Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоби за превишена скорост

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Глоби за превишена скорост

    На мен пък колата ми е малко под 350 коня. И на съединението на магистрали 5 и 405, имаме 12 ленти във всяка посока. И ме карат да ограничавам до 110 км/ч. Егати простотията! Виж, в Германия, ехееее! Е, за това не спазвам. И Бойко е виновен! Мамка им кoмунисти!!!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Глоби за превишена скорост

      Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
      Специално за спора за светофара и Джъмбо веднага ми изплува спомена от вчерашното ходене до Букурещ. В цялата тази напръвпоглед анархия в трафика, на изхода за града посока летищата им, всъшност между двете им летища там има ИКЕА, Карфур, Метро и разни молове други. До тях е и Американското посолство и още някакви други работи. Та там на големия 2-3 лентов булевард вместо светофар какво има ... подлез. Колите движещи се посока града минават под самия булевард за да посетят обектите от другата страна. А какво имаме ние най-често в България на такива места ... нещо супер идиотско. Или светофар или каране с километри направо до намиране на място за обратен завой. Не че хваля Румънците, но поне за това беше помислено.
      Да де,ама тия съоръжения струват пари, а не носят пари . Колко по-лесно е да ,,подложиш'' на някой тУмбак да ти сложи светофар , знак и камера?!Магазина ти върви,даваш хляб на по-малките тУмбаци... И всички са щастливи
      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      На мен пък колата ми е малко под 350 коня. И на съединението на магистрали 5 и 405, имаме 12 ленти във всяка посока. И ме карат да ограничавам до 110 км/ч. Егати простотията! Виж, в Германия, ехееее! Е, за това не спазвам. И Бойко е виновен! Мамка им кoмунисти!!!
      Тук се различаваме доста от развитите страни.Там за да има ограничения,някой е помислил.В същото време животоспасяващи ограничителни знаци по планинските проходи при нас липсват...Има само знаци ,,ВИНЕТКА''
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #48
        От: Глоби за превишена скорост

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        ...А на ИЗХОДА на София,в началото на ,,Тракия'' защо има караулка и 60?!За да ви отдаваме почест явно,господа милиционери!...
        Е, сега, теб ли да уча защо...

        Коментар


        • #49
          От: Глоби за превишена скорост

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Е, сега, теб ли да уча защо...
          Винаги съм отворен да науча нещо ново и смислено...Та сподели...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #50
            От: Глоби за превишена скорост

            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
            Щом държиш, че като непълнолетен не дължиш отговорност- да си я поеме шофьора на колата! Теб законът те пази...
            Шофьора на колата е задължен да следи пътната обстановка,не е пъдарин да следи кой си е махнал колана.

            Коментар


            • #51
              От: Глоби за превишена скорост

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Къде, как и по какви критерии се въвежда ограничение на скорост в даден участък? Бих помолил за точен и изчерпателен отговор.
              В това отношение в Тумбокту е по измислено автомобилното движение и ограниченията.
              Автомобилите се развиват стават все по-добри а пътищата тук са същите като преди 50 години.
              В БГ няма ограничение в завой което да не се взима с двойно по-висока скорост.
              Стига да ти е изправна техниката и да не си от съюза на слепите.

              Коментар


              • #52
                От: Глоби за превишена скорост

                И другата идиотия на която много се дразня: НА АБСОЛЮТНО ВСЯКА отбивка за населено място от главен път(примерно Варна- Търново) има знак 60. Ама ..имало видимост на кръстовището, нямало видимост-НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ. има кръстовища на които не 60, а 30 трябва да се сложи , защото е НАИСТИНА ОПАСНО. Ама в равно поле с 10км видимост във всички посоки да слагаш 60 на всяка отбивка.
                Имам чувството , че знаците ги слага някой седнал на бюрото си с картата и....огън бий. А действителната обстановка....да се оправят на място пътуващите.

                Коментар


                • #53
                  От: Глоби за превишена скорост

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  И ти как прецени, че няма нужда от светофар?
                  Ъъъ, използвайки здрав разум?! Common sense, както казват големите братя.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Глоби за превишена скорост

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Ей, , това е просто култово...
                    Ако се замислиш,ще видиш че е прав!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #55
                      От: Глоби за превишена скорост

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      На мен пък колата ми е малко под 350 коня. И на съединението на магистрали 5 и 405, имаме 12 ленти във всяка посока. И ме карат да ограничавам до 110 км/ч. Егати простотията! Виж, в Германия, ехееее! Е, за това не спазвам. И Бойко е виновен! Мамка им кoмунисти!!!
                      А светофар на входа на всеки магазин имате ли си,като все даваш примери оттам?Щото да обсъждаш така лесно бойко от толкова километра.......?
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #56
                        От: Глоби за превишена скорост

