Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко див е Дивия Запад???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Колко див е Дивия Запад???

    Сашо, дай малко подробности за Тетон, тамън да ме хване още повече яд, че не останахме...
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

    Коментар


    • #62
      От: Колко див е Дивия Запад???

      Така изглежда хамбургер в Монтана преди да се излюпи:

      Коментар


      • #63
        От: Колко див е Дивия Запад???

        Хубав хамбургер , ама да не си му на пътя ....чакаме продължението на ...приказката
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #64
          От: Колко див е Дивия Запад???

          Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
          Така изглежда хамбургер в Монтана преди да се излюпи:
          Така изглежда вероятно цял МакДоналдс, а не само един неизлюпен хамбургер!
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #65
            От: Колко див е Дивия Запад???

            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
            В този момент Сашо удари 46000 мили.



            Ако не ме лъже паметта, той купи мотора преди ходенето до Аляска на 2000 мили, ако приемем, че до Аляска и обратно е навъртял още 8000, то остават едни 36000 мили за които би трябвало да даде отчет в писменна форма, подкрепено със снимки-къде, какво, защо и как.


            Така е, прав си--има какво да пиша, ама пусти мързел...



            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение

            Палатката на Сашо, която не беше укрепена, направо си тръгна.




            Умрях да се смея на работа!! Е дори само заради тези снимки си струваше... Моята палатка беше вързана за камъни, ама нямаше храсти да я прикриват.


            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
            Ден 6ти



            За съжаление, дойде и момента в който трябваше да си кажем довиждане. Разделяхме се с мисълта, че се разделяме с приятел и тази среща е само началото.

            Сашо, благодаря ти за компанията, за историите, за това, че си пич.

            До скоро!



            Тъжен момент--тези снимки са от раздялата. Аз също много благодаря за това че дойдохте, че се запознахме най-накрая, че покарахме заедно по тия неописуемо красиви места, за впечатленията които натрупахме, и за историите с които можем да се посмеем.

            Не би било същото без вас!! До нови срещи!!
            Последно редактирано от Purple Elephant; 31-08-15, 19:50.

            Коментар


            • #66
              От: Колко див е Дивия Запад???

              Ден 5--някои снимки и от мен...

              Ванко ме снима до зеленото езеро:














              Отново Old Faithful:



              Пропуснахме Mammoth Hot Springs... От мои по ранни впечатления там е по-интересно от всяко друго место в парка и има какво да се види.
              Оказа се, че тогава пътя беше в ремонт до там, така че сме си спестили някои ядове.
              Mammoth Hot Springs е в северната част на парка, където попаднаxме в задръстване няколко дни по-рано:




              Снимката я цитирам отново просто за ориентир, не за друго...

              Коментар


              • #67
                От: Колко див е Дивия Запад???

                Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                Сашо, дай малко подробности за Тетон, тамън да ме хване още повече яд, че не останахме...
                Разбира се!!

                И ти разкажи какво става по-нататък.

                Коментар


                • #68
                  От: Колко див е Дивия Запад???

                  Леле, луди глави! Пишете/звънете задължително като дойдете в България - ще организираме чудесна пътеписо-вечеринка, така че всеки да разкаже къде е бил и какво е видял!
                  Кръвна група 0+

                  Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                  Коментар


                  • #69
                    От: Колко див е Дивия Запад???

                    Прекрасно! Ето такива приятелски пътувания ме карат да яхам мотора и пак, и пак...
                    WR 250 F, KLX 450 R

                    Нито съм вреден,
                    нито излишен.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Колко див е Дивия Запад???

                      След прощалните снимки и сбогувания гледах как Пепи Ванко и Митко карат моторите в далечината...

                      След няколко дена заедно хич не беше лесно, а и не всеки ден се срещам с българи.

                      Аз нямах план за този ден--все още се чудех дали да остана в къмпинга, или да потегля към другия парк.
                      В крайна сметка победих мързела, и събрах катуна.

                      Отново, за кой ли път вече, се запътих за Йелоустоун... Това беше най-късия път до Grand Tetons въпреки
                      че вече ми беше повтръснал

                      След около час и половина спрях на брега на езерото Йелоустоун да поснимам:







                      Вулканичен пясък:





                      Обратно към мотора, през гората:





                      Дъждовна роса:





                      След почивката потеглих на Юг. Беше студено, а и от време на време валеше. Аз бях подценил времето, имах само лятна екипировка...

