Обява

Свий
Няма добавени обяви.

През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

    Първи съвет - прегледай съединителят и спирачките. Ако не са в отлично състояние по-добре не тръгвай. Проходите в Алпите са стръмни. Нямат го за нищо наклон от 15%. Аз пресякох един в който имаше участък от около 100 метра с наклон 22%. Иначе с 15% най-дългото качване беше 8 километра. Също толкова беше и спускането пак със същият наклон.

    Както разбираш, тези проходи не са мястото където човек тепърва ще се учи как се кара на баир.

    Коментар


    • #17
      От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

      Дано не съм уплашил участниците във форума с описанието на алпийските проходи. Сега малко положителна информация - за резервации и туристическа информация погледнете сайта http://tiscover.at. Има много богат избор на нощувки, а и много добри описания на туристическите обекти. При това покрива не само Австрия, но и част от Швейцария, Германия и Италия.

      Аз лично предпочитам да си правя маршрутите с помощта на сайта http://viamichelin.com. Няма много хубави карти за балканите. България и Румъния съвсем им се губят, но за Австрия, Швейцария и Италия - просто са великолепни. Обозначават панорамните пътища. Има и настройка да се избягват магистралите. Картите са като печатните. може да се видят и спътникови снимки. Имената са така, както човек ги вижда на табелите. Ако обекта има две имена, дадени са и двете. Например в Южен Тирол са дадени имената и на немски и на италиански. В Гърция имената са изписани на латиница и на гръцки.

      Коментар


      • #18
        От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

        Като препоръка за пътя - на връщане, при Филах, може да не се отбивате към Караванкен тунел, а да продължите на изток до Клагенфурт. Тук съм раздвоен къде да препоръчам да се движите, защото се минава по северния бряг на езерото Вьортер и не съм сигурен къде е по красива гледката: от магистралата или по брега на езерото. Някой пътеводители препоръчват пътя по южният бряг на езерото. Самият Клагенфурт не е особено забележителен град, но на юг от него започва прохода Лойблпас или Подлюбель (Loiblpass/Podljubelj) - зависи в австрийска или словенска карта го гледате. Прохода е екстремистки. Всъщност не мога да си представя, че от там някога е минавало основното движение, което сега ползва Караванкен тунел. Има участък с 22% наклон. Аз лично минах през тунела под билото, но знам, че още съществува и път отгоре.

        Коментар


        • #19
          От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

          Току що се върнахме от там. Фусен е градче което препоръчвам, много е красиво, отбий се от Инсбрук , както и задължително мини през замъка Линдерхоф. Минете също и през градчето Гледч ( Гросгльокнер пасти да яде),ако сте екстремисти минете и през Сплюген пасс. Преди Гросгльокнер има едно село Lassach там има невероятен къмпинг за който разбрахме от пътеписа на Нели и Барни. Където и да минеш през Алпите все е красиво и не ти се прибира. В Италия трафика е не човешки, в Швейцария е много скъпо (една пица 15 евра) , Венеция не отсядайте в къмпинга до летището.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #20
            От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

            Благодаря на всички за съветите

            @go6o -
            Западната част на ботуша ще я оставя за друг път, а относно през Словения и насам - това е само примерен маршрут, като стигна дотам живот и здраве и ще видя как съм с времето и силите и ще мисля на момента как да се прибирам

            @Alexr -
            Съединителя го броя за ОК, спирачките са ток, ще сменя всички накладки и спирачната течност преди да тръгна, предната гума също я сменям с чисто нова, задната е добре

            Относно маршрутите и спането - нямам време и желание в момента да планирам чак толкова сериозно, ще купувам карти по пътя и ще търся къмпинги в движение.

            Тръгвам на почивка и лежерна разходка, време имам да карам бавно и спокойно и да зяпам насам-натам
            Ще си отбележа бруталните проходи, които си написал, ако съм много уморен и не ми се кара, ще ги пропусна

            @drago varvar -
            Първо да ти кажа добре дошъл
            Мерси за информацията, че е топла-топла
            В Италия очаквам наистина да е лош трафик, дано по второстепенните да е по-нормално, но току-виж всички искат да пестят от страдите и се окаже ад...
            Меракът ми е да покарам покрай морето пътувайки на север, пък да видим...

            За Венеция изобщо не знам дали ще спирам там, или ще минавам дори, ще реша на крак. Най-вероятно ще е супер жега, пълно с туристи и тотална лудница,
            мога да я оставя за по-прохладно време за друга ваканция.

            Видях къде е 'Lassach', но е от южната страна, а аз по предварителен план ще атакувам от север, освен ако не реша да отрежа Швейцария в последния момент, тогава ще го посетя да почина и на следващия ден - газ през прохода
            Човекът е човек, когато е на път...

            Коментар


            • #21
              От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

              Ако отрежете Швейцария, екскурзията може да се разтегли на север. Тогава е по-добре да се иде до Фюсен (Fussen), както съветва Драго Варвар. Самият град не е нищо особено, но на няколко километра от него са Замъците. Наистина това са Замъците с главно "З". На табелите пише Koningsschlosser или Schwangau, а замъците са Хоеншвангау (Hohenschwangau) и Нойшванщайн (Neuschwanstein). Мястото е силно туристическо и поднатъпкао с хора, но си заслужава на 100%. Трябва да се отдели един ден или поне 5 часа за двата замъка. Ако времето е малко - поне 3 часа за Нойшванщайн.

              Снимките не показват какво е този замък, колкото и да ги гледа човек. Когато разгледах замъка се замислих за човека, който е дал идеята. Това е последният крал на Бавария. Бил луд. Може да е бил луд, но е подбрал такова място и такива архитекти, че се е получило идеалното съчетание на природа и човешка намеса.

