Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Ами според теб ако не са карали с мен и не съм карал как ще определя В момента с нас карат 4 125-ци
    А пък и карам Рм 250

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      А дали с 250 (крос) е по малко мачително , отколкото с 125 ендуро ?

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Темата е нещо като Левски или ЦСКА. Да, да ама не, казваше Бочаров. Литекс е верния отговор. А сега да видим кой е Литекса на ендурото. Наддавайте, залагайте, предлагайте. Аз си фънкам с 200 ЕХЦ, но както споделих вчера на Краси от Севлиево, бих си вкарал в гаража един 350 ЕХЦ. Кеф ти 2-тактер, кеф ти 4-тактер ама не тежък 450-530 ц.ц. туч. Рали, пътечки, сокаци и та.аци- избор между 2 машини, фантастика за един мечтател като мен.
        П.П. Или пък ще чакаме да се изобретят 3-тактови клонинги.
        Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Вместо 3 тактови след някоя друга година ще слагаме в играта и електричките с безумните си въртящи моменти при всяко подаване на ... ток.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Хаха вместо изчакаи да отскоча до бензиностанцията ще има я отбии до този трафопост :

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Така поне няма опасност да не иска да запали едни кабели за ток и си на пистата след 30 мин.
              0878424143
              0887424150

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Така зададения въпрос - Кой е по-добрия мотор-4т или 2т - е много субективен, защото на първо място според мен, е въпроса за какво ще се ползва мотора-за гората ли, за писта ли, за разходки или друго. Е, такъв мотор дето да е 3 в 1 или 4 в 1 няма .Смятам че най универсалния вариант ,е 4Т-во 250ц.ц. спортно ендуро, от рода на ВР, ЦРФ. Аз лично съм превърженик на 4Т, но при избора и покупката на мотор, независимо какъв,има голяма доза късмет и на каква скрита картина ще попаднеш. За поддръжката на едните и на другите, има много изписано, но нещата май са кантар - на 2Т ,като му сметнеш завишения разход,+маслото, бутало всеки сезон, може и лагери и те нещата си идват. Както се казва- пълно щастие няма, а истината е някъде по средата.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                  ... За поддръжката на едните и на другите, има много изписано, но нещата май са кантар - на 2Т ,като му сметнеш завишения разход,+маслото, бутало всеки сезон, може и лагери ...
                  Тц ... след еднакъв преход (около 80 км. горско) налях с 1,5 л. по-малко от един crf 450 r , след като тръгнахме с пълни резервоари , и след това ги допълнихме да видим "кой кого" . Да поясня ,става въпрос за ЕХС 250 2т. , и буталото си издържа споко 200-250 м/ч , нима след толкова каране буталото на съвременно 4т хард ендуро ще е ок? Съмнявам се ... абе като одъртея или забогатея(що пък не и двете) може да премина пак на 4т.
                  "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Ми хайде да направим тогава една точкова система от 1 до 10 за всяка позиция и накрая ще сумираме и ще видим кой е най-добрия.

                    Примерно неща като :

                    1. Цена на мотора от (1 до 10)
                    2. Цена при периодично обслужване (след каране/ седмично/месечно)
                    3. Цена при сериозни ремонти
                    4. Пригодност за каране на мотокрос трасе
                    5. Пригодност за каране на рали
                    6. Пригодност за каране на ендуро
                    7. Пригодност за каране на екстремно ендуро
                    8. Тегло
                    9. Сложност при обслужване
                    10. Разход на гориво
                    11. Цена на резервни части
                    12. Дуракоустойчивост


                    давайте и още показатели и на края може да спретнем една сметка, която разбира се ще е пак много субективна
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Краси, много добра идея!

                      Да речем, че 1 е за много лоша оценка, а 10 за много добра. Аз почвам класацията с моя мотор - Suzuki DRZ 400 S

                      1. Цена на мотора - 7
                      2. Цена при периодично обслужване (след каране/ седмично/месечно) - 6
                      3. Цена при сериозни ремонти - 2
                      4. Пригодност за каране на мотокрос трасе - 1
                      5. Пригодност за каране на рали - 6
                      6. Пригодност за каране на ендуро - 6
                      7. Пригодност за каране на екстремно ендуро - 2
                      8. Тегло - 1
                      9. Сложност при обслужване - 5
                      10. Разход на гориво - 6
                      11. Цена на резервни части - 2
                      12. Дуракоустойчивост - 4

                      Общо - 48 точки от 120 възможни.

