Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Crazy Job - Обикновено Ендуро

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Отдавна Марти ме кандърдисваше да ходим да тренираме Ендуро - крос на препятствията, защото трасето вече му омръзнало, но все си мислех, че още не му е времето за това ! Е, нямаше как, днес се съгласих, като бях много скептичо настроен към тренировката. Това щеше да е първото съпрекосновение на джуниъра с големите дървета.


    Няма сигурно да повярвате, но това е снимка от първото преминаване на Марти през голямото дърво. Само няколко напътствия бяха необходими на джуниъра, за да преодолее всички препятствия, все едно, че ги беше тренирал с месеци ! Няма какво да кажа, освен да го похваля за пореден път. Сами преценете !


    Ето диаметъра на дървения труп, на който Марти си почива. Никога не съм вярвал, че точно в ендуро-кроса ще има значение от такава степен таланта.


    Това пък е обратното преодоляване на дървото и то през най-дебелата му част ! Изключителен баланс, който тренирахме и усъвършенствахме отначало с Марти е много решаващ за трудният за всички Х-трак.
    Сигурен съм, че 70% от експертите в РШЕ няма да преминат толкова дебело дърво !


    Тук Марти преодолява пирамидата от дървета, които вече са детска игра за него. Интересното е, че имаше едно малко трупче, което беше сложено да помага при качването, но той винаги преминаваше покрай него.


    Слизане от пирамидата. На всичко отгоре беше кално и мокро !


    По едно време пристигнаха Кокера, Ванката и Зарко, като последният си замени Ямахата за КТМ буквално преди един ден.


    Кокера се включи в движение в тренировката и като на шега преминаваше теста.


    Марти съответно пък започна да гъзарее и над по-малките дървета.


    На Зарко му дай да кара на задна гума с километри, ама тук му беше малко трудничко ...


    Групата, един след друг към препятствията.


    Тия дървета много се пързалят, бе !


    Трупите са наредени на такава дистанция, че между тях има място колкото за един мотор. Това вече е майсторство, когато няма време за подготовка.


    Кокера дава указания на джуниъра. Хубаво е, когато си талант, но има и от кого да се учиш


    Е, имаше и такива случаи, но след като се учиш, без това не може !


    Още една успешна серия !


    "Изгорях за вода при тия три пържоли, дето ги изядох на обяд."


    Това вече е работа за експерти ! Гумите са доста високи, с остри ръбове и само майстори като Кокера могат да се чувстват сигурни при преминаването им.


    Винаги предизвикателствата привличат Кокера и затова е добър !
    Е, все пак трябва и много да се мисли !


    Скоростта и темпото са нацелени вече безпогрешно и всичко е направено с финес и красиво ! Няма такъв като Кокера, повярвайте !
    Само след 7 часа имаме обща тренировка на крос трасето с всички джуниъри, като на нея ще присъства нашият приятел Жоро (КТМ 450 SXS), който беше в школата на Хари Евертс (надявам се знаете кой е) и който ще окаже на малките ценна помощ в мотокроса !
    След това ще се поразходим със Събин и Гълъбин из района, а утре ще пробваме нова пътека в Стара Планина, така че програмата ще е пак натоварена, но точно от това се нуждаем !
    До утре вечер !
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 24-01-09, 02:12.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

      Като ги гледам това привлекателно тестче чак пущянка ми става...
      Дано най-накрая тия дни и аз да се оборудвам и да дойда и аз да падна няколко пъти по тез дървета пусти
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

        Е,браво пак е имало веслба.Марти ме кефи колко е нахъсан и колко бързо се осъвършенства.А за Кокера едва ли някой,който следи едндуро шампионата и вашите излизания в планините не знае колко е добър той.Искрено се надявам на Erzber Rodeo той да има шанс и да покаже най-доброто от себи си.Успех!
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

          Евала на Жоро за прекрасния репортаж и за отличното представяне на малките ендуро състезатели
          Гората ражда хора полето тикви !

          Коментар


          • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

            Супер сте,маи вече в Стара Загора няма други мотори освен портокалови
            0888 074 049

            Коментар


            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

              Май май така вече стана!
              [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
              [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
              [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
              [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
              "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
              [/SIZE]

              Коментар


              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                Както обещах снощи, днес направихме с джуниърите специална тренировка, на която присъства адаша от Сливен - Жоро Пашов. Той даде на пичовете много ценни съвети специално за мотокроса ! Тренировката продължи около 3 часа. Ето малко снимки от нея.


                Като начало момчетата бяха запознати с някои особености на окачването, правилното разположение на кормило, лостове, правилна постановка за каране в различните ситуации и т.н.
                Някои обаче закъсняха и само загубиха от това ! Трябва да се разбере, че като се каже 10:00 часа, това значи точно тогава и нито минута по-късно


                След това трасето беше разделено на части и се започна тренировката само на елеминти. Веднага се почувства положителен напредък в подготовката, описването и взимането на виражите както по скорост, така и в сигурността !


