Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черноморско приключение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Черноморско приключение

    много мина, мъничко остана
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • До: Черноморско приключение

      Здравейте на всички,
      Стигнахме до Румъния...
      Последните новини са следните:
      Аз съм в Тулча и чакам Дафин и Дърк. Те успешно са пристигнали до замъка на Дракула.
      Утре трябва да са тук.
      Аз много исках да се наспя и да се събудя... когато се събудя, а не по часовник.
      С Дракула ще се видим друг път.
      Всъщност едно такова пътуване е доста изморително. Не за ума - за тялото. Всеки ден опаковаш и дърпаш на някъде.
      Вечер разопаковаш, местиш сандъци, багажи, на другия ден отново.
      Да не ме разберете грешно, не мрънкам нещо Просто, ако някой си мисли, че е някаква почивка - не е
      Както си говорехме тук, "май" ще ни трябва една седмица пълна почивка, след тази "ваканция"
      Снощните гранични глупости(само в Молдова имаше такива) отнеха около 4-5 часа.
      Поради късния час и умората решихме да не караме още много, но да се махнем от граничния Галати и да спим м Браила, като по-цивилизовано място.
      Хотел в центъра 20-25 евро. Един мустакат ром в костюм, любезно ни помага за багажа, след което широко отваря входната врата на хотела и споделя, че можем да вкараме моторите във фоаето "за по-сигурно".
      Тази екзотика ни развесели и избръмчахме вътре през килимите...
      После малко бира, планове за утре(днес) и по леглата.
      На сутринта човекът с костюма го няма, моят жълт 20 кг. чувал с цялото ми къмпинг оборудване - също... Моторите са там до фотьойлите.
      Дойде мениджъра, извика рома, приказки, скандали, простотии.
      Палатката, чувала, постелката, хамака, аптечката, 2 бутилки газ, раница с част от дрехите ми (мръсната част) и т.н.
      Понеже нямах за къде да бързам, изгледах цялото представление. Дойде полиция. После разгледах полицейското управление на Браила отвътре.
      Чакахме известно време да дойде някой, който говори нещо различно от румънски. Дойде един с трагичен руски, за да ми обясни, че сега трябва да извикат заклет преводач, на който аз трябва да платя... Преводач от български - няма, от английски - няма, от руски - може би.
      Аз погледах, постоях, оцених щетата на 800 евро писмено, казах им, че ако рома плати половината, ще забравя. Полицаите много се зарадваха, говориха с човека с костюма, той каза, че е готов да плати 50 евро. Аз се засмях, съобщих им, че съм изпълнил гражданските си задължения, уведомил съм ги, загубил съм "едни неща", загубил съм време и смятам че това е одстатъчно, след което се яхнах на коня и чао... с онова неприятно чуство, че си оставил някъде нещо, което не си искал да оставяш...
      Момчета к`во посрещана бе Ние не знаем кога къде ще сме Зарежете тая работа, ще бързаме към дома
      Пък и да не сме сторили нещо за медал, просто си яздим кончетата насам-натам, този път в кръг
      Днес докато се мотах из Тулча, към мен се присъединиха мъж и жена французи... с колелета... с ремарке от тези красивите... за колело... и в ремаркето - две дечица. Спят.
      На възраст, колкото моите, че и по-малки. Познайте от къде идват?
      От Beijing (Пекин). От 8 месеца въртят педалите. Франция-Китай и обратно. Побъбрихме малко и се разделихме...
      Е това е изпитание за тялото и духа Нямам думи, взеха ми акъла. Бяха в страхотна форма В Тулча.
      Ще опитам да постна снимки...
      Бях стигнал до Грузия май в снимките...

