Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Вземат ми едно 60% от брутните доходи. По някаква дива случайност не успяха да ми гепят тенекията, щото от най-много полицай на глава - положението е това те. Все с някакви витиевати уж благородни каузи посягат да вземат и скъсаните ми цървули. 700 000 са на държавна хранилка. И са зейнали за още. Като не могат да се сдървят на дървената мафия и да си свършат работата като цяло - дай да грабят от гостоприемника, че по-лесно! Аман от демагогии вече! Айде да спрат високото напрежение, че Манго може да го тресне, докато крадне жица! Вместо да хванат Манго и да полежи на топло. Да не би да искаш да кажеш, че нямат ресурс да хванат дървените бракониери ли? Могат, ама май не искат!
    Прав си! Затова си изтрих поста!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #77
      От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Ристьо, хапни едно тараторче мой човек, черпя те виртуално! Ма преди това нали знаеш кво да направиш? Щото то тараторчето се хапва студено!
      Ти сам си правиш смеха да се излагаш,не съм ти виновен аз.
      Явно не си наясно как се конфискува МПС.
      Истината е в книгите да знаеш.

      Коментар


      • #78
        От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

        У горъта се пее на друг глас Та ми разказваха къ щела а стане таа работа.Та и горският не смее да мине през територията.но се знае кой е собственика! Там е кучето закопано в гората.(Не си мислете ,че в гората е пред кафенето.Мааалко се изменят правилата)
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #79
          От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

          Колегата е прав,ама вие го нахранихте за нищо. Карането на забранено място в гората е административно нарушение. В този смисъл:
          Чл. 20. (1) Наред с предвидените в чл. 13 административни наказания наказващият орган постановява отнемане в полза на държавата на вещите, принадлежащи на нарушителя, които са послужили за извършване на умишлено административно нарушение, ако това е предвидено в съответния закон или указ
          Както и:
          Чл. 41. При констатиране на административни нарушения, актосъставителят може да изземва и задържа веществените доказателства, свързани с установяване на нарушението, както и вещите, които подлежат на отнемане в полза на държавата по чл. 20 и 21.
          От тая гледна точка биха могли да ти вземат,я джипа я мотора,я резачката за дърва,я пушката за лов или незаконно убития глиган Тъпото е,че по логиката на тоя член,биха могли да ми задържат и мобилния телефон,в момента в който извършвам административно нарушение,карайки колата без хендсфрии... което ми е струва пълна тъпотия...

          Коментар


          • #80
            От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
            Ти сам си правиш смеха да се излагаш,не съм ти виновен аз.
            Явно не си наясно как се конфискува МПС.
            Истината е в книгите да знаеш.
            Ти тия книги дето ги четеш докато се напъваш клекнал, ги мани те за друго са сложени там! Разлика между задържане и конфискация правиш ли? Я накарай някой да ти прочете пак какво съм написал, ама бавно с повторения та да имаш време да го възприемеш!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #81
              От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
              ...
              За това тук се забранява да се кара в горите ...
              Дали за това те имат а ние НЕ ?
              ...
              А забранява ли се дърводобива? И какво казват твоите книжки за стреса, причинен от воя на моторни триони, шума на булдозери и дървовози в продължение на месеци?

              А какво имат твоите австрийци, а ние го нямаме? Имат ли си мечки в горите? Май не.

              February 2012. For the second time in recent history, brown bears have been declared extinct in Austria. Unfortunately, there are no bears left in Austria ...
              И една за цяр не са оставили. Въпреки, че е бил направен опит да се развъдят отново, ама пусто бракониерство ...

              Някой вълк да им е артисал? Май също не.

              There are currently no established wolf populations in Austria, however the proximity of populations in adjacent countries may allow for wolves to move into Austria in the future.
              Ама се нАдат да им придойде някой от странство ...

              Изобщо, оказва се, че точно Австрия е сред страните, които са най-зле в Европа. Даже някои източници говорят за: "Черния триъгълник на европейското биоразнообразие: Австрия, Унгария и Чехия"

              ... In this respect, Austria, Hungary and the Czech Republic are the worst countries in Europe. "In these regions, biodiversity, and mainly large carnivores, are getting lost like the ships in the notorious Bermuda Triangle," points out Dalibor Dostal, the director of conservation organization European Wildlife.
              Ама ти си слушай уроците. Те, европейските другари, могат да дават акъл.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                Увеличава се дървесната маса, проблема със сечта е само, че се сече там където им е удобно и евтино, т.е. близо до пътища и с лесен достъп без големи наклони. Освен това се сече по възможност "на голо", защото така разходите за дърводобив разпределени на 1 добит куб. метър дървесина са по-малки.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #83
                  От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz)
                  Колегата е прав,ама вие го нахранихте за нищо. Карането на забранено място в гората е административно нарушение. В този смисъл:

                  Чл. 20. (1) Наред с предвидените в чл. 13 административни наказания наказващият орган постановява отнемане в полза на държавата на вещите, принадлежащи на нарушителя, които са послужили за извършване на умишлено административно нарушение, ако това е предвидено в съответния закон или указ


                  Както и:
                  Чл. 41. При констатиране на административни нарушения, актосъставителят може да изземва и задържа веществените доказателства, свързани с установяване на нарушението, както и вещите, които подлежат на отнемане в полза на държавата по чл. 20 и 21.


