Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз съм пас.Ще добутам сезона с галошите и за следващия нови. Поздрави и Безаварийно.

    Коментар


    • Тъй като няма смисъл да взимам нови гуми за едното ходене в края на седмицата (миналата врътнах 1700 км. де) до Балчи реших да съм опитно зайче. Току що сложих въпросните Анаки 3. На пръв поглед 6 годишни Мишелин са по-добри от 4 годишни Метцелер (бе по-гумени са някак). Ся друг е въпроса за километрите. Аз на Метцелера съм врътнал около 16000км., а Анаки-то нямам идея колко са, но изглеждат, като да са на кантар от трапеца. Колко са преди мен един Господ знае и стари баби. Ма факт е, че за часове Метцелера все повече пързаля! Надали съм почнал да карам по-агресивно. Пролетта ще търся нов ДОТ, а какви гуми ще видя!! Най-вероятно пак Турънс (без Некст). Другият вариянт е Анаки Адвенчър (демек конкуренцията на Турънс).
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • На Африката съм с Мишлен Сирак и съм много доволен. На БМВто Пирели Скорпион Рали СТР и съм със смесени чувства.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Колко навъртя на Сирака?
          С риск да ме псува някой, но Хейденау Скаут -а не ми е влачил никога на агресивно спиране (без АБС съм), докато Сирака при същите условия - да. По две задни и по една предна от модел ми е впечатлението.

      • Така! За 500 км. Студена гумата ми хлъзна. Загряла проблем никакъв. Лягам относително спокойно (това щото е стар ДОТ), не че пързаля де! За никакъв "извън път" не става! Това не че съм карал на горски път, а защото имаше ремонт по пътя. Ми не ми беше ОК. Ма това лично мнение. Може и нови да не е баш така. Абе със сигурност е по-добре, че ги сложих. До пролетта ще карат.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • Мишелин Анаки 3 не откривам с нов DOT. Дайте акъл плийииззз! Pirelli Scorpion Trail II

          ​, или


          CONTINENTAL Trail Attack 3

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:res_c4d123d41b9c17dc564c18b53c76b02d.jpg
Прегледи:383
Размер:20.1 КБ
ID:6857157

          Тия са с по-нов DOT. Колко километра горе долу карат и коя по-добре държи на студено (което ми е важно, че карам и зимата) и на дъжд всъщност (щото с това возило така ми тръгна).

          ​​​​​​​Тенкс!