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        А светофар на входа на всеки магазин имате ли си,като все даваш примери оттам?Щото да обсъждаш така лесно бойко от толкова километра.......?
                        Имаме. Защо да нямаме?
                        Я се върни и прочети пак какво съм написал. Или ще ти го напиша пак, но по-бавно. Ето:
                        Не защитавам недомислиците по пътищата. Има много знаци и светофари на, които не им е там мястото. И се превръщат в хранилки. Оправията НЕ Е да не ги спазваме или да спазваме избирателно- за ниско прелитащия кретен, ВСИЧКИ правила са грешни. За него само знака "не праркирай" пред почупения му гараж трябва да се спазва. Да не говорим, че детето пресичашто на нефелен светофар, идея си няма, че ти си решил, че е нефелен. Утре някой друг ще реши същото, когато твоето дете пресича...
                        Оправията е да се направи по едно събиране пред сградите на тия дето ги поставят знаците. Първия път с плакати, после с домати, накрая с лопати... Неспазването на знака не подобрява положението. Дава лош пример на 18 годишните келеши.
                        И понеже в България всичко е направено на принципа "трябва да си виновен" , и понеже онова с лопатите няма да стане, аз карам като чужденец, с интересна книжка.

                        Погледни началото на темата- как след като съм виновен, да не си платя глобата. Съветват ме да се направя на тарикат и да обжалвам, нямах колам- ако не я платя какво ще ми направят... Е за такива, глоби по 10, за непълнолетните- 10 дни в Бойчиновци. Като караш 100 в града, после си плащаш и не мрънкаш. Или си мъж, докато видиш палката...

                        Не съм най-примерния по пътищата. Последната глоба за без колан ми беше няколко стотин долара. Тук ги увеличават със всяка следваща. Имам един кашон такива. Ама вдигаш глава, псуваш себе си и като мъж си плащаш масрафа. Другото са хлъзгави, подли номерца от дребни тарикати.

                        Дано сега си ме разбрал.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #57
                          От: Глоби за превишена скорост

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение





                          като мъж си плащаш масрафа. Другото са хлъзгави, подли номерца от дребни тарикати.

                          Дано сега си ме разбрал.
                          +1000!!! Няма да ривете за размера на глобите!!! Стана така,че ако можеш-ще караш! Другото е плач!!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #58
                            От: Глоби за превишена скорост

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Имаме. Защо да нямаме?
                            Я се върни и прочети пак какво съм написал. Или ще ти го напиша пак, но по-бавно. Ето:
                            Не защитавам недомислиците по пътищата. Има много знаци и светофари на, които не им е там мястото. И се превръщат в хранилки. Оправията НЕ Е да не ги спазваме или да спазваме избирателно- за ниско прелитащия кретен, ВСИЧКИ правила са грешни. За него само знака "не праркирай" пред почупения му гараж трябва да се спазва. Да не говорим, че детето пресичашто на нефелен светофар, идея си няма, че ти си решил, че е нефелен. Утре някой друг ще реши същото, когато твоето дете пресича...
                            Оправията е да се направи по едно събиране пред сградите на тия дето ги поставят знаците. Първия път с плакати, после с домати, накрая с лопати... Неспазването на знака не подобрява положението. Дава лош пример на 18 годишните келеши.
                            И понеже в България всичко е направено на принципа "трябва да си виновен" , и понеже онова с лопатите няма да стане, аз карам като чужденец, с интересна книжка.

                            Погледни началото на темата- как след като съм виновен, да не си платя глобата. Съветват ме да се направя на тарикат и да обжалвам, нямах колам- ако не я платя какво ще ми направят... Е за такива, глоби по 10, за непълнолетните- 10 дни в Бойчиновци. Като караш 100 в града, после си плащаш и не мрънкаш. Или си мъж, докато видиш палката...

                            Не съм най-примерния по пътищата. Последната глоба за без колан ми беше няколко стотин долара. Тук ги увеличават със всяка следваща. Имам един кашон такива. Ама вдигаш глава, псуваш себе си и като мъж си плащаш масрафа. Другото са хлъзгави, подли номерца от дребни тарикати.

                            Дано сега си ме разбрал.
                            +1 Като стане въпрос да ни е голяма пишката сме вeлики, нито закон, нито Бог над нас! Ама като някой кретен ни утрепе близък на пътя оревавеме орталъка. ЗАПОМНЕТЕ! Законите за движение по пътищата се пишат с кръв! Ако е Вашата - не ми пука. Но, ако е моята или на мой близък...
                            П.С. А бе тия камери за превишена скорост що не могат да стрелят?
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Глоби за превишена скорост

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              П.С. А бе тия камери за превишена скорост що не могат да стрелят?
                              Защото нямат система свой/чужд. Но се мисли по въпроса.

                              Иначе:
                              темата е изчерпана с мненията на NIKSD, REGULATOR и NC.

                              С едно мъничко изключенийце: Ако санкцията е наложена неправомерно, въпрос на чест е да я обжалваш по същество.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X