Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция. Далечна и близка, позната и непозната от 2021 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Благодаря за фотоекскурзията!

    Коментар


    • #32


      Моста в началото на Август - само една секция в средата

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210804_131957740_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:730.7 КБ ID:6772507

      Моста първа десетдневка на Септември
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210912_090637522_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:345.6 КБ ID:6772508

      Много вятър имаше миналата седмици, при всички случаи се съобразява и това. Иначе да са го сглобили до сега.
      Севернкорейците пипат здраво!

      Прилежащите магистрали на Дарданелите и до колкото видях в азиатската част са на финала. Вече имат и табели, на някои места и маркировка...

      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #33
        Не можем да ги стигнем тия в строителството за съжаление. В строителството, особено на пътища са минимум поне 100 години пред нас. Факт!!!!
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #34
          Владо ако не е сърди, ще добавя няколко снимки на мемориала на англичаните, загинали на Дарданелите. Това място е слабо популярно и бях изненадан, когато попаднах на него.
          Става дума за Newfoundland Regiment.
          Newfoundland в днешно време е в Канада.

          Локейшън: https://www.google.bg/maps/@40.29305...9,18z?hl=en-GB

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210914_124140646_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:512.6 КБ ID:6772537Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210914_124152556_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:582.0 КБ ID:6772538Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210914_124352451_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:476.6 КБ ID:6772539Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210914_124411198_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:662.0 КБ ID:6772540
          Последно редактирано от p-pleven; 20-09-21, 10:01.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #35
            Интересно място. Той май целият полуостров е осеян с гробища. Има солено езеро там малко на северозапад. А някакво място Кабатепе има малко по-надолу, почти срещу Ечеабат, но на запад на другият бряг на полуострова, от където дават, че има ферибот към острова Гьокчеада.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Соленото езеро се вижда от пътя, ама не видях от къде се стига до него. За съжаление не блестеше в бяло, за да ме анбицира да ида за ония снимки, дето си между бяло поле и синьо небе, а беше някакво мътно зелено...
              Ферибот има, има и много, ама много як плаж до това село Кабатепе. Там цените за нощувка са 40 евро за бунгало - направо избягах!
              И какво се случи. От скука реших да ида до Гьокчеада, ама по пътя размислих: късно тръгнах, час и половина път с ферибот, не познавам района и се отказах. Отивам аз на плажа, питам дали е разрешено за палатка. "ЙОК!" - не дават. А няколко часа по-рано се бях запознал с един българин-холандец, който има къща там. Човека ме канеше "Ела на гости".... Връщам се аз на изходния пункт, където лагерувам и.... вечерта ме ударя яка буря: потроши палатката, отмести мотора (!) както беше на степенка (заади клатенето)... едни дръвчета почти ги събори.... И се сетих за тоя мой познат, ама на другия ден...

          • #36
            Приключения, приключения, приключения... За тях живеем... Псувам като хамалин, когато се случи нещо, което не съм предвидил, някакви ядове, но пък точно тогава се чувствам млад и жив!!!!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #37
              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Приключения, приключения, приключения... За тях живеем... Псувам като хамалин, когато се случи нещо, което не съм предвидил, някакви ядове, но пък точно тогава се чувствам млад и жив!!!!
              И точно тези спомени са най-ярки Много хубаво пътуване, все интересни места си посетил, с удоволствие изчетох всичко! Малко ми спираше сърцето на моменти, докато четях Благодаря за споделенето!

              Коментар


              • #38
                Много готино пътешествие! Мечта, несбъдната за много мотористи.
                Благодаря за стегнатия разказ и прекрасните снимки.

                Оставам в очакване на следващото споделено с нас пътешествие.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #39
                  Един много красив клип на колегата Димитър Тианков. Той успя да влезе в Грузия и стигна до Шатили това лято за разлика от мен. В Турция част от маршрутите ни се припокриват. https://www.youtube.com/watch?v=TtBOfH6Cvds
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #40
                    Моста са го завършили. Има още някакви довършителни работи. На 18 март 2022 год щяло да бъде официалното му откриване.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #41
                      Едно филмче на един италианец. Минава през D 915 най-опасният път в Турция. https://www.youtube.com/watch?v=cLe2xHq5Qt4
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #42
                        Страхотно приключение и разказ. Благодаря! Отне ми 2 дена да го прочета, защото карах със стрийт вю-то успоредно с разказа. В предишен пътепис за Турция и Грузия колега беше коментирал, че истинската свобода е да караш сам (или с някоя булка на мотора като колегата Димитър Тианков по-горе). Видя се, че и при теб е така. Имам едно питане. В Одрин почти навсякъде плащам с обикновена дебитна карта (българска в левове) и този начин е най-изгоден. Във вътрешността нямат ли пост терминали, че се е налагало да купуваш лири?

                        Коментар


                        • #43
                          По всички бензиностанции в Турция плащах с дебитна карта, (българска с левове), защото при пълен резервоар обикновено сумата не излизаше кръгла, а с някакви стотинки накрая. По магазини и сергии плащах и в кеш, и с карта в по-големите супермаркети. За яденето по ресторанти и закусвални също плащах, както кеш в по-малките закусвални и по сергиите за плодове, така и с карта в по-големите ресторанти. По хотелите също плащах, както с карта, така и кеш. Изобщо предпочитам да имам и да ползвам, и двата варианта, в зависимост от мястото и времето, а не само с един вариант, за да нямаш ядове, (което се е случвало), ако разчиташ единствено само на карта, или само на кеш. Банкомати не съм ползвал, за да тегля кеш, защото таксите обикновенно им са по-високи. Предпочитам обмяна на валута в банки, или обменни бюра. И то обмяна на по-големи суми, но по-рядко, за да не да тегля често дребни суми, че тогава е хептен неизгодно.
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 30-01-22, 13:10.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • Veselin Monkov
                            Veselin Monkov коментира
                            Редактиране на коментар
                            Пост терминала е това, с което плащаш с картата. Дето теглиш е банкомат.

                        • #44
                          Да прав сте. Объркал съм понятията в бързината. Редактирах го по-горният пост. От банкомати гледам да не тегля... Картата ми беше безконтактна, но на няколко пъти на различни места не я приемаха терминалите та се налагаше да въвеждам код... Защото голяма "веселба" настава, като тръгнеш да плащаш, а постерминала не я приеме картата и даде, че картата ти е празна. Аз понеже съм стар динозавър и много, много на електроники не вярвам и не разчитам на тях, та гледам да имам и кеш в себе си...
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 30-01-22, 13:08.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #45
                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Едно филмче на един италианец. Минава през D 915 най-опасният път в Турция. https://www.youtube.com/watch?v=cLe2xHq5Qt4
                            Много добре го е заснел италианеца и да, изобщо не е безопасен тоя път но очевидно си струва. Не знам дали няма да е много мокър през юни, щото за тогава гледам да направя едно трипче.

                            Коментар


                            • p-pleven
                              p-pleven коментира
                              Редактиране на коментар
                              Имаше едно видео в тубата, как един немец се пробва да мине проход от север, в края на май - 29 май, и още преди големите баири пътя беше затрупан със сняг. Човека се отказа и отпердаши за Грузия.
                              Ако го намеря - ще го пусна

                            • p-pleven
                              p-pleven коментира
                              Редактиране на коментар
                              Всъщност малко съм неточен в датата. Става дума за средата на май, до колкото пише в описаниет на клипа: https://www.youtube.com/watch?v=4vFx...Let%27sride360

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X