Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за първи асфалтов мотор...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за първи асфалтов мотор...

    От известно време съм в ситуацията да трябва да сме двама на двете колела и поради тази причина дръгел като TM300 просто не ми върши работа... Ако можете да ми препоръчате някоя кротка, евтина, четиритактова машина за из града най-вече ще съм благодарен. Пускам темата в стъргалото, защото в момента съм на ситуация предварително проучване и това със сигурност НЕ е сериозна тема. Просто питам за мнения за да знам дали не пропускам нещо.

    За сега съм харесал няколко неща - Aprilia Pegaso 650, BMW 650 GS, Honda Africa Twin и може би Yamaha XTZ 660 или дори 750. Бих се радвал да споделите опит със съответните возила - ако пък сте возили някой - още по-добре. Пасажера е 45-50 кила и все пак е пасажер...
    Последно редактирано от viki terzieva; 27-10-12, 08:38.

  • #2
    От: Препоръка за първи асвалтов мотор...

    асФалт!

    ~600 кубика за двама човека е малко тегаво и поне мен ме изнервяше при изпреварванията.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръка за първи асвалтов мотор...

      Погледни и ТДМ 850 (освен ако не са ти много кубиците).

      Коментар


      • #4
        От: Препоръка за първи асвалтов мотор...

        За двама, че и за града.....ако наистина ще караш в града забравяш за Африката и Тенерето. Тежки са. Пегасото, Беемвето и и малкото Тенере са по-добре за града, по-леки са, но наистина сякаш нещо от рода на ТДМ е по-добрия вариант, понеже има повече мощност и ще ти е по-комфортно с пасажер.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #5
          От: Препоръка за първи асвалтов мотор...

          Наистина малко се впрягам от повече кубици... Не съм карал нищо над 650 и като цяло ме впряга идеята да "скоча" на 850/900. Африката (и XTZ-то, като се замисля) като цяло я включих само заради това, че е здрава и евтина... Имам приятелче, което кара TDM 900 и дори обикаля до извън страната с гаджето си, но... не знам - голям мотор е, а аз нямам много време да го карам извън града. Ако ще го въртя извън града ще е максимум 300-400 километра.
          Последно редактирано от господин никой; 27-10-12, 07:33. Причина: typo

          Коментар


          • #6
            От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

            Ако ТДМ-а ти се струва голям и тежък, то Африката и Тенерето ще ти се сторят като истински мамути
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #7
              От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

              Колега ТДМ-а не е голям , нито тежак, а има доста мощност и е удобен за 2ма човека.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                Виждал съм и трите мотора, но през TDM-а не съм премятал крак... Тенерето беше 660-ка, която... не знам - не ми изглежда чак толкова голяма, Африката е доста тежка и като цяло я включих, както по-горе писах само заради това, че е адски здрава и не е капризна. TDM-а си е мотор - до колкото разбирам е по-скоро спортен турист, а не паркетно ендуро. Реално единственото, което ме касае е дали е удбен за двама мотора и дали е евтин и лесен за поддръжка. Вторият пасажер е жена - 165 см и 45 килограма... не мисля, че драмата ще е голяма. По-скоро аз съм проблема, защото си тежа на мястото - зимата си ставам по 115-120 кила.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                  Удобен е не само за шофиора а и за пасажера. За подръжката както на всеки турист. Ако вземеш запазен мотор ще сменяш само масло и гуми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                    Колега, не знам какво са ти размерите, аз съм 90тина килограма и съм висок около 188см и XJRа ми е супер градско, карам си го с лекота дори и в пиковите часове. Втори човек от порядъка на 90тина килограма(като мен) почти, не се усеща. Мацките 45-50кг, ако не са ме прегърнали, дори забравям, че возя някого, не се усеща въобще. Другият + е, че по светофарите няма да намериш лесно някое МПС, което да ти вземе старта . Та ако ти допадат тези мотоциклети, може да погледнеш и XJR1200/1300. Вече може и доста други. Африката и Голямото Тенере са подобни на килограми в сравнение с XJRа, но XJRа е доста по-нисък и не се усеща така муден. Удобен, плавен и спокоен. То Тенерето е що годе добре, но Африката за тези габарити и с този двигател си е малко мудничка... Иначе за тези, които обсъждате тук, аз лично съм за ТДМ или СТ. Поздрави.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                      +1 за TDM-a, а и запазени има доста екземпляри за по 2500-3500. Виж в борсата на мотозоната или в bikerz-а там даже се продава един дето става на 200 %(ама да не правя реклама,че май не е по правилата).Карах ТДМ(850)-тоя за който ти говоря. Въпреки , че е висок сравнително ме изненада ПРИЯТНО с динамика и удобство. Само дето слюдата идва малко малка , но не е болка за умиране. Ако си свикнал на скакалци, това ще ти пасне мисля перфектно (не се шашкай от кубици- 4т 800 примерно е все едно 250 2т.,ама това предполагам го знаеш и няма нужда да ти го казва някой).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                        ТДМ е с СТ с по- големи бутала- даже и нацяло да се сговни двигателя си имаш 2 резервни варианти. Комфортно е пътуването - нито много нервен нито пък слаб. В мотозона не ги питай за техническата част че само за бира и пържоли говорят и карат.
                        Ако търсиш бюджетно решение вземи си 91-96 някой запазен екземпляр.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                          Това много ТДМ-исти имало в този форум, а няма една тема за ТДМ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                            В този форум няма много фенове на ТДМ. В мотозоната има много фенове на този мотор. Там има тема за ТДМ и "всичко, което ги вълнува" и са изписали над 400 страници. Много са развълнувани.
                            В същност това е доста безличен мотор. Пълна конфекция. Нищо особено. Аз самият съм карал ТДМ 850 повече от три години. С него направих и първото си голямо пътешествие до Бодрум през 2002 година, и не знам защо, но нещо не ме кефеше особено този мотор. Това си е лично мое мнение и не искам да ангажирам никой с него! На някои може много да им хареса.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръка за първи асфалтов мотор...

                              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                              От известно време съм в ситуацията да трябва да сме двама на двете колела и поради тази причина дръгел като TM300 просто не ми върши работа... Ако можете да ми препоръчате някоя кротка, евтина, четиритактова машина за из града най-вече ще съм благодарен. Пускам темата в стъргалото, защото в момента съм на ситуация предварително проучване и това със сигурност НЕ е сериозна тема. Просто питам за мнения за да знам дали не пропускам нещо.

                              За сега съм харесал няколко неща - Aprilia Pegaso 650, BMW 650 GS, Honda Africa Twin и може би Yamaha XTZ 660 или дори 750. Бих се радвал да споделите опит със съответните возила - ако пък сте возили някой - още по-добре. Пасажера е 45-50 кила и все пак е пасажер...
                              Aprilia Pegaso 650 или BMW 650 GS. И двата са кротки, удобни за в града, пасажера с тия килограми няма да го усетят. Тук е въпроса къде ще се намери такъв читав, щото е рядко някой да ги продава, освен ако не се хвърля на по-голямо. Ако пък искаш малко по-буен мотор погледни Хорнета на Хонда или XJR на Ямаха. Специално за Ямаха не трябва да те плашат кубиците 1200 или 1300. Невероятно благ и спокоен мотор и в същото време ако искаш да вдигнеш адреналина съвсем спокойно можеш да го направиш. Но като гледам тези, към които си се насочил май няма да е само градско каране, а ще има и разходки по поляните.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X