                      Освен това и ботушите ми са стари армейски, и пропускат вода... Спрях на Lewis Falls, тъкмо дъжда поспря за да се позагрея:





                      Ето картата и кратко видео от мястото с водопада:


                      https://www.google.com/maps/place/44...!3m1!1s0x0:0x0


                      https://photos.google.com/album/AF1Q...PJT4bSKqY0YUlw

                      Коментар


                      • #71
                        От: Колко див е Дивия Запад???

                        Стигнах и до парка Grand Teton, а там представяте ли си, никой не проверява билети...

                        Гладен и премръзнал, отбих до първата табела обявявайки ресторант. Оказа се доста префърцунена лоджа, както повечето подобни хотели/ресторанти по национални паркове...

                        http://www.gtlc.com/lodging/headwaters-overview.aspx

                        Ресторанта беше почти празен. Сервитьорката говореше с акцент, който не можах да доловя откъде е. Разговаряме на английски.
                        И така докато се наядох, изпих 2 чаши вино, и попитах за сметката.

                        И тук, тя отива до касата, и се обръща към друго момиче на чист Български!!
                        Аз отидох до тях и попитах: "Абе що не ми каза че си от България?" То не беше едни възклицания, смях, и т.н.

                        Изненадата беше пълна както за мен, така и за тях:



                        Моята сервитьорка (в ляво от мен) ми даде карта с места които трябва да посетя. Това лято за нея е трето в този парк.

                        Също така ми каза и за къмпинг в гората--не трябва резервация, и е само леко извън парка, на брега на язовир. Супер!!

                        Благодарих, оставих добър бакшиш на момичетата и драснах на юг, сит, стоплен, и доволен от неочакваното запознанство.

                        А тези планини ми спряха дъха....






                        Спрях на Coulter Bay, едно от препоръчаните места:


                        Коментар


                        • #72
                          От: Колко див е Дивия Запад???

                          След това на юг, до Jenny Lake:



                          Времето се мръщеше отново, и съдейки по черните облаци щеше да вали... Трябваше да направя избор--или да се връщам, или да се поразходя след като така или иначе вече съм тук. Избрах разходката. Тръгнах по пътеката около езерото:



                          Изглед на Jenny Lake от гората:



                          След 2-3 мили стигнах до водопада Hidden Falls:





                          Опит за селфи с телефона :



                          Тук вече започна да вали и аз обърнах обратно към паркинга. По време на тази снимка дъжда вече се изливаше здраво:



                          Подгизнах съвсем докато стигна до паркинга където ме чакаше мотора. Хубавото беше че дъжда спря.
                          Лошото--че вече бях мокър, а и дъжда се поднови когато тръгнах обратно на север да търся къмпинга. Още по лошото е че се изви един вятър...
                          А съвсем лошото беше, че не бях прибрал палатката и възглавницата в сухата чанта...

                          Спрях отново в Coulter Bay, където имаше магазин, мокър и съвсем премръзнал. Докато стигна до отбивката за къмпинга, ботушите ми бяха пълни с вода.

                          Аз питах за свободна стая, но уви, не бях единствения който се криеше от дъжда.

                          Продължих към къмпинга, като губех надежда че ще намеря място защото на всяко малко по-равно местенце някой беше опънал палатка...


                          В края на краищата, благодарение на това че не се отказах, и че мотора може да премине по заврени места, ми провървя. Аз и без това нямах друг избор...


                          За съжаление закъснях за залеза, но затова пък имах подслон:


                          Коментар


                          • #73
                            От: Колко див е Дивия Запад???

                            Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                            Леле, луди глави! Пишете/звънете задължително като дойдете в България - ще организираме чудесна пътеписо-вечеринка, така че всеки да разкаже къде е бил и какво е видял!
                            Ей това е приказка, догодина живот и здрве сме на вечеринка
                            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Колко див е Дивия Запад???

                              Знаех си, че изпускаме страхотен парк. Още на идване, на една от отбивките за почивка се заговорихме с един колега е Харлей. Казахме му, че отиваме към Йелоустон, а той попита "Какво ще правите там? Отивайте до Beartooth и Grand Tetons.
                              Времето показа, че е бил прав.
                              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Колко див е Дивия Запад???

