Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
    Аз пълня големият резервоар, като сваля жълтата капачка отгоре. Малко е бавен процеса. Възможно е да има и по-оптимален вариант, но така и не съм го открил, понеже нямам книжка. При все, че се пълни сравнително рядко не ми е проблем. Гледам в твоя комплект има книжка, сподели моля те ако прочетеш нещо по-смислено в нея.
    Ако на мотора ти няма достатъчно място може да не монтираш големият резервоар и да караш само с малкия. Малкия е достатъчен за 3000 - 4000 км. Малкият и големият заедно събират достатъчно масло за ~10 000 км.
    Колега, съжалявам, но нямам упътване за комплекта. Моя го взех втора ръка. Това в поста ми е комплекта на колегата churov. Той може да покаже упътването. Просто цитирах коментара му, беше ми по - лесно да обясня какъв ми e комплекта и се надявах и той да отговори специално за пълненето. Моя го напълних от мястото за пълнене на големия резервоар, просто остава въздух между малкия и големия резервоар и не знам дали ще се обезвъздуши сам или трябва да го изпразвам и пълня на ново. Ако никой не може да сподели опит ще кажа аз какво се е случило след като свърши маслото в малкия резервоар Проба - грешка, проба - грешка Що се отнася за монтажа - монтирах го под рег. ном. на калника и се получава чудесно. Единствения проблем е, че доста бързо могат и да ти го демонтират
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5653018
    Това не е моя, че е доста омазан от пъненето и не съм го измил още Но можеш да се придобие представа за какво става въпрос.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scott oiler IMG_0575.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5653019
    Ето и друга идея как може да се монтира. В интернет има доста изображения и идеи къде може да се монтира

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
      Не е по темата, но НАИСТИНА НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА ПИША ЗА ДА СЕ ПРОЧЕТЕ ОТ ПОВЕЧЕ ХОРА. Искам да КУПЯ голям резервоар(тоя дето се монтира зад номера. Ак някой знае къде в Бг се продава, да ми пише на лично. Благодаря. Чугх , че вече не ги доставяли в Бг , а навън не знам къде може да се купи САМО резервоара.
      Колега не мога да кажа къде в България можеш да поръчаш. Моя го намерих изключително случайно - от един внесен мотор за продажба го свалиха. Питай в някой български сайт в който се подават Scottoiler. Може и да ти го доставят. Ако искаш пиши на ЛС и ще ти дам един линк на БГ сайт от където си купих двойния инжектор. Мисля, че може да ти доставят. Иначе за директна поръчка виж тоя линк: http://www.scottoiler.com/uk/Accessories/Magnum-HCR-High-Capacity-Reservoir/flypage.tpl.html Надявам се това не е някакъв вид реклама. Ако е така - моля кажете да редактирам поста.

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Така - покарах вече с ойлера и мога да изкажа скромното си мнение. По въпросите които ме вълнуваха по - горе - всичко се изясни. Системата няма нужда от обезвъздушаване - вакума като тръгне и си дърпа маслото от големия в малкия резервоар. За настройването на капката - еми всичко е много относително - както казаха някои колеги - температура на въздуха, вид на маслото и разни други условия. За цапането - еми цапа ама като се настрои капката - всичко си е ок. Супер си е с ойлера - наложи ми се да карам по пясък - веригата ми цялата стана на "г*з". Реших да не я мия - вече е за смяна. Увеличих капката на ойлера и веригата блесна. Няма какво да коментирам повече колко е полезен ойлера и колко е удобно

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Относно цапането,можеш съществено да го намалиш/премахнеш като просто удължиш предпазителя на веригата.
          Аз съм го направил със кръгло парче маслоустоичива гума ( продават ги по магазините,струва стотинки ) изрязваш си ако/колкото ти е нужно,залепих го отдоло със поксипол,отгоре го хванах със няколко рапидки - за всеки случай.Първият път не сложих рапидки и на един много лош път парчето падна.Оттогава никакво цапане по топ касата,куфарите или пътника.Една идея е изцапана джантата,но почти не се забелязва.
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
            Относно цапането,можеш съществено да го намалиш/премахнеш като просто удължиш предпазителя на веригата.
            Аз съм го направил със кръгло парче маслоустоичива гума ( продават ги по магазините,струва стотинки ) изрязваш си ако/колкото ти е нужно,залепих го отдоло със поксипол,отгоре го хванах със няколко рапидки - за всеки случай.Първият път не сложих рапидки и на един много лош път парчето падна.Оттогава никакво цапане по топ касата,куфарите или пътника.Една идея е изцапана джантата,но почти не се забелязва.
            Благодаря за съвета колега - сетих, че може да се направи нещо подобно, но на мен ми цапа само джантата и подкалника - нямам други проблеми с цапането Пък едно парцалче след каране ако му се занимава на човек винаги оправя нещата за минута. Не е като със спрея да налепа всякакви мизерии и да иска по сериозно търкане Абе голямо удобство си е Много съм доволен. А и още нещо забравих да добавя - ако някой монтира отзад на номера - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на 4 места да фиксира номера. Аз го бях фиксирал само на двата горни болта и ги изкърти и ходих да го търся по пътищата Опита учи - няма спор

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Ето и моя вариант на DIY оилер, v3.0 .

              Първоначално пробвах пластмасови иглени кранчета за въздух, после за капково напояване от една система на Lidl, но при затворени кранчета избиваше масло през сглобките и резбата на самите кранчета. Сега сложих на Gardena, дано са ок .

