Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Аз откакто карам 4Т 450 и то възможно най-лекия, се връщам от каране като пребит заради килограмите на мотора, да не говорим че кефа който доставя е далече по-малко от 2Т, пък за проходимост не виждам особена разлика, даже обратното, спреш ли с 4Т на стръмно, няма тръгване, почва да се окопава, на същото место 2Т тръгва с лекота.

    Май единствения плюс е че като ида на бензиностанцията доливам за 10-15 лв, а не да пълня почти винаги до горе за 25-30. Ама ако дойде време за ремонт ще ми се стъжни сигурно, да ти е..а икономията
    Ще му свикнеш, проблема ти е че го караш като двутактов.Пък в крайна сметка може и 2Т да ти пасва повече.На мен категорично не ми пасва.Спора в тая тема е безкраен, всеки си има предпочитания от гледна точка стил на каране, умения пък и от чист егоизъм.Сама по себе си темата е безмислена в този си аспект.Предлагам някой да я заключи , защото спора наистина е безкраен.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Темата е хубава и е много полезна , освен споровете и леките дразги , има и много техническа информация . За хора които тепърва избират мотор ,също е полезна . Гласувам с НЕ за заключването на темата !

      п.п. Краси , недей да свикваш ... връщай се в отбора
      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        И според мен темата е интересна, стига да не се стига до тежки и глупави спорове.
        Последните постове са доста интересни и образователни.

        А относно 2т инжекциите - чакам ги с нетърпение. Бих разкарал стартера с удоволствие за сметка на инжекциона стига да е осезаема разликата. Повече мощност не ми трябва, но ако разхода спадне би било добре, че сега Узана - Варна зареждам 3 пъти и пак на косъм стигам май май.

        Краси, връщай се в отбора с някое оранжево англичанче 250/300 ХС. Все още не мога да вдяна предимство или не, е тая разлика в първите 2-3 скорости между ЕХС и ХС-то. 4-5-6 са им еднакви уж.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Да бе, ама тука пишете само вие с цвайките . Моите постове са малко като спор с телевизора и смятам да си почина за известно време.......пък и сега е време за други забавления

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:324718_555113317850974_2120475664_o.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:5437488

          Нека силата бъде с вас и ауспусите ви никога да не спират да правят кълбета дим (щот в противен случай сте забравили да сипете масло в бензина).
          Весела нава година
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
            Нека силата бъде с вас и ауспусите ви никога да не спират да правят кълбета дим (щот в противен случай сте забравили да сипете масло в бензина).
            Ееееееееее това вече е яко изказване,но пък като се замисля си е точната истина.

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Ванка само да излезе нещо читаво, но поне 2008-2009 и ще взема. Там вече са новите двигатели които са доста по-плавни от нашите 06-07. Отделно от това 6-те скорости е много по-добре. Хем няма празнотата м/у 1-2-3 хем имаш и 6-та за бързите пътища. А и окачването доста по-добре работи на новите рами, особено отзад. Май откакто карах новия сикдейс пролетта разбрах колко е голяма разликата м/у поколението 06/07 и 12/13.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                Ще му свикнеш, проблема ти е че го караш като двутактов.Пък в крайна сметка може и 2Т да ти пасва повече.На мен категорично не ми пасва.Спора в тая тема е безкраен, всеки си има предпочитания от гледна точка стил на каране, умения пък и от чист егоизъм.Сама по себе си темата е безмислена в този си аспект.Предлагам някой да я заключи , защото спора наистина е безкраен.
                И аз се боря с една цвайка в момента, и моят проблем е, че се опитвам да го карам като 4Т Като гледам обаче какви са резултатите до момента, добре, че е със стартер - иначе голямо ритане ще пада по хендеците Толкова нелепо се чувствах първите 2-3 карания, че бях почнал да се отчайвам по отношение на придобитите умения, колкото и да са скромни.

                До момента установих един - единствен категоричен плюс на този мотор - теглото - мога да си го вдигам, бутам и въртя цял ден, докато с другия каталясвам рано - рано.

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                  До момента установих един - единствен категоричен плюс на този мотор - теглото - мога да си го вдигам, бутам и въртя цял ден, докато с другия каталясвам рано - рано.
                  Съгласен на 101%
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                    Ванка само да излезе нещо читаво, но поне 2008-2009 и ще взема...
                    Другаря Митков ,веднъж ми каза че 2008 ,вървят най-много , електрониката им била настроена така ...
                    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                    И аз се боря с една цвайка в момента, и моят проблем е, че се опитвам да го карам като 4Т ....
                    И аз от 4т. на 2т. , най-много ми липсваше "моторната спирачка " ... спрях се веднъж в една нива и няколко пъти в храсталаци ... инъче с газта бързо свикнах , цвайката е истинската "школа" , това разбрах .
                    Последно редактирано от yurgana; 27-12-12, 16:58.
                    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                      Никакъв проблем,но ще те изчакам първо ти да дойдеш да тестваш една пътека с 2т.

