Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черноморско приключение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mutragen
    отговори
    От: Черноморско приключение

    Димо, тук има много пътеписи, чета ги с интерес и ти се възхищавам за всичко, мислех че съм прочел всичко от теб, но съм се бъркал Мисля другото лято да повторя пътуването ти "Съкровищата на Егея" с един приятел. Заради проблеми с "коня" това лято го пропускаме. Дано и аз изпитам вълненията, които карат човек да се чувства жив, щото монотонния живот съсипва искрата за нещо ново. Когато карам се чувствам "Бог", просто забравям за всичко и съм сам със себе си... идилия. Пожелавам ти много хиляди безаварийни километри и ... вземи накрая да обиколиш света, отдава ти се. Жив и здрав бъди!

    Остави коментар:


  • vessy
    отговори
    От: Черноморско приключение

    Поздравления за пътеписа! Пожелавам ви пак да отидете
    Почти се разплаках, като гледах снимките от Крим - носталгия... Аз съм родена в Черноморское и отвреме навреме ходим на гости при баба ми. Може само година и нещо да съм живяла там (която не помня) и сравнително рядко да ходим, но ми липсва...
    Последните години избягваме градския плаж, понеже вече има прекалено хора:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03756.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5187961
    Ходим на едно плажче на 13-15км в посока Межводное малко след пристанището (почти няма хора, но последния път, освен местните, имаше и руснаци на палатки).

    Мисля, че това пристанище вече не функционира, но се съм сигурна...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03894.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5187959
    На заден план се вижда село Межводное:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03920.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5187962
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04134.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5187960
    А за Севастополь - изпуснали сте Следващият път ще го поправите Това е един от най-красивите градове, в които някога съм била За съжаление от там имам снимки само на хартия и нямам как да ги сканирам, но се надявам следващия път да убедя всички пак да идем, за да напълня една карта Воронцовският дворец, Ялта, Алушта, Алупка също бяха незабравими!
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • churov
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Димо, четейки пътеписа ти отново , осъзнахме че сме пропуснали Рожденния ти Ден . Честит ти Рожден Ден (макар и на патерици). Желяем ти много здраве , късмет и безкрайни километри...

    Остави коментар:


  • Димо
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Здравей phantomtef,
    всъщност ние не видяхме нищо от Черноморское
    Просто минахме от там. Снимахме се с чичко Ленин, поговорихме с няколко човека, купихме си храна и напуснахме в посока фара.
    Разкопките, които си показал вероятно са били само на метри от нас, но не знаехме за тях ...Ето на това място нали ?



    Ако познаваш тази млада двойка, би могъл да ги изненадаш с една романтична серия сватбени снимки, които те нямат



    Все пак от това място ще запомня един от най-красивите залези, които наблюдавах и силният, ураганен вятър.

    Остави коментар:


  • phantomtef
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Здравейте,
    поздравявам ви и тримцата за страхотното приключение!!! То малко късно се очерта този мой пост, но все пак е по-добре от никога. Докато четях пътеписа се слисах от една снимка (Украйна, Черноморское, пам. Ленина). Там съм се родил и расъл пет години, майчините корени са ми тамошни. На периоди през 3-4 години го посещавам и всеки път се изумявам от девствената природа и застоя в който се намира цивилизацията там, за 20-ина години никакви по-мащабни промени, все същото. Единствено това лято бях леко озадачен от прогреса по отношение на градоустройството на градчето - изцяло преобразен център, ремонтирали са фонтана в градинката

    изпипали са алеите към плажа ... в общи линии все приятни впечатления. На прословутия паметник на Ленин надали има пионерче, което да не се е снимало - хаха ^^.

    Ето това пък е символа на Черноморское: Ихтиантър. (всъщност нарисуваната шапка на главата му, струва ми се е гавра)

    Друга забележителност на града е са римските разкопки. Градището, ако не се лъжа се казваше "Колос Лимен" и датира от 4в. пр. Хр. има запазени голям брой антични експонати в музея на града (посветен почти изцяло на това селище)



    Част от експонатите в музея:




    Друго правещо впечатление в тази част на Кримския полуостров е неговото крайбрежие - отвесни, абразивни скали опесват на десетки километри заливът "Тарханкут" в който се намира града.






