Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

    Първоначално публикуван от brym Преглед на мнение
    Жалко, че не четат темата и не пишат хората, които преди години тренираха децата си при него. Да чуете как създава шампиони вашия идол. Снимките и старите истории са едно, а настоящето съвсем друго.
    Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
    brym явно знаеш нещо по въпроса засегнат от теб. Защо не споделиш повече?
    Дааа,и аз като VaHkO ще кажа ако имаш нещо за казване сподели,та и ние да видим какво е настоящето?


    ....Пък и както каза "ЖИВОТА" Христо де, а аз ще до украся, ако някой глезльо е чул нещо което не е свикнал да слуша по свой адрес или пък след изкараната подготовка там все още не успява да кара скъпият си мотор (купен от мама и тате) и не е достигнал желаното от тях ниво то единствено и само причината могат да я търсят в задкормилното устройство .

    Паздрави !
    Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 01-12-11, 21:53.
    Не е важно какво караш, а как го караш !

    Коментар


    • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

      Ето това е! Изчетох го цялото и ми беше супер интересно, и искам още и още! Много жалка случка с медала....мислите ли това интервю да го сложите във списанието?

      Коментар


      • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

        Рангелов не беше карал доста време извън България , но на световното би Жобе , и доста други шампиони , да не ги изброявам отново , че са доста и ми е трудно. Направи го , защото имахме силно първенство , националния отбор на СССР идваше на подготовка в България , идваха и Чехи ,и Германци , точно защото имахме силно първенство. На всеки клуб в България се отпускаха пари , за да се купуват нови мотори през 2-3 години , имаше естествен подбор , а сега състезател се става , защото мама и тате няма къде да похарчат парите от далаверите , и детето им да е нещо повече от другите деца. Да но така се стига до едно ниво , и до там , по нагоре трябва много пот. Знаете ли по колко километра на ден тичаше Рангелов , спокойно можеше да спечели някое лекоатлетическо състезание , вижте го на снимките , и ми покажете един състезател от днешните с неговата физика. Мито можеше да си направи основен ремонт на мотора , сам си нарезваше гумите , защото нямаше нови , и всяка сутрин правеше обиколки на мото пистата , ама не по равното , а по стълбите.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

          Темата е за успехите на Рангелов , като състезател , преди 30 години. Идеята ми беше , тези които не го познават , да разберат какъв състезател сме имали , защото на всякъде се говореше за американци , германци , и други , но нямаше нищо за Рангелов. Когато Евгени Бобришев , постигна първата си победа , имаше една статия , че последният руснак , победил на световно първенство е , Димитър Рангелов. Това е така ,защото никъде няма информация за Мито , и ако продължаваме да пълним темата с обсъждане на федерацията , всичко направено , ще остане на заден план , може би точно това е целта на някой. Има отделна тема точно за федерацията , за развитието на мото кроса , кой какво прави , какви пари харчи и т.н. Ще помоля някой от модераторите да премести всичко което не е по темата , и там ще продължим, с това какво се прави , и какво не се прави за мото спорта.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

            Ето още една снимка от 1981г.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

              Конструктивният диалог относно разумното бъдеще на БФМ съм го преместил и може да продължи в тази тема

              Коментар


              • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                Две цветни снимки от 1981г.





                http://www.cassotti.it/motocross/motocross.htm
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                  Намерете си този филм и го гледайте. На 22 юни 1980г., в USA, се провежда кръг от световния шампионат по мотокрос. Ако не се лъжа световният елит отива за първи път в тази държава. Интересът към състезанието е ненадминат. Димитър Рангелов, ако не се лъжа, е бил там(предполагам е било преди контузията му). Дани Ла Порте по това време е водеща фигура в американския мотокрос елит.
                  През 2010 година американците правят филм за този велик за тях ден. По-горе съм дал линк към трейлъра на филма, а самият филм и аз не съм го гледал. Надявам се да видим нещо и за Мито в тези кадри. А аз лично ще отида да го поразпитам конкретно за това състезание и ще споделя тук.

                  Коментар


                  • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                    1980г. е имало кръг в клас 500к.см. , до колкото знам 250к.см. е имало в САЩ през 1981 и 1983г. , второто съм го гледал , но за съжаление Рангелов не са го пуснали комунистите. Това е от 1980г.http://www.dirtrider.com/drtested/141_1103_carlsbad_usgp_1980_dvd_review/index.html
                    А това е от 1979г. 250
                    http://www.youtube.com/watch?v=rQyI8jt_Lag
                    Последно редактирано от motor_men; 10-12-11, 08:05. Причина: допълване
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години



                      2-Kees Van der Vem,1-George Jobe,3-Dimitar Rangelov ,25-Neil Hudson , 1981г.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                        На горната снимка се вижда разликата в мотора на Мито , и моторите на преките му конкуренти , всички са с централен амортисьор , пластмасови резервоари , а някой вече и с водно охлаждане. Въпреки огромната разлика , Мито е сред първите , но за да компенсира тази разлика , кара на пълна газ , като поема много рискове , и тежките падания са по-чести. Друго е щяло да бъде , ако е бил в един отбор с Жобе , но далаверата на комунистите е била в Хускварна , сигурно още си режат с дърворезачките по вилите.
                        През 1980г. е имало кръг в Unadilla-USA , в един форум намерих информация , че Рангелов е бил там , но не знам дали е карал. Един американец описва срещата си с него в представителството на Хускварна , казва , че имал щастието да се запознае с него , бил е много впечатлен от физиката на Мито , описва го като едно "лошо момче" , нещо като бияч.
                        А това е състезанието в Unadilla 1981г. , не знам дали са го пуснали да кара , на едно място се вижда Keеs Van der Ven с № 2 , Мито ако е карал , трябва да е с № 3. http://www.youtube.com/watch?v=rKCXW75-8IY
                        Последно редактирано от motor_men; 12-12-11, 07:15. Причина: Kees
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                          Публикувам няколко снимки от световният шампионат през 1983г. , за да се видят и съперниците на Рангелов , възможно е някои да са правени в България.

                          Georges Jobe , Dany La Porte

                          Dany La Porte









                          На тази ,изпъква заводското Сузуки на Жобе , но най-силният мотор е този на Дани Ла Порте , и въпреки всичко са победени от Мито Рангелов.

                          Източник:http://forums.mxtrax.co.uk/showthrea...=296045&page=4
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                            Браво, страхотни снимки!
                            Yamaha WR 200

                            Коментар


                            • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                              Специални благодарности на Веско за материалите, които споделя с нас.
                              Само който не е търсил не знае какъв труд и колко време отнема издирването на подобни архиви в интернет пространството.
                              Да ги търсиш, да ги прегледаш, да синтезираш, да публикуваш материалите и накрая в резултат на всичко това да се получи тази интересна и уникална тема.

                              Респект пич!

                              Коментар


                              • От: ДИМИТЪР РАНГЕЛОВ - преди 30 години

                                Ако бях на мясото на Мито,и виждак какво се случва в тази тема,с удоволствие бих стиснал ръката на motor_men...без да те познавам,евалата за ентусиазмът!!!!!
                                Part time racer.Full time RIDER.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X