                                С пресъхнали гърла, влажни очи и сополиви носове поехме по дългият път към Чикаго.
                                Тъкмо подкарахме и заваля, вятъра изобщо не беше спирал. Беше сива, студена, отвратителна сутрин.
                                На няколко места спирахме за снимки и трябваше да придържам мотора с една ръка, за да не го обърне вятъра.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:519.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5678791Натиснете снимката за да я уголемите

Име:520.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5678792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:521.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5678793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:522.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5678794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:523.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5678795

                                Спряхме в Коди за бензин, скрихме се на завет зад кофите за да съставиме някакъв план.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:524.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5678796

                                Докато гледахме картата и се поздравявахме за решението да си тръгнем по-рано със ужас установихме, че всичко това от което си мислехме, че бягаме се движи с пълна сила на изток-точно в нашата посока. Небето над Йелоустон се изчисти, а всички дъждовни облаци поеха на там на където отивахме и ние.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:525.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5678797

                                Е, каквото такова. Сега оставаше и да се върнеме и щяхме да разбиеме всички рекорди по простотия.

                                Запалихме и подгонихме облаците и лошото време.
                                Преди да напуснем щата имахме още малко работа тук-Big Horn Forest.

                                Bighorn National Forest се намира в северната част на щата Уайоминг с площ от над 1,1 милиона акра.
                                Създадена като резерват през 1897 г., тя е една от най-старите държавно-защитени горски земи в САЩ .
                                Планинския масив се простира от границата с Монтана на разстояние от 80 мили по протежение на гръбнака на Big Horn Mountain.
                                Надморското ниво варира от 5000 фута (1500 метра) до 13 189 фута (4020 метра) -Cloud Peak, най-високата точка в Big Horn Mountain. Около 99% от парка е над 1500 м (4900 фута).
                                Докато мечки гризли се броят на пръсти, то черните мечки са широко разпространени. Други големи бозайници обитаващи Bighorn Forest са лосове и елени. В многобройни езера се срещат над 100 вида риба.

                                Там се намира и зоната “Cloud Peak Wilderness”, в която не се допуска никакъв моторизиран транспорт. Единственият достъп в 189 000 акра е пеша или на кон. В гората има над 1500 мили (2400 km) пътеки и 32 къмпинга и хижи. Придвижването с автомобили и мотори става по три изключително живописни и добре подържани пътя, които кръстосват парка от Север на Юг и Запад на Изток.

                                На идване пресекохме Big Horn през южния ръкав, но пътя, който беше абсолютно задължителен за нас минаваше през северния ръкав и по точно алтернативен път 14.

                                По пътя ту ни валеше, ту спираше, ту малко фалшива надежда за слънце и много вятър. Пълна трагедия. Знаехме, че веднъж влезли в Big Horn отиваме на над 10000 фута и там-мътна и кървава.

                                В момента в който планината се появи в далечината късмета най-накря ни се усмихна. Облаците хванаха на дясно, ние продължихме на ляво и деня като, че ли започна да придобива смисъл.

                                Спряхме за малко през Big Horn Canyon, червените скали ни върнаха 12 месеца на зад, в Юта и Аризона.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:526.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5678798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:527.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5678799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:528.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5678800Натиснете снимката за да я уголемите

Име:529.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5678801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:530.jpg
Прегледи:1
Размер:195.2 КБ
ID:5678802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:531.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5678803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:532.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5678804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:533.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5678805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:534.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5678806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:535.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5678807Натиснете снимката за да я уголемите

Име:536.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5678808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:537.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5678809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:538.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:5678810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:539.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5678811Натиснете снимката за да я уголемите

Име:540.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5678812Натиснете снимката за да я уголемите

Име:541.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5678813Натиснете снимката за да я уголемите

Име:542.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5678814Натиснете снимката за да я уголемите

Име:543.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5678815Натиснете снимката за да я уголемите

Име:544.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5678816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:545.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5678817

                                Каньона беше огромен и нямаше нинакъв шанс да видиме повече, времето напредна и трябваше да продължиме към основната цел за деня.
                                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X