                На всеки поотделно бяха посочени грешките и оттренирани наново, докато се получи всичко. В началото бяха Коцето, Галин и Марти. После пристигнаха Кристиян и едно друго момче с цвайка, но което за съжаление не знам името.


                КТМ рейсинг тийм - Жоро, Дъ Литъл айрън, Ванката и с чадъра - Дъ Биг Йарън. Имаше и доста публика.


                Следват нови елементи: спускане, скок, вираж, скок. И това до припадък !
                Коцето се научи да влиза и да описва завоите с доста по-голяма скорост ! Браво !


                Марти също се представи добре, макар в началото малко да бе намусен.


                Голям хъс има това момче - Галин в кроса ! Сигурен съм, че ако поукроти малко темпото, ще стане един много добър състезател !


                The_Fen следи внимателно тренировката, указанията, нахъсва се, но днес за съжаление беше без мотор ...


                Малко показно.


                Това бе част от групата на фенове, бащи, приятели и всякакви ...
                На старозагорска територия от десетки години насам, се организираше първата подобна тренировка ! След като стартира школата в началото на март, предполагам на трасето ще има вече много деца, което е радостно.
                За финал, всички направиха 20 минутно каране по цялото трасе и издържаха натоварването, което като за начало бе повече от обещаващо !
                Благодаря на момчетата за старанието и на Жоро Пашов за урока, който беше много ценен за всички, включително и за мен !
                През другия Уикенд - отново !

                След тренировката седем човека тръгнахме на ендуро-преход от 60 км, но решихме да не спираме изобщо и да караме в темпо. Накрая в Тенис Джаз Клуб пристигнахме само трима.


                Гостът ни от София - Събин, Ванката и аз. На Гълъбин му се случи това




                ... още на бензиностанцията и те с Васко останаха за съжаление !

                Утре следва "приятен" преход в Стара Планина и съм обещал да дам на Гълъбин да кара един хубав мотор, а аз ще си припомня как върви CRF 250 X !
                И така, до тумороу !
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                  Накрая всеки си купува КТМ
                  Мани, отвратително е да биеш път до някъде за да караш и..........
                  А какво му е в същност на мотора
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                    Вече е тумороу и е време за нова порция ендуро by Crazy job !
                    Днес беше голямо тъкмене и кундене. Събудих се в 8:00 от продължително звънене на телефона, което едвам се чуваше сред шума от валящия навън дъжд.
                    - Ще караме ли днес, бе ? - беше Марти.
                    Теглих му едно конско, как може да си помисли да кара в тоя дъжд и заших окото отново.
                    Отново телефонен звън.
                    - Брътчед, аз мисля да си ходя, а ? - сега пък бе Гълъбин.
                    Тъй и тъй вече се разсъних, бях в отвратителни настроение, напълно в тон с времето навън и си рекох да отида да изпия поне едно двойно кафе, че дано се оправя.
                    Картината беше такава. На явката с екипи - само Кокера и братовчед му Пламен, всички останали в смокинги и с папионки.
                    Бат Дак, пък беше най-комбинативен, ем в смокинг, ем КТМ-ът му е готов в микробуса и само чака накой да му смигне.
                    Кокера и Пламен заминаха, а Дак след тях.
                    "Тия хич ги няма!" - помислих си аз и отидох при Гълъбин и Жасмин, които пиеха кафе на ЕКО-то. Междувременно дъждът спря.
                    Още едно двойно кафе ми бе достатъчно, за да разбера, че нямам никаква работа в сивия намръщен град и само свирнах на Марти да тръгваме и ние.


                    Групата е заминала към село Шипка, от където наш шипченски приятел щеше да ги води към върха по съвсем нова пътека. Имахме близо час и половина закъснение и трябваше да ги настигнем поне по пътеката в планината. Избрах съкратен маршрут през Тунджа, но там бродът бе дълбок. Освен това, реката беше придошла след дъжда, ама нямаше време за губене и се хвърлихме с Марти без много да му мислим през брода. На снимката виждате нивото на водата още в началото на брода. Към средата вече водата направо скри мотора, но джуниърът не се поколеба нито за миг и изскочи на отсамния бряг.


                    Кофтито беше това, дето бе мокър до под мишниците, ама на кой му пука в това влажно време. Из също извадих два кефала от ботушите си и тргнахме отново да гоним останалите.


                    Нямаше как да не минем на път за с.Шипка край новата беседка на енинци. Направо останах като гръмнат от картината там ! Никакви буркани, барбекюто не е запалено, а Фъра и компания кастрят нова пътека. Дори се уговорихме да я пробваме след като приключат, но времето ни притискаше и запрашихме към другото село през черешевите градини.


