Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

    Така е Слави тренировка му е майката !! За да има прогрес - трябва и малко стрес !! Ххаха

    Набелязах си днеска едно много готино дере, в което тече малко вода от някъде си... мисля да ходя да го пробвам през седмицата , тъкмо ще сменя малко обстановката !

    И благодаря !
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

      Браво, Георги! Тази пътека с S-ките ми харесва най-много. Хлъзгавата ли я наричаш... нещо ми се губят наименованията, но на такова нещо сам не бих тръгнал, че не съм "бате Здравко" и няма да мога да си вдигам мотора сам... . Да не говорим, че в скромната ми кариера 2 пъти съм падал и мотора ми затискал крака и без чужда помощ щяха да ме изядат вуците. Но това е друга тема. Миналата година вследствие на некадърността ми пропуснах голяма част от сезона, но тази година с най-голям кеф бих дошъл на гости до Петрич да пообиколим малко Беласица. Като се запролети, така и така трябва да ходя до Бобошево и ей го къде е - стотина км.
      Чакаме нови репортажи!

      Коментар


      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

        Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
        Браво, Георги! Тази пътека с S-ките ми харесва най-много. Хлъзгавата ли я наричаш... нещо ми се губят наименованията, но на такова нещо сам не бих тръгнал, че не съм "бате Здравко" и няма да мога да си вдигам мотора сам... . Да не говорим, че в скромната ми кариера 2 пъти съм падал и мотора ми затискал крака и без чужда помощ щяха да ме изядат вуците. Но това е друга тема. Миналата година вследствие на некадърността ми пропуснах голяма част от сезона, но тази година с най-голям кеф бих дошъл на гости до Петрич да пообиколим малко Беласица. Като се запролети, така и така трябва да ходя до Бобошево и ей го къде е - стотина км.
        Чакаме нови репортажи!
        Благодаря !! Хлъзгавата е , да ! Да ти кажа и аз не сам ''Бате Здравко'' , ама като си помисля само " а не изправиш , мотора , а си остана тука '' и да видиш как ми идва прилив на енергия ! Хахаха !! Иначе пътеката е стръмна, спор няма ,но не е толкова много , самата почва е гадна. Задръства ти веднага бутоните на гумата и ставаш като със слик - няма мърдане ! Предните дни катерих една още по-стръмна пътека , но почвата беше съвсем друга и мотора си върви нагоре..
        А тази пътека е и със северно изложение и под дървета... и въобще трудно съхне и е кофти !

        И аз съм си затискал крака под мотора , знам какво е , много кофти тръпка ! Някокото пъти бях сам и едва се измъкнах. При единия ,щях да си усуча коляното и да скъсам нещо, а последния път , момчетата от Благогоевград , с които карахме , ми помогнаха да стана !

        П.п Добре , дошъл си , когато пожелаеш ! Ще покараме , където и колкото времето позволи и колкото желание имаш !
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

          Браво Жорка добре си се справил с тези пътеки и гумата е по добра от преднатаПоздрави

          Коментар


          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

            Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
            Браво Жорка добре си се справил с тези пътеки и гумата е по добра от преднатаПоздрави
            Хехехе Така е Боре , малко по-малко трябва да се оправят нещата иначе не става :Х
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

              Еми освен да ви подосаждам още малко , а ?!?!

              Днес беше хубав ден за ендуро с малки изключения. Времето беше повече от перфектно
              - слънчево с температура около 15 градуса!

              Както и да е , идеята ми бе да пробвам едно деренце ,което мернах случайно, прибирайки се с рейса от Благоевград за Петрич.

              Но преди това малко странична информация!

              Набавих си иридиева свещ / каквато дават по каталог/ за мотора и решх днес да и бъде теста. Не знам колко време ще изкара / искренно се надявам да е много.../ , но първите ми впечатления са много, много добри !

