Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде в Азия през 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някъде в Азия през 2012

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Това пък за пръв път го чувам предна гума да се изтрие преди задна! На моя мотор една предна изкарва колкото 2 задни.
    И на мен за първи път ми се случва, ама явно, че се случва. Мотора е по-лек, предницата не е тежка, но явно на големия цолаж е така.

    Коментар


    • От: Някъде в Азия през 2012

      От два дни вече пътуваме и не можем да се нарадваме къде попаднахме. От държавите до тук Киргизстан изглежда най-добре. Не толкова красива като Памир, но е красиво като Швейцарските Алпи. От Ош до Бишкек карахме по невероятен асфалт, минавахме красиви проходи с прекрасни завои и се хилихме до ушите. Ако и киргизите можеха да карат коли, картинката щеше да е наистина прекрасна. Обаче тия са пълни диванета. Карайки през прекрасните планини с хубави 180 градусови завои е напълно нормално някой да кара срещу теб, да изпреварва в завой без видимост или просто да си кара в насрещното, щото така го кефи. Пълна лудница. А към всичко това добавяме, че понеже сме с мотори никой не си прави труда да си влезе в лентата и често трябва да излизаме в банкета. Обаче другото е красиво. Тук е добре човек да почине малко от черните пътища и да си покара човешки. Ето и малко снимки.

      Река Нарин с невероятно синята вода.











      и част от хубавия път



      Утре продължаваме обиколката из Киргизстан, че нещо с тия планини не ни се стои в големите градове.
      Поздрави !

      Коментар


      • От: Някъде в Азия през 2012

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        но явно на големия цолаж е така.
        Не, не мога да се съглася! И на моя предната е 21 инча, и от килограмите неще да е. Може би си е особенност на Е07 или пък имате много километри на спускане на спирачка ама пък и накладките щяха да заминат. Явно е особенност на Е07. Аз към Е07 предна имам много отрицателно отношение откак един приятел се изтърси пред мене заради подхлъзване на предницата!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • И аз мисля че си е особеност на гумата. Предната пирели слорпион също свършва по бързо от задната ако не юркам мотора.

          Коментар


          • От: Някъде в Азия през 2012

            Бойко ти с Nex-a ли снимаш . Много синьо небе изкарва бе . Не вярвам да си имал време да ги обработваш . Аз що не мога да докарам такова синьо небе и река , не знам . Успех и ви чакаме вече.

            Коментар


            • От: Някъде в Азия през 2012

              Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
              Бойко ти с Nex-a ли снимаш . Много синьо небе изкарва бе . Не вярвам да си имал време да ги обработваш . Аз що не мога да докарам такова синьо небе и река , не знам . Успех и ви чакаме вече.
              Можеш да го докараш, ама спираш на едно място и перкаш само на ръчен режим докато нацелиш. При мен не е така естествено. Снимам със Сонито, Пентакса и после малко с Lightroom. Иначе трудно става, щото през повечето време е яко слънце и супер светло, та се налага да ги затъмнявам. Ама може и само с апарата, но си трябва време да пробваш. Виж ако е много осветено от слънцето със скорост 1/125 и бленда 16 и там някъде коригирай.

              А относно гумите не е от килограмите, щото и на Мони свършиха, а е по-лек мотора. Накладките ми свършиха, но това е от вредния навик с голямото БМВ да се ползва само предната. Иначе гумите са много хубави, дори мога да кажа, че са по-добри от Метцелер Сахара, но просто издържат малко при смесено каране. Иначе както са изтрити днес успях да напълня предното стъкло на един глупак с камъни, след като грубо ме засече.

              Коментар


              • От: Някъде в Азия през 2012

                Зарежете гумите и давайте още снимки Бойко,възхищаваме ви се ДАно ,продължават само положителните емоции....
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • От: Някъде в Азия през 2012

                  Прекрасни снимки! А да си там, само мога да си представям каква красота е.
                  BMW F800GS

                  Коментар


                  • От: Някъде в Азия през 2012

                    Браво че сте отстранили повредата,
                    истински важно е здравето и настроението...дайте снимки и впечатления, че народа чака..))

