Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване в Русия до Сибир.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване в Русия до Сибир.

    Сдобих се с пътен атлас на Русия и разработих това пътуване малко по-подробно. Атласа е много точен и подробен. Дадени са всички категории пътища. Най-подробните карти по него 1см = 10 км. По федералните (главните) им пътища даже са дадени част от пътните знаци. Ето схемата :
    1 Пазарджик - Силистра - 454 км
    2 Силистра -Браила -Кишинев - 421 км
    3 Кишинев - Киев - 515 км
    4 Киев - Курск - 370 км (на 275-ия км е границата Украйна-Русия)
    5 Курск - Воронеж - 210 км
    6 Воронеж - Саратов - 520 км
    7 Саратов - Сизран - Толиати - Самара - 464 км
    8 Самара - Октябърски - Уфа - 350 км
    9 Уфа - Челябинск - 330 км
    10 Челябинск - Курган - 273 км
    11 Курган - Ишим - 455 км
    12 Ишим - Омск - 300 км
    13 Омск - Новосибирск - 315 км
    14 Новосибирск - Кемерово - 230 км
    15 Кемерово - Красноярск - 500 км
    16 Красноярск - Канск - 208 км
    17 Канск - Тулун - 448 км
    18 Тулун - Иркутск - 443 км
    ----------------------------------------
    До тук са 6808 км Имам идея след това да отида, около ез Байкал до Улан Уде. От Иркутск до там са още 450 км, и ако взема монголска виза Улан Уде - Улан Батор още към 550 км, през Кяхта.
    Значи грубо Пазарджик - Иркутск 18 дена и 6800 км. Това обаче е примерна схема, а не точна и твърда. Може да се мине повече км за един ден от написаните по схемата, а може и по-малко. Може да има дни за почивка без каране. Не е задължително да се спи точно в градовете, някои от които са доста по-големи от милион жители. Мисля към края на юни да тръгна от Пазарджик, за да бъда на Байкал, към средата на юли. Живот и здраве, ако не ми стигне толкова каране може да пообикалям и малко по-нататък из Сибир, така и така ще съм стигнал до там.
    И само да добавя, че този път, който съм избрал до Иркутск е федерален (главен) и е 99 % асфалт. Нямам никакво намерение зорлем да се муша в кал и чакъл. Ако се наложи някъде ще мина и по черно, но мисля, че по този маршрут вече няма такива участъци.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    До: Пътуване в Русия до Сибир.

    Ех, как бих тръгнал и аз натам...

    Мисля, че ако не си прочел още сайта на Коста - http://fireinside.bg/index.php, сега е момента. Той мина по този път и е полезна информация.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      До: Пътуване в Русия до Сибир.

      Благодаря. Следя сайта му.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        До: Пътуване в Русия до Сибир.

        Използвай и този сайт, много точно определя разстоянията от точка до точка.
        http://www.autotransinfo.ru/Trace/Default.aspx
        LZ1NBN

        Коментар


        • #5
          До: Пътуване в Русия до Сибир.

          Много добре си го замислил.
          Мога само да се кефя с теб на подготовката, на пътуването, а после и на пътеписа
          Ако имаш нужда от някаква помощ - познати хора по пътя, линкове от пътувания, нещо друго - казвай. Колкото мога ще се опитам да помогна.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Пътуване в Русия до Сибир.

            Много хубав сайт. Благодаря. Аз ги смятах по картата, но сега с този сайт ще ги проверя. Сигурно ще имам някой и друг километър разлика.
            Димо, ще се обадя да ви питам за Румъния, Молдова и Украйна, че никога не съм бил там. А адаша (Шидера) нали ходи нататък.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              До: Пътуване в Русия до Сибир.

              Здравей Владич, поздравления за начинанието!
              Из Русия съм пътувал доста но, за съжаление, все по работа и не на мотор. Да знаеш, че ти завиждам, тази необятна страна винаги ще има за мен едно особено очарование, което го няма по западния свят.
              Съветвам те да спреш и да разгледаш Белгород, на пътя ти е между Харков и Курск. Там съм живял повече от 2 години, освен това г-жа Иванова е родена и израсла там. В сравнение с Белгород, Курск и Воронеж изглеждат сиви и неприветливи. Ето няколко снимки:




              BMW R1150GS

              Коментар


              • #8
                До: Пътуване в Русия до Сибир.

                Благодаря. Непременно ще го имам предвид. Аз не съм смятал да разглеждам специално Курск и Воронеж. Просто пътя минава от там.
                Последно редактирано от Тануцо; 11-01-10, 10:42.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  До: Пътуване в Русия до Сибир.

                  Първо, честито за идея! Второ - имам роднини и приятели в Красноярск и Канск, мога да ги помоля за всякаква помощ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пътуване в Русия до Сибир.

                    Ами то аз с такива "задни" мисли пуснах тази тема. Когато дойде времето за тръгване ще пиша на лични. Благодаря.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пътуване в Русия до Сибир.





                      Коментар


                      • #12
                        До: Пътуване в Русия до Сибир.

                        Сега ги сметнах километрите точно по сайта, който даде господин Наков и излязоха малко повече от предишните ми сметки. 7337 км по най-прекият път. Ако се мине и през Белгород, а не пряко Курск-Воронеж още 205 км се удължава та стават 7542 до Иркутск. От там до Улан Уде са още 439 та стават 7981 км, или да кажем 8000 км. Много хубаво кръгло число в едната посока.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пътуване в Русия до Сибир.

                          Влади, отбивка тук, отбивка там, смятай ги 10К. А то 8000, долу-горе Бургас-София_Бургас, 10 пъти... работа за 10 дни. Дори да смяташ и почивни, та няма и две седмици...

                          Всъщност, километрите са ти най-малкия проблем.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пътуване в Русия до Сибир.

                            Май така ще стане.Определено си мисля, че най-големите проблеми ще имам с пияни руснаци, щото аз не си падам особено по пиенето, а на второ място с руските катаджии.
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 14-01-10, 12:32.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пътуване в Русия до Сибир.

                              Много си прав.ГАЙ -/гаичниците/ стоят дори в "запорожци" в канавката с радари и чакат.Не се учудвай ,да те спре някой и да ти поиска 100 рубли,защото не му стигат за водка
                              [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X