              Като начало , свалих старата свещ / беше с керемиден цвят
              / и сложих новата. Запалих мотора и го оставих да позагрее докато се облека. Веднага след потеглянето ми напвари впечатление ,че мотора се форсира по-добре / не знам дали си го въобразям, но така го усетих/ , другото е, че всякаш му дойде силата. Макар ,че увеличих предния зъбак с 1 зъб нагоре, мотора се изрязва като за световно. Пробвах го на няколко изкачвания и като навия газта на 2ра ,мотора влиза веднага в обороти и ги задържа докато не върна газта , а не като преди всякаш не му достигаше сила. Другото е ,че като че ли взе да пали по-лесно. При стиснат съединител преди ми правеше малко мръсотий и не палеше всеки път от първи път , а днес такъв проблем нямах..
              Разхода на гориво е добър, за около 70-80км преход на пълна газ изразходих към 3 литра бензин, знам странно е , дори аз не мога да го повярвам ,но е факт. Източих целия резервоар за да проверя и нещата са такива
              , това може само да ме радва..

              И такаа , както казах по-рано исках да пробвам деренцето дето мернах от автобуса. Прегледах го в гугъл земя и излезе грубо към 1.5км.

              Някъде 11-00 вече бях готов за потегляне. Снимка пред гаража на Екстрийм Ендуро Петрич..

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12834.jpg
Прегледи:1
Размер:501.7 КБ
ID:5451839

              Деренцето се намира на около 10км от Петрич в посока с.Марикостиново и съответно Кулата.
              Последва малко каране , къде по черно ,къде малко по хАсфалт
              , до достигане на заветното деренце...

              Това е клипче от самото начало , малко равна газчица за загрявка , че деренцето си беше сериозно..



              И след още малко каране , вече бях в началото на дерето..

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12835.jpg
Прегледи:1
Размер:692.8 КБ
ID:5451840

              Имаше доста повече вода , от колкото се виждаше от автобуса...
              , а за боклука в това дере... няма да ви обяснявам, всичко се вижда..

              Като видях боклуците , направо ми се отщя да карам ,но така или иначе бях дошъл , реших да пробвам ,с надеждата ,че напред нещатата са ''по-розови''....

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12836.jpg
Прегледи:1
Размер:660.4 КБ
ID:5451841

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12837.jpg
Прегледи:1
Размер:729.9 КБ
ID:5451842

              Не е забавно да си сам в дере, макар и пътя да е на 10 метра от теб/ над теб/ ..

              Продължих напред и стигнах до ето това место..

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12838.jpg
Прегледи:1
Размер:741.8 КБ
ID:5451845

              Тук вариантите бяха 2:
              Вариант 1: Влизам във водата , и се мъча да скоча прага отпред /втория на заден план/
              Вариант 2: Заобикалям ,катерейки се отгоре над водата

              Оставих мотора и отидо малко напред да огледам. Вариант 1 веднага отпадна , понеже водата под прага беше дълбока около 60-70 см , а на самото дъно имаше скала , която стърчи право на пътя ми...
              Започнах да гледам за вариант 2 , ноо ..... Е няма такава простащина: Дунапрени, маратонки, гуми, дрехи, опаковки , туби и какви ли не гадорий се търкаляха там . Направо се погнусих , как може да сме такива / някои от нас де/ . Не ми се газеше в тея боклуци и реших да се връщам - жалко деренцето си заслужава като цяло..

              Ето и едно клипче от деренцето , до там , до където стигнах..



              Следва....

              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                Понеже бях далеч от пл.Беласица , а наоколо нямаше такива, т.е има някакви малки заигравки и много черни пътища, реших , че днес ще сменяме малко стила . От хард ендуро , ще минем малко на рали рейд.

                И като зараздавах една пуна газ , на където ми видят очите. Минах напряко през една поляна и хванах една заигравка /връхче/ , втора , пуна газ и никакви проблеми , само голяма усмивка на лицето !



