Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
    Ди бре, Стоене!!! Още съм си с 4T (Хусаберга е FE450 ). Просто мога да си позволя само едно хард ендуро за момента. Пацо също си държи Бетата. 2Т е добър за точно опредлен тип каране, а тръгни на преход с по 300-400 км етапи с него. Естствено в хард ендурото има плюсове, но дотам.Ако ми посочиш поне една цвайка на Дакар......
    На Живота най големия преход му е Арапово - Енина той говори за хард
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      При еднаква кубатура , 2-тактовият двигател трябва да е два пъти по-мощен от 4-тактовият. Причината за това е , че на всеки един оборот , при 2-тактовият има едно "бум" , докато при 4-тактовият , това "бум" го има на всеки два оборота. Това е на теория , на практика е малко по-различно , защото 2-тактовият изпуска налягането по-рано от 4-тактовият , но в общи линии разликата в мощността си е голяма , при еднаква кубатура. За да се компенсира тази разлика , това "бум" при 4-тактовият двигател трябва да е много по-силно ,та да може оборотите да са доста повече , защото следващият оборот е по инерция , освен това трябва да се задвижат и доста други части. И заради това много силно "бум" , доста често се показва карантията. По-просто казано ,състезание по гребане , единия загребва всеки път , другият един път във въздуха , един път във водата. Та ако говориме за съревнование където не се гони икономия на гориво , то 2-тактовия е по-добър , има по-малка вероятност да загасне в байра , и по-голяма вероятност да запали ако загасне. Има много по-малко части , съответно по-малка вероятност да се счупи нещо , по-мощен е , и е по-лек. Това е според мен. Наздраве!
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
        На Живота най големия преход му е Арапово - Енина той говори за хард
        Еййййй взехте го за мезе тоя човек!
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
          И със Данчо и със Мартин сме си говорили,Данчо каза че 530-ката която караше му е по тежка,но пък за сметка на това по проходима,Мартин също ми каза че с 4т му е по добре.
          A, к'ва е таа работа пък ся?! На мен пък ми каза че цвайката му харесва повече!
          След две години експлоатация на 2т-то , дойде време да отворим двигателя за проверка .Освен буталото , всичко останало е в отлично състояние но ще се сменят лагерите , биелата и всички гарнитури ,семеринги , опръстени , дискове на съединителя , лостче за скорости и лагер на амортисьора . Предварително са закупени и затова ги сменям, а не защото са каталясали . Всичко е за трицифрена сума ....това при 4т. май не е възможно ?! Това сериозно накланя везните в полза на 2т.

          п.п. Мотора е КТМ ЕХС 250
          Последно редактирано от yurgana; 24-12-12, 19:20.
          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
            А сега де затова ти кажи защо карат 2т като не им е добре това аз не го проумявам.Но ти като шперц в ендурото с обезчестяване на пътеки трябва да знаеш.
            Не шперц,а два пъти шперц,с 4т мотор 250 кубика 30 коня,с барабанни спирачки и отпред и отзад,със оригиналния заден венец 42 зъба,и това ако не е шперц здраве му кажи,преминах всички зверски пътеки по които шперцове с 2т 2013 няма да могат.

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
              На Живота най големия преход му е Арапово - Енина той говори за хард
              Най големият преход ми е,Арапово-Арапово,ама през Троян

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                Не шперц,а два пъти шперц,с 4т мотор 250 кубика 30 коня,с барабанни спирачки и отпред и отзад,със оригиналния заден венец 42 зъба,и това ако не е шперц здраве му кажи,преминах всички зверски пътеки по които шперцове с 2т 2013 няма да могат.
                Бравоооо ела тогава да те завидя да го окотиш
                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  2Т е по добре няма какво да спорите!!!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    При еднаква кубатура , 2-тактовият двигател трябва да е два пъти по-мощен от 4-тактовият. Причината за това е , че на всеки един оборот , при 2-тактовият има едно "бум" , докато при 4-тактовият , това "бум" го има на всеки два оборота. Това е на теория , на практика е малко по-различно , защото 2-тактовият изпуска налягането по-рано от 4-тактовият , но в общи линии разликата в мощността си е голяма , при еднаква кубатура. За да се компенсира тази разлика , това "бум" при 4-тактовият двигател трябва да е много по-силно ,та да може оборотите да са доста повече , защото следващият оборот е по инерция , освен това трябва да се задвижат и доста други части. И заради това много силно "бум" , доста често се показва карантията. По-просто казано ,състезание по гребане , единия загребва всеки път , другият един път във въздуха , един път във водата. Та ако говориме за съревнование където не се гони икономия на гориво , то 2-тактовия е по-добър , има по-малка вероятност да загасне в байра , и по-голяма вероятност да запали ако загасне. Има много по-малко части , съответно по-малка вероятност да се счупи нещо , по-мощен е , и е по-лек. Това е според мен. Наздраве!
                    Може би на теория си прав, но.....би ли споделил точно за кои модели говориш тъй като моите наблюдения при тестовете са точно обратните. Поглеждал ли си кривите оброти-въртящ момент и обороти-мощност....
                    Както и да е - всеки си има предпочитания и моето не е за 2Т ако трябва да избирам между двете.

