Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде в Азия през 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някъде в Азия през 2012

    Чак сега успях да говоря с моя познат в Ташкент. Бях му пратил мейл, ама нещо не го е получил.

    Отговори ми, че той лично нямал познати мотористи, защото в Ташкент било забранено да се карат мотори!!! Това направо ме изуми. Както и да е, ще поразпита утре и ще ми каже има ли някой майстор.
    Последно редактирано от Chinela; 26-06-12, 16:51. Причина: Превод от латиница!!!

    Коментар


    • От: Някъде в Азия през 2012

      Контактите са взети от хелп-листа на казахстанският мотофорум.

      Ташкент (Узбекистан)
      Rustam-Afrika +998971044875,Al-Kashi ,Евгений-Shatl +998974212215,Al-Kashi ,Юра-Warlok +998903171941,Steel Scorpion ,Мишель +998974404440,Steel Scorpion. Непосредственно можем помогать не только в Ташкенте,но и в некоторых других городах Узбекистана,где есть наши друзья(Самарканд,Навои,Джизак) rustam-mr2001@yandex.ru

      MC "Steel Scorpions": Узбекистан, Ташкент
      www.biker.uz
      E-mail: yourock@yandex.ru
      +99890-317-19-41 Warlock(Юрий)- вице президент
      +99890-186-11-86, +99897 4404440 - Mr. Mishel- президент
      соберетесь в Узбекию, звоните, пишите, встретим!!!

      Коментар


      • От: Някъде в Азия през 2012

        Хм, странни хора, уж е забранено, пък там има поне 5 моторджийски клуба.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Някъде в Азия през 2012

          Мислих утре да напиша, след като направя втори тест, но виждам че нещата със сервизите са напреднали. Та с две думи май успяхме да оправим мотора. Днес му направих тест и не загря. Утре продължаваме към Самарканд и ще видя как ще се държи за да съм сигурен на 100% и ще напиша подробно. Благодаря за инфото за сервизите и въобще за подкрепата ви.

          Коментар


          • От: Някъде в Азия през 2012

            Само така, Бойко, няма да се отказваш!
            А догодина вече като си купиш ДР няма и да се чупи

            Коментар


            • От: Някъде в Азия през 2012

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              ... Днес му направих тест и не загря. Утре продължаваме към Самарканд...
              Стискам палци!САМО НАПРЕД!

              Коментар


              • От: Някъде в Азия през 2012

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Само така, Бойко, няма да се отказваш!
                А догодина вече като си купиш ДР няма и да се чупи
                Добре, ама проблема въобще не се оказа в марката.

                Коментар


                • От: Някъде в Азия през 2012

                  Вярвам , че проблемите вече са зад гърба ти . Време е моторетката да се отсрами . Длъжник ти е . Смело напред !

                  Коментар


                  • От: Някъде в Азия през 2012

                    Супер !!! Дано вече всичко да е наред и само напред !
                    Пожелавам ви само приятни емоции !!!

                    Коментар


                    • От: Някъде в Азия през 2012

                      Пуснете SPOT-овете, моля.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Някъде в Азия през 2012

                        Искрено се радвам, че нещата са технически наред и ти пожелавам от тук насетне безаварийно и безпрепятствено приключение !
                        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                        Коментар


                        • От: Някъде в Азия през 2012

                          SPOT -а на Бойко, най-сетне работи.
                          Отново на път. Благодаря !
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Някъде в Азия през 2012

                            най- после ще можем и ние да спим
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: Някъде в Азия през 2012

                              Хубава новина! Успех с продължението на пътешествието! Колкото до проблемите...явяват се в някакъв момент, за да бъдат решени, дали лесно или трудно е без значение, единственото важно в случая е да се намери решение
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • От: Някъде в Азия през 2012