                Като му намаах 2ра , и както казва Chinela , излязох нагоре на черта !!!
                Голям кеф ви казвам...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12839.jpg
Прегледи:1
Размер:512.4 КБ
ID:5451852

                Моста над река Струма при с.Тополница..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12840.jpg
Прегледи:1
Размер:574.4 КБ
ID:5451853

                Река Струма..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12841.jpg
Прегледи:1
Размер:418.7 КБ
ID:5451854

                И отново..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12842.jpg
Прегледи:1
Размер:550.5 КБ
ID:5451855

                Високо в Пирин планина , има доста сняг..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12843.jpg
Прегледи:1
Размер:428.6 КБ
ID:5451856

                А това е хълмчето , не е кой знае какво , просто е забавно, дори на него се опитах да се уча да карам на задна, ма ми е трудно нещо

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12845.jpg
Прегледи:1
Размер:587.0 КБ
ID:5451857

                Ето и един от опитите ... / снимката е вадена от клип, затова е такава/..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12868.jpg
Прегледи:1
Размер:283.7 КБ
ID:5451858

                Набелязах си една борова горичка , на едно съседно хълмче и пуна газ към него... Оказа се малко на бабуни ,но какво от това..



                От хълмчето се разкри добра панорама..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12847.jpg
Прегледи:1
Размер:429.4 КБ
ID:5451859

                Това е пътя за Кулата..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12848.jpg
Прегледи:1
Размер:407.8 КБ
ID:5451860

                Надолу си е доста високо..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12849.jpg
Прегледи:1
Размер:720.5 КБ
ID:5451861

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12850.jpg
Прегледи:1
Размер:644.3 КБ
ID:5451862

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12851.jpg
Прегледи:1
Размер:501.8 КБ
ID:5451863

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12852.jpg
Прегледи:1
Размер:460.5 КБ
ID:5451864

                И на Беласица има доста сняг..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12853.jpg
Прегледи:1
Размер:345.0 КБ
ID:5451865

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12854.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5451866

                Понеже Мелник ми се видя далечко , а не знаех нито пътя , нито дали ще ми стигне бензина, реших да покарам малко по брега на река Струма и да отида до падналия мост при село Рибник..

                Да обаче придошлите води на Струпа /от преди да падне моста/ , бяха подкопали и разрушили пътя , който върви успоредно на реката...
                Наложи се да се връщам... Затова пък покарах още малко на пУна газ , та дори и по самите пясъци на реката



                От там с пУна газ през близките върхове на път за вкъщи..



                Днешния ден си премина изцяло като рали преход, пуна газ навсякъде. Мога да заявя , че прехода от хард пътеки към рали рейд си е трудничък. И двете дисциплини са доста трудни и специфични.... Лично на мен , ми е малко трудно да превключвам от каране на някоя хард пътека към препускане на пуна газ по черни пътища и обратно..

                Обаче за добро или лошо и двете са необходими, та днес направих добра тренировка..

                Стигнах до Петрич и спрях за няколко снимки при жената
                / гаджето/ , че нямах нито една снимка , на която да фигурирам..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12856.jpg
Прегледи:1
Размер:528.4 КБ
ID:5451872

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12857.jpg
Прегледи:1
Размер:592.1 КБ
ID:5451873

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12859.jpg
Прегледи:1
Размер:478.8 КБ
ID:5451874

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12863.jpg
Прегледи:1
Размер:347.1 КБ
ID:5451875

                И мотора , кален като собственика си, вече е на стойката в очакване на банята !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12866_tonemappefrd.jpg
Прегледи:1
Размер:650.2 КБ
ID:5451876

                Това бе всичко от мен и днешния ''рали'' ден Поздрави на всички



                Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 05-02-13, 19:51.
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                  Еее Жорка евала за хубавия репортаж хубаво каране си спретнал днес на това хубаво време, ако не си ти форума е като пустиня.
                  Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                  Коментар


                  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                    Първоначално публикуван от Stanislav WR Преглед на мнение
                    Еее Жорка евала за хубавия репортаж хубаво каране си спретнал днес на това хубаво време, ако не си ти форума е като пустиня.
                    +1 Радвам се , че има някакъв интерес към темата ! Благодаря , Слави !
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                      Днес имах малко работа по мотора и не ми остана време да изляза да покарам...

