Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си го кажем откровено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

    Първоначално публикуван от ktm125sx Преглед на мнение
    Твърдо съм за смяна на ръководството на БМФ
    ... и на държавата колко пъти сменяхме "ръководството" .... иииии какво ?

    "Съединението прави силата" пише на сградата на Народното събрание, някой да е усетил някаква единност в нещо питам аз ?!?!
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #62
      От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

      Че тя тази федерация си е тяхна.Ако не вярваш ги питай!

      Коментар


      • #63
        От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

        Тъжно е, че няма публика на този красив и зрелищен спорт.
        Мито е напълно прав, че основната причина е липсата на резултати.
        Нямаме бегачи на световно ниво, няма интерес да се гледат състезания, че дори и световни кръгове.
        Всички чакаме на един Петър Петров да направи добро класиране и това е.
        А малките, в днешно време там е истината.
        Майкъл не можа да кара всички кръгове поради липса на средства, това не е ли срамно за нас самите?!
        Всички ние тука + федерация + министерство трябва да се срамуваме от този факт -
        че сме допуснали липсата на някакви 50К да ни лиши от един европейски медал, защото той щеше да спечели такъв, ако не беше пропуснал кръгове и тренирал здравата, сигурен съм.
        Това е национално нехайство.
        Имаме съоражения и бази, имаме подрастващи кадри, трябва една зимна база към Харманли или Сандански, а може и в Гърция
        и няколко стотин хиляди от милионния бюджет на федерацията, за да се дофинансират малчуганите в 65 и 85
        Сулиос, Матеев, Ив.Петров и Майкъл(със сигурност пропускам някое име, извинявам се за което)
        са с потенциал за световни шампиони и всеки знае, че това е самата истина.
        Просто трябва да се работи качествено и постоянно, което изисква малко повече средства.
        Вече от МХ1 нека си ги поема пазара и техните качества ще си кажат думата.
        Нашата икономика е бедна и както забелязваме в последните 20 години не може да изгражда световни шампиони в моторните спортове
        А те са такива, че вече се започва от детската градина
        Защо пък държавата в лицето на федерацията да не удари едно рамо на най-добрите деца докато станат конкурентно способни на международната сцена

        Разбира се така нахвърляно с 5 думи за минутка писане не стои кой знае колко сериозно,
        но затова има експерти, да седнат, да го обмислят и да приемат някакъв национален план за развитие на този спорт
        щом сме при шамарите на "големите батковци" с двете уникални трасета на Севлиево и Д.Митрополия
        трябва да го докараме докрай да вкараме и добри пилоти сред "шамарите"
        В противен случай ще останем увиснали на един крак - някакси така ми изглежда отстрани
        Колкото и да ми е кеф, че 10 години гледам световния елит на живо у дома, толкова ми е и тъжно, че няма един българин да ме радва в битка за медалите.

        Коментар


        • #64
          От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

          Всеки човек има положителни и отрицателни черти. При някои едните надделяват, но няма хора притежаващи само от едните! Рангелов като треньор има доста положителни, но и някои силно отрицателни. Опита и желанието го правят доста добър треньор, но да скандираме неща от сорта: "Христо Стоичков президент, президент...", като футболна агитка е повече от неправилно.
          По темата: Димитър Рангелов е най успешния ни мотокрос състезател (и в целия Бг мотоспорт), голямо име и уважаван човек. В по голямата си част е самоук талант и в доста неща е пионер за родната ни действителност. Може би първия, който като подготовка залага и много на ФП. Не само тренировки с мотора, но и общофизическата правят голяма разликата с останалите ни мотокросисти. От него съм чувал, че е имало и по технични състезатели по негово време, но само талант без много труд, пот и желание не стига за големия шампион.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #65
            От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Тъжно е, че няма публика на този красив и зрелищен спорт.
            Мито е напълно прав, че основната причина е липсата на резултати.
            Ами то и при футбола няма кой знае какви резултати, ама май има доста повече публика ...
            Да не зачекваме тази тема пак ...
            Цялата ситуация е много много тъжна, идва ми да напиша много неща, и всичките противоречиви , затова няма да го направя.
            Не се чувствам толкова компетентен, та да изкажа мнение, но общо взето подкрепям повечето постове.
            Аз пък не искам Мито да е президент на Федерацията, и той също не иска
            Той е кадърен, и не му е там мястото Мястото му е директно "в боя", т.е. да е треньор, а не президент и да се зарива с бюрократични простотии.
            Голям човек, голям състезател и т.н. в тоя ред на мисли.
            "Тогава" системата е била такава, сега е по-друга, но пак куца.
            Държавата никаква я няма, но нали държавата - това сме ние??? А именно един дълбоко дълбоко заспал народ, и докато всеки чака на другия да свърши нещо, няма да се променят нещата по никакъв начин.
            Сега ще ме питате "а ти какво предлагаш" - ми нищо не мога да предложа, само казвам, че за повечето неща сме си виновни самите ние като народ ...
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #66
              От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