                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz)
                  От тая гледна точка биха могли да ти вземат,я джипа я мотора,я резачката за дърва,я пушката за лов или незаконно убития глиган Тъпото е,че по логиката на тоя член,биха могли да ми задържат и мобилния телефон,в момента в който извършвам административно нарушение,карайки колата без хендсфрии... което ми е струва пълна тъпотия...
                  Правиш ли разлика между вещ, и частна собственост, която се купува през нотариус? И се чака на 13 опашки (броих ги), и му се плаща данък, и има застраховка гражданска отговорност, и се движиш с един списък от 23 точки в най-лекия вариант, пак буквално, публикувани са. Да не би горските да са придобили нотариални права, както и изпълнителна и правораздавателна власт в едно? Едното голо мнение на дребния служител срещу тая армада от папки, документи, задължения и отговорности към тях???
                  Последно редактирано от Rabin; 11-07-13, 09:15.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение

                    Чл. 20. (1) Наред с предвидените в чл. 13 административни наказания наказващият орган постановява отнемане в полза на държавата на вещите, принадлежащи на нарушителя, които са послужили за извършване на умишлено административно нарушение, ако това е предвидено в съответния закон или указ


                    Както и:
                    Чл. 41. При констатиране на административни нарушения, актосъставителят може да изземва и задържа веществените доказателства, свързани с установяване на нарушението, както и вещите, които подлежат на отнемане в полза на държавата по чл. 20 и 21.



                    Правиш ли разлика между вещ, и частна собственост, която се купува през нотариус? И се чака на 13 опашки (броих ги), и му се плаща данък, и има застраховка гражданска отговорност, и се движиш с един списък от 23 точки, пак буквално, публикувани са. Да не би горските да са придобили нотариални права, както и изпълнителна и правораздавателна власт в едно? Едното голо мнение на дребния служител срещу тая армада от папки, документи, задължения и отговорности към тях???
                    говориш пълни глупости.Автомобила е движима вещ независимо,как я придобиваш.още повече че го използваш за извършване на нарушение.отнемането на вещи в полза на държавата е превъзпитателна мярка и се прилага дори и за незначителни нарушения.частната собственост е неприкосновена дотолкова доколкото е защитена от посегателства на др физ. Или юр.лица но не и от държавните органи.Както виждаш дори и в Конституцията има член който позволява отчуждаването на частната собственост за нужди на общината или държавата

                    Коментар


                    • #85
                      От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                      Е да ама тука има мегдан за напълно безконтролен и преднамерен произвол. Какво пречи на ненаялия се пъдар да те набеди, че те е хванал там, а не тук? Досега няма практика да се конфискува нотариално заверена собственост, ей тъй на юнашка дума. Не казвам, че не може да стане, Хитлер цели държави е конфискувал. Говорим си за правната страна, доколкото въобще има действащо право. Законите ни са много хубави, или поне бяха доскоро. В Китай дори и хора разфасоват и разпродават, ама конкретно в тоя форум ни пазят крехката психика и не се чува много - много. Злонамереността няма горна граница. Паралелно с това да се говори за някакви прекрасни подбуди си е чиста демагогия.
                      отчуждаването на частната собственост за нужди на общината или държавата
                      Там се дават обезщетения.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                        Ти пак не правиш разлика.Конфискацията е един институт на правото,а отнемането в полза на държавата съвсем друг.Имат повече отлики отколкото прилики.конфискацията се налага за престъпления по НК и то със влязла в сила присъда.Отнемането на вещи в полза на държавата се прави или с постановление на прокурор или от административно наказващоя орган .единствения спор който може да възникне тук е дали карането с джоб или ата втората е общественоопасно деяние

                        имам в предвид джиб или атв...пиша от тел.а
                        Последно да кажа за да съм сигурен че съм разбран правилно.кллата или мотора могат да се задържат от актосъставителя,а дали ще ги отнемат в полза на държавата зависи сали нарушението се определя за общественоопасно.да се конфискуват не може,защото със сигурност това не е престъпление
                        Последно редактирано от Борислав Ангелов; 11-07-13, 09:49.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                          Аз виждам, че си вещ в материята, най-малкото заради използваните термини. Кажи с думи прости след времето на т.нар. "народен съд" - практика ли е да се взема собственост за нищо и никакво. Аз не съм чувал. Моля за ясен и разбираем отговор. Дори ЧСИ идват с документи, по надлежен ред, или поне такава е идеята по закон.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                            Ами категорично не е практика. Взима се собственост за тежки престъпления. Трафик на хора,наркотици,по закона за незаконно придобито имущество и пр. Може да се извземе,ако се установи,че е било обект на престъпление( всмисъл,че е било отраднато) или,че с него е откраднато нещо и т.н.За административни нарушения и то от такъв тип не ми е известно,освен в случайте на митнически нарушения. Има доста коли,които са извзети по закона за митниците.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                              Ами категорично не е практика. Взима се собственост за тежки престъпления. Трафик на хора,наркотици,по закона за незаконно придобито имущество и пр. Може да се извземе,ако се установи,че е било обект на престъпление( всмисъл,че е било отраднато) или,че с него е откраднато нещо и т.н.За административни нарушения и то от такъв тип не ми е известно,освен в случайте на митнически нарушения. Има доста коли,които са извзети по закона за митниците.
                              Благодаря за отговора, разбрахме се!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                                Добре казано :Д

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X