                      Покрай задачките по мотора , както и обслужването му за следващото каране, свърших и 1-2 полезни неща

                      Първо си пооправих малко стойката / подвигащата работна стойка/ за мотора. Понеже след смяната на предницата и задната капла , самата стойка ми идва нисичка / бях си я правил по-ниска , по тогавашните габарити на мотора/ , та сега я модифицирах и вече изглежда И завършена и е по-висока /снимки утре , че не се сетих да снимам / , но пък се вижда г-д от снимките на мотора .. пак е нещо

                      Второто от допълнителни неща бе да видя какво е положението със супермото варианта на мотора. Все си плямпам за него, но нищо не съм свършил !
                      Днес обаче късмета ми се усмихна. Предната ос от новата предница пасва 1 към 1 !! Така няма да сменям оси, лагери и прочие. Каплата си заспа на местото.
                      Единствено трябва да се сменят болтовете на спирачния диск , с такива с плоска глава и да се направи малък фланец за спирачния апарат / заради по-големия диск/ и всичко е готово. Не коментирам задната част на мотора , понеже там няма да има никакви доработки. Всичко си е стандарт и фабрично !

                      Ето 1-2 ''папарашки'' снимки





                      А утре живот и здраве , ако не вали съм замислил един мини преход /от порядъка на 100-130км/ с посещение на много и все красиви и интересни места ! Посоката ще бъде ....... Не , не познахте , няма да е пл.Беласица , този път ще ходим на север ! Поздрави и до нови срещи
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 08-02-13, 23:23.
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                        Ето това ми е повдигащата стойка за мотора . Не е кой знае какво , но си върши работата перфектно , а и съм си я правил сам

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12974.jpg
Прегледи:1
Размер:515.4 КБ
ID:5452659

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12975.jpg
Прегледи:1
Размер:536.5 КБ
ID:5452660

                        А , ако сте слушкали, ще получите един дооооста голям репортаж от днешното каране
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                          Браво Жорка ,все по добри разходки и все по добър ставаш,това с пуната газ много увлича , но и много не известни крие ,даже и по познати места . Хубава природа има по вашият край
                          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                          Коментар


                          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                            И такаа....

                            Днес направих едно страхотно каране ! Изцяло нов маршрут , изцяло нови и непознати места и като цяло , каране изцяло по ГПС !

                            Идеята ми бе да отида до с.Златолист , да посетя местната църква , от там да отида до Роженски манастир и да посетя и него , и ако остане време да сляза до Мелник и да видя Мелнишките пирамиди ! Какво обаче се случи и как се развиха нещата..... ще разберете , ако проследите целия репортаж....

                            Исках да стартирам по-рано през деня, но се замотах малко с монтажа на гпс-а /гпс за кола, като няма друго и това върши работа/ , таа наложи се да премахне кросбара на кормилото за да има място за гпс-а и т.н....

                            Затова вместо по-рано, стартирах в 11-00 !

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12902.jpg
Прегледи:1
Размер:525.2 КБ
ID:5452809

                            Поех в посока селата Дрангово и Марикостиново от където трябваше да започна да гоня пътя за с.Златолист....

                            Времето бе адски студено, едва устисках да премина с.Дрангово и да спра за снимки, защото не си усещах ръцете !
                            Първата спирка е вече на спускане към р.Струма , малко след с.Дрангово ! В далечината се вижда и с. Марикостиново !

