Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Греста е оразмерена да издържа центробежни сили при над 300км/ч.
    По думи на един пич Росен от Зедмото, работил 6 години в Холандия, греста удължава живота на офроуд веригите два пъти.
    В обши линии вършат много добра работа при всякакъв тип вериги. По въпроса как се справят с прахта проверете в youtube: interflon fin super.

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Пропуснах да кажа. За всеки който иска да пробва да търси Сабин.

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Аз се интересувам, ако може една оферта на Л.С.
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Аз също се интересувам. Моля пратете на Л.С. цените на грестта и маслото. Ще ми е от полза и съвет кое е по-подходящо за мен - мотора ми е Хонда Шедоу с верига- чопър - кара се само по асфалт. Предварително благодаря!
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            В момента един пич го тества.
            1300км до момента, когато бяха дъждовете мотора се караше през локвите, отнесе и една автомивка след дъждовете, все още не се е отмил.
            Днес ще го се мие пак, и ще видим как е веригата.

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Пичовете имат и решение за проблема с мошеничките по каска и облекло казва се Foam Clean, върши страхотна работа пере всичко, толкова е силно, че мие грес.
              http://www.youtube.com/watch?v=Nt0VDxciB6c
              http://www.youtube.com/watch?v=ObYFgQEeOV4

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                Сега виждам тая тема и я изчетох цялата,колегите които са имали проблем с ел.клапаните могат да сложат един диод в права посока на бобината ,при отпадане на + в бобината се индуцира електродвижещо напрежение поради свиването на магнитното поле .Може също да се сложи един диод между + и - в обратна посока !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:18.4 КБ
ID:5571125
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  Аз все още карам по стария и изпитан начин с мазане с трансмисионно масло, бърсане после пак мазане и с това процедурата се изчерпва, веднъж на 400км както е казал производителя. Но спрея ще е много готин ако не се отмива от водоструйката от една страна а от друга какво става с прахта и пепелта които неизменно полепват с километрите по родните пътища макар и асфалтирани? Те не би ли трябвало проблеми а създават оставайки там?
                  LZ1NIM/P
                  B pos

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Ето и моето решение:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168997

                    п.п. Хубавото е, че маслото отмива мръсотията!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: До: Мазане на верига

                      Здравейте Монтирах си Scottoiler с двоен инжектор и искам да попитам при него капката също ли трябва да е на около минута? Нали все пак са две иглите? Не съм много сигурен и ако може някой, който е ползвал двоен инжектор да ми каже ще съм му благодарен. Имам и още един въпрос към колегата churov относно този комплект, понеже моя е такъв -
                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      Знаех си ,че като ви слушам ще стигна до тук ...



                      Ха ,да ми е честит - утре монтаж
                      Моя го взех втора употреба. Намерих го случайно. Малкия резервоар беше пълен с масло. Монтирах и си работи. Въпроса ми е каква точно е процедурата по пълнен и на големия резервоар? Трябва ли да изчакам да свърши маслото в малкия? Понеже аз напълних и големия. Може това да е грешка. Маслото стига до малкия резервоар след, като се напълни големия. Като спрях да пълня се върна. Ще се прелее ли автоматично като свърши в малкия резервоар или ще трябва да се обезвъздуши по някакъв начин системата? И още нещо - понеже като пълня се образува налягане вътре ми изби масло от големия резервоар от тапата, която държи изходящия маркуч. Дали съм го повредил и ще трябва да си ползвам само малкия резервоар или като тръгне всичко нормално няма да избива масло от там. Ако и други ползват този комплект нека споделят и те тяхното мнение. Благодаря ви предварително.

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Аз съм с двоен инжектор и вече не се втелявам да засичам една минута на капка. Важното е да тече там, пък то в един момент се разбира на коя степен трябва да е спринцовката, за да маже добре и да не ти е охвърлян мотора. Така или иначе вискозитетът на маслото зависи от температурата и ти можеш да го нагласиш на капка в минута, но на колко градуса околна температура? Ако сутринта е 10 градуса, на обяд 30 и вечерта е 20 това цялото упражнение според мене е безмислено. Не случайно има две масла - синьо и червено за студено и топло време. Покарай малко и ще го усетиш на колко да го настройваш.
                        Човекът е човек, когато е на път...

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Благодаря за съвета. И аз предполагах, че нещата ще станат с проби и грешки Така или иначе маслото с, което купих ойлера е малко по - гъстичко. В момента прави капка за минута е настроено в средно положение. Както и да е това ще го изчистим А някой да каже нещо по другия въпрос, който ми е по - важен?

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Аз пълня големият резервоар, като сваля жълтата капачка отгоре. Малко е бавен процеса. Възможно е да има и по-оптимален вариант, но така и не съм го открил, понеже нямам книжка. При все, че се пълни сравнително рядко не ми е проблем. Гледам в твоя комплект има книжка, сподели моля те ако прочетеш нещо по-смислено в нея.
                            Ако на мотора ти няма достатъчно място може да не монтираш големият резервоар и да караш само с малкия. Малкия е достатъчен за 3000 - 4000 км. Малкият и големият заедно събират достатъчно масло за ~10 000 км.
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Не е по темата, но НАИСТИНА НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА ПИША ЗА ДА СЕ ПРОЧЕТЕ ОТ ПОВЕЧЕ ХОРА. Искам да КУПЯ голям резервоар(тоя дето се монтира зад номера. Ак някой знае къде в Бг се продава, да ми пише на лично. Благодаря. Чугх , че вече не ги доставяли в Бг , а навън не знам къде може да се купи САМО резервоара.

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                Не е по темата, но НАИСТИНА НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА ПИША ЗА ДА СЕ ПРОЧЕТЕ ОТ ПОВЕЧЕ ХОРА. Искам да КУПЯ голям резервоар(тоя дето се монтира зад номера. Ак някой знае къде в Бг се продава, да ми пише на лично. Благодаря. Чугх , че вече не ги доставяли в Бг , а навън не знам къде може да се купи САМО резервоара.
                                Потърси си такова казанче(на JLM), от система за мазане на клапаните при LPG/CNG автомобилите. Работи на същия принцип като ойлера,и ако ми изпадне от някъде такова, непременно ще пробвам. Дори можеш да си вържеш индикаторна лампа на таблото,която да светва при намаляване на флуида!
                                Иначе като цена е колкото най-евтиния Scottoiler(150+лв.)....а дали ще функционира добре е друг въпрос. Аз си търся по "автоморгите",ама за сега нищо.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jlm_lpg_valve_saver_kit__23559.1410918201.1280.1280.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5652969
                                Последно редактирано от julionavarro; 07-04-15, 23:10.
                                Kawasaki Klr 600 '91

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X