Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черноморско приключение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Черноморско приключение

    Всичко се чете на един дъх!!!
    Страхотен пътепис!!!
    Адмирации от мен.
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • До: Черноморско приключение

      Браво Дима страхотен разказ!

      Върти ми се в главата иска ли някой да започнем подготовка за повторение на същия маршрут с джипове. Румба ти имаше същите желания давай да се организираме.

      Коментар


      • До: Черноморско приключение

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Браво Дима страхотен разказ!

        Върти ми се в главата иска ли някой да започнем подготовка за повторение на същия маршрут с джипове. Румба ти имаше същите желания давай да се организираме.
        Ъхъ
        Готов съм. Ама без Димо ще е сухо, дъжд няма да видим и кал също.
        Иначе след експедицията до гроба на Хан Кубрат през май, защо не през септември да се пуснем около Черно море.
        Щом преживя Вегас, значи няма какво да те уплаши

        Димо, поклон, брат!
        Благодаря!

        Коментар


        • До: Черноморско приключение

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Браво Дима страхотен разказ!

          Върти ми се в главата иска ли някой да започнем подготовка за повторение на същия маршрут с джипове. Румба ти имаше същите желания давай да се организираме.
          Идеята Яворе не е лоша аз съм за

          Коментар


          • До: Черноморско приключение

            Просто уникален пътепис нямам думи !

            Коментар


            • До: Черноморско приключение

              Ето тук отворих тема за тази идея, моля там да продължим обсъждането.

              Коментар


              • До: Черноморско приключение

                Жената ще ме хлопне с нещо по главата. Не мога да се спра да чета.

                Евала за репортажа!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Черноморско приключение

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Браво Дима страхотен разказ!

                  Върти ми се в главата иска ли някой да започнем подготовка за повторение на същия маршрут с джипове. Румба ти имаше същите желания давай да се организираме.
                  Ще съдействам при подготовката ви
                  Яворе май ти е влязла мухата сериозно ... На Румбата не му е излизала

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Ъхъ
                  Готов съм. Ама без Димо ще е сухо, дъжд няма да видим и кал също.
                  Иначе след експедицията до гроба на Хан Кубрат през май, защо не през септември да се пуснем около Черно море.
                  Щом преживя Вегас, значи няма какво да те уплаши
                  Румене, през септември и с мен и без мен - ще ви вали
                  Не се притеснявай. И дъжд ще има и кал ще си намерите ...

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Жената ще ме хлопне с нещо по главата. Не мога да се спра да чета.
                  Спарки не и се давай Ще има още за четене/писане.

                  Тъкмо влязохме в Украйна, а тя има над 1000 км. бряг на Черно море и после Молдова, Румъния ...
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • До: Черноморско приключение

                    К'во да кажа освен едно...мноо са ни скапани медиите бре...ако е в друга държава досега поне един кратък репортаж да са спретнали а тук си е материал за цял филм и ТО КАКЪВ.

                    РЕСПЕКТ. И благодаря за труда да ни направиш съпричастни и нас.

                    Коментар


                    • До: Черноморско приключение

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      К'во да кажа освен едно...мноо са ни скапани медиите бре...ако е в друга държава досега поне един кратък репортаж да са спретнали а тук си е материал за цял филм и ТО КАКЪВ.

                      РЕСПЕКТ. И благодаря за труда да ни направиш съпричастни и нас.

                      Спокойно. Ние филмче си направихме ...
                      Е не е професионално, но не е нищо Имахме една камерка монтирана на шлем и си го менкахме. Чакам да завърши обработката му... Още и аз не съм го гледал.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • До: Черноморско приключение

                        ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!!!! и Благодаря.....

                        Страхотно написано.....с удоволствие ще прочета и останалата част от пътешествието.

                        Доста имаме да понаучиме(имам предвид себе си) как се пише!!!!

                        Желая ви здраве и още такива пътувания да осъществите!

                        Мони
                        търся си подписа....

                        Коментар


                        • До: Черноморско приключение

                          Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                          ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!!!! и Благодаря.....

                          Страхотно написано.....с удоволствие ще прочета и останалата част от пътешествието.

                          Доста имаме да понаучиме(имам предвид себе си) как се пише!!!!

                          Желая ви здраве и още такива пътувания да осъществите!

                          Мони
                          Благодаря за пожеланията. Всички пътувания са пред нас
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • До: Черноморско приключение

