Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
    Аз бих го определил по-скоро като горския трактор, даже не съм сигурен, че въобще е горски. А за горски дух номинирам WR250 CRF 250 X и т.н.
    Пак забрави и 2Т машините..... KDX 220, CRE 250 и тн.
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
      Аз бих го определил по-скоро като горския трактор, даже не съм сигурен, че въобще е горски. А за горски дух номинирам WR250 CRF 250 X и т.н.
      А тези горски духове как са с поддръжката, че отначало се насочих към тях, но в последствие някъде прочетох, че била по начесто отколкото гореспоменатия трактор? Благодаря!
      Поздрави: Николай Георгиев
      KTM 400 EXC

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от mercy Преглед на мнение
        А тези горски духове как са с поддръжката, че отначало се насочих към тях, но в последствие някъде прочетох, че била по начесто отколкото гореспоменатия трактор? Благодаря!
        Да така е! Потдръжката им е сериозна!
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
          Да така е! Потдръжката им е сериозна!
          На всеки един мотор поддръжката му е сериозна.

          Шосейките също искат смяна на консумативи, гуми и т.н.

          Въпросът е първо - къде ти се кара и после какво.
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            така искам да чуя вашите мнения като прота
            тежа 96 кг с тенденция за покачване до кам 100 кг
            искам едуро за гората но и за превоз из София
            мога да си позволя да изхарча 3700 - 3800 лв.
            карал сам 2години но слаба машина сега искам нещо около 400 кб.
            попринцип съм се спрял да Suzuki DRZ 400E но виждам че във форума има много повече фенове на Honda и KTM и затова може би и аз трябва да се пренасоча на там (а и гледам че ще ми е по лесно да намеря нещо друго , пред това да намеря дрз).
            четох много за цфр и за различните КТМ из форума и общо взето придобих представа как се представят на горско но има малко инфо ( а и е нормално) за града до колко са подходящи. останах с впечатление че цфр-а си е по рейсова машинка и ще и е по скапа за поддражка при КТМ цените ( нормално) са по височки и затова ще ми е много полезно да чуя какво ще кажете вие.
            ( ако сам пуснал на неправилно място питането моля модераторите да не се сърдят - вече започнах да ползвам Ъ заради тях така ,че човек се учи )

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
              така искам да чуя вашите мнения като прота
              тежа 96 кг с тенденция за покачване до кам 100 кг
              искам едуро за гората но и за превоз из София
              мога да си позволя да изхарча 3700 - 3800 лв.
              карал сам 2години но слаба машина сега искам нещо около 400 кб.
              попринцип съм се спрял да Suzuki DRZ 400E но виждам че във форума има много повече фенове на Honda и KTM и затова може би и аз трябва да се пренасоча на там (а и гледам че ще ми е по лесно да намеря нещо друго , пред това да намеря дрз).
              четох много за цфр и за различните КТМ из форума и общо взето придобих представа как се представят на горско но има малко инфо ( а и е нормално) за града до колко са подходящи. останах с впечатление че цфр-а си е по рейсова машинка и ще и е по скапа за поддражка при КТМ цените ( нормално) са по височки и затова ще ми е много полезно да чуя какво ще кажете вие.
              ( ако сам пуснал на неправилно място питането моля модераторите да не се сърдят - вече започнах да ползвам Ъ заради тях така ,че човек се учи )
              Продължавай да четеш докато сам стигнеш до извода!
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
                така искам да чуя вашите мнения като прота
                тежа 96 кг с тенденция за покачване до кам 100 кг
                искам едуро за гората но и за превоз из София
                мога да си позволя да изхарча 3700 - 3800 лв.
                карал сам 2години но слаба машина сега искам нещо около 400 кб.
                попринцип съм се спрял да Suzuki DRZ 400E но виждам че във форума има много повече фенове на Honda и KTM и затова може би и аз трябва да се пренасоча на там (а и гледам че ще ми е по лесно да намеря нещо друго , пред това да намеря дрз).
                четох много за цфр и за различните КТМ из форума и общо взето придобих представа как се представят на горско но има малко инфо ( а и е нормално) за града до колко са подходящи. останах с впечатление че цфр-а си е по рейсова машинка и ще и е по скапа за поддражка при КТМ цените ( нормално) са по височки и затова ще ми е много полезно да чуя какво ще кажете вие.
                ( ако сам пуснал на неправилно място питането моля модераторите да не се сърдят - вече започнах да ползвам Ъ заради тях така ,че човек се учи )
                Колко екстремно смяташ да караш "извън" София?

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
                  ..по принцип съм се спрял да Suzuki DRZ 400E...
                  Много добър избор.
                  ЦРФ и каране из града не се вързва нещо
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    ами колко екстремно ... нз да кажем по десетобалната система 7.5 . да кажем че по скоро ще карам по пътеки отколкото без тях. това ще ми е втория мотор и не мисля че сам готов за преходи посредством gps. но все пак ще си го карам редовно горско . да кажем искам да мога да се качвам до 7-те рилски спокоино или хижа Ловна ( ако ви говори нещо) . абе 7.5 мисля че е точната оценка

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Най-често се избира това за което ти стигнат парите.
                      Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Колеги благодаря ви много за темата на мен ми бе много полезна.

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Здравейте колеги,
                          Карам мотор от 20г / сега съм на 38 / , но епизодично-пистов, турър и т.н.
                          Преди 2г се запалих здраво и си купих Хонда ХР400 Р - 99г.
                          Тръгнах по горите и установих, че мотора ми тежък и висок / висок съм 1.73, тежа 78 кг, по-къси са ми краката.... Малко го посвалих, но същата работа.Като залитна и не мога да се подпра.

                          Имах накрая едно каране с напреднали и се утрепах от падания- излетях в дерето, изкъртих скоростния лост и това беше...
                          Продадох мотора и ново хоби.
                          Сега пак ми влезна и както си четях, купих изгодно един КТМ 400 - 97 г. Много ме кефи обаче пак ми е тежък и висок.

                          Чудя се да дерзая ли с него по по-леки маршрути и да пробвам да свикна, или да го продавам и с още парички, да взимам нещо след 2000г - 250 куб.см.???
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Според мен си земи 2Т!

                            ПП: Един да каже истината в очите!
                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Колега знам че двутактовите са по-леки ама не са по-ниски нали така. Мисля че моторчето ти е добро и като надобрееш няма да ти трябва да се подпираш и готово. Аз също съм 171см. и се оправям с моя ВР400 просто си трябва време да свикнеш. Успех
                              0878424143
                              0887424150

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Първоначално публикуван от lemon-70 Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,
                                Карам мотор от 20г / сега съм на 38 / , но епизодично-пистов, турър и т.н...
                                И аз така,но без това за епизодично-пистов, турър и т.н.
                                Смених няколко мотора. Сега имам КТМ 1998 ЕХС 125 и Сузуки 1992 ДР350. Вчера се мъчих с ДР-а по едни криви пътеки - трудна работа и мъчна даже. С ЕХС-то си минавам лесно навсякъде докъдето ми стигат възможностите.
                                Ендурата 4Т 250сс след 2000г. са добро решение, но пак ще има ситуации в които ще ти се иска да е по-лек и да тегли повече. За сваляне на височината има изписано много във форума. Най-лесното е да се изреже дунапрена на седалката. Ако и тогава не ти върши работа - значи трябва да си вземеш триалка
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X