Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA XL 600R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Honda xl 600 R

    Първоначално публикуван от Technical Преглед на мнение
    Здравейте!
    Ще си купувам Ендуро и съм се ориентирал към горе посочения мотор.
    Ако може да дадете мнение за този мотор, и проблеми свързани с него.
    Модела който съм харесал мисля че е 83-та година.
    Също така ме обезпокои един шум който се чува от него, не мога точно да обясня какъв е, нещо като "виууууу" а продавачът ми каза че това е маслената помпа и да не се безпокоя.
    Ще се радвам да дадете някое мнение.
    Чао и безаварийната!
    Проблеми с този мотор може и да имаш и да нямаш всичко зависи от това колко е каран как е каран и как е потдържан като цяло този мотор се слави като един от най издръжливите и идиотоустойчиви мотори но все пак е мотор на 26години!!!!!!
    Това виуууу е най вероятно от лагерите на коляновия вал и на разпределителния вал едва ли е от маслената помпа но това няма да му попречи на работата и така ще си виееее още не се знае колко.
    Един колега си купи такъв мотор 86год. когато ходихме да го купуваме направо не ни се вярваше продавача какво ни показа 22 годишен мотор на 40000км изглеждаше като чисто нов не бях виждал по запазен мотор колегата го покара доста без никакви повреди и го продаде на друг колега който за по малко от две седмици го умъртви тотално кара го без масло изпотроши го цялия и накрая по време на движение на един баир от много газ му скъса ангренажната верига след дълги ремонти го зглоби покара го и сега пак е разглобен за скорости но на този човек и колата и телефона всичко му е в това трагично състояние въпроса е ти на какъв собственик преди теб ще попаднеш иначе мотора си струва това е много непретенциозен мотор който със съвсем малко внимание ще те слуша и никаде няма да те остави всичко е късмет!
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #62
      До: HONDA XL 600R

      Здравейте колеги!
      Първо да се извиня че пуснах нова тема за Хондата, но не видях че има вече съществуваща такава.
      Второ вече съм горд собственик на Хонда Хл 600 Р само с манивела.
      Хондата е 83-та година, много върви 1-2-3та на кантар има някой подобрения по външния вид, с редовни документи, човека ми даде нови накладки за предната дискова + 2гуми за асвалт и 2за гората, голям и хубав куфар за отзад и всичко на цена от 1500лв. В двигателя няма никакви шумове освен нормалното свирукане за тези хонди.
      Много ми харесва как върви и останах с много добри впечатления също така и за тази цена...
      Все пак от балкан 50цц та на Хонда 600цц то кой ли няма да му хареса.
      Доволен доволен, но и при мен започнаха проблемите.
      Като я взех карах я 1 седмица, по гора, асвалт, черни пътища, навсякъде. Изкарвам я аз един слънчев ден и съм се настроил да си прекарам супер с една ендуро групичка, но уви запалих я поработи 5 секунди и угасна все едно някой е срязал кабела на свеща.
      Закарах я на лекар, било бобината(тази доло при двигателя, мисля че се води магнет) смени я той карах 3 дни и пак изгоря. А преди да купя мотора предишният собственик бил паднал с мотора и му изгоряла същата бобина(магнет). Е както и да е може да е късмет, сменихме бобината покарах с новата сигурно 5км и почна едно прекъсване на тока, ту има ток, ту няма и така покарах малко и пак изгоря. В момента сам оставил 2ве бобини за пренавиване. Проблемът 100% е някъде по тоците. Кажете от какво може да е? Един човек ми казва комутатора е отишъл, друг ми казва че той ако е прецакан мотора няма да работи и вече не знам какво да правя А и забравих че докато карах мотора и 3те бобини са били със незакачена маса. Дали може от масата да е проблема? Повечето хора ме насочват към комутатор, а пък той бил 600лв нов и не ми се иска да ги давам.
      Дано в този случай евтиното не ми излезе скъпо.
      Благодаря за отговорите предварително!
      Чао и безаварийната!

      Коментар


      • #63
        До: HONDA XL 600R

        Колега, за съжаление, май натам отиват нещата към комутатор. Братовчед ми имаше същия проблем с хр600 и след доста ровене по мотора, се установи, че наистина е проблема в комутатора. А че е скъп, скъп е, ама и няма намиране. След доста ходене по мъките, един пич от Дупница се обади, че има и като го сменихме с новия, нещата си дойдоха на място. Успех
        Последно редактирано от viki terzieva; 06-06-13, 05:23.
        0878424143
        0887424150

        Коментар


        • #64
          От: HONDA XL 600R

          Здравейте колеги.Дали има възможност за външен тунинг на хонда хл600р???
          Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

          Коментар


          • #65
            От: HONDA XL 600R

            Първоначално публикуван от aleks_ma Преглед на мнение
            Здравейте колеги.Дали има възможност за външен тунинг на хонда хл600р???
            Ти на изложба ли ще ходиш или в гората да караш.

            Коментар


            • #66
              От: HONDA XL 600R

              Първоначално публикуван от d.6orca Преглед на мнение
              Ти на изложба ли ще ходиш или в гората да караш.
              Прав си Шоре външният вид не трябва да ме бърка.
              Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

              Коментар


              • #67
                От: HONDA XL 600R

                Малък не му мисли,щот веднъж птиченцето каца на рамото!!!! Фръкнели иди го гони
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #68
                  От: HONDA XL 600R

                  Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                  Малък не му мисли,щот веднъж птиченцето каца на рамото!!!! Фръкнели иди го гони
                  Тъй и тъй оспамихме темата да кажа и аз, че безрезервно подкрепям финансово малкия , само да се прибера в Крън!
                  Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                  Коментар


                  • #69
                    От: HONDA XL 600R

                    От къде мога да намеря части за хонда хл350р ?
                    Последно редактирано от viki terzieva; 06-06-13, 05:22.

                    Коментар


                    • #70
                      От: HONDA XL 600R

                      Намираш "patrs catalogue honda xl 350" в google, от там номерата на частите и пускаш запитване до магазините за моточасти (такива не е като да няма), или в официалното представителство на Хонда.

                      Коментар


                      • #71
                        От: HONDA XL 600R

                        Благодаря Колега.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X