                    Коментар


                    • От: Някъде в Азия през 2012

                      Пресен ъпдейт на пътуването
                      Някои от вас може да са забелязали, но за тези, които не са - Мони и Бойко са в КИТАЙ и то с техните си мотори! По-конкретно в град Кашгар
                      boiko: И ние сме много доволни, че влязохме с нашите си мотори
                      boiko: Монголия отпада
                      boiko: Сега ще караме по Каракорум, после влизаме в Пакистан пак по каракорум и след това се връщаме обратно пак в китай, киргизстан и после ако набараме хубаво карго товарим, ако не - казахстан, русия, украйна, румъния и Дон домат на джоланите
                      boiko: На всичко отгоре и ще ни върви по вода, щото днес в Китай ме валя дъжд, в какъвто само два пъти ми се е случвало да карам мотор
                      boiko: Вече е малко по-облекчено влизането с мотор в китай, в смисъл, че не трябва местна шофьорска книжка и номера, но задължително трябва водач
                      сам да караш няма да те пуснат
                      а и се минават една камара проверки, дето без водача сигурно още щяхме да сме на границата
                      от първия пост на границата до мястото, където е митницата и където са основните проверки бяха 100 километра
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • От: Някъде в Азия през 2012

                        Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                        Пресен ъпдейт на пътуването
                        Някои от вас може да са забелязали, но за тези, които не са - Мони и Бойко са в КИТАЙ и то с техните си мотори! По-конкретно в град Кашгар
                        Всичко това, звучи много странно.Дано всичко е наред,и скоро да има подробно обяснение на този фокус.ами визи,ами,ами......бах мааму.
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • От: Някъде в Азия през 2012

                          Изтрепаха рибата! Браво!

                          Коментар


                          • От: Някъде в Азия през 2012

                            Явно пътуването в Китай е влизало в плана и е проведена предварителна подготовка, но е било толкоз несигурно, че не си е заслужавало анонса.
                            Щастието им се усмихна. Поздравления !
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Някъде в Азия през 2012

                              Е то това стана ясно още в 118 пост на тази тема, някъде на 5-та, 6-та страница, но пък 1-ви виси малко странно
                              Добре е, че са минали нормално и дано всичко е наред при връщането обратно в Китай.
                              Всъщност някой знае ли докъде в Пакистан? Щото при такъв план, аз бих се върнал през Иран
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • От: Някъде в Азия през 2012

                                Eй, разгеле. Днес нета е по-добър, че вчера нещо не беше както трябва за разлика от скайпа. Ами не писахме за Китай, щото до последно не вярвахме, че ще стане. Иначе още като отпадна Монголия заради руските визи ни хрумна тази идея и Мони започна преговори с няколко фирми и накрая избра една. Преведе пари и те казаха добре, всичко ще стане. Ама ние не вярвахме, щото за разлика от всички фирми искаха малка предплата. После ни изпратиха покана и си извадихме двукратни визи за Китай от София, което не е никакъв проблем, след като има покана. До последно течеше кореспонденция къде, кога, как и така вчера тръгнахме от Киргизстан от Нарин към прохода Торугарт в планината Тян Шан, който е на 3500 метра надморска височина. Беше черен път, ама хубав та успяхме доста бързо да караме и подранихме за срещата с китайския ни водач с два часа. Обаче, той също беше подранил, което ни направи много добро впечатление. И от там нататък гледахме каква перфектна организация имаше от страна на тукашната фирма. Много впечатлени останахме как работят. Сега е малко по-леко влизането и не ни слагаха тукашни номера и книжки, но трябва задължително да караме след микробуса на водача ни. Иначе имаше доста проверки докато влезем - на паспорти, багажи и единствено се оказа, че е забранено ползването на GPS, но пак водача ни оправи нещата и ни ги оставиха. Единственото неприятно беше, че 50 километра в Китай ни валя такъв дъжд, в какъвто само два пъти съм попадал с мотор. Бях прогизнал целия, но както каза Мони, ще ни върви по вода. Имаме още два дни в Китай и влизаме в Пакистан. Там със сигурност ще ходим до Гилгит и Скарду, защото до тези места знаем пътя. Сега Мони пише мейли на една пакистанска фирма да ни уреди водач, който да ни заведе до другите места, които искаме да видим, защото за там нямаме на картата пътищата и на GPS-а също ги няма а и винаги е добре да има някой местен да показва. Ама не е ясно още какво ще се договорим. След Исламабад надолу в Пакистан в момента е невъзможно да се кара, защото сега е времето на мусоните. Вали така, че всички реки излизат от коритата си и има един единствен път за да се премине към Иран и е доста заобиколен. Още повече, че след Исламабад се кара задължително с конвой, спи се в полицейските управления за по-голяма сигурност и така до границата с Иран. За това и не избрахме този вариант, че нещо не ни се кара 10 дни в проливен дъжд и да газим реки. Пък и нищо впечатляващо няма в долната част на Пакистан и никой не дава някаква гаранция за сигурността. Така че, ще се спрем на горната част с планините и после по обратния път към Киргизстан. Иначе в Китай в тази част е доста интересно, сравнително скъпо и движението е пълна лудница. Карат някакви електро скутери във всякакви посоки и предимството на пътя е на по-големия. А може и по тротоара да се кара. Днес се убедих, че пешеходеца тук е без никакви права и на пешеходната пътека преди пресичане трябава де се приготви човек като за покриване на олимпиския рекорд на 100 метра. Въобще пълна лудница, но някак си е хубава лудница.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X