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12903.jpg
Прегледи:1
Размер:388.9 КБ
ID:5452810

                            Р.Струма и село Тополница ...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12904.jpg
Прегледи:1
Размер:421.3 КБ
ID:5452811

                            А ето ме и мене малко за цвят .. Ако знаех какво ме чака.... щях да се върна още от тук...
                            Днес съм черно-кафява нинджа !

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12905.jpg
Прегледи:1
Размер:386.3 КБ
ID:5452812

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12906.jpg
Прегледи:1
Размер:391.0 КБ
ID:5452813

                            Спуснах се до брега на р.Струма и преминах по моста към село Марикостиново. За да не нарушавам закона , веднага след моста пак влязох в калта / един път , който върви успоредно на главния и стига до селото/ , обаче до самото село се наложи да преминавам ЖП линията !!
                            Огледах 5-6 пъти за идващ влак , прекръстих се 3-4-5 пъти и заподскачах през релсите пред изумените погледи на преминаващите шофьори.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12907.jpg
Прегледи:1
Размер:526.8 КБ
ID:5452814

                            Стигнах селото и трябваше да търся най-близкия път към балкана. Пуснах Гпс-а, и ха наляво , ха надясно и право в гората...
                            Грешкава ми обаче бе , че от бързане , тръгвайки от нас забравих да настроя гпс-а да отбягва всички главни пътища...
                            И като се започна едно лутанееее , направо не е за разправяне.
                            Влязох в някакви лоза... там се губих сигурно 3-4 пъти. Гпс-а си мрънка за главния път / който е незнайно къде/ , а аз съм насред нищото и не знам на къде да карам..


                            След още малко лутане , теглих една майна на гпс-а и започнах да карам на където ми видят очите...
                            Ориентирах се криво ляво и запраших...
                            Бе гледам го пътя отстреща , ама пред мен се блещи едно дере с река , на което склоновете от двете страни са почти отвесни !

                            Ха сега де , искам не искам , пак по гпс-а..

                            С много зор и още 3-4 лутания /губения/ успях да изляза на някакъв път и запраших по него. Той ме отведе до с.Капатово ! Е да ама това е встрани от маршрута ми...
                            Газ на пред през с.Хърсово от там с.Виногради !!
                            Много малко село. Срещнах едни месни и ги попитах за пътя за с.Златолист. Обясниха криво ляво хората и потеглих..
                            Оказа се , че пак бях объркал пътя и въобще не е трябвало да отивам до Виногради... Отклонението за Златолист е били доста преди селото но...

                            Започна се едно изкачване на един черен път ! Всъщност той бе от глина, чиста 100% натурална ГЛИНА !
                            Голяма лъзгавица ви казвам , коловози и локви , колкото ви душа иска..

                            Стигнах до някакво възвишение и отново се допитах до гпс-а. Той пък ми ''казва'' : Бе газ през билата само направо...



                            Карането по билото , бе първото нещо , което ми хареса през този ден !!
                            Не след дълго билата свършиха и съзрях МОЯ път. Като видях с колко съм изпуснал отбивката щях да се самоубия !!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12908.jpg
Прегледи:1
Размер:469.4 КБ
ID:5452710

                            Моят път е този в ляво, а отбивката за него е тази в дясно ! А аз на свой ред карах още поне 15км в грешната посока , за да мога в крайна сметка да се върна в изходна позиция.. Най-просто казано направих един ненужен голям обратен завой !

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12909.jpg
Прегледи:1
Размер:459.5 КБ
ID:5452711

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12910.jpg
Прегледи:1
Размер:346.1 КБ
ID:5452712

                            Въпреки всичко , на където и да погледнеш - все бе красота...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12911.jpg
Прегледи:1
Размер:298.1 КБ
ID:5452714

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12912.jpg
Прегледи:1
Размер:247.9 КБ
ID:5452716

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12913.jpg
Прегледи:1
Размер:436.0 КБ
ID:5452717

                            Те ме те и мене , бонето ми е малко накриво , ноооо няма да се притеснявате

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12914.jpg
Прегледи:1
Размер:502.0 КБ
ID:5452719

                            "Мечтая за световен мир..'' .... опаа чакайте , това го правеха онези мацки по конкурсите за красота Исках да кажа ,че все още съм добре и ми е весело ...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12915.jpg
Прегледи:1
Размер:529.8 КБ
ID:5452720

                            А мотора е затрупан от глина... Тук се наложи да чиста глината с пръчки , че да олекотя моторчето..