              Системата е възможно най-простата - без вакуумни или електрически клапани, пуска се и се спира ръчно. Казанчето е от моторна резачка, горното кранче определя дебита, а долното е спирателно - това с цел да нагодя системата на едингоре-долу подходящ дебит и да не се гъзурча постоянно да се взирам и да нагласям кранчето на някакви определени степени всеки път при спиране и тръгване ако е само едно.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150618_192952.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5667220

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150618_192853_1.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5667219

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150618_192823_1.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5667218

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150618_192806_1.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5667217

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                Използвам темата за да се похваля че се сдобих с един transalp 650 (скоро ще кача и снимки) Веднага изработих един ойлер с вакуум клапанче от някакъв китайски леген( и за това ще кача снимки, но по нататък). Имам въпросче ....мотора е 2004 а стария собсвеник го притежава от 2006. Казва че нищо не е сменял по него...освен масло, и това лято свещи.Мотора е на 32000. Двата пиньона изглеждат като нови. Няма заобляния,...абе като нови са. Но веригата е поовиснала, а като гледам скалата за обтягането е малко след средата. Та въпроса ми е ...задължително ли е да сменя комплект верига и пиньони или може само верига.

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  Като се износват ,зъбите стават остри,а не заоблени,това ако не бъркам,че отдавна не съм го правил
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Първоначално публикуван от kalinaki Преглед на мнение
                    Използвам темата за да се похваля че се сдобих с един transalp 650 (скоро ще кача и снимки) Веднага изработих един ойлер с вакуум клапанче от някакъв китайски леген( и за това ще кача снимки, но по нататък). Имам въпросче ....мотора е 2004 а стария собсвеник го притежава от 2006. Казва че нищо не е сменял по него...освен масло, и това лято свещи.Мотора е на 32000. Двата пиньона изглеждат като нови. Няма заобляния,...абе като нови са. Но веригата е поовиснала, а като гледам скалата за обтягането е малко след средата. Та въпроса ми е ...задължително ли е да сменя комплект верига и пиньони или може само верига.

                    Задължително!
                    Веригата ако се е разтегнала, то тя е променила формата и на зъбите. Сложиш ли нова верига, то тя ще се "деформира" по формата на вече износените зъби и ще си имаш две еднакво повредени вериги.

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Правилната форма на зъба е нещо като равнобедрин трапец, абсолютно симетричен, а не триъгълник, с обли и различни страни.
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Препоръчайте ми тогава марка верига и пиньони и естествено, от къде мога да ги купя.

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          DID и RK са масовият избор. Regina е също достойна за внимание. Карал съм и с трите без ядове (не че моето мнение е меродавно за тия доказани, световни производители ). Писани са тук-там нелоши отзиви за CZ. Повечето впечатления за CZ са за нерингови вериги, но предполагам имат добри решения с О, Х-рингови уплътнения. Пиньони правят в Карлово по поръчка и личните ми впечатления за качеството са отлични. Като цена идват по-изгодни от комплекта верига+пиньони (т. е. би могъл да купиш само верига а не комплект). Потърси из форума има коментари за карловските пиньони.
                          Има достаъчно предлагане на вериги, локално, в България. Тъй като е зима и предполагам не си на зор, може да поръчаш и онлайн. Идват нещата доста бързо, повечето пъти. Не поръчвай от Щатите неща по-скъпи от 30$ защото има мито, а и доставката е скъпа. UK e добър вариант - бързо и без мито.
                          Последно редактирано от Ilarioncho; 27-12-15, 19:24.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Първоначално публикуван от kalinaki Преглед на мнение
                            ....Двата пиньона изглеждат като нови. Няма заобляния,...абе като нови са. Но веригата е поовиснала, а като гледам скалата за обтягането е малко след средата. Та въпроса ми е ...задължително ли е да сменя комплект верига и пиньони или може само верига.
                            Е то някои скъсяват веригата и продължават да карат. Ма при теб доколкото разбирам има накъде да се обтегне.
                            Иначе задължително се сменя всичко. Аз примерно съм със "златна" Реджина и омаслител правен от мен. Имайки предвид какъв мотор карам, комай ще го пенсионирам с тая верига.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Здравейте колеги!!! Сезона започна, а с него и каките се разголиха . Имам малък проблем с Ойлера. А именно, като спра мотора и за половин час прави локвичка. Ойлера е правен.


                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Здравейте колеги!!! Ойлера е домашна изработка. Тубичка от лепило Ц200, вакумен клапан от скутер, иглен вентил от Камоци и оригинален инжектор закупен от Motorco. Тубичката от лепило ползвам за контейнер за маслото. Монтирал съм я под багажното отделение:

                                в самото багажно съм поместил вакумния клапан, за който съм взел вакум от предния цилиндър. След клапана с шлаух от комплекта на инжектора съм присъединил винтила на Камоци и след това по рамото на задното окачване продължавам с шлаухата до венеца отзад. С малко импровизация закрепих инжектора за единия от болтовете които придържат предпазителя за веригата.


                                Сега...връщам се на проблема. доста си поиграх за да изглежда всичко интелигентно и мисля че се получи доста прибрано и функционално. С вентила от Камоци мога да регулирам капка от 1 на 10 секунди до 1 на 10 мин. За сега е настроен на 1 капка на минута и десет секунди. Всичко изглежда добре. Веригата е постоянно смазана и чиста.....но когато спра (изгася ) мотора и след половин час вече имам локвичка под венеца. Държа да отбележа че клапана затваря( тестван е), системата от никъде не взима въздух, но....продължава да си капе след като спра. Днес беше доста топло, маслото в тубичката направо се втечни...и естествено локвичката беше по голяма. Моля за мнения и съвети, какво трябва да доработя или как правилно да настроя ойлера, защото имам усещането че повече изтича на земята от колкото отива на веригата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X