                      Тази пътека е доказана че на цвайките им става доста топло,пътеката е средна трудност.

                      Такаааа днес тествах не 1 а 3 пътеки твои Гущери,Зайци,Костенурки ми да ти кажа те са си ама баш за 2т.

                      Сега ти кажи какво ти каза Данчо пред мен.

                      И като ти мине пръста те чакам да окотиш покойника.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Такаааа днес тествах не 1 а 3 пътеки твои Гущери,Зайци,Костенурки ми да ти кажа те са си ама баш за 2т.

                        Сега ти кажи какво ти каза Данчо пред мен.

                        И като ти мине пръста те чакам да окотиш покойника.
                        Взимам си думите назад,Най Добрите Мотори за Екстремно Ендуро са 2т.КТМ 250-300,Хусаберг.Тези ги видях с очите си.

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                          До момента установих един - единствен категоричен плюс на този мотор - теглото - мога да си го вдигам, бутам и въртя цял ден, докато с другия каталясвам рано - рано.
                          100% вярно!
                          Имам Husaberg 570 FE 2010 год. и КТМ 300 EXC 2012. Продавам Хусаберга.Вадете си изводи.

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                            100% вярно!
                            Имам Husaberg 570 FE 2010 год. и КТМ 300 EXC 2012. Продавам Хусаберга.Вадете си изводи.
                            Докторе, ти май се надуваш нещо - дай по - скромно, де Аз пък няма да си продавам Бета-та

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                              Повече мощност не ми трябва, но ако разхода спадне би било добре, че сега Узана - Варна зареждам 3 пъти и пак на косъм стигам май !
                              Което означава че си духнал четири пълни резервоара !
                              Аз със Хондата тази година при прехода ни до Котел съм израсходил 11.5 литра.Бях с големия резервоар и в Котел имах 1литър.

                              Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                              И аз се боря с една цвайка в момента, и моят проблем е, че се опитвам да го карам като 4Т Като гледам обаче какви са резултатите до момента, добре, че е със стартер - иначе голямо ритане ще пада по хендеците Толкова нелепо се чувствах първите 2-3 карания, че бях почнал да се отчайвам по отношение на придобитите умения, колкото и да са скромни.

                              До момента установих един - единствен категоричен плюс на този мотор - теглото - мога да си го вдигам, бутам и въртя цял ден, докато с другия каталясвам рано - рано.
                              Змея е среден клас моторист,както предполагам че сме повечето тук и думите му са продиктувани от истинското усещане.Той се е докоснал до моторчето.
                              Едно е да се обяснява друго е да покараш,обаче не за 5-10минути.

                              Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                              Докторе, ти май се надуваш нещо - дай по - скромно, де Аз пък няма да си продавам Бета-та
                              Умно решение Митак!!! Ако я продадеш догодина ще търсиш някой трактор.Друго си е да върви на каквато скорост му включиш, и да се качва навсякъде.Сигурен съм че ако дойдеш с цвайката и ще виждаш голям зор на тея места дето сме се качвали с лекота с Бетичката.

                              Ako трябва да бъда обективен бих казал че двутактовия мотор е прекрасен за екстремно ендуро но, за съжаление до там.Изключително неподходящ за дълги разходки и преходи.Къс живот на двигателя доста разходи за масла и гориво.Най добрия вариант е човек да има и двата вида.

                              Поздрави на всички Пушилковци !!!Живи и здрави !!!

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Което си е истина си е истина. С цвайка на дълго не е толкоз готино. Не че не става ама удря много в джоба, а и не и е там мястото.

                                А иначе Узана – Варна не съм думнал 4 пълни резервоара бе, аз щях да се погреба там сам ако беше така. До Котел просто ми свърши пълния резервоар и още 2-3л който носихме. А след Котел заредих още един път от тоя който носехме и на една бензиностанция пак някъде, ама то беше по никое време посред нощ. Както и да е. На ежеседмичните разходки не може да се усети толкова разхода като че ли.
                                Иван Маринов
                                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                                ЕНДУРО ВАРНА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X