                                СПОТ-а на Мони нещо се е повредил и за това продължаваме само с моя, който сега проверих, че е работил през цялото време.
                                Днес стигнахме пак драматично до Самарканд, едно от най-хубавите места, на които съм бил. Ето и каква е цялата драма. Преди да тръгна си закарах мотора в Камор да ми сменят хиляди неща, едно от които беше антифриза точно да съм сигурен, че няма да загрява бързо с по-хубав антифриз. И сега проблема, който ми се изсипа на главата беше, че мотора не е бил обезвъздушен. Защо, не знам. От този въздух вече при високите температури е започнало загряването. От там по съвет махнах термостата. От този въздух в Ашхабат се отвори радиатора в съединението между алуминиевата час и пластмасовата, и което после половин ден лепихме, спазвайки стриктно всичко - почистване, обезмасляване, изсушаване и после с термоустойчив силикон го залепихме, но днес пак прокапа като вдигна много температурата на водата. Чист късмет, че Мони се запознал с двойка южноафриканци - Хари и Линда. Та Хари разбира от БМВ и след като проверихме, че помпата работи остана варианта да проверим за въздух. Показа ми на неговия F650 къде е вентила за обезвъздушаване и започнахме да търсим при мен къде е. Е тук великата немска мисъл не е оставила вентил, а е затворила дупката просто с един болт. Развихме го, пъхнахме тънка тръбичка и започна изкарването на въздуха. Толкова много беше, че обезвъздушавахме около час. В Ашхабат като правихме лепенето на радиатора и се прибрахме в хотела гледах от къде се обезвъздушава, защото бях сигурен че трябва да се направи, но като говорих с Ники, той ми каза, че това мотора го прави сам. Сигурно така пише в дебелите книги със заглавие "Ремонт на БМВ" или нещо подобно. След като обезвъздушихме мотора всичко работи перфектно. Не загрява, не губи мощност, но сега остава проблема с радиатора и това сълзене на антифриз. Днес говорихме със Сабин и той ни даде идеи какво да правим за да закрепим положението временно. Утре е пореден ден за ремонт.
                                Сега някой да каже какво общо има това, че мотора е БМВ. Като разбрах какъв е проблема бях бесен и този път ще си търся някакво обезщетение, защото вече ми писна. До тук хвърлих освен нервите и изгубеното време, 650 долара и съм със спукан радиатор. А ако не беше Хари сега щях да набивам още пари за карго до България или някой да отваря двигателя да ми сменя гарнитурата. Щото от БМВ писмото е термостат или гарнитура. В Африка единствения проблем който имах с мотора беше акумулатора в Турция, който от Камор ми сложиха пак за да съм сигурен, че е нов, ама бил от партида с дефектни, ама се надявали моя точно да не е и това го разбрах чак като стана проблема. Сега на майната си разбирам, че мотора си е перфектен, ама проблема идва от друго място. Като се върна ще пиша и официални писма за тия проблеми, защото не може да се прави мотор за на майната си и да се случват такива неща. Ако отивах до Ахтопол на къмпинг нямаше да ми пука, пък дори и щях да се възползвам от безплатната пътна помощ, но тук беше и все още е на път да се провали нещо, в което са вложени много пари и страст, само заради едно обезвъздушаване. И какво като мотора е в гаранция като до тук и на двата си плащам всичко, щото било консуматив и като съм в чужбина си плащам ремонтите като поп. Освен задължението да сменям всичко в сервиз на БМВ, не знам какво включва гаранцията, но до тук нищо не съм видял. Надявам се сега да получа нов радиатор в Бишкек, който мога да се обзаложа, че сам мога да сменя за 20 минути, а с Мони за 10. Вече знам всичко за охладителната система на мотора, което е единствения плюс в цялата работа. Надявам се на разумно обезщетение от Камор, което официално ще поискам като се върна живот и здраве, пък да видим какво ще измислят.
                                Ето това беше цялата драма със загряването. Още веднъж благодаря на всички, които съдействаха за решаването на проблема. Хубаво беше като мислих че е лош късмет, щото го приех за нещо нормално. Сега обаче съм ядосан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X