре му





        Хайде още малко манекнски снимки



        Коментар


        • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

          Вчера изкарах КДХ-са заго разходя до близкия язовир,и нещеш ли като го запалихнещо започна да трака във високите обороти,в низките не се забелязва много.От скоро го имам мотора и не ми се е налагало да отварям двигателя.дДо онзи ден си работеше както трбва и изведнъж това тракане???Мисля че може да е от игления лагер горе на биелата,или се е разбил коляновала!!!Някой има ли на идея за какво става на въпрос?Буталото е на не повече от 250км каране без никви ръчки и цедки

          Коментар


          • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

            Първо погледни клапите. Назад по темата има информация за тях.

            Коментар


            • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Първо погледни клапите. Назад по темата има информация за тях.
              Ще роверя и ще пиша!Мерси за съвета.

              Коментар


              • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                Вчера изкарах КДХ-са заго разходя до близкия язовир,и нещеш ли като го запалихнещо започна да трака във високите обороти,в низките не се забелязва много.От скоро го имам мотора и не ми се е налагало да отварям двигателя.дДо онзи ден си работеше както трбва и изведнъж това тракане???Мисля че може да е от игления лагер горе на биелата,или се е разбил коляновала!!!Някой има ли на идея за какво става на въпрос?Буталото е на не повече от 250км каране без никви ръчки и цедки
                Моя съвет пък е направо да го разглобиш и да видиш кое в какво състояние е!
                Поздрави!
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                  IVAN J исках да те питам за коловете отпред гледам че си махнал гумените предпазители и не мога да видя хубаво на снимките това което си сложил чорапчета ли са или пластмасови предпазители. Пускат ли кал и прах по телескопите? Понеже и на мен ми се иска да ги махна и се чудя с какво да предпазя най-добре коловете.

                  Коментар


                  • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                    Първоначално публикуван от cruzeiro99 Преглед на мнение
                    IVAN J исках да те питам за коловете отпред гледам че си махнал гумените предпазители и не мога да видя хубаво на снимките това което си сложил чорапчета ли са или пластмасови предпазители. Пускат ли кал и прах по телескопите? Понеже и на мен ми се иска да ги махна и се чудя с какво да предпазя най-добре коловете.
                    Това са си неупренове чорапи.
                    Обаче бъди сигурен, че по хубава защита от гумените маншони няма.
                    Аз лично изхвърлих чорапите и си взех маншони на Ариете, които бих казал, че са с много добро качество - меки, еластични, здрави, не се мачкат и не губят форма. А струваха 40лв.
                    Чорапите трябва периодично да се демонтират за почистване. Особено след хубави кални бани.

                    Коментар


                    • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                      Моя съвет пък е направо да го разглобиш и да видиш кое в какво състояние е!
                      Поздрави!
                      Тука си адски прав!А в събота ще го отворя да видя кое на какъв хал е вътре!

                      Коментар


                      • До: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                        Моля за помощ.Лагера ми на коляновия вал на КДХ-са се е разбил.Подлежи ли на някакъв ремонт или трябва да търся нов коляновал.Колко може да струва долу-горе.KAWASAKI kdx 200 SR-1991г-модел(с обратната предница)

                        Коментар


                        • Разбит иглен лагер на коляновия валKAWASAKI kdx 200 sr-1991г

                          Изведнъж нещо се разртака в КДХса и реших че се е разбил игления лагер на буталния болт.Но като отворих двигателя се оказа чесе еразбил игления лагер на коляновала който лагерова с болта на биелата.можи ли да се подмени този лагер,и как се събира коляновия вал след това.А някакви идеи от къде мога да намеря иглен лагег и болт?

                          Коментар


                          • До: Разбит иглен лагер на коляновия валKAWASAKI kdx 200 sr-1991г

                            По принцип може да се смени Стига да намериш същия размер. Но според мен най-добре ще е да си вземеш направо нов комплект биела, защото покрай лагера сигурно и чопа е заминал, а и може да има и износване по вътрешната страна на биелата, където лежи лагера. А иначе ако си от София на Сточна гара има майстор, който ремонтира колянови валове. Аз на него му дадох на моя да му смени биелата и да го центрова. Човека се занимава само с това и ми го препоръчаха в един магазин за мото части. Казаха, че е добър и са правили доста валове при него, но още не съм си сглобил мотора, за да изкажа мнение Обаче при всички положения вала трябва да ти го прави някой, който разбира, защото центроването му е най-важно от цялата процедура. Иначе и ти можеш да си го разглобиш и сглобиш на някоя преса, обаче не знам как ще го центроваш Иначе ето ти и една тема свързана с ремонта на коляновия вал http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=33990

                            Коментар


                            • KAWASAKI KDX 200

                              Здравеите колеги, имам един малък проблем смоя мотор.Проблемът е следния: клапанът за въздуха ми залепва и мотора не иска да изреже.Ако го махна ще има ли проблем?


                              Предварително Ви благодаря

                              Коментар


                              • До: Разбит иглен лагер на коляновия валKAWASAKI kdx 200 sr-1991г

                                Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                                оказа чесе еразбил игления лагер на коляновала който лагерова с болта на биелата.можи ли да се подмени този лагер,и как се събира коляновия вал след това
                                Вариантът ти е един!
                                Нова биела(тя си върви с лагери и чоп)
                                И след това балансиране на коляновия вал, Задължително!


                                Първоначално публикуван от marisb Преглед на мнение
                                клапанът за въздуха ми залепва
                                Къде го тоя клапан за въздуха, колега?
                                Да не говориш за клапите?!
                                Ако е за тях, чети в темата назад, търси с търсачката(вече има интегрирана и гугъл търсачка във форума, работи перфектно, възползвайте се), има изписано страшно много по темата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X