Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Карам навсякъде където няма път. Предимно Стара планина. Мото крос ( с ДРЗ 400) Офроуд Хисар 2009. Сменил съм 12-13 мотора но ДРЗ=то така ми е паснал между краката, че килограмите не му ги усещам. Но не зная всеки си знае него си. Според мен ако ти го караш мотора а не той теб, тези килограми не са чак голямо значение. Но ако той те кара и ти не можеш да го обуздаеш тогава е друг въпроса.
    Последно редактирано от Chinela; 18-12-09, 19:28.
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Напълно съм съгласен с колегата Pacharoza,че като ти пасне дрз-та килограмите му не се усещат.

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера

        Здравейте, преди година си купих yamaha xt 600 92г карам го 50 на 50
        гора, асфалт. С времето разбрах, че моторът е тежък. Също така ми идва малък от страна на мощност .
        Въпросът ми е има ли сисъл да го сменя за някой от тези модели honda xr 600 ,yamaha tt или honda dominator, който е същия на килограми ,но доколкото съм чувал върви доста повече,ако не е така, моля, поправете ме.
        Благодаря предварително.
        Последно редактирано от viki terzieva; 09-02-10, 20:00.

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера

          Първоначално публикуван от mytco Преглед на мнение
          Здравеите , преди година си купих yamaha xt 600 92г карам го 50 на 50
          гора ,асвалт.С времето разбах че мотоа е тежък също така ми идва малък от страна на мощност .
          Въпросът ми е има ли сисъл да го сменя за някои от тези модели honda xr 600 ,yamaha tt или honda dominator които е същия на килограми ,но доколкото съм чувал върви доста повече,ако не е така моля поправете ме.
          Благодаря предварително.
          Според мен няма смисъл! Ако имаш средства взимай по-ново спортно ендуро!
          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Колега, според мен XR-а върви доста повече от XT-то и съм сигурен в това, защото съм карал и двата доста пъти. На килограми са горе- долу едни. Според мен, ако имаш парички си вземи едно спортно ендуро, както е казал колегата по-горе. В смисъл нещо ВР или ЦРФХ или нещо от този сорт, но ти си знаеш най-добре. Ако нямаш възможност вземи си един XR600, 650 или 400. За него знам, че върви почти колкото 600, но е доста по-удобно като возия, спиране и е по-лек. Знам, че на тях може да се сложи кит и стават доста добър вариант. Карал съм само веднъж и имам добри впечатления от него, но пък цената за 400 и 650 си е колко на един WR или RMZ или EXC. Но това си е въпрос на личен избор, иначе тук при нас имаме 600 и 650 и двата са доста нагласени между другото,особено 650 е с много подобрения(каквото може и го има за този модел е взето и сложено). Върви много, карал съм го доста пъти, но си е тежичък. Ако искаш вече да караш много яко си се усеща тежестта, пък и да не говорим за пътеки и лоши места, където го няма хич. 600-тката е също добра. Според мен, ако си вземеш 600 и махнеш XT-то, ще те радва доста повече от него. XR, не знам дали знаеш, има много голям въртящ момент. Иначе на коне не е много, но дърпа здраво за ендуро от този тип. Но аз съм се убедил едно през целия ми опит на моторист: Според мен 60% е мотора и 40% си е до карача, в смисъл, че човек кара ли добре и разликата в моторите, с които групата кара, не е кой знае колко драстична,ще си си доволен и от себе си, и от мотора и най-важното ще си правиш кефа.Успех ти пожелавам
            Последно редактирано от viki terzieva; 19-02-10, 18:44.
            КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
            (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Здравейте, колеги. Дойде и моето време за друг матор . Ориентирал съм се към Honda CRE 250 HM (2-тактов). Бях чел из форума, че са като цр кросов, само че пригодени за ендуро с по-тежък маховик, фарове мигачи и тн. Как стои въпроса с частите? Мога ли да намеря всичко за мотора, когато се счупи нещо. И като цяло, освен подобренията по двигателя, другите части идентични ли са- бутало, биела...
              Решил съм следващия ми мотор отново да е 2т. На 17 съм, 183 висок, тежа 78 кг. Разполагам с 3 бона МАКС.
              Все пак предложете и вие някакъв мотор задължително да е двутактов.
              Последно редактирано от 0utlaw; 19-02-10, 17:46.

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Здравейте колеги.
                Харесал съм си Ямаха вр 250 и искам да попитам каква е раликата между вр 250 и вр 250ф, 2003г са и двата и ако има ралика кой е по добър.

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  WR250 е двутактовия, който няма общо с четиритактовия WR250F
                  Последно редактирано от Димитър; 21-02-10, 15:04.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Да не се исказвам неподготвен ама мисля че няма вр 250 2003г двутактов.
                    0878424143
                    0887424150

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Да прав си и аз мисля че няма такав ВР.
                      Поздрави
                      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                        WR250 е двутактовия, който няма общо с четиритактовия WR250F
                        Колега и двата са 4 тактови и на външен вид като гледам са еднакви,а аз си мисля че може да са пропуснали ф на вр 250, дали е възможно?

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Първоначално публикуван от HukcaTa Преглед на мнение
                          Колега и двата са 4 тактови и на външен вид като гледам са еднакви,а аз си мисля че може да са пропуснали ф на вр 250, дали е възможно?
                          Къде ги гледаш бе Hukca?
                          Ако са на някоя обява тогава всичко е възможно.
                          Иначе може да бъдеш сигурен, че WR250 е двутактов ендуро мотор на базата на кросовия YZ250 на Yamaha. Даже тук във форума някой продаваше такъв.
                          На тази снимка е без фар, но изглежда така:
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Mите ще се научат момчетата още са млади
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от mytco Преглед на мнение
                              Здравейте, преди година си купих yamaha xt 600 92г карам го 50 на 50
                              гора, асфалт. С времето разбрах, че моторът е тежък. Също така ми идва малък от страна на мощност .
                              Въпросът ми е има ли сисъл да го сменя за някой от тези модели honda xr 600 ,yamaha tt или honda dominator, който е същия на килограми ,но доколкото съм чувал върви доста повече,ако не е така, моля, поправете ме.
                              Благодаря предварително.
                              Веднага казвам от опит. Заменяй ХТ-о само за ТТ600Р,всяка друга замянка е безсмислена (говорим само за изброените от теб мотори), а ако имаш пара колегата Димитров ти е написал.Успех и безаварийно

                              Първоначално публикуван от HukcaTa Преглед на мнение
                              Здравейте колеги.
                              Харесал съм си Ямаха вр 250 и искам да попитам каква е раликата между вр 250 и вр 250ф, 2003г са и двата и ако има ралика кой е по добър.
                              Много добър избор на марка и модел, браво, не се шегуваш. Аз съм за 4-те такта. По-издръжлив и по-икономичен е, което е достатъчно голяма привилегия според мен. А и щом търсиш ВР, значи искаш да правиш преходи,Ф-ката е твоя модел тогава.Успех и бъди здрав.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 12-03-10, 15:39.
                              [FONT=Comic Sans MS]Копривщица единствена!YZ450F"06 [/FONT]

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                                Къде ги гледаш бе Hukca?
                                Ако са на някоя обява тогава всичко е възможно.
                                Иначе може да бъдеш сигурен, че WR250 е двутактов ендуро мотор на базата на кросовия YZ250 на Yamaha. Даже тук във форума някой продаваше такъв.
                                Явно в обявите е имало грешка щото на външен вид бяха еднакви и изглеждаха като вр250ф. Аз просто си помислих че единия от моделите може да няма стартер и др. екстри Чао и успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X