Обява

Свий
Няма добавени обяви.

През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

    @damon -
    Благодаря за включването и маршрута, може да проверя някои от проходите, които си описал.
    Като нищо да се пусна по Стелвио и после малко из Швейцария и газ към Инсбрук

    @nigell -
    Ами ферито може и да е излишно, но аз съм тръгнал на разходка и що-годе не бързам. Любопитно ми е да се повозя на фери, а искам и да покарам покрай морето в Италия и да видя как е. Ако се окаже пръчка - голяма работа, купон да става
    А адриатическото крайбрежие искам да си го мина друг път спокойно и да си зяпам

    @mitiracing -
    Колега, благодаря много за предложената помощ
    Записах си номера ти, предполагам, че 32 е кода на града, нали 39 е на Италия международния...
    Най-вероятно ще мина от там Вторник или Сряда, гледам, че са около 500 км. от Бари, където най-вероятно ще сляза от ферито, но имам мерак да карам по малките пътища покрай морето и да не се качвам на магистралите, та сигурно ще е кеч голям там, села на всяка крачка, трафик, ала-бала и не знам дали ще ги изтъркалям за един ден всичките.
    При всички положения ако минавам от там, ще се постарая да ти се обадя и да пием по една кола за час-два и да полафим, ако имаш време

    -----

    Приготовленията по мотора и багажа също напредват:
    - сложих топ каса
    - купих раница за резервоара
    - нова предна гума Пирели Диабло Страда, която ще сложа преди да тръгна
    - самонадуваемо шалте 5см - направо е чудно, нямам търпение да го пробвам
    - европейска здравно-осигурителна карта
    - нови предни и задни накладки - ще ги сменя като сменям гумата
    - нова спирачна течност - заедно с гумата
    - ново масло - и то тогава
    - нов антифриз - нещо ме мързи да го сменям, старият е на две години, ама май ще си преодолея мързела и ще го сменя

    Остава да си направя само една застраховка за две седмици, да купя още една карта за фотото и май съм готов, на 16-ти рано от зарана паля към ферито
    А, и една резервация за ферито да си направя, ако не забравя
    Човекът е човек, когато е на път...

    Коментар


    • #32
      От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

      Страхотна подготовка! И ние сме на финалната права - останаха някои дребни неща за стягане. Тръгваме на 13-ти или 12-ти вечерта по този маршрт приблизително: http://maps.google.com/maps?f=d&sour...2&z=8&dirflg=d

      Би трябвало да сме малко пред теб, ако тръгнеш на 15-ти. Три мотора - два Yamaha XJR1200 и един Фейзър fz6, може да се засечем някъде. Ето и моя телефон, ако има нещо звънкай: 0885 634 893 - Николай.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #33
        От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

        Нямаш грижи колега,наистина са големи трафици на моменти тъй като за италианците август е почивен месец и всички щакат навсякъде.Добре си решил да минаваш по националните пътища но както казваш наистина е село след село,камери навсякъде и трафик.ще се радвам ако като минеш през Сенигалля на 15 км над Анцона да се видим,живея на 20 метра от национала така че не ме притесняваш.Ако имаш нужда от техническа помощ свързана с мотоциклета,това ми е работата все пак.Поздрави и дочуване Определено ще има какво да видиш,щеше да мие приятно да се присъединя към теб но уви немога да си взема отпуска.

        Коментар


        • #34
          От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

          damon, по маршрута който си начертал ще изпуснете прохода San Boldo и после ще те е яд.

          http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,0.363579&z=12
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #35
            От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

            Да ви кажа на всичките за едно "селско" КПП на Словенско-Хърватската граница - намира се на около километър юго-западно от това на магистралата. Ползвал съм го когато "мигрираха пингвините". На магистралата опашката стигаше почти километър. На "селското" КПП нямаше никой. Нас ни чакаха. Минахме за минута.

            Та ако се наложи - обяснявам в посока от Загреб към Любляна. Слиза се на последната отбивка от магистралата. Табелата е "Bobovica". Минава се покрай селото, на първият по-главен път се завива на дясно към Брегана (Bregana). Има още едно кръстовище, където трябва да се държи лявата посока. Като се влезе в село Брегана, леко в дясно, след едно мостче е КПП-то. От словенска страна се излиза на нещо като площад и се потегля на дясно. След около километър се качва на магистралата. Отбивката е около 3 километра извън магистралата. Отнема около 5 минути. Или поне на мен толкова ми се видяха.