                      това е от мен
                      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Honda MTX 125 R

                        1. Цена на мотора от - 9
                        2. Цена при периодично обслужване (след каране/ седмично/месечно) - 9
                        3. Цена при сериозни ремонти - 6
                        4. Пригодност за каране на мотокрос трасе - 1
                        5. Пригодност за каране на рали - 1
                        6. Пригодност за каране на ендуро - 7
                        7. Пригодност за каране на екстремно ендуро - 3
                        8. Тегло - 5
                        9. Сложност при обслужване - 9
                        10. Разход на гориво - 5
                        11. Цена на резервни части - 8
                        12. Дуракоустойчивост - 9

                        58 от 120

                        TM 300 En

                        1. Цена на мотора от - 9
                        2. Цена при периодично обслужване (след каране/ седмично/месечно) - 8
                        3. Цена при сериозни ремонти - ???
                        4. Пригодност за каране на мотокрос трасе - 6/7 - ако се настрои с по-твърди пружини може и дори да става, така не...
                        5. Пригодност за каране на рали - 9
                        6. Пригодност за каране на ендуро - 9
                        7. Пригодност за каране на екстремно ендуро - 8
                        8. Тегло - 9
                        9. Сложност при обслужване - 7
                        10. Разход на гориво - 5
                        11. Цена на резервни части - ??? по-скоро е 50/50 - 5
                        12. Дуракоустойчивост - 6

                        82 от 110 - на трети въпрос не мога да отговоря.
                        Последно редактирано от господин никой; 28-04-11, 09:15. Причина: typo...

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Редовно следя темата въпреки че за мен отговора 2vs4т е ясен : )
                          Идеята за системата за оценяване е добра но нека обвържем голите стойности с измерими параметри.
                          На пример какво означава 7 точки за цена? 5000, 2500? Всеки има различно разбиране за добра цена така че нека фиксираме определен диапазин за всяка оценка - на пример 10 (най високата оценка) да е в най ниския ценови диапазон да речем 1000 - 2000 лв а най лошата - > 10 000 примерно...)

                          Точка 2 - да отчетем честотата и цената на превенцията - смяна на масла, филтри, наклатки и други елементи които се сменят заради износване а не инцидентна повреда след определен пробег (моточасове)... Тук също лесно можем да обвържем оценката с парична стойност - добра оценка 100 лоша 1000 (примерно)

                          Точка 3 е разтеглива... По дефениция основен ремонт означава замяна на над 50% от детайлите на ремонтирания обект...

                          Точка 6 включва ли възможност за градско/шосейно каране - за мен е важно защото лятото обичам да ходя на работа с мотора...

                          Точка 8 тегло също лесно може да се обвърже с конкретна стойност - под 100 кг - отлична оценка, над 180 - лоша...

                          Така сравнението ще стане много по обективно...

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            И аз следя сериозно темата,досега съм карал 2 4-тактови мотора(ХР400 и ДРЗ400Е),и сега съм малко ''на кантар''дали да не експериментирам с една цвайка.......дали няма да сгреша.........абе ще видим.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                              Вместо 3 тактови след някоя друга година ще слагаме в играта и електричките с безумните си въртящи моменти при всяко подаване на ... ток.
                              Ток и ендуро, е нещо като зимата на море и лятото на ски. Тишина, тишина, на Васко Кеца, е скучна работа. Байк без саунд е като мома без боцки и момък без та..аци. Мое мнение де. Моторно хоби или спорт, без звук, е като да се къпеш без вода. Така че, ел ендуро е почти толкова привлекателно, като същото на метан или тежко корабно гориво.
                              Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Maй тея точки си ги слагате както ви харесва,или както ви се иска!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X