Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов закон за А-категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов закон за А-категория

    Искам да питам по-информираните от мен,вярно ли е че е язлязьл нов закон за А категория който гласи,че като навършиш 17 можеш да караш до 125,а на 18 какъвто искаш?
    Благодаря предварително!!!

  • #2
    До: Нов закон

    Аз не съм от най-информираните, но знам, че на 17 години можеш да караш курсове на 125куб. мотор за категория А1, която е до 125 кубика. А на 18 можеш да караш А категория, която е до 350 куб. Така помня от правилника, когато изкарвах М категория Нека да се изкаже и някой по-компетентен от мен.

    А аз искам да попитам, когато изкараш А1 категория на 17, дали след 3 години можеш да караш курсове за всякъкви кубици мотори ? Както при А(от 18 до 21).
    2 stroke power

    Коментар


    • #3
      До: Нов закон

      Значи на 17 имаш право до 125 за това съм сигурен,но мисля че за пистов мотор се караха още курсове.
      [I] Дялкам бяло за щяло и нещяло ![/I]

      Коментар


      • #4
        До: Нов закон

        Първоначално публикуван от h1* Преглед на мнение
        Значи на 17 имаш право до 125 за това съм сигурен,но мисля че за пистов мотор се караха още курсове.
        На 18г до 350см3, от 21г-без ограничения в кубатурата
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #5
          До: Нов закон

          Навършиш ли 17 години можеш да изкараш подкатегория А1, с която можеш да караш мотор до 125сс и до едиколко си Киловата (мисля, че бяха 15 )

          Ако имаш 18 години можеш да караш курс за А категория, с която можеш да караш мотор до 350сс!

          Навършиш ли 21 години (или по друго яче казано ... имаш ли 3 години стаж) можеш да караш мотор без ограничение на кубатурата

          Колегата Evgeni Enduro ме е изпреварил с отговара си с няколко секунди ХаХа
          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

          Коментар


          • #6
            До: Нов закон

            Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
            Навършиш ли 17 години можеш да изкараш подкатегория А1, с която можеш да караш мотор до 125сс и до едиколко си Киловата (мисля, че бяха 15 )

            Ако имаш 18 години можеш да караш курс за А категория, с която можеш да караш мотор до 350сс!

            Навършиш ли 21 години (или по друго яче казано ... имаш ли 3 години стаж) можеш да караш мотор без ограничение на кубатурата

            Колегата Evgeni Enduro ме е изпреварил с отговара си с няколко секунди ХаХа
            Точно така е до сега, но четох някаде ( Мисля че и по новините го казаха) че от ЕС имали изисквания да се карат различни курсове за различните кубици, плюс тва самите курсове щели да стават повече часове, изпитите ще са по сложни...
            Според това което съм чул това ще навлезе в България от септември месец..
            SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

            Коментар


            • #7
              До: Нов закон за А-категория

              Понеже зет ми е в инструкторска фирма ме увери, че ако на 17 изкарам курса за А категория като ме спрат щели да гледат дата на издаване на книшката и ЕГН и от там се разбирало колко си годишен и колко стаж имаш... Тоест както сега карам А1-125кб.см. 11 киловата(15 коня) на 18 ще мога да карам до 350 а когато направя 3год. стаж без ограничение тоест на 20 год( в закона пише "за мотор над 350куб. се кара специален курс на 21год. или след натрупване на 3год. стаж" но Мкат. не се брои за стаж.
              В този свят се живее и умира само по веднъж - очаквам и за двете поне номинаций за "Оскар"
              Варна, Сузуки ДР650РС

              Коментар


              • #8
                До: Нов закон за А-категория

                Вече няма значение,вече платих курсовете
                Благодаря ви все пак
                В Австрия е на 15-М-съответно до 50 ссм
                на 18-А-до 125ссм и нямаш право да развиваш повече от 100 км/ч
                а на 20 независимо дали до сега си карал мотор или не,можеш да караш и Бос Хос т.е. не ти искат стаж.Да се надяваме че няма да наложат тая простотия и тук.

                Коментар


                • #9
                  До: Нов закон

                  Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
                  Навършиш ли 17 години можеш да изкараш подкатегория А1, с която можеш да караш мотор до 125сс и до едиколко си Киловата (мисля, че бяха 15 )
                  Колега до 11kw, до 11... ако не бъркам де.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нов закон

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    Колега до 11kw, до 11... ако не бъркам де.
                    Може и толкова да са. Както казах не съм сигурен
                    Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нов закон за А-категория

                      вече има нов правилник за изпита за мотористи. вместо да караш на изпита по целия полигон теглиш белешка и каквото ти се падне го правиш 5 пъти подрет без грешка. незнам от кога ще е актоален сигорно след септември
                      В този свят се живее и умира само по веднъж - очаквам и за двете поне номинаций за "Оскар"
                      Варна, Сузуки ДР650РС

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нов закон за А-категория

                        На моят въпрос, май никой не отговори
                        2 stroke power

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нов закон за А-категория

                          Първоначално публикуван от gelev Преглед на мнение
                          На моят въпрос, май никой не отговори
                          Виж сега : Ако изкараш А категория на 17 след 3 години имаш право да караш какъвто мотор си поискаш без да караш никакви курсове .
                          Закона гласи след 3 години стаж или навършени 21 години можеш да управляваш мотоциклет без ограничение в кубатурата. Но това при наличие на А категория

                          Поздрави, Георги
                          SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нов закон за А-категория

                            Първоначално публикуван от Makaveli Преглед на мнение
                            Виж сега : Ако изкараш А категория на 17 след 3 години имаш право да караш какъвто мотор си поискаш без да караш никакви курсове .
                            Закона гласи след 3 години стаж или навършени 21 години можеш да управляваш мотоциклет без ограничение в кубатурата. Но това при наличие на А категория

                            Поздрави, Георги

                            Благодаря много, то и аз съм Георги
                            2 stroke power

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нов закон за А-категория

                              Първоначално публикуван от Makaveli Преглед на мнение
                              Виж сега : Ако изкараш А категория на 17 след 3 години имаш право да караш какъвто мотор си поискаш без да караш никакви курсове .
                              Закона гласи след 3 години стаж или навършени 21 години можеш да управляваш мотоциклет без ограничение в кубатурата. Но това при наличие на А категория

                              Поздрави, Георги
                              Ей за тва питах.
                              Мерси много

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X