    Има и още хубави места в района на Черноморское, с чиста и недокосната природа: Аленевка - известна с т.нар "Каралевские ванъ", а също и Марина с широкия си пясъчен плаж.
    Донякъде си представям какво сте преживяли докато сте били в този район и за някога планувам да достигна и аз тези земи на две колела, а не в ламаринена кутийка ^^.
    Още веднъж ви поздравявам за експедицията и успех в бъдещите начинания.
    Ако имате нужда и интерес от още снимчоци, заповядайте ^^

    Остави коментар:


  • ЗМЕЙ
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    ...Пътешественици, ендуристи и обикновени рокери...
    Хахаха - сори, ма не можах да се сдържа - "обикновени рокери" - муахахаха

    Остави коментар:


  • бат Димо
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Така си е! Не може да се предаде с думи емоцията от срещата на хора обичащи да пътуват, хора, които имат една страст - мотоциклетите и ПЪТЯ. Идеята с популяризирането на пътешествие с мотоциклет търпи само адмирации и поклон!!!
    И аз се включвам с благодарностите, а ето и малко снимки от мероприятието ... въпреки, че до моите все още не мога да стигна. Тези са от бат Ванко - http://batdimo.snimka.bg/motorcycles/izlojba-3d.420800

    Остави коментар:


  • giorgio
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Линкът, даден от бат Димо, в горния пост добре отразява събитието, но... просто го отразява. Не може нито със снимки, нито с клип, да се предаде атмосферата, усещането и чувството на една подобна среща. Наричам го среща, защото там се срещнахме мотоциклетисти от различни поколения и с различни предпочитания към мотоциклетите. Липсваше помпозност и показност, присъща на подобни събития, но за сметка на това витаеше една топлина от събиране на хора с еднакви интереси. Пътешественици, ендуристи и обикновени рокери, обединени от идеята за опознаване на света, на две колела. Присъстваше и майката на Джоуви, който в момента се скиташе из далечните краища на Русия, на път за Монголия.
    Срещата продължи в уютния двора на "Мишел". Между нас бе и Стив, американец, дошъл да опознае Европа с БМВ-Дакар. Заради него, Димо (Kro) предложи да се говори на английски, което силно затрудни тези, които като мен, имат трудности с чуждите езици, но пък направи сбирката още по-весела...

    Домо, благодаря ти, от името на бургаските мотоциклетисти, за страхотната изложба и за прекрасната созополска вечер!

    Остави коментар:


  • бат Димо
    отговори
    До: Черноморско приключение

    http://novinitepro.bg/svejo/scena/ra...-obektiva.html

    Остави коментар:


  • Симеон
    отговори
    Снимките на Димо (Кро)

    Таз вечер с жена ми разгледахме в рамките на Аполонията 35-те снимки на Димо от обиколката му на Черно море. Ние се гордеем с нашето другарче.

    Имаше и снимки на някой си Юскселиев, но решихме да не си разваляме впечатленията след Димо

    Инак, Аполония като Аполония. Сякаш все едно всяка година. Но като си помисля, че жена ми така говори за тениса: все прехвърлят все жълтата топка...все с ракета.

    Остави коментар:


  • Димо
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Във вторник, в шест часа привечер, в Созопол - входа на стария град до кръстовището, ще се открие изложба със снимки от Черноморско приключение. Някои сте ги виждали, някои - не сте. Отпечатани на хубава хартия, в голям размер и грижливо подредени.
    Виновниците за тази изложба са Обединена Българска Банка и Булфото. Двамата с Дафин ще сме там с чаши, които няма да са празни в ръцете. Всеки, който е в района по това време е добре дошъл. Ще се радваме да побърборим пак за Обиколката една година по-късно.

    Плакатът изглежда така:

    Остави коментар:


  • Златко Илев
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Момчета,благодаря за това изживяване,което споделих с

    Остави коментар:


  • VESO4AR
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Не знам как е станало но съм пропуснал да проследя вашето пътешествие.Едва днес попаднах на темата и съответно я изчетох на един дъх.Впечатлен съм ! Браво момчета! Респект!

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Държа в ръцете си бр.1 на списание "8" /осем/ и отново се потопих в "Черноморско приключение" с пътеписа на Димо.
    Браво на автора!
    Накратичко отново и аз потънах там, чудесно припомняне.

    Остави коментар:


  • rumbata
    отговори
    До: Черноморско приключение

    Държа в ръцете си бр.1 на списание "8" /осем/ и отново се потопих в "Черноморско приключение" с пътеписа на Димо.
    Браво на автора!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X