Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Че какво им е на
    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    големите, дълбоки локви и калта
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14642161_1116860731694685_6989853393949612735_n.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5819390

    А и все пак

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1230063_599225303458233_380876838_n.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5819389

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Горките рускинчета... Задният мотор твоят ли е на горната снимка? Иначе този първият мотор е взел дал. Целият мотор се е разкривил, номер естествено няма, а манивелата се вее отстрани... Иначе голям "кеф"... Кал...
      Пълно е с такива пътища и места, като тези по снимките, по Родопите, и по Рила. Там, от където са минавали камионите, които свалят дървата. На такива места мен не можеш да ме видиш.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Разбиранията на различните хора за моторизма са различни и затова се получават обърквации!!!!. Аз също не мога да разбера ЦЕЛЕНАСОЧЕНОТО търсене на кал, но някои се кефят много точно на това. Колкото и да не ти се иска Владич, понякога СЕ НАЛАГА да се минава и през такива места. Но ....да ги търсиш целенасочено и на мен ми идва в повече.

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Ама то и аз съм така. Ако се наложи да се мине, минава се. Ама да го търся специално това, та да си троша зорлем мотора и то точно тука по нашенско!?!? Да е някъде далече, Кавказ, Памир. Да се наложи да минеш...
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Уф, да! Не ме е яд, когато падна, когато се е налагало да се минава, най-много ме е стягало шапката, когато се случи от "стаден инстинкт", да се доказва нещо си...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Гумите за кал са нещо съвсем различно , не стават нито за сухо нито за асфалт. Няма гума която да е добра и на черно , и на кал , и на асфалт , най-вече това важи за тежко ендуро. Освен това една и съща гума държи по различен начин на различни мотори и различни задкормилни устройства.
              Иване , много ти е чист мотора бе , явно рускините са били на кални бани в Поморие.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Е на такива места, аз няма да се завра, а баща ми пък хептен
                Но този трипмастър от снимката ми дава идея... Един ми остана от същия мотор, за който е гумата и може да измисля как да го монтирам и от някъде да вземам импулси и да има и километраж.
                Subaru Impreza 2.0 '98
                Honda Africa Twin RD07 '95
                Honda Africa Twin RD07А '96

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Чист е, щото валя дъжд, та го изми

                  Трипмастъра е оригиналния боклук на ХРа.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Е 09 на Митас на мен ми е прекалено оффроуд. Тя е 20х80% асфалт + черно. Такива показатели говорят, че карането по асфалт с тази гума е силно нежелателно.
                    Аз лично предпочитам Митас Е 07 Дакар, която е 50х50% асфалт + черно. Не съм имал никакви проблеми по черно, а на асфалта си карам и си лягам все едно съм със шосейни гуми. Разбира се под "черно" нямам предвид дълбока кал, дерета, кози пътеки и полигони за мотокрос.
                    Все още не съм пробвал Митас Е 07+, която е с по-едри форми на гарйфера, тъй като е по-нов модел. Дано да е още по-добра от старата. Ако някой има впечатления от Митас Е 07+ да пише.
                    Владич, за пръв път тази година карах с Mitas 07+ и да ти кажа честно останах приятно изненадан. По принцип аз съм фен на TKC 80, но трябва да призная, че този Митас се държа даже по-добре и няма вибрациите на ТКС -то. Аз го карах на Ямаха като моята(XT660Z). Перфектна гума за асфалт, сух или мокър, за черни пътища, пясък, кал, даже и за заледени участъци. Разбира се нищо екстремно, но по принцип този раздел и този тип мотори не са за сериозен оф роуд и всеки, който се опитва да докаже противното, явно не е страдал достатъчно. С една дума това е много добра алтернатива за пътуване, особенно ако маршрута вклюва излизане извън пътя. Единствения недостатък е, че също като ТКС 80 свършват много бързо. Задната гума беше почти заминала след около 5000км, но нито за миг не ме е подвела, похлъзнала или дала индикации, че няма да държи. В крайна сметка, на никой няма да му излезе по-евтино, ако се хлъзне или не дай боже направи сериозна катастрофа, само защото е искал да икономиса разхода за подходящи гуми. Също така, ще се съглася с казаното от motor_men, че универсална гума няма. Всяка една си има плюсове и минуси или по-точно - предназначение. На който му се гледа видео моля: https://www.youtube.com/watch?v=hptkp8HILC4&t=1s
                    Последно редактирано от ramar; 21-08-19, 10:31.

                    Коментар


                    • аз нямам ендуро, но намерих доста подробен материал за различните видове гуми ето тук: https://www.cake.co/conversations/Cv...ent=01_09_2020

                      Коментар


                      • Здравейте! Тази есен ме удари кризата на средната възраст (както ме диагностицира моята жена) та се сдобих с едно Kawasaki KLE500,което си дойде с едни галошки.Размерите на гумите доколкото му разбирам са си класика за този тип тур ендуро 90-90-21 и 130-80-17.От горе дискутираните марки примерно да сложа за задна Mitas 07+ въпросителната е за предна.Mitas 07+ не се предллага с размер за предна а пък само 07 няма добри отзиви доколкото разбирам.Каква бихте ми препоръчали?

                        Коментар


                        • Митас имат предна гума 90х90х21 от модела Е 07. Ако не ви хареса пробвайте с Хайденау К 60 Скаут. Този модел също е за 50х50% асфалт + черно.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Nikasan Преглед на мнение
                            Здравейте! Тази есен ме удари кризата на средната възраст (както ме диагностицира моята жена) та се сдобих с едно Kawasaki KLE500,което си дойде с едни галошки.Размерите на гумите доколкото му разбирам са си класика за този тип тур ендуро 90-90-21 и 130-80-17.От горе дискутираните марки примерно да сложа за задна Mitas 07+ въпросителната е за предна.Mitas 07+ не се предллага с размер за предна а пък само 07 няма добри отзиви доколкото разбирам.Каква бихте ми препоръчали?
                            По какви пътища ще го караш този мотор?
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • Благодаря за вниманието! Все пак есента изкарах курса и нямам особен опит а от него освен да обикалям конуси друго не научих. Не мисля че ще се изсилвам по къровете но примерно по някой сух черен път, чакъл, разни третокласни като Върбишки проход южната част. Сещам се примерно за хижа Чумерна по пътя.Мерак ми е из Странджа да пообиколя и така.Новобрански мераци...
                              Последно редактирано от Nikasan; 29-01-20, 09:44.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Nikasan Преглед на мнение
                                Благодаря за вниманието! Все пак есента изкарах курса и нямам особен опит а от него освен да обикалям конуси друго не научих. Не мисля че ще се изсилвам по къровете но примерно по някой сух черен път, чакъл, разни третокласни като Върбишки проход южната част. Сещам се примерно за хижа Чумерна по пътя.Мерак ми е из Странджа да пообиколя и така.Новобрански мераци...
                                При тези условия съм карал 200кг. ендуро с предна Е07 и задна Е09 , и не съм имал никакви проблеми. Та с предна Е07 няма да имаш проблеми , малко повече трябва да внимаваш на мокър асфалт и на тревист терен.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X