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12916.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5452721

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12917.jpg
Прегледи:1
Размер:646.5 КБ
ID:5452723

                            Тръгнах да спускам възвишението.. Малко преди финала му , пътеката стана тясна със странищен наклон.. уж внимавах много , но се изтърсих... Предната гума попадна в грешната посока... Местото - глинесто със страничен наклон. Всеедно вървиш по лед ! Аз едва ходех , не мотора да изкарам...

                            Ами сега , лежи мотора , а аз не знам как ще сляза... Започнах да обмислям варианта да го пускам в дерето пък после да си го взимам...
                            Помислих малкооо и взех правилното решение /ейй какво нещо са това ендуро филмите !! / ! Не можех да вдигна мотора със сила, затова го легнах на една страна. Степенката упря в земята и аз завъртях мотора на место ! Изправих го , запалих го и леко-леко , с много молитви успях да сляза...

                            Местото на разигралата се случка е ето на тази снимка. Над жълтото дръвче в средата...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12918.jpg
Прегледи:1
Размер:559.0 КБ
ID:5452724

                            За любителите на видеото имам самото спускане и падането...




                            Слязох долу в равното и поех по уж верния път...



                            Карах, карах, следвах гпс-а и в един момен нашия /гпс/ взе да пляпа ''преизчисляване, преизчисляване'' и не може да намери пътя. Спрях огледах насам - натам , прегледах картата ... уж трябва да има път.. ама няма ! Трябва да започна някакво спускане ама не знам от къде...
                            Продължих плахо напред и забелязах една пътека със следи от добитък. Викам си " за да се качи тук добитък значи може да се мине''
                            И тръгнах надолу по пътеката. Леко , леко , леко... като през цялото време внимавах ! Старах се да имам изход нагоре в случай , че нещатата се объркат и не мога да продължа да спускам..

                            Малко по-малко слязох в равното , където трябваше да прекося една рекичка за да изляза най-после на пътя за с.Златолист !
                            На излизане на пътя не разчетох добре гпс-а и малко обурках пътя за поредн път , но бързо се усетих и се върнах в правилната посока..



                            Следва.....










                            Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 09-02-13, 21:01.
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                              .... Покарах малко по черния път и.................. Ето я заветната цел. Вече бях на входа на с.Златолист !!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12919.jpg
Прегледи:1
Размер:573.2 КБ
ID:5452725

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12920.jpg
Прегледи:1
Размер:703.7 КБ
ID:5452726

                              Те ме те и мене

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12922.jpg
Прегледи:1
Размер:711.2 КБ
ID:5452727

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12923.jpg
Прегледи:1
Размер:707.3 КБ
ID:5452728

                              Селото е веднага след мостчето..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12924.jpg
Прегледи:1
Размер:487.4 КБ
ID:5452729

                              Има и указателна табелка за Роженския манастир, който бе и следващата ми цел, но затова по-късно..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12921.jpg
Прегледи:1
Размер:546.2 КБ
ID:5452730

                              Моторетката , горката , цялата е покрита с кал... как продължаваше да върви и да ме търпи не знам... много съм горд с нея и много си я обичам хаха
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12925.jpg
Прегледи:1
Размер:476.5 КБ
ID:5452731

                              Навлязох в селото и започнах да щракам с фотоапарата като някой японец на екскурзия
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12926.jpg
Прегледи:1
Размер:289.4 КБ
ID:5452732

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12927.jpg
Прегледи:1
Размер:356.0 КБ
ID:5452733

                              Въпреки ,че е малко село , и че има съборени къщи, местенцето е невероятно красиво ! Никога до сега не бях идвал тук и останах удивен !!
                              Продължих по план ! Следваща спирка - църквата "Св. Георги'' .

