Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Пет години от както е влезнала забраната за каране на мпс в паркове и резервати,пет години как не се намери някой кадърен да ме спре и да ме глоби,омръзна ми да чакам вече,баш хващачката и конфискувачка Нона Караджова щом не устиска.Пет години обърнах целият Национален Парк Централен Балкан,няма и сантиметър свободно място където да не съм бил,картирал съм целият балкан,парковата охрана съм сигурен че не си познава района от колкото го познавам аз.
    Браво, колега, ти си героя на новото време.

    Коментар


    • #62
      От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
      Пет години от както е влезнала забраната за каране на мпс в паркове и резервати,пет години как не се намери някой кадърен да ме спре и да ме глоби....
      Недей така бе бат Ицо , не го дърпай за опашката ... ако пък ти е толкова съвестно , иди и доброволно внеси някой лев в касата на горското и да ти издадат фишче ... не вярвам да те върнат .
      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

      Коментар


      • #63
        От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
        Браво, колега, ти си героя на новото време.
        Благодаря,благодаря.

        Коментар


        • #64
          От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
          Не съм запознат с това , но ако е вярно , много ме радва!!
          На хартия Да.
          В действителност нещата са като на Бойко Борисов икономиката !!!

          Коментар


          • #65
            От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            На хартия Да.
            В действителност нещата са като на Бойко Борисов икономиката !!!
            "Хартията" едно на ръка, ама и хора дето с това си изкарват хляба са ми споменавали същото.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              ... Т.е., че ще живеем така както ние си направим - дали ще е Австрия или Африка ние си решаваме! Ама да не се оплакваме тогава!
              Aз визирам само и единствено варварското потъпкване на основата, върху която градят тая цивилизация, последните 3000 години, да речем. От преди римско време още. Частната собственост. Кои сте вие, дето се оплаквате - не знам. Аз лично няма да пожаля средства да разкарвам дребния служител, наречен горски - като свидетел, с години наред. Готов съм да прежаля средства, надхвърлящи в пъти скромната ми тенекия. Щото ако това мине - писах нагоре кое е наред. Най-новата ни история помни "експроприация" на недвижими имоти. Присвояване!

              Коментар


              • #67
                От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                "Хартията" едно на ръка, ама и хора дето с това си изкарват хляба са ми споменавали същото.
                Не ми се влиза в подробности.
                Дърводобива или по точно дървесината остана май единственното нещо което може да се продаде извън границите.
                Ще се изакаме и на тази даденост божия !!!

                Коментар


                • #68
                  От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                  Виждал съм лично адвоката, който събори първия напън на синята зона у Столицата. Афера с неимоверно по-голям залог. Под предлог дискриминация - значително по-трудно доказуем от пределно ясния казус тук. Жив човек от плът и кръв. И втория напън падна, ама напоследък не гледам много ТВ, запознатите да кажат.
                  Ако на горна инстанция падне дело - на съдията пишат черна точка, и му се отразява на атестацията. Не рискуват за ясни казуси, имам предвид.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Aз визирам само и единствено варварското потъпкване на основата, върху която градят тая цивилизация, последните 3000 години, да речем. От преди римско време още. Частната собственост. Кои сте вие, дето се оплаквате - не знам. Аз лично няма да пожаля средства да разкарвам дребния служител, наречен горски - като свидетел, с години наред. Готов съм да прежаля средства, надхвърлящи в пъти скромната ми тенекия. Щото ако това мине - писах нагоре кое е наред. Най-новата ни история помни "експроприация" на недвижими имоти. Присвояване!
                    Аз лично не се оплаквам! А ти доколкото разбирам, не си против наказанията, а си против конфискуването на частната собственност, т.е. на мотора на нарушителя например! Правилно ли те разбрах? Или имаш в предвид нещо друго? Защото и гората е частна собственност някъде и какво правим като ми я нарушават?
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #70
                      От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      "Хартията" едно на ръка, ама и хора дето с това си изкарват хляба са ми споменавали същото.
                      А ти какво очакваш от хората които с това си изкарват хляба, да кажат че гора не остана и да си затворят хранилката?!?!
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #71
                        От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Аз лично не се оплаквам! А ти доколкото разбирам, не си против наказанията, а си против конфискуването на частната собственност, т.е. на мотора на нарушителя например! Правилно ли те разбрах? ...
                        С една дума - да. Хаотичното ограничение, т.е заграбване на горите е нарушаване на друга група конституционни права и положения.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                          Еха,това е яко,ако не е тайна може ли да ми кажеш от къде се снабдяваш с тревата.
                          Ристьо, хапни едно тараторче мой човек, черпя те виртуално! Ма преди това нали знаеш кво да направиш? Щото то тараторчето се хапва студено!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                            ....
                            Последно редактирано от Skorpion_BG; 10-07-13, 22:05.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #74
                              От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За това ще трябва да се потрудят доста повече. Горския фонд се увеличава, а не намалява
                              Скоро се явявах на изпит по горско стопанство , и смея да твърдя , че това твърдение не е вярно за нито една държава в ЕС!

                              Може да се увеличава спрямо последните години, десетилетие или броя на буковите, дъбовите или смесените гори.

                              Дори в споменатата от колегата Австрия процента на Изсечени/Залесени гори е минусово.

                              Като цяло от ученото до сега карането в гората може да се определи като голям проблем за горските обитатели ... били те едри или дребни животни ... дори микроорганизмите които се намират в почвите.
                              Една стресова ситуация като преминаването на мотор , може да доведе до ненормално поведение при животните: Нарушаване на хранителни режими , загуба на телесна мазнина (която компенсират , чрез ядене на кори и клони от дърветата) и тнт тнт.

                              За това тук се забранява да се кара в горите ... дори Mountainbike може да се кара само на определени места.....

                              Дали за това те имат а ние НЕ ?

                              Не ме разбирайте грешно, не съм някой брадясал еко защитник ... и аз имам 2 мотора и кола на която обичам да давам много газ ...
                              Последно редактирано от Faca; 10-07-13, 22:10.
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #75
                                От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                                Как се борим с дървената мафия, циганите който секат безразборно и т.н.?
                                Вземат ми едно 60% от брутните доходи. По някаква дива случайност не успяха да ми гепят тенекията, щото от най-много полицай на глава - положението е това те. Все с някакви витиевати уж благородни каузи посягат да вземат и скъсаните ми цървули. 700 000 са на държавна хранилка. И са зейнали за още. Като не могат да се сдървят на дървената мафия и да си свършат работата като цяло - дай да грабят от гостоприемника, че по-лесно! Аман от демагогии вече! Айде да спрат високото напрежение, че Манго може да го тресне, докато крадне жица! Вместо да хванат Манго и да полежи на топло. Да не би да искаш да кажеш, че нямат ресурс да хванат дървените бракониери ли? Могат, ама май не искат!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X