          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • Установих, че за изхабяването на гумите има голямо значение вида и модела мотоциклет, който карате. Какво имам в предвид. На Хондата Африка Туин 750, която по-рано карах сменях две преди гуми и чак тогава ми се изтъркваше, и задната гума.
            На БМВ-то 1100 след това предната и задната гума се търкаха симетрично, и едновременно.
            На новото БМВ 650 което сега карам задната свърши, а предната е изхабена някъде 30-40%.
            Та така. След 16 000 км задната ми гума Континентал ТКС 70 Рокс стана гладка по средата. Изключително добра гума, но малко скъпа! Никакви проблеми никъде не съм имал с тая гума. Води се 70х30% асфалт + черно. Та вчера поръчах друга задна гума. Континентал Конти Ескейп 130/80/17 за 236 лева. Казаха, че ще чакам две седмици. Даже не знам коя фирма я доставя от Германия. Имам само телефонен № на фирмата. Даде ми го колега.
            Имаха Метцелер Туранс за 219 лева, но реших, че предната и задната ще са ми от един модел.
            Същата тази фирма имаха Мишлен Анаке Адвенчър, имаха и Континентал ТКС 70 Рокс, но там цените отиваха към и над 300 лева за моят размер гума.
            Та, ако някой го интересува ще дам телефонният №. Обаждах се и на други фирми, но там гумите бяха по-скъпи и ги отсвирих.
            Намерих я фирмата по нета. Фирма All-express Sofia.
            Между другото и на Мотобума се обаждах, но там гумите са по-скъпи. За Метцелер Туранс ми дадоха цена 303 лева, за Континентал ТКС 70 Рокс - 330 лева, а за Мишлен Анаке Адвенчър - 327 лева.
            А колегата KokoVmaxa от сервиза на БМВ в Узунджово, които внасят и гуми ми даде изключително изгодна цена за моят размер гума Пирели Скорпион Трайал от 188,5 лева, но тя е малко по-шосейна от Конти Ескейпа, та за това пак избрах Континентала, която се води 50х50% асфалт + черно.
            И накрая да пиша, че ако някой си търси гуми да внимава, от къде ги поръчва, защото разликите в цените са направо огромни. Намерих Метцелер Туранс за 219 лева, но намерих и абсолютно същият модел гума в друга фирма за 395 лева. Та отваряйте си очите.
            Последно редактирано от ВладиЧ; 09-06-22, 09:44.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Установих, че за изхабяването на гумите има голямо значение вида и модела мотоциклет, който карате. Какво имам в предвид. На Хондата Африка Туин 750, която по-рано карах сменях две преди гуми и чак тогава ми се изтъркваше, и задната гума.
              На БМВ-то 1100 след това предната и задната гума се търкаха симетрично, и едновременно.
              На новото БМВ 650 което сега карам задната свърши, а предната е изхабена някъде 30-40%.
              Та така. След 16 000 км задната ми гума Континентал ТКС 70 Рокс стана гладка по средата. Изключително добра гума, но малко скъпа! Никакви проблеми никъде не съм имал с тая гума. Води се 70х30% асфалт + черно. Та вчера поръчах друга задна гума. Континентал Конти Ескейп 130/80/17 за 236 лева. Казаха, че ще чакам две седмици. Даже не знам коя фирма я доставя от Германия. Имам само телефонен № на фирмата. Даде ми го колега.
              Имаха Метцелер Туранс за 219 лева, но реших, че предната и задната ще са ми от един модел.
              Същата тази фирма имаха Мишлен Анаке Адвенчър, имаха и Континентал ТКС 70 Рокс, но там цените отиваха към и над 300 лева за моят размер гума.
              Та, ако някой го интересува ще дам телефонният №. Обаждах се и на други фирми, но там гумите бяха по-скъпи и ги отсвирих.
              Намерих я фирмата по нета. Фирма All-express Sofia.
              Между другото и на Мотобума се обаждах, но там гумите са по-скъпи. За Метцелер Туранс ми дадоха цена 303 лева, за Континентал ТКС 70 Рокс - 330 лева, а за Мишлен Анаке Адвенчър - 327 лева.
              А колегата KokoVmaxa от сервиза на БМВ в Узунджово, които внасят и гуми ми даде изключително изгодна цена за моят размер гума Пирели Скорпион Трайал от 188,5 лева, но тя е малко по-шосейна от Конти Ескейпа, та за това пак избрах Континентала, която се води 50х50% асфалт + черно.
              И накрая да пиша, че ако някой си търси гуми да внимава, от къде ги поръчва, защото разликите в цените са направо огромни. Намерих Метцелер Туранс за 219 лева, но намерих и абсолютно същият модел гума в друга фирма за 395 лева. Та отваряйте си очите.
              Ебаси! До сега не ми се е случвало предната гума да ми се износва по-бързо от задната на който и да е от моторите, които съм карал (Пегасо, Супер Тенере, Вистром, Туоно, ВР450)?!?!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

                Ебаси! До сега не ми се е случвало предната гума да ми се износва по-бързо от задната на който и да е от моторите, които съм карал (Пегасо, Супер Тенере, Вистром, Туоно, ВР450)?!?!
                Щото не си карал Африка Туин RD.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пък аз си мислех, че по-шантав мотор от тедеем няма

                • bushiDO
                  bushiDO коментира
                  Редактиране на коментар
                  А, и ТДМ съм карал доста, но не толкова, че да му сменям гумите! Нищо шантаво не усетих, освен страанния р-р на предната гума?!?

