Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
    Изобщо да се слага боксер на мотор си е недоразомение ако мотора не е с кош !
    А да си чувал и 6-цилиндров редови някой друг да е сложил? Освен БМВ де?
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
      И аз минавам в лагера на австрийските, когато попадна на екземпляр на 20 г. ...
      Няма да ти се получи. До тогава Китайците ще са си прибрали завода и докато открият думата "маркетинг" а и с високите акцизи ще стане недостъпен "блян".
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Добре е една фирма да има традиции, но е трагично когато разчита на тях

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
          А да си чувал и 6-цилиндров редови някой друг да е сложил? Освен БМВ де?
          Honda,Kawasaki
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Honda cbx 6.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5353722Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kawasaki Z1300  3.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5353723
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            Да се върнем на темата
            Създателя на тази уникална машина се обръща в гроба като ги гледа какво произвеждат и продават днес!

            Концепцията да няма нищо излишно много повече приляга на КТМ-а от колкото на модерното BMW, което има тракшън контрол и ел. регулиране на амортисьорите.
            Последно редактирано от sabin; 06-03-12, 10:06.

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Според мен не всички модели на BMW GS,имат тракшън контрол и ел. регулиране на амортисьорите,а най вероятно в скоро време и братята Австрийци ще покажат нещо подобно,не защото им трябва,а защото BMW YAMAHA HONDA и др.го правят!

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Освен Макс Фриц, също и Александър фон Фалкенхаузен се обръща в гроба....
                Много ми бе драго да видя как след като през 1935г БМВ създадоха първата в света телескопична предница с хидравлични амортисьори и я направиха еталон за подражание...през 21 век откриха че съществува и паралелограмната Вярно, осъвремениха я . 1936г предниците на Р5 и Р6 са с пет настройки на амортисьорите, посредством едно лостче се регулират и двата...тъй като съм невежа по отношение на окачването, не знам на едно съвременно БМВ за какво иде реч...
                Мойто мнение не е меродавно, тъй като съм ретрограден и не се впИчатлявам от глезотийки и прочие цвъкни по моторетките.
                Инак съм дългогодишен сторожник на пропелера. Само тая новата продукция.. особено верижни,ремъчни и опаковани с пластмаси с причудливи форми изделия ми идват в повече...ама таквиз са времената...

                КТМ не са ли вече индийска фирма??

                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                  Honda,Kawasaki
                  [ATTACH=CONFIG]425845[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]425846[/ATTACH]
                  А какви кубатури са тия,щото ходейки по работа всеки ден в Камор(карам им части,познай от къде),като гледам тоя 1600 кубика колко стърчи,ами грозничко е !
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Кавата е 1300 Хондата е 1100 ако не бъркам !
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Ето още една Хонда малко по нова http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Valkyrie .
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...x1000%2079.htm
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Добре де сигурен съм, че suzuki team разбра за съществуването и на други 6 цилиндрови мотоциклети. Ето тук има още една концепция този път на "неговата" марка Suzuki - Stratosfera . Показвана 2005 на мото-изложение в Токио. Щом се интересува, има за четене...

                            Мен ме заинтригува друго. В клипа, който пуснах за R32 е показана впеатляваща машина с боксер двигател "взаимстван от самолетните". Обърнат напречно на движението, за по-добро охлаждане, с възможност за контрол на предварението и т.н. и т.н. Дизайна направен в Баухаус ... И всичко това през хиляда деветстотин двадесет и трета. Нямаме спорове, че мотора е фантастичен
                            Обаче това е двутактов двигател. А в седмата минута на клипа се вижда една капачка "за лесно обслужване" и след отварянето и - два клапана вътре Аз не знам за какво са...
                            И анимацията на боксер двигателя е показана, като буталата се следват едно-друго, като биелите са на "един чоп", което в четиритактовия не е така.
                            Разбира се може да е анимационна грешка но ако някой знае как всъщност се движат буталата при двутактовия боксер, ще се радвам да науча ...
                            Освен това все пак това е първия двутактов боксер, нищо че и DKW са заявили тази претенция в историята си и аз, като МЗ-каджия вероятно трябва да я поддържам Но техния все пак се повява в 1924та.
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Това на клипчето е 4-тактов двигател , със седящи клапани . Идеята едното бутало да следва другото е , че по този начин се елиминира картерното налягане , така обема в картера остава един и същ , не се променя.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Това на клипчето е 4-тактов двигател , със седящи клапани . Идеята едното бутало да следва другото е , че по този начин се елиминира картерното налягане , така обема в картера остава един и същ , не се променя.
                                Очевидно си прав, което потвърждава твърдението на DKW, че поставят първи двутактовият боксер в мотоциклетите през 1924та. Но щом е така вибрациите при този ще са ...

                                А какво се случва с картерното налягане днес?

                                П.П.
                                Впрочем аз съм безрезервен фен на IFA BK 350
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X