                            Ей така и дойде време за ферибота между пристанище „Кавказ” и Керч.
                            Плаването отнема двадесет минути. Отдясно наблюдавахме Азовско море, отляво – Черно.
                            Там някъде беше и потъналият български кораб Ванеса заедно със седем души от екипажа ...
                            Ей с такива мисли слязохме на украинския бряг и зачакахме. Независимо от факта, че бяхме първи, си тръгнахме последни от митницата. Така е, украинците бяха с предимство. Тук се забелязваше някакъв стремеж към „евроинтеграция” или знаци, с които съм свикнал. „Тук не е място за плащане”, „Ако Ви поискат пари, моля незабавно позвънете на номер ...” Украинският принос в тези табели беше снимката на строг милиционер, добавена над посочения номер.
                            Разбира се в Керч вече беше късно за всякакви палатки и след кратка консултация с местни мотористи, които ни ескортираха с осветени и озвучени мотоциклети се отправихме към малък хотел.
                            Намирахме се в Автономна Република Крим или както всички го наричат - Кримския полуостров. Той е доста различен от останалата част на Украйна, която бях видял през пролетта. Местата, на които бяхме решили д а обърнем внимание „по план” бяха Судак, Ялта, Балаклава, Севастопол и Евпатория.Разбира се на сутринта не се отправихме директно, а пак покрай брега с начало Феодосиа. Какво му е различното ли? Релефът и климатът. С хора за съжаление тук нямахме възможност да общуваме кой знае колко, но пък с кримските хълмове успяхме. А те са сурови в червено-кафявите си отенъци, слънчеви (в дните на нашето пътуване) и задължително с лозя в основата си.













                            В Судак, разбира се, посетихме древната крепост над града, за която наскоро журналистът Пламен Петков изказа предположения за българския и произход и паралелно с това култовата моторджийска кръчма, представена във всеки сайт за пътешествия с мотори. Тя за съжаление не работеше, но по описания на посещавали я, в работно време моториста може да влезе вътре с коня си и без да слиза от него да заръча нужната му храна и течности J. На втория етаж са разположени и две, три малки стаи, в които скитащите по света хора с мотори могат да положат „морни кости”. Но всичко това през октомври не работеше.










                            Отсреща обаче имаше необходимата ни храна и течности, където „заредихме” и въпреки думичката „Нельзя” заснехме тези две момичета за колекцията – сервитьорки. Нельзя-то, както обясниха било заради татарския им произход. Аз обаче не знам нищо за татарите и си снимах.



                            И за да разбера малко повече за татарите ги поразпитах за тези странни постройки, които
                            бяха разхвърляни на много места покрай пътя.



                            Дори си мислех, че са някакви странни гробища. За по-лесна комуникация с всевишния – без покрив, но работата се оказа далеч по тривиална. Така татарите си запазвали място за къща!
                            Строят го „по тъмно” и според някакъв украински закон, това се брои за жилище и не може да се бута. Зпочват узаконяване. Затова все пак не рискуват много и влагат минимума строителни материали. Такива имаше много ...





                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • До: Черноморско приключение

                              Голямо преживяване е пътят до Алушта. Чудесен завойчест път, виещ се покрай брега нагоре-надолу. Мисля, че Крим е достъпна, близка, (за българите) и доста вълнуваща дестинация, която предстои да бъде откривана и преоткривана. В този смисъл препоръчвам на всеки, едно пътуване из полуострова да речем за седмица J.











                              Пристигнахме в Ялта по тъмно и след като се помотахме два часа в търсене на подходящо място за спане отседнахме в хотел Ялта. В Ялта ситуацията с хотелите е като в Сочи. Има много и няма евтини . На сутринта рано бяхме в градините на двореца на руския цар Александър III-ти - Массандра, и понеже никой не ни спря, паркирахме почти до каляската му.
                              Започнат от Княз Воронцов в средата на 19-ти век по проект на френски архитекти в стил Луи XIII ти. Продължен, като дворец на руския цар Александър III, който обаче не успял да го види завършен. И както можем да се досетим сградата е използвана като вила от Й.В.Дж. Сталин (Wikipedia).







                              Около 8, когато охраната пристигна и се възпротиви на присъствието на моторите ни в такава близост до Двореца, ние вече бяхме приключили и напускахме към следващият дворец -Ливадийския.









                              Та на това място в края на една война през миналия век, едни трима господа се събрали и си чертали някакви работи по картата на света.



                              63 години по-късно други трима правеха същото, на същото място, но последиците от техните решения за щастие щяха да засегнат само тяхJ.



                              Разхождайки се из тези градини на път към мотора открих скрито зад църквата това гладно мишленце, което беше избягало от основната група и много тайно закусваше ...

                              Последно редактирано от Димо; 20-11-08, 11:45.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • До: Черноморско приключение

                                След Ялта се отправихме към Севастопол, но точно преди него кривнахме към Балаклава. За това място е ставало дума вече във този форум затова няма да ви занимавам с детайли. Най- големият подземен завод за подводници по времето на комунизма – сега музей. Балаклава разбира се е бил „затворен град” и малкото му население се е трудило денонощно на това място.

























                                Някак за Севастопол не остана време, въобще и не влязохме в града. Знаех, че е един от важните за черноморският регион градове, всъщност най-важното - че който владее Севастопол – владее Черно море. Тази истина е доказвана през годините и борбата за този град се води и в момента или предстои, но докато някога е била между Турция и Русия, сега е между Русия и Украйна. По подобен начин прекосихме и Евпатория и продължихме към Черноморское, където спряхме колкото да се снимаме с чичко Ленин. Не, че сме го забравили нещо, но той вече не присъства така осезателно в ежедневието ни, а когато присъстваше – аз още нямах мотор J.



                                Тук се появи един господин (според мен пандизчия в отпуск) и заобяснява за голямата си любов към моторите и непреодолимото си желание да се снима на мотор. Как да му откаже човек.

                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X