              Що се тюхкате толкова бе хора? Преди хората се забавляваха по по-различен начин. Това е. Какъв футбол? Наскоро националния отбор не можа да събере 500 зяпачи май? Просто при сегашните комуникации информацията пристига по друг начин до потребителя си. И за съжаление парите за развитие на спорта не преминават през касите за билети а по едни други пътечки. Е по тези пътечки трябва и да се търси белята. Най-общо казано. Съвсем наскоро ми споделиха от околностите на кухнята , че и при рок концертите не разчитат на билетчетата а по-скоро на спонсори.... Ама какво разбирам аз?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #67
                От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                Рангелов не беше карал доста време извън България , но на световното би Жобе , и доста други шампиони , да не ги изброявам отново , че са доста и ми е трудно. Направи го , защото имахме силно първенство , националния отбор на СССР идваше на подготовка в България , идваха и Чехи ,и Германци , точно защото имахме силно първенство. На всеки клуб в България се отпускаха пари , за да се купуват нови мотори през 2-3 години , имаше естествен подбор , а сега състезател се става , защото мама и тате няма къде да похарчат парите от далаверите , и детето им да е нещо повече от другите деца. Да но така се стига до едно ниво , и до там , по нагоре трябва много пот. Знаете ли по колко километра на ден тичаше Рангелов , спокойно можеше да спечели някое лекоатлетическо състезание , вижте го на снимките , и ми покажете един състезател от днешните с неговата физика. Мито можеше да си направи основен ремонт на мотора , сам си нарезваше гумите , защото нямаше нови , и всяка сутрин правеше обиколки на мото пистата , ама не по равното , а по стълбите.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #68
                  От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                  Все пак темата е друга. А иначе няма публика защото няма състезатели.Няма състезатели защото няма състезания( само 5 кръга от републиканското) Няма спонсори защото няма пред кой да рекламират и кръга се затваря.А как се е тренирало преди и сега не може да се сравнява.Има много неща които могат да се направят, но кой го интересува какво мисля аз

                  Коментар


                  • #69
                    От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                    Колеги Състезания се правят там където кмета-общината реши и /пари/ , където има спонсори и /пари/ , където има състезатели и /пари/... . За децата... проблема е в нормативната база на мин. на спорта до колкото знам не се финансират състезатели в мотоспорта под 18год. и от там ... мама и тати да се спасяват . Към момента най-много могат да помогнат ощинските бюджети по места , но кой има лоби/пари/ за да ги мотивира... .На няколко места вече писах , но глас пустиня трябва с подкрепата си за Рангелов да натискаме и успоредно с това за промяна на нормативната уредба спонсорство и облекчения за бизнеса .Примери колкото си щеш в ЕС . Има държави в които спонсорите намират състезатели на който да дават пари , а тука се моля вече от ... не ги броя.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                      Първоначално публикуван от m.x.t Преглед на мнение
                      Все пак темата е друга. А иначе няма публика защото няма състезатели.Няма състезатели защото няма състезания( само 5 кръга от републиканското) Няма спонсори защото няма пред кой да рекламират и кръга се затваря.А как се е тренирало преди и сега не може да се сравнява.Има много неща които могат да се направят, но кой го интересува какво мисля аз

                      Марто, то б*аси верно и темата за Д.Рангелов стана ма.....5 кръга от републиканското?!....а по онова вашето не много далечно време (говоря за 96 - 98 г.) бяха почти през седмица - кръг.
                      ..Ама още от тогава от един човек от гр.Правец почна да нарича БФМ със култовото съкращение БПМ,или просто "п*дерацията".

                      п.п...Послеписа ми се яви след два часа близо от което е видно от редакцията на поста ми,...ама пък как не се яви един от онова време карач който да каже че не е забравен или обиден от БФМ - да не би пък вярно нещо да не е наред там??!....
                      Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 02-12-11, 21:04. Причина: *
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • #71
                        От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                        Направете една нова тема ако ще спорите, за да не проваляме това, което сме започнали.Всеки има какво да каже,но не му е тук мястото...

