Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
    А можеш ли сам да си отговориш защо има на части предимно Ямаха а не.........
    Отговора е много лесен, просто от едните има какво да се продаде за разлика от другите който и на желязо не ги взимат.
    Важното е че това което си си втълпил ,те успокоява ! От всеки мотор има какво да се продаде , но с Ямахите наистина си в горница , имам преки наблюдения , повярвай ми .
    Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
    Е, за ДРЗ няма части, но защо ли?
    Е.... защо ли ?! Досега не съм видял неспасяемо строшен ДРЗ...ама темата е друга ,пак се отплеснахме...
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

      Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
      Егати и дреболийките ... хахах, така си е, спор няма. Днес ще оставям мотора в сервиз за туй-онуй, дреболийки общо взето, да видим колко ще излезе. Трябва ми ново кормило, повдигачи за него, масло, масло в предницата, свещ, антифриз, спирачна течност, филтри, фарът спря да работи, та и той трябва да се оправи, евентуално още нещо ако има, а не може да няма, пък и едни гардове за радиаторите ако намеря... Аз залагам на не по-малко от 500 лв., ама без гардовете.
      Днес отивам да си взема моторчето, а сметката излезе 480 лв., в което се включват кормило, дръжки за кормилото, свещ, 2 резервни ръчки за съединител и спирачка, масло в предницата и двигател, филтри, всичките течности, накладки, някои козметични работи по външния вид, оправяне на светлините, които не работеха и още някои от т.нар дреболии, та те така!

      Но с това не сме приключили, сега ми трябват повдигачите за кормило, гардове за радиаторите, а ми се искаше да си купя и по-голям заден пиньон, та да видя какво ще стане. Ей ти ги още 300 и кусур левченцааа.

      Коментар


      • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

        Добре де,интересно ми е защо за смяната на кормилото и маслото трябва мотора да ходи в сервиз,не се ли губи по този начин част от кефа а и по скъпичко излиза...така като гледам.

        Коментар


        • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

          Прав си, за всичко може да не се ходи до сервиз, освен за маслото в предницата (и за него може да не се ходи, а може и изобщо да не се ходи в сервиз), все пак това си е обслужване, а не ремонт. Но! Засега нямам време да го направя, нито условия, освен това трябва да ходя да купувам и консумативите. Това е причината.

          Коментар


          • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

            Знам че е извън темата ама ако е възможно може ли някой да ми напише от както си купя мотора и го обслужа на колко километра какво се сменя демек километри-обслужване.Става въпрос за Yamaha WR450F.Все още не съм купил мотора но мисля след 1 година да си взема WR-че.Благодаря предварително

            Коментар


            • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

              Първоначално публикуван от mulio_motorista Преглед на мнение
              Знам че е извън темата ама ако е възможно може ли някой да ми напише от както си купя мотора и го обслужа на колко километра какво се сменя демек километри-обслужване.Става въпрос за Yamaha WR450F.Все още не съм купил мотора но мисля след 1 година да си взема WR-че.Благодаря предварително
              Какво разбираш под обслужване, ако е смяната на маслото е на 4/5 резервоара, след една година може да решиш , че друга марка искаш.
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                Писано е какво на колко се сменя, разрови се по-подробно, ще намериш много полезна информация. Маслото се сменя най-често, маслото в предницата поне веднъж годишно, антифриза и той, въздушния филтър си го переш редовно, накладки и гуми - като се изхабят, аз изтърквам 2 задни за 1 сезон и едни предни накладки. А останалите неща като верига, пиньони и др. подобни - по-рядко, както и лагери и чудесии, тях трябва да си ги проверяваш. Ако си караш редовно, доста повече трябва да се грижиш за тези "дреболии". Щото всяко едно поотделно си е дреболия, ама като ги събереш...

                Коментар


                • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                  Не знам как ги търкаш тези накладки за един сезон и то 2 към едно.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                    Предните, само, честно миналото лято ги смених, сега пак. Нещо не съм се изразил ясно - за две задни гуми става въпрос, предната вече ще стане на 3 сезона. За накладките - предните ги търкам - новите май са трети чифт за началото на трета ми година в спорта, т.е. по един чифт на сезон, задните накладки за изминалите две години съм ги сменял 1 път.
                    Последно редактирано от LightOfJah; 24-02-13, 08:28.

                    Коментар


                    • Интересно ми е само сметката за бензин и си измислих следния коефициент: разделям изминатите километри през годината на годишния си доход. Получава се 0,64. При вас как е?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • Този коефициент абсолютно нищо не дава! В твоя случай или малко караш, или ти е висок дохода.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • Моят коефициент е 0.2 - при каква стойност трябва вече да продавам мотора?
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Този коефициент абсолютно нищо не дава! В твоя случай или малко караш, или ти е висок дохода.
                            В случая си прав - малко каране тази година
                            Но колкото е повече стойността, толкова повече пари даваш за каране (респ. "кеф") спрямо дохода... С други думи: колко ти струва
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • Както казах този коефициент нищо не дава! Мога да докарам твоят коефициент с три пъти повече изминати километри или с по-малко от твоите километри, но с по-нисък доход.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Както казах този коефициент нищо не дава! Мога да докарам твоят коефициент с три пъти повече изминати километри или с по-малко от твоите километри, но с по-нисък доход.
                                Ми именно. Ако си паралия, а не караш и обратното - колко ти струва кефа? Колко закуски пропускаш заради бензиностанцията?
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X