            Да се внимава, защото може да се пресече границата случайно по някоя от селските улички. Не знам до колко е незаконно, но границата в една от тези улички беше маркирана с ред кашпи напреко на улицата и нищо повече. Колкото да не минават коли и камиони.

            Коментар


            • #36
              От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

              @damon -
              Аз тръгвам на 16-ти сутринта към ферито, после сигурно в Италия поне 3 дни докато се дотътря до Алпите, вие ще се връщате вече
              Но все повече се зарибявам да си крадна Стелвиото от вашия трак

              @mitiracing -
              Видях къде е Сенигалля, идеално по път ми е.
              Ако всичко е наред, като минавам през него и ще звънна да побъбрим

              @drago varvar -
              San Boldo...
              Записвам си

              @Alexr -
              Аз навръщане ще минавам оттам и надали ще имам проблеми с пингвините, но на @damon ще му е от полза, че май голям кеч правят тия през Август...

              -----

              Запазих си билет за ферито, Игуменица - Бриндизи - 39 Евра
              Човекът е човек, когато е на път...

              Коментар


              • #37
                От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                Балкански, аз затова го описах от Загреб към Любляна. А за вас внимавайте когато се движите срещу потока на пингвините по обикновен двулентов път (Ниш - София). Излизат да изпреварват срещу леки коли и ТИР-ове и хич не им дреме. Тактиката е шеговито да се присветне на колоната, уж че има полицаи на пътя. Строяват се в нишка и никой не нарушава равнението.

                Коментар


                • #38
                  От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                  Стелвио е задължително. Виж тоя път http://maps.google.com/maps?f=d&sour...3&ie=UTF8&z=11
                  Това е още преди Бормио - там има и друг висок проход в парка Стелвио, струва си да се минат и двата. Мисля че се казва Санта Катерина - поне според Гуугъл е така, но на Гармин на картата е по друг начин наименован. Само не намерих достатъчна информация в нета - проходим ли е и т.н. но и според Гуугъл, и според Гармин е асфалтов път - качва се на около 2600 м и после слиза в Бормио и оттам вече почва Стелвио. Някой ако знае нещо за тоя участък?...
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #39
                    От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                    Ха-ха, току що нещо ми хрумна да си разгледам зелената карта, докато си подреждах чекмеджето,
                    и се оказа, че не важи за Хърватска, Босна и Херцеговина и Сърбия
                    Как щях да се набутам, какво съм гледал, като си я правих - не знам...
                    Утре припкам при застрахователя, да видя колко ще ми искат, за да добавят тези държави...

                    П.С. Уфф, нещо ме е напекло слънцето явно, съвсем наред си е картата, просто са в заградени квадратчета тези държави,
                    тъй като не са в ЕС, а то пише, че само задрасканите не важат...

                    @Alexr -
                    Това с присветването е готино, ще го пробвам като видя насреща колона от мерцедеси с багажници на покрива

                    @damon -
                    Стелвиото май наистина ще си го пиша в тефтера, а за този другия - току виж съм го намерил без да искам, както обичам да се губя...
                    Последно редактирано от balkanski; 08-08-10, 13:10. Причина: П.С.
                    Човекът е човек, когато е на път...

                    Коментар


                    • #40
                      От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                      Тръгнах
                      Човекът е човек, когато е на път...

                      Коментар


                      • #41
                        От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                        Върнах се
                        14 дни, 5200 километра, наскитах се донасита
                        Мисля да отида за няколко дни на море и после ще цъкна едно пътеписче
                        Човекът е човек, когато е на път...

                        Коментар


                        • #42
                          От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                          Добре дошъл!
                          Нямаме търпение...
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #43
                            От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                            Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                            Добре дошъл!
                            Нямаме търпение...
                            Добре заварили
                            А към теб имам специални благодарности, защото в темата за Португалия на huko и g.milusheva беше препоръчал една гума Пирели Диабло Страда, и аз реших да я пробвам...
                            Сложих такава нова предна и съм супер доволен, не мръдна, и на мокро държи яко, а сега е почти като нова
                            Човекът е човек, когато е на път...

                            Коментар


                            • #44
                              От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                              Добре дошъл!. Чакам с нетърпение пътеписа! Чувството за наскитване е само за малко. Пътуването е като наркотик. След морето ще ти се иска пак да хванеш пътя.

                              Коментар


                              • #45
                                От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                                Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
                                .. Пирели Диабло Страда, и аз реших да я пробвам...
                                Радвам се! Къде я намери? Аз търсех и дори си мислех, че са ги спряли... струва си човек да смени мотора си за да може да ползва тая гума
                                You'll never find out - I got no key hole....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X