Тазгодишното ни офроуд пътешествие решихме да го заменим с една обиколка по пътищата на България за шест или седем дни.
Замислили сме една разходка, по груби сметки около 1500-1600-1700 км., на зиг-заг из нашата татковина.
Целта ни е първия ден да тръгнем от Нови Искър през:
Панчарево, Бистрица, Железница и Белчин да се доберем до Самоков, от там да се насочим към Мала Църква, Бели Искър > Долна Баня > Сестримо >Юндола. От там ще се отправим към Якоруда > Белица > Баня > Добринище > Гоце Делчев > Сатовча > Доспад > Девин >Смолян.
Ще преспим някъде из Смолян и на сутринта поемаме по направление:
Арда > Гудьовица и Гоздьовица > Рудозем >Мадан> Златоград > Момчилград > Кърджали.
Преспиваме някъде край брега на язовира и в утрото на третия ден потегляме обратно към:
Момчилград, оттам Крумовград > Маджарово > покрай яз. Ивайловград > Тополовград.
Ден 4-ти:
Тополовград > Елхово > Малко Търново > Резово > Царево > Приморско.
Ден 5-ти:
От Приморско към Ясна поляна> Маринка > Дебелт > Трояново > Карнобат > Сунгурларе > Градец > Раково > пр. Вратник > Стара река > Елена > Дряново.
Последният ден трябва да пропътуваме разстоянието от Дряново през Севлиево > Ловеч > Угърчин > Луковит > Роман > Мездра > Лютиброд > Своге и обратно в Нови Искър.
Тръгваме два мотора: Моето дърто Сузуки и на 100U Африката.
Потегляме след броени дни.
Отворени сме за всякакъв вид съвети, предложения и градивна критика.
Замислили сме една разходка, по груби сметки около 1500-1600-1700 км., на зиг-заг из нашата татковина.
Целта ни е първия ден да тръгнем от Нови Искър през:
Панчарево, Бистрица, Железница и Белчин да се доберем до Самоков, от там да се насочим към Мала Църква, Бели Искър > Долна Баня > Сестримо >Юндола. От там ще се отправим към Якоруда > Белица > Баня > Добринище > Гоце Делчев > Сатовча > Доспад > Девин >Смолян.
Ще преспим някъде из Смолян и на сутринта поемаме по направление:
Арда > Гудьовица и Гоздьовица > Рудозем >Мадан> Златоград > Момчилград > Кърджали.
Преспиваме някъде край брега на язовира и в утрото на третия ден потегляме обратно към:
Момчилград, оттам Крумовград > Маджарово > покрай яз. Ивайловград > Тополовград.
Ден 4-ти:
Тополовград > Елхово > Малко Търново > Резово > Царево > Приморско.
Ден 5-ти:
От Приморско към Ясна поляна> Маринка > Дебелт > Трояново > Карнобат > Сунгурларе > Градец > Раково > пр. Вратник > Стара река > Елена > Дряново.
Последният ден трябва да пропътуваме разстоянието от Дряново през Севлиево > Ловеч > Угърчин > Луковит > Роман > Мездра > Лютиброд > Своге и обратно в Нови Искър.
Тръгваме два мотора: Моето дърто Сузуки и на 100U Африката.
Потегляме след броени дни.
Отворени сме за всякакъв вид съвети, предложения и градивна критика.
Коментар