      Zdraveite na vsichki.
      Stignahme do Rumania ...
      Otbora e malko umoren, no malko
      Poslednite novini sa slednite:
      Az sum v Tulcha i chakam Dafin i Dirk. Te uspeshno sa pristignali do zamaka na Drakula.
      Utre trqbva da sa tuk.
      Az Mnogo iskah da se naspia i da se sabodia .. kogato se sabudia, a ne po chasovnik.
      S drakula shte se vidim drug pat.
      Vsashtnost edno takova patuvane e dosta izmoritelno. Ne za uma - za tqloto. Vseki den opakovash i durpash na niakade.
      Vecher razopakovash, mestish sandyci, bagaj, na drugia den - otnovo.
      Da ne me razberete greshno, ne mrankam neshto prosto ako niakoi si misli, che e niakakva pochivka - ne e
      Kakto si govorehme tuk "mai shte ni triabva edna sedmica pulna pochivka, sled tazi "vakancia""
      Snoshnite granichni gluposti(samo v Moldova imashe takiva) otneha okolo 4-5 chasa.
      Poradi kusnia chas i umorata reshihme da ne karame oshte mnogo, no da se mahnem ot granichnia Galati i da spim v Braila, kato po-civilizovano miasto.
      Hotel v centyra 20-25 evra. Edin mustakat rom v kostium,liubezno ni pomaga za bagaja, sled koeto shiroko otvaria
      vhodnata vrata na hotela i spodelia, che mojem da vkarame motorite vav foaieto "za po-sigurno".
      Tazi ekzotika ni razveseli i izbramchahme vatre prez kilimite ...
      Posle malko bira, prikazki, planove za utre (dnes) i po leglata.
      NA sutrinta chovekut s kostiuma go niama, moqt jalt 20 kg. chuval s cialoto mi kamping oborudvane - sashto ....Motorite sa tam, do fotioilite.
      Doide menidjara, izvika roma, prikazki, skandali, prostotii.
      Palatkata, chuvala, postelkata, hamaka, aptechkata, 2 butilki gaz, Ranica s chast ot drehite mi (mrasnata chast). i t.n.
      Poneje niamah za kade da barzam izgledah cialoto predstavlenie. Doide policia. Posle razgledah policeiskoto u-nie na Braila otvatre.
      Chakahme izvestno vreme da doide niakoj, koito govori neshto razlichno ot rumanski. Doide edin s tragichen ruski za da mi obiasni, che sega triabva da izvikat
      zaklet prevodach, na koio az triabva da platia .. Prevodach ot balgarski - niama, ot angliiski- niama, ot ruski - moje bi.
      Az pogledah, postoiah, ocenih shtetata na 800 EUR pismeno, kazah im, che ako roma plati polovinata, shte zabravia. Policaite mnogo se zaradvaha, govoriha s
      choveka v kostium, toi kazal, che e gotov da plati 50 EUR. Az se zasmiah, saobshtih im, che sam izpalnil grajdanskite si zadaljenia, uvedomil sam gi, zagubil
      sam "edni neshta", zagubil sam vreme i smiatam, che tova e dostatachno, sled koeto se iahnah na konia i chao ... s onova nepriatno chustvo,
      che si ostavil niakade neshto,koeto ne si iskal da ostaviash ..
      Momcheta k`vo posreshtane be Nie ne znaem koga, kade shte sme zarejete taia rabota, shte barzame kam doma
      Pak i da ne sme storili neshto za medal, prosto si iazdim konchetata nasam-natam, tozi pat - v krag
      Dnes dokato se motah iz Tulcha kym men se prisaediniha maj i jena francuzi...s kolela... s remarke ot tezi krasivite, za kolelo.. i v remarketo - 2 dechica. Spiat.
      Na vazrast, kolkoto moite, che i po-malki. Poznaite otkade idvat?
      Ot Beijing (Pekin). Ot 8 meseca vartiat pedalite. Francia-Kitaj i obratno. Pobarborihme malko i se razdelihme...
      E tova e izpitanie za tialoto i duha Niamam dumi, vzeha mi akala. Biaha v strahotna forma V tulcha.
      Shte opitam da postna snimki ..
      Biah stignal do Gruziq .. mai v snimkite ...
      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 08-10-08, 19:59. Причина: превод
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • До: Черноморско приключение

        Много добре направи, че се обади. И историята е интересна (е, за онзи, който не е "оставил" нещо, което не е смятал да оставя).

        А снимки кога ще видим? Научихме, че имало много и то много хубави.