              А след замъците, където и да се загуби човек в Баварските Алпи все няма да съжалява.

              Коментар


              • #22
                От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                Бавария и Тирол, там за мен е истината за каране и почивка.В Швейцария си заслужава да се минат тези проходи http://maps.google.bg/maps?f=d&sourc...84,2.90863&z=9
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #23
                  От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                  @Alexr -
                  Благодаря за информацията за замъците, ако забия натам задължително ще се отбия да поснимам малко и да позяпам.

                  @drago varvar -
                  Благодаря за линка с проходите, като си гледам "маршрута", ще мина по някои от тях.
                  А иначе и на мен намерението ми е да се помотая из Тирол, да си почина, да покарам по хубави пътища и да се нагледам на гледки.
                  Човекът е човек, когато е на път...

                  Коментар


                  • #24
                    От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                    Ами аз спирам по моя си инициатива да давам акъл, щото станах досаден. Само ако има конкретен въпрос. Очаквам хубави снимки и пътепис.

                    Коментар


                    • #25
                      От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                      За след Словения - вариантите не са кой знае колко , един от тях е от Загреб към Плитвицките езера(даже през Риека е най-добре) , Бихач , Сараево , влизане в Сърбия на Мокра гора ( с.Мечавник и гарата на Кустурица ) , през Ниш и пак в Сф. Като разстояние си е същото , по бавно е , но по интересно - на мен 10 часа магистрално каране ми идват в повече... Другото е нагоре през Унгария евентуално , но едва ли ще има смисъл ..

                      Коментар


                      • #26
                        От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                        @Alexr -
                        Ами аз темата съм я пуснал именно, за да дават хората акъли всякакви, пък аз да си избирам
                        Снимки ще има, не перфектни, понеже нямам професионална техника, но надявам се с прилично качество като за сапунерката, с която снимам.
                        Пътепис - задълже

                        @go6o -
                        Плитвицките езера също са ми мъгляв план в главата, както и прибиране през Босна и Херцеговина и после Сърбия, но всичко зависи дали ще имам време и сили в края на пътуването, надявам се да е така, и да разнообразя маршрута.
                        Ако съм умрял от умора и скука след две седмици мотаене сам по пътищата - хващам магистралата, прибирам се в София и припадам
                        И на мен ми е любопитно какво ще стане, но ще разбера чак след месец
                        Човекът е човек, когато е на път...

                        Коментар


                        • #27
                          От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                          А така. И ние тръгваме 14-ти или 15-ти три мотора за Алпите. Предварителния маршрут е следния, може и да има някакви промени: http://maps.google.com/maps?f=d&sour...16,7.13562&z=8

                          Основна идея е да се кара само по Алпите, затова цепим директно през Белград. Чудехме се за ферибота, но няма смисъл за нас. Имаме около 850-1000 км в Алпите за около 4 дена и би трябвало да е спокойно със свободно време за разглеждане и снимки. Спане - по къмпинги и евтини хотелчета. Трудно ще минем през всички интересни места, но в твоя маршрут забелязах че не минаваш през Стелвио, а наблягаш на Гросглокнър. При нас идеята е да минем колкото се може повече интересни проходи. Почваме със Стелвио, после Ötztal Glacier Road (най-високия асфалиран път в Алпите - над 2800 м), оттам Gerloss pass, Grossglockner, Nockalm Road и завършваме с Villacher Alpine Road - последните четири са в национални паркове и сигурно доста популярни. Като отидем ще видим. Възможно е да има и промяна в плановете на място (т.е. да включим още нещо в маршрута), както и двойни минавания. На мен ми се иска примерно да мина Стелвио два пъти...
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #28
                            От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                            Пътуването с ферибот през Гърция е излишно според мен. 700км магистрала до Игуменица и после още 300 през Италия... по-добре през Сърбия-Черна Гора-Хърватска по адриатическото крайбрежие за 2 дни или по магистралата през Сърбия-Хърватска-Словения. До Триест са ок. 1000км.

                            Коментар


                            • #29
                              От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                              Gerloss pass е супер тесен проход. Миналата година гледах как едва се разминават велосипед и кола. Прохода е един от най хубавите за минаване с невероятни гледкии. Гросглокнер е хубав заради глетчера, но за каране по завои има много по-хубави и Gerloss pass е един от тях. Въпреки, че ходих там пак ще отида, че е много хубаво. Успех на всички пътуващи в тази посока и ще чакаме снимки.

                              Коментар


                              • #30
                                От: През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно - подготовка

                                Ако имаш нужда
                                от нещо понеже виждам че патят ти минава пораи Анкона Italy т.е минаваш на полувин километър от мен ще се радвам да помогна в каквото и да е отношение и ще се радвам да се видим оставям си телефона за връзка в италия.Колкото до екипировката е от голямо значени за мен,аз карам с Дайнесе ГТ-500 комплект Д-Dry и едно яке което сам си купил от битака дет има една дума водоустойчиво.Т.е тъй като комплекта ми е водоустойчив но за да не мокря якето после да съхне и си слагам отгоре само водоустойчивото яке надоло поради факта че Хаябусата е доста добре защитена не се мокри нищо надоло.Доста добра работа ми вършат.Ботушите са Спиди водоустойчивия модел и сам доста доволен от тях.Ръкавиците са ми пак на Дайнесе водоустойчиви Горе-Тех ,нося си и един комплект кожени на Спиди летни.Та в следния ред на мисли преди около 2 месеца за 2 дена направих едно пътуване до Австрия в което имаше доста километри дъжд и студ и останах много доволен от екипировката.Успех колега,оставям тел за връзка.Извинявам се ако имам доста грешки в писането но нямам кирилица на компа та през разни програми превеждам.3284433784 Митко

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X