                        Коментар


                        • #72
                          От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                          Първоначално публикуван от nedsena Преглед на мнение
                          Направете една нова тема ако ще спорите, за да не проваляме това, което сме започнали.Всеки има какво да каже,но не му е тук мястото...
                          И кое колега по точно проваляме от това което сте започнали???....това че темата се извърта по лека лека не виждам по какъв начин ни най малко я разваля, всичко се върти в един кръг около , и отново и отново....Д.Рангелов, мотокрос, БФМ и мненията за всичко това което е Бълкарският мотокрос днес!?
                          Не е важно какво караш, а как го караш !

                          Коментар


                          • #73
                            От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                            И кое колега по точно проваляме от това което сте започнали???....това че темата се извърта по лека лека не виждам по какъв начин ни най малко я разваля, всичко се върти в един кръг около , и отново и отново....Д.Рангелов, мотокрос, БФМ и мненията за всичко това което е Бълкарският мотокрос днес!?
                            Ами колега нищо конкретно не казвам,никой да не се засяга,но ние всичките тези работи за състоянието на държавата си ги знаем,и колкото и да ги обсъждаме и да спорим няма смисъл.Просто няма кой да ни чуе.
                            Аз също не съм много доволен от това, което се случва днес, но на кого можем да се оплачем.По-добре да спрем до тук...Извинете ме, не се заяждам и знам какво искате да кажете.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                              Докато Румен Петков и Богдан Николов дърпат юздите на БФМ, Мито няма да се захване с федерацията. Едно време са му ..ли мамата а сега остава да иде и да ги разцелува. И какви са тия странни коментари "ама той Рангелов нещата дето ги говори не са много верни"-говоря за коментарите писани относно интервюто с Рангата. Ама какво, човека си е дал живота за нещо, което му е взето насила и сега, когато се е решил и иска да помогне за развитието на мотокроса, ние големите спецове почваме да му даваме акъл....Ай сиктир, малко срама няма ли. Почваме пак типично по нашенски- софраджийската- като сме на масата вдигаме възстание а на другия ден си тъпчем пушките отзад. Ако ще погамаме-добре, ако не-поне да не пречим.
                              Аз съм съгласен със всичко казано от Мито, освен едно: точно той трябва да е начело на федерацията.

                              и тоя brym....да те питам, това за Мито дето си писал, сам ли си го измисли и ли някой ти подсказваше. ??
                              Последно редактирано от tchoumpov; 02-12-11, 22:46. Причина: +++
                              MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                              Коментар


                              • #75
                                От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                                Ей дебела тема направихте. Ей хора говорите твърде много ама нищо не правите не чакайте държавата или федерацията
                                в тази и форма и управа има пари само за определени хора. Така е било винаги и така ще остане. Преди 2 години пак имаше
                                подобни инициативи за промени за НОВА ФЕДЕРАЦИЯ Марто се досеща много добре едно момче от Перник май беше почна тема
                                в motosport.bg и какво до ден днешен нищо. Прочетете какво каза Рангелов зимна подготовка Трасета Лагери по южната страна
                                и Гърция или по морето даже. Ето ви една добра идея за реализиране на проект от който не трябва да печелите а да докарате трениращи
                                от севера и с тези пари ще има за децата но това е толкова много работа с която никой не му се занимава това е истината.
                                Къде тренират Чехи Поляци Руснаци Немци Австрийци и колко още в Италия и Испания при нас има възможност в северна Гърция също
                                така по тези трасета в Италия и Испания е пълно с народ. Входа по тези трасета е 15€-20€ на ден отделно каравана храна и т.н.
                                Тренировки с западни треньори може да се направи : http://www.didilacher.de/index.php?o...ien&Itemid=274
                                еи тука вижте малък пример има много примери с много други http://www.everts-school.com/
                                и ние го можем хора не се подценявайте ми действайте имате си поне водач сега който е с еднакво мислене.

                                Направете дрехи бг фирма да ги шие и изкарайте на пазара части за мотори вериги пиньони лагери 1000 неща може
                                да правите и да се връщат после приходите към нашите деца а не само да се вайкаме че немаме последователи че нема спонсори
                                че нема пари ми нема откъде за какво основание. Никой няма да ти даде пари ей така.

                                Рокцен стана Световен шампион да не си мислите че някоя телевизия си направи труда да направи материал за него никакъв интерес
                                това е истината.
                                Този спорт не се обръща внимание а и е скъп обаче има едно НО види ли се резултат ще дойдат и пари ако погледнем реално нещата
                                това в БГ не е Шампионат.



                                Останете с здраве и се съберете поне някъде и се организирайте нещо ДЕЙСТВИЯ И ДЕЛА ви трябват приказки после иначе са празни приказки.


                                Успех на всички и много късмет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X