        Поздрави! Почивай си. И успешно завръщане!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Черноморско приключение

          Да.... '88ма в Букурещ "изчезнаха" от рецепцията(!?!) паспортите на цялата ни група... Съответно - изпуснахме влак, резервирани места, останахме още две денонощия, полиция, консули, цървули....
          Горката Европа... Прие цялата цигания.... И наша, и румънска.
          Гадничко си е усещането, де. Чувстваш се "поизнасилен", защото не можеш да направиш нищо.
          Да не ти пука, Димо, газ, пък като стигнеш границата, дрънни едно телефонче.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • До: Черноморско приключение

            Dobre de, poneje momcheto neshto se mota sas shervaneto na kartata ot Gruzia po mrejata na tova rumansko internet kafe, a prigotvih niakolko ot Abhazia, eto gi.
            No imaite predvid, che tova sa mnogo malka, neobrabotvana chast ot cialoto ... moeto e nad 5 GB do tuk. , koeto ima za cel gore-dolu da dade kartinka ot miastoto ...

            Abhazia

            /v denia sled nacionalnia praznik/

            Darjava na dve sedmici. Darjava, v koiato vsichko e zastinalo sled bombardirovkite prez 1993.
            Darajava, v koito vsichki biaha piani ... ne samo opianeni. Piani.
            I se dvijeha 3 m. nad zemiata. Euforia, koiato trudno moje da se razkaje. Suhumi e rarushen. Predi 15 godini. I ne e postroen otnovo. Vidiah v blokove, v koito sa padali bombi da jiveiat hora ... v nerazrushenite apartamenti .








            Centralniat ploshtad v Suhumi.
            Na plakata pishe APSNUI. Taka abhazcite narichat darjavata si, koeto znachi na ruski "zemlia dushi"





            Centralna gara












            Portreti






            Eto tuk Kavkaz vliza v Cherno more ... Maglata gore e dujd ...



            Zalez v Abhazia

            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • До: Черноморско приключение

              Gruzia
              Moiat razkaz za Gruzia niama kak da e obektiven.No shte opitam.
              Za nas Gruzia beshe mejdinen ostrov, kydeto da vazstanovim (otdahnem) za malko
              i da saberem sili za drugata polovina na patuvaneto vapreki vsichki rezervi, koito imahme zaradi fakta, che vlizame v darjava sled voina(makar i 5 dnevna).
              Da se priberem v normalen dom, da se izperem ... izgladim ..naspim. Ima li smisal da razkazvam za gruzinskoto
              gostopriemstvo ...Da razkazvam za posreshtane ot priatel ? ot cialoto mu semejistvo ...
              Maika mu ni nahrani, izpra, izgladi, i krotko ni ostavi do sutrinta ..
              Gruzia e prekrasna Zeleninata preliva otvsiakade vse edno e prolet. Palmi,mandarini, Sekvoi,
              Borove rastat zaedno bez da si prechat,v izobilie. Batumi e star grad sus zabelevitelna arhitektura.
              Dvuetajnite sgradi s neshto napomniat na Ruse, no s tazi rastitelnost i planini otvsiakade, ne mi napomniat na nishto drugo.
              Batumi e miasto kudeto za 30 min. movesh da se ozovesh ot 0 do nad 2000 m. nadmorska visochina.
              Horata otchaiano iskat da se otskubnat ot vsichkite si sasedi i da poemat po niakakav evropeiski pat.
              Te vprochem sa poeli, no "evropeiskata" alternativa v tazi chast na sveta izglejda po savsem razlichen nachin.
              Dalbokata im uverenost, che edno chlenstvo v NATO shte reshi vsichkite im problemi za men e neponiatna ...
              Strmeja da rabotiat, da praviat normalen biznes polzvaiki resursite, s koito prirodata gi e zatrupala blika vav vsiako izrechenie.
              Granicata se minava za 5 min.Niamame nujda ot vizi. V momenta, v koito vidiaha che sme ot bg ni izvikaha pred kamionite proveriha ni i ni pusnaha. Patia ot
              Grznicata do Batumi 15km. e osveten ot dvete strani. Osveteni sa vsichki patishta mejdu naselenite mesta ... neshto, koeto mnogo me vpechatli.
              Eto i snimki