                    "С питане само до Цариград се стига", но пътекта не е чак толкова далеч, та след два-три въпроса я намерхме на запад от селото. Началото наистина беше впечетляващо ! Склонът бе доста стръмен, а нагоре ставаше още по-стъмен до към 50 градуса. Аз я качих чак на третия път, но на върха срещнах Магарето, така че беше повече от ясно, групата беше настигната !


                    Следваше начало на нова пътека, която не бе толкова стръмна, ама никой не знаеше какво става нагоре ...


                    Марти я подкара смело, но забуксува на камък ... А, пак обратно.


                    Още 100 метра и картинката се сменяше с красива пътечка в гората ! Ясен е минал качването.


                    А това е малко по-нагоре. Това е самият ръб на билото. Все едно, че си на разходка в парка. Красота !


                    Е, всички красоти по някое време свършват и започва още кофти пътека, изпъстрена с големи камъни. Тук наистина беше весело ! Нямаше време да снимам по разбираеми причини ...


                    Още нататък навлязохме на всичко отгоре и в гъста мъгла.


                    Пътеката пред нас едвам се виждаше, а беше ужасно хлъзгаво ... Малко преди този кадър така се отъркалях в една локва, също като диво прасе ! Тежах сигурно още поне с 5 кила повече !


                    Всяка тапа се отразяваше на всички отзад. Връщането за засилване беше на около 500м долу.


                    Ура, вече сме на върха ! Уж там щяха да чакат габровци, ама и помен нямаше от тях. На всичко отгоре и Ненката не си беше на поста в хотела. Кофти номер !
                    Както и да е, ядохме по един лют пипер, че да се стоплим и тръгнахме пак надолу.


                    Пламен - братовчед на Кокера. Това младо момче напредва буквално с часове в ендурото, а кара съвсем от скоро ! Генът си е ген, няма лабаво !


                    The Little Iron.


                    Евгени "Пълният крос" Не се чудете на името ! Евгени е тренирал мотокрос като тийн. На всичко отгоре имаме и "частичен крос", така че всичко си е ОК.


                    Тоз пък няма наяждане ! Ако продължавам да го вземам всеки път с мен, сигурно с баща му ще фалираме скоро ?!
                    Е, шегувам се де, нека си хапва момчето ! За мен е най важното да го подготвя в ендурото, което съм сигурен, че ще стане, както въвят нещата. От където са качиха другите, направи го и Марти.


                    Планината беше много красива ! Яд ме е, че ня бях с "големия", та да направя хубави кадри, ама само той ми липсваше в онази локва ... със сигурност щях да го счупя !


                    Още един красив пейзаж от друг връх на връщане. Това е една от причините, заради които харесвам ендурото. Само ние виждаме по всяко време такива гледки.


                    Тук само сме седем КТМ-а. Другите заминаха напред. Май все още има два-три различни мотора в клуба, ама нека си стоят за цвят !
                    Хубава разходка беше днес, само дето малко потикахме, ама в тоя дъжд и мъгла.
                    Благодарим на нашия колега от Шипка, който ни показа новата пътека ! Заслужаваше си !
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                      Здрасти Бат Жоро,пак сте се изкефили.Това момче Пламен не караше ли със Овена Stunt доколко мисля,че му викаха,но ако е същия прави много добри неща с мотора.Що се отнася за KTM-ите май и аз се разболях като ви гледам ама да сме живи и здрави по нататък .Поздрави
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                        Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
                        Здрасти Бат Жоро,пак сте се изкефили.Това момче Пламен не караше ли със Овена Stunt доколко мисля,че му викаха,но ако е същия прави много добри неща с мотора.Що се отнася за KTM-ите май и аз се разболях като ви гледам ама да сме живи и здрави по нататък .Поздрави

                        Да той същият е!


                        Той - Ае ей тука ако минеш по накратко най-плитко е!
                        Аз - Добре щом казваш!
                        [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
                        [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
                        [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
                        [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
                        "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
                        [/SIZE]

                        Коментар


                        • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                          Браво бе... Пак е било яката раута
                          [COLOR=Magenta][B]Ендуро клуб ™Crazy Job™ - Стара Загора [COLOR=Cyan]![/COLOR]
                          [/B][/COLOR][FONT=Arial Black][COLOR=Magenta]Hard Enduro Team [COLOR=Cyan]![/COLOR][/COLOR][/FONT]
                          [COLOR=Lime][COLOR=Cyan]-------[/COLOR] [COLOR=Magenta]И.Илиев[/COLOR] [COLOR=Cyan]-------[/COLOR][/COLOR]
                          [URL="http://www.sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL]
                          [COLOR=Red][B][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"]http://sixdayscrazyjob.com[/URL][/B][/COLOR]
                          [B][URL="http://crazy-job.com/"]http://crazy-job.com[/URL][/B]

                          Коментар


                          • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                            Очаквайте и видео от неделя,началото на Шипченската пътека!!!
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                              Чакаме
                              [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
                              [/SIZE][/B][/COLOR]

                              Коментар


                              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                                Абе Марти ти тоз КТМ му спря тока бе.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X