Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: До: Мазане на верига

    Взех днес една система от аптеката и едно пластмасово шишенце, сглобих не6то подобно на това от линка ми. И го тествах с вода.

    Направи ми впечатление, че водата (в моя случай, иначе маслото е по-гъсто и не знам дали пак ще е така) преминаваше накъсано по тръбичката и между отделните капки имаше въздух. Това мисля, че ще пречи на разполагането на маркуча по мотора - мисля, че ще иска един постоянен наклон до края.
    От друга страна, като погледна снимката която постнах, май и с масло има въздух в маркуча и едно изкачване по вилката. Явно и така си работи.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #47
      От: Мазане на верига

      Като всяка хидравлична система и тази трябва да се обезвъздуши!
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #48
        От: Мазане на верига

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00238.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5181124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00237.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5181123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00235.jpg
Прегледи:1
Размер:143.1 КБ
ID:5181122Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00236.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5181121

        Коментар


        • #49
          От: Мазане на верига

          Колеги,
          темата ми хвана окото и я прегледах, но акцента в нея е върху механичната (или по-скоро хидравлична ?)част на системата.
          Ползвал съм почти всякъкви спрейове (без MOTUL !), и като цена/качество съм най-доволен от Offroad-ския на Motorex, мисля, че беше 822, който е течлив и доста добре се самопочиства, а и е доста като количество, но нищо не знам за лубрикантите които се ползват в ойлерите.
          Може ли споделите някое друго мнение ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Мазане на верига

            Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
            Колеги,
            ... но нищо не знам за лубрикантите които се ползват в ойлерите.
            Може ли споделите някое друго мнение ?
            Масло - по възможност с най - стабилният температурен вискозитет, за да не се налага често коригиране на дебита при промяна на околната температура.

            Като гъстота - някои използват трансмисионно, други - двигателно, трети - хидравлично, четвърти - ATF. Въпрос на предпочитания. Аз лично използвах 10W40.

            Коментар


            • #51
              От: Мазане на верига

              Аз също съм с 10W40.

              Откакто сложих ойлера, не искам и да чувам за спрейове... Също така отпадна и нуждата от чистене на веригата.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #52
                От: Мазане на верига

                Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                Колеги,
                темата ми хвана окото и я прегледах, но акцента в нея е върху механичната (или по-скоро хидравлична ?)част на системата.
                Ползвал съм почти всякъкви спрейове (без MOTUL !), и като цена/качество съм най-доволен от Offroad-ския на Motorex, мисля, че беше 822, който е течлив и доста добре се самопочиства, а и е доста като количество, но нищо не знам за лубрикантите които се ползват в ойлерите.
                Може ли споделите някое друго мнение ?
                Не че има значение с оглед на пренебрежимо малките количества .... но като качества , не знам дали не е удачно да се ползва горяно /употребявано/ двигателно масло. Главно с оглед на това , че в него вече се съдържат и доста сажди.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #53
                  От: Мазане на верига

                  Двигателното е неподходящо ! Трябва да е транзмисионно ! Дори си го пише на кутиите на новите вериги какво трябва да е !
                  Примерно на тази верига и дават SEA 80-90
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011696762.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5193211

                  верината няма маслен клин както при двигатела и затова двигателното масло не е много подходящо ! но въпреки всичко е много по-добро от всеки спрей !
                  аз ползвам синтетика 75-90
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мазане на верига

                    Трансмисионното е доста гъсто и забелязах че доста прахоляк полепва по веригата. Другия недостатък е, че трудно тече - поне при мен имаше проблеми. Налях двигателно М16Д, пускам да тече по много, мизерията е огромна, но веригата ми е като нова и чиста! Стигнах до извода, че гъстотата на маслото се определя от условията, при които се кара мотора. 80-90 би било чудесно да се ползва примерно в Германия или Финландия, но българските пътни условия спокойно могат да се определят като офроуд - с всичкия пясък, кал, прах, чакъл....
                    Последно редактирано от c_chanev; 13-07-10, 20:58.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #55
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gostivar 027.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5193327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gostivar 031.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5193328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gostivar 030.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5193326

                      Така беше на моето ст750,слично имам и сега.
                      + на клапано, от контакт,синото е некакво клапанче за регулиране на ваздух при аквариуми но добро регулира и проток на маслото,една капка на 40с.Кога карам по дожд отвивам за 1/4 круг.Масло моторно,става и отработено.Бутилката е от некаков шампон,према местото слагам наиголема.Направил сам неколку такви,работат безотказно
                      Последно редактирано от giorgio; 14-07-10, 08:36.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мазане на верига

                        Първоначално публикуван от mic Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]228384[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228385[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228383[/ATTACH]
                        Колега, ако знаеш от колко време си търся такова кранче, като това на третата снимка...
                        От какво е и къде да си намеря?
                        Благодаря.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мазане на верига

                          Колегата си го е описал...
                          Първоначално публикуван от mic Преглед на мнение
                          ... + на клапано, от контакт,синьото е някакво клапанче за регулиране на ваздух при аквариуми но добро регулира и проток на маслото,една капка на 40с.Кога карам по дожд отвивам за 1/4 круг.Масло моторно,става и отработено.Бутилката е от некаков шампон,према местото слагам наиголема.Направил сам неколку такви,работат безотказно
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мазане на верига

                            Аз съм с такова. Утрепах се да търся по зоо магазините, но се оказа, че в момента се продават само такива, които са с две положения - отворено/затворено. Те не регулират добре. Това кранче ми го подари ivan_j, за което много му благодаря. Ето от този магазин могат да се купят, по повечето магазини ги няма.
                            http://www.zoo-paradise.com/shop/ind...sory_Valve&n=1
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мазане на верига

                              Колега имам неколко кранчина, но не знам како да ти пратам.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от mic Преглед на мнение
                                Колега имам неколко кранчина, но не знам како да ти пратам.
                                Мерси колега.
                                Май си намерих от eBay. Да видим само като дойдат, дали и те не са само отворено/затворено.
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X