              Грузия
              Моят разказ за Грузия няма как да е обективен. Но ще опитам.
              За нас Грузия беше междинен остров, където да възстановим (отдъхнем) за малко
              и да съберем сили за другата половина на пътуването въпреки всички резерви, които имахме заради факта, че влизаме в даржава след воина(макар и 5 дневна).
              Да се приберем в нормален дом, да се изперем ... изгладим ..наспим. Има ли смисъл да разказвам за грузинското
              гостоприемство ...Да разказвам за посрещане от приятел ? от Цялото му семеиство ...
              Маика му ни нахрани, изпра, изглади, и кротко ни остави до сутринта ..
              Грузия е прекрасна Зеленината прелива отвсякъде все едно е пролет. Палми,мандарини, Секвои,
              Борове растат заедно без да си пречат, в изобилие. Батуми е стар град със забележителна архитектура.
              Двуетажните сгради с нещо напомнят на Русе, но с тази растителност и планини отвсякъде, не ми напомнят на нищо друго.
              Батуми е миасто кудето за 30 мин. мовеш да се озовеш от 0 до над 2000 м. надморска височина.
              Хората отчаиано искат да се отскубнат от всичките си саседи и да поемат по ниакакав европеиски пат.
              Те впрочем са поели, но "европеиската" алтернатива в тази част на света изглежда по савсем различен начин.
              Далбоката им увереност, че едно членство в НАТО ще реши всичките им проблеми за мен е непонятна ...
              Стрмежа да работят, да правят нормален бизнес ползваики ресурсите, с които природата ги е затрупала блика във всяко изречение.
              Границата се минава за 5 мин. Нямаме нужда от визи. В момента, в които видяха че сме от Бг ни извикаха пред камионите провериха ни и ни пуснаха. Пътя от
              Границата до Батуми 15км. е осветен от двете страни. Осветени са всички пътища между населените места ... нещо, което много ме впечатли.
              Ето и снимки











              Pozdrav za Rumbata ... peeshtite fontani











              Последно редактирано от alex_markov; 09-10-08, 08:22. Причина: лат-кир
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • До: Черноморско приключение











                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • До: Черноморско приключение

                  Ulica "Blagoevgrad" v Batumi







                  Tezi dreshki sa nashite



                  Tezi - ne sa





                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • До: Черноморско приключение

                    Браво Димо, дори и снимки си успял да постнеш.
                    При това снимките са хубави, пренасят духа на преживяното от вас.
                    Отнесеното отнесено,махни и забрави, малцина са успелите да преминат през Румъния, без да ги ограбят. Радвайте се , че моторите са оцелели . И фотоапаратите и снимките.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • До: Черноморско приключение

                      Е-е-е, Димо, благодаря за музикалния поздрав от "Пеещите фонтани".
                      Малка порция снимки, от които ми се отключи ароматичната памет.
                      Замириса ми на цъфнали магнолии.
                      Страхотни снимки!
                      А като знам още колко ще видим, уха-а нямам търпение.
                      В Батуми дано сте успели да идете и до Ботаническата градина - уникална е!
                      А улица "Благоевград" е останала от едновремешното побратимяване на Батуми и Джумаята.

                      Айде идвайте си, че колко има да разказвате, не ми се мисли

                      Коментар


                      • До: Черноморско приключение

                        Димо, в Балчик ще накарам Веско да донесе проектор и екран. И събота вечерта, след семинара, ще показваш, разправяш, обясняваш ...
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • До: Черноморско приключение

                          Пътешествениците са вече на Българска земя.
                          Добре дошли, 3D !

                          Коментар


                          • До: Черноморско приключение

                            Добре дошли и от мен. След толкова каране как ли е да си пешаходец?
                            sigpic

                            Коментар


                            • До: Черноморско приключение

                              За сведение на посрещачите: експресът 2Д премина покрай Балчик и със страшна сила отива да затвори обръчът - кам Вромос.
                              2Д, защото Дърк има неуредени отношения с граф Дракула и се е наложило да отиде за нова среща....
                              Димо се е разтоварил с половината багаж по пътя, сега си взема спален чувал за последната вечер...
                              Сега, когато са само двамата, леко съм притеснен, как ще нощуват в една палатка след месец въздържание....
                              Няма ли да има кой да се погрижи за репутацията им...

                              Живи, здрави, пълни с впечатления...
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар


                              • До: Черноморско приключение

                                Да разбирам ли, че довечера ще го посрещаме на Вромос?
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X