                    Между другото се сетих за една реклама на Пирели, в която се казваше POWER IS NOTHING WITOUT CONTROL.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                      Бравоооо ела тогава да те завидя да го окотиш
                      Никакъв проблем,но ще те изчакам първо ти да дойдеш да тестваш една пътека с 2т.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 179.jpg
Прегледи:1
Размер:284.3 КБ
ID:5437085
                      Тази пътека е доказана че на цвайките им става доста топло,пътеката е средна трудност.
                      Последно редактирано от hristo jivota; 24-12-12, 20:27.

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Наблюденията са ми върху по-старите ,по-напред в темата съм дал за пример един КТМ от 1985г. , има ги оборотите и въртящият момент. Преди време трасетата за мото крос бяха много различни от днешните , стръмни изкачвания , и стръмни спускания , на места тесни колкото да мине един мотор , приличаха да днешните ендуро трасета. Във с.Васил Левски дори на едно място се прескачаше реката , без да се прескочи , нямаше как да се мине. Може би защото съм свикнал с 2-тактовия , едноцилиндровия 4-тактов някак не ми пасва , но пак казвам , това е мое мнение. А както е тръгнало с ограниченията , нищо чудно да видим 2-тактови мотори и в "Дакар" , не , че не е имало.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Че на двутактовия ако трябва да минава Ком-Емине му е нужно едно бутало и една туба масло бе !!! Бензина вече си е със варелите !

                          Казах веднъж и се повтарям.Австрииците си направиха Ерзберг за да промият мозъците и да продават 2т понеже не могат да правят 4т.
                          Едно единственно хубаво нещо има в цвайките-килограмите.Нищо друго!!!
                          Обаче техниката се развива и скоро Япончетата може и да се справят с тоя проблем!
                          Последно редактирано от Петьо Джартов; 24-12-12, 22:05.

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Че на двутактовия ако трябва да минава Ком-Емине му е нужно едно бутало и една туба масло бе !!! Бензина вече си е със варелите !

                            Казах веднъж и се повтарям.Австрииците си направиха Ерзберг за да промият мозъците и да продават 2т понеже не могат да правят 4т.
                            Едно единственно хубаво нещо има в цвайките-килограмите.Нищо друго!!!
                            Обаче техниката се развива и скоро Япончетата може и да се справят с тоя проблем!

                            Джарта Япончетата имат по добро от КТМа. ВР 250 и ЦРЕ 250
                            Прикачени файлове
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Ами...ние ще си караме цвайките , ти чакай Япончетата Преувеличаваш с разхода , и буталото . Изобщо не е както си мислиш , пък и пластмасово "патронче" ,да речем 250 мл. масло , без да пречи си стои във филтърната кутия . Я глей Стоян к'ви бижута е намерил ... е частите са по-скъпички ама....
                              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Наблюденията са ми върху по-старите ,по-напред в темата съм дал за пример един КТМ от 1985г. , има ги оборотите и въртящият момент. Преди време трасетата за мото крос бяха много различни от днешните , стръмни изкачвания , и стръмни спускания , на места тесни колкото да мине един мотор , приличаха да днешните ендуро трасета. Във с.Васил Левски дори на едно място се прескачаше реката , без да се прескочи , нямаше как да се мине. Може би защото съм свикнал с 2-тактовия , едноцилиндровия 4-тактов някак не ми пасва , но пак казвам , това е мое мнение. А както е тръгнало с ограниченията , нищо чудно да видим 2-тактови мотори и в "Дакар" , не , че не е имало.
                                С това трябваше да започнеш Ако сравняваме CR250 и XL500 от това време наистина няма база за сравнение.Аз говоря за модели след 2007 и то защото между 1999 и 2007 4Т са абсолютен хегемон.С излизането на обновения ЕХС300 тогава нещата вече се поизравняват. И пак повтрям- предимставата на 2Т са единствено при хард ендуро. Поведението на 2Т машините е абсолютно неприемливо за рали рейд примерно. Да не говориме че при агресивно каране може да го докараш и до 20/100 разход, което при някои дисциплини е проблем.
                                offroad фен
                                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X