                • nhadjinikolov
                  nhadjinikolov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Интересно, аз наблюдавам и при двете ми африки точно обратното - 2 задни за една предна
                  Включително сегашния ми комплект - ТКЦ80 предна + Е10 задна. Задната по средата е почти гладка, а предната едвам изглежда да е мръднала за 6000 км А не карам и бавно по завоите, че да я щадя, щото нали ѝ се носи славата, че бързо заминава...

              • Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                ...
                И накрая да пиша, че ако някой си търси гуми да внимава, от къде ги поръчва, защото разликите в цените са направо огромни. Намерих Метцелер Туранс за 219 лева, но намерих и абсолютно същият модел гума в друга фирма за 395 лева. Та отваряйте си очите.

                Вярно е, че разликите могат да се окажат големи за един и същ модел.
                Вчера взех и задна Метцелер Туранс за 213лв от рафт в Големото Добрутро.
                Предната също беше на подобна цена.
                Явно отстъпките за търговци за тези стоки са големи и затова се получават такива маршове.

                А Коко и на мен преди месец ми беше сглобил добра цена но нещо се замотах и стоката в момента я няма.

                Забърсах си и един заден Мишлен Сирак.
                Дот 2017, единична бройка, предложиха ми я на цена 60лв и не можах да се сдържа.
                Карах преди време един такъв комплект на DR-a и не останах впечатлен от нищо около тази гума.
                За тази цената си каза думата - така вече е без конкуренция
                Враг усраине

                Коментар


                • На Сузукито оригиналните гуми Bridgestone Battle Wing, задната за 18к + км да е заминала 1/3 . Оня ден заничах, ама ще взема да измеря, че така е доста съмнително. За шосе е добре, но почне ли леко камъчета и т.н. се кара с повече внимание - не ги харесва. На асфалт щом и аз почнах излеко повечко да накланям по завои - сигурно бива.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • Предницата на моята Африка RD 07 беше много мека оригинално и често потъваше и чукаше в ограничителите. Най-напред сложих тефлонови втулки, за да станат по-твърди пружините. Не стига, че продължи да чука в ограничителите, но и возията и стана твърда и отвратителна. Тогава и сложих прогресивни пружини. Някак си се усещаше още по-мека и приятна возията с прогресивните, от колкото с оригиналните пружини, но никога повече не ми удари в ограничителите. Може би това е било причината да износва по-бързо предните гуми. Но пък и аз никога не съм я карал с толкова рошави гуми Митас Е 10. Най-много съм слагал Митас е 07, които се водят 50х50% асфалт + черно и разни други модели и марки 80х20% асфалт + черно.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 21-06-22, 10:02.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение

                      Щото не си карал Африка Туин RD.
                      Аз карам Африка и нямам такива наблюдения. Сменил съм доста гуми и винаги се износват еднакво. При БМВто (R850) също. Африката е с прогресивни пружини от 12 години.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • ВладиЧ
                        ВладиЧ коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ами тогава не знам защо така беше на моята. Последен модел Африка Туин RD 07 - 750 кубика модел от 2000 год. Хубав мотор беше, но си имаше своите недостатъци. Както и да е. Не бих се връщал назад, за да карам отново този модел. Има много по-добри, по-съвременни, по-леки и по-мощни машини в този клас, с по-нисък център на тежестта, и много по-нисък разход на гориво вече, така че за мен нещата са ясни.

                    • Далеч не твърдя, че Африката е най-добрият мотор във Вселената, но това с гумите категорично не е така. Ако си ги карал с неправилно налягане или с неправилни амортисьори може. Аз я карам, защото съм и свикнал, вярвам и и не създава никакви проблеми. Иначе тежък, тромав струг, крайно нечувствителен към лоши пътни условия.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • Щом гумата става квадратна, не е проблема в гумата
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • След 16 000 км , задната ми гума стана квадратна и гладка по средата на протектора. Гумата беше Континентал ТКС 70 Рокс. Много добра гума! До края държеше безапелационно на всякакви повърхности. Поръчах нова, но Континентал Конти Ескейп. Не за друго, а защото е 100 лева по-евтина от ТКС 70 Рокс. Вече и минах първите 300 км по асфалт и малко черно. За сега съм доволен.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X