Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Жалко. Тъкмо се наточих. Здраве да е.
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      За топ моделите ДОТ-а не е толкова от значение, независимо от съхранението. За евтините гуми е от голямо значение защото стареят яко.
      А ако е съхранявана като хората няма да се учудя и след 10 години да е пак толкова добра!
      Съби, ако знаеш и начин как да разберем дали е съхранявана правилно. :-)


      Та в тая връзка с новият ДОТ поне няма нужда да хвърляш боб как е съхранявана (в 9 от 10 случая ще настъпиш мотиката разчитайки на съхранението).
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Има още нещо. Ако възнамеряваш да им изхабиш ресурса наведнъж за един сезон,много важно,че гумата била на 3г. и взела да втвърдява.Ама ако правш по 3-4 000 км само си е доста важно да е свежа.

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Привет и от мен Само ще вметна (за тези, които не го знаят), че сайтът със 7-цата е собственост на *аргел. Ако искате сигурна доставка, звънете там и искайте цена, като тази в 7-цата, та даже и малко по-ниска. Поздрави на всички, аааа и ЧНГ! Дай Боже новата година да ни предостави повече излизания на две колела, по възможност за не по-малко от 5 дни всяко

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Понеже се "зачекнах" с тези доставчици си направих регистрация в един чужд сайт и сега разглеждам гумите. Само за справка:
            Кароо 3 предна 110/80/19 -70,64 евро.
            Метцлер туранс 110/80/19 -82,20 евро.
            Мишлен Анаке 3 110/80/19- 91 евро.
            Задни 150/70/17 съответно:
            93.30 евро
            99.96 евро
            105.96 евро
            Ефтинджоса "Шинко"
            62,02 евро / но дота е 2011/
            86,69 евро

            Писах им и ми отговориха , че всички гуми са с дот от една година и ако има изключение е посочено /както Шинкото/
            Доставката е 25 евро за 3 броя гуми.
            Ако някой иска да се комбинираме да свалим трябва да сме трима тогава ще делим доставка от 50 евро на 3 Или по 16 и кусур евро
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              И така ! Гумата дойде чисто новичка е! Това което ме смути е ,че пише "ПРоизведено в Тайланд"!Възможно ли е Мишелин да се прави и в Тайланд?

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                и още как.
                имат 4 фабрики в Тайланд, включително една за самолетни гуми.
                LZ1NDI
                DR650SE K8

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  ами честито! сега ще я караш като самолет моторетката!

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    CONTINENTAL TRAIL ATTACK 2 - някой с преки впечатления?
                    0887 246718

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                      CONTINENTAL TRAIL ATTACK 2 - някой с преки впечатления?
                      На "ревезила"-та от 18 мнения за гумата има само едно с по ниска оценка / казва, че в Доломитите на студено време предната не държала/ Общо взето всички дават 5 от 5 или 4 от 5 като оценка. На живо съм я виждал на КТМ Адвенчър ,изглежда по агресивно от колкото на снимка
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Аз монтирах Conti TA2 на Варадерото миналия сезон. Мога да кажа че съм с много добри впечатления. Държи до ръба, на право е стабилна, като износване за сега е добре (задната малко е започнала да се износва в седата но за това е виновно прибирането ми от Нюкасъл през есента което си беше 3000 км само магистрали с висока скорост)

                        Принципно от Континентал казват че не е двукомпонентна като гумите на някой други производители, но те (Континентал) ползват друга технология на изпичането на каучука която осигурява подобен ефект - гумата в средата е по твърда за по голям километраж и по-мека по бордовете за по-добро сцепление без да е двукомпонентна.

                        Рекламират я че е с traction skin или нещо подобно му беше името и че от нова държи много добре без характерната нужда от навъртането на известен клиометраж преди гумата да разкрие пълния си потенциал.

                        Не знам дали е така или не, не се доверих на това какво казват и си карах както си знам, но като нова определено беше с текстура/повърхност каквато до сега не съм виждал при други гуми.

                        В общи линии мога да я препоръчам.

                        П.С.
                        Също да добавя че още не съм се нарадвал на Варадерото и му навивам газта малко по-нервно от обикновенно, което също не удължава живота на гумата :-)
                        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                          CONTINENTAL TRAIL ATTACK 2 - някой с преки впечатления?
                          Kaрам такива от 1 година. С тях си дойде мотора. По документи немецът ги е сложил преди повече от 4 години и е минал с тях над 14 хил км. А аз - малко над 13к. Могат да минат още 3-4к. Грайферът в средата е 3мм. На асфалт никога не съм имал проблеми. Дори и в дъжд (но тогава внимавам). Контролирано са поднасяли на мокра осева линия, което си е нормално. На мокра трева съм се хлъзгал качествено (още първата седмица), но щото по навик минах, както преди бях минавал с Доминатора с кросови гуми. Карал съм ги малко и по леки черни пътища. Като избягвам калта - нямам проблем.

                          Смятам на пролет да ги сменям с някакви не толкова асфалтови. Липсват ми черните пътища. Замислям съм се за Coninental TKC 70.

                          Като цяло
                          - има много живот в тях,
                          - за сцепление, няма да съм най-правилната извадка - въобще не напъвам, ако не съм на сух асфалт.
                          ------------------

                          ... когда кто то тупой, это навсегда !

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Малко съм попресилил в горния пост. Днес по др повод разглеждах историята на мотора.
                            Та, за да сме коректни - гумите са карани 3 години и 4 месеца общо. С тях са изминати 21хил км.
                            И най-лошото - вече са на края си. В средата грайферът е свършил.
                            Днес поръчах Continental TKC 70. Основният им вносител в Бг не дава гаранция за DOT-a.
                            ..ще видим
                            ------------------

                            ... когда кто то тупой, это навсегда !

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Последните два дена използвах хубавото време и покарах малко. Вчера София-Враца и обратно. Днес София-Ботевград На отиване през дефилето на връщане по магистралата. Мога да кажа че дори и при условия далеч от перфекните гумите (Continental Trail Attak 2) успяваха да загреят добре и да държът пътя доколкото настилката позволяваше (в усойните места и по дефилето и по магистралата имаше много кал/луга и беше мокро) Единствените моменти в който гумата приплъзваше/пробуксува беше на тръгване от София по светофарите (явно е била още студена, защото на всеки светофар почти ми пробуксуваше което на връщане го нямаше при подобно каране) и един два пъти на извънградско при много агресивно работене с газта за пътните условия.
                              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Здравейте, от няколко дена съм собственик/все още обаче не съм взел мотора при мен/ на Хонда Дювил.Не съм сигурен , че тук е съвсем правилното място, ама не намерих къде да задам въпроса си.
                                Така...още при огледа установих, че предната гума на Хондата е за смяна.Задната има още малко хляб, ама след като си поема глътка въздух, ще сменя и нея.
                                Мотора ще се кара основно по асфалт, но не е изключено да излиза и от време на време на макадам и елементарни черни пътчета.Макар и тези забежки да планирам да са рядко и тигелите да са кратки, все пак ми се иска моторетката да я обуя с гуми, които да не са съвсем на 100% асфалтови.
                                Доста се рових, четох и разглеждах шарки.В крайна сметка...все повече и повече ми се набива в погледа ето тази гума...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pneu-pirelli-scorpion-trail-12070zr17-58w-tl-front.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5702679

                                Марката и модела са Pirelli SCORPION TRAIL
                                Та ще ми е интересно, какво е вашето мнение.
                                Поздрави!

                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X