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12944.jpg
Прегледи:1
Размер:383.8 КБ
ID:5452773

                              Там е живяла Преподобна Стойна ! Самата църква е уникална. Вкопана е в земята !! Взех си няколко свещички и попитах дали може да снимам - човека беше много дружелюбен и ми позвли, като също ми обясни какво е хубаво да направя. Сега ще го споделя с вас , та ако някога идете там , да знаете


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12932.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5452735

                              Запалих свещички и влязох в храма ! /свещите се паля в ляво на горната снимка , има си отделено место само за това/ .


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12928.jpg
Прегледи:1
Размер:595.6 КБ
ID:5452747

                              Заставаме пред иконстаса ! На пода пред него се намира една плоча ! Човека каза да застана върху нея за 1 минута и да си пожелая нещо !! В храма е уникално !! Хората много са се постарали да съхранят тази реликва ! Дори са пуснали и църковна музика , която допълнително подсилва ефекта и кара кожата ти да настръхне ...

                              Ако спрете звука на тв-то и усилите до край , ще чуете от църковната музика..



                              Ето това е плочата.. Легендата разказва , че ако човек застане в/у плочата , тя ще изсмука всичката негативна енергия от него !

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12929.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5452754

                              Снимах и този стенопис, изобразяващ православен светец с глава на животно. Според легендата, сестра му се влюбила в него и той поискал от Господ да го обезобрази, за да я спаси от греха !!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12931.jpg
Прегледи:1
Размер:611.1 КБ
ID:5452764

                              В двора на църквата е не по-малко красиво !!
                              Този гроб не можах да запомня на кой е , за който може да разчете добре..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12933.jpg
Прегледи:1
Размер:635.4 КБ
ID:5452765

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12934.jpg
Прегледи:1
Размер:522.8 КБ
ID:5452766

                              Непосредствено зад църквата се намира и гробът на Преподобна Стойна !!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12936.jpg
Прегледи:1
Размер:648.5 КБ
ID:5452767

                              В двора на църквата се намира и вековен чинар !! Той е на 1295 години !! Човека каза да ида и да се полюлея на люлките за здраве, да прегърна чинара и да опра чело в него - това и направих !!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12937.jpg
Прегледи:1
Размер:615.1 КБ
ID:5452768

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12939.jpg
Прегледи:1
Размер:526.3 КБ
ID:5452769

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12940.jpg
Прегледи:1
Размер:378.7 КБ
ID:5452770

                              Те ме те и мене на люлките

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12941.jpg
Прегледи:1
Размер:499.5 КБ
ID:5452771

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12942.jpg
Прегледи:1
Размер:557.2 КБ
ID:5452772

                              Ето и няколко кадъра на двора на църквата !! Уникално место !!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12935.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5452774

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12938.jpg
Прегледи:1
Размер:588.7 КБ
ID:5452775

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12943.jpg
Прегледи:1
Размер:347.5 КБ
ID:5452776

                              Човека с който говорих , като разбра от къде идвам и как , направо ме посъветва да си ходя удома и то по главния път /35км от Петрич/ ! Аз обаче имах план да ходя до Роженски манастир и исках да си го изпълня...

                              На тръгване видях ето тази котка /или мачка по петрички/ ! Много гальовна и много пухкава. Направо ми идеше да си я сложа в раницата и да си я взема. 10 минути не ме остави да тругна. Сложих я на мотора за снимка, а тя скочи право в мен ! После ми се покатери на раменете като маймунка и не искаше да слезе....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12945.jpg
Прегледи:1
Размер:476.1 КБ
ID:5452781

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12946.jpg
Прегледи:1
Размер:392.2 КБ
ID:5452782

                              Следва.....
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 09-02-13, 21:15.
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                                ... Върнах се на изхода на селото и хванах отбивката за Роженски манастир !!
                                Много приятен черен път , но не може да се минава с кола, с джип положението е по-различно , но много зависи какъв джип

                                Първа спирка за заснемане на панорамата и природните красоти !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12947.jpg
Прегледи:1
Размер:357.7 КБ
ID:5452783

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12948.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5452784

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12949.jpg
Прегледи:1
Размер:248.6 КБ
ID:5452785

                                След около 6км / по думите на човека/ , Роженския манастир се яви на хоризонта ....

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12950.jpg
Прегледи:1
Размер:300.2 КБ
ID:5452786

                                Малко преди манастира спрях до главния път за да поснимам още малко

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12952.jpg
Прегледи:1
Размер:388.0 КБ
ID:5452787

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12953.jpg
Прегледи:1
Размер:469.8 КБ
ID:5452788

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12954.jpg
Прегледи:1
Размер:289.5 КБ
ID:5452789

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12955.jpg
Прегледи:1
Размер:214.7 КБ
ID:5452790

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12956.jpg
Прегледи:1
Размер:373.3 КБ
ID:5452791

                                След около минута каране , вече бях пред Роженския манастир !!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12958.jpg
Прегледи:1
Размер:251.0 КБ
ID:5452792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12957.jpg
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5452793

                                Влязох , запалих свещички и направих една обиколка на манастира за още ценни кадри .
                                П.п В манастира в момента се намира иконата на Света Богородица Троеручица !! Но не дават да се снима , затова и не съм я снимал. Може да се снима само вън !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12960.jpg
Прегледи:1
Размер:504.1 КБ
ID:5452794

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12961.jpg
Прегледи:1
Размер:401.6 КБ
ID:5452795

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12962.jpg
Прегледи:1
Размер:590.3 КБ
ID:5452796

                                Те ме те и мене пак

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12963.jpg
Прегледи:1
Размер:594.8 КБ
ID:5452797

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12964.jpg
Прегледи:1
Размер:601.6 КБ
ID:5452798

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12965.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5452799

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12966.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5452800

                                На излизане щракнах още няколко кадъра..

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12967.jpg
Прегледи:1
Размер:323.3 КБ
ID:5452801

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12968.jpg
Прегледи:1
Размер:566.7 КБ
ID:5452802

                                Това пък е клипче на част от пътуването от с.Златолист до Роженски манастир !!



                                От там газ по обратния път към вкъщи.. Снимки няма , понеже е вече познато ! На 20 км преди Петрич ми свърши основното количество бензин ! Включих на резерва и се прибрах до вкъщи по банкета на главния път !

                                Малко преди Петрич по един черен път направих едно скокче /не много високо , около 2-3 педи/, но го нацелих със скорост от 100-110км/ч ! Много голям кеф !



                                Тук вече съм си в Петрич пред гаджето, за да и се похваля за днешното каране ! Часът бе вече около 17-00 !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12969.jpg
Прегледи:1
Размер:569.1 КБ
ID:5452803

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12971.jpg
Прегледи:1
Размер:548.1 КБ
ID:5452804

                                От там газ към вкъщи. Мотора е целия кал...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12972.jpg
Прегледи:1
Размер:518.3 КБ
ID:5452805

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12973.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5452806

                                За около половин час успях да го измия, както и себе си !

                                Мотора вече е измит , а аз съм супер доволен от днешното каране ! Надявам се и на вас да ви е било приятно и интересно !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12976.jpg
Прегледи:1
Размер:573.8 КБ
ID:5452807

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12978.jpg
Прегледи:1
Размер:611.4 КБ
ID:5452808

                                Това бе всичко от мен ! Довиждане и до нови срещи !!!
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X