Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Тогава ти го препоръчвам пред GS-a(единствено от финансова гледна точка) . Ако мислиш да пътешестваш , а не да се вреш в гората ( за там и двата не стават - поне 70 % от каращите и пишещи тук няма да се наврат нито с единия , нито с другия). 1150 GS е страхотен мотор, но за Алпите примерно спокойно се ходи и с Варадеро и с всякакъв друг. Единствено Варадерото трябва да е инжекция , а не с карбуратори, че карбураторния вариант е с 2,5 литра разход отгоре. БМВ са много хубави мотори, но там трябва и виждане за живота на две колела(каквото аз нямам). Лично от мои наблюдения( само върху Варадеро, ГС НЯМА ДА СИ КУПЯ НИКОГА -което ще рече , че съм пристрастен) , освен това , че е тежък други забележки НЯМА!
    пп За дискусията вериги -кардани , V-боксер- редови и т.н. са дълги , дълги приказки , (в тоя форум има да си четеш три дена ) изобщо няма смисъл да говорим . Ако си се спрял на тия два модела ( даже според мен 1100 ГС е по-приемливия мотор), допира не до това кой е по- хубав , а какво ти е виждането за моторите. За през Русия например според мен НИКОЙ ОТ ТИЯ НЕ СТАВА (просто са прекалено търговски ориентирани) . Ама за първи мотор.....не знам.....не бих си взел нито единия , нито другия, а В-стром ( и то малкия). Успех и чети повече тук.
    ППП ЕБАСИ КЕФА ДА СИ ТЪРСИШ ПЪРВИ МОТОР(завиждам ти искрено )

    Коментар


    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Големите мотори не се правят за големи хора!
      Аз съм 175см и тежа 73кг и смея да твърдя, че едва ли има ситуация в която няма да мога да си вдигна падналото Varadero.
      Моторите се карат с "чалъм" ( похват, умение, способ, маниер, леснина, цака, средство, прийом, метод, колай ), а не със сила.

      Колкото до детски болести, този мотор няма такива.
      В рамките на 4 години съм карал 2 такива мотора и не съм забелязал един и същ проблем.
      Карал съм в група с колега, който е с инжекционното и сме обсъждали разхода на гориво... ами няма съществена разлика, при скорости около 140км/ч без странични куфари 5.5-6/100, с куфари 7л/100км.

      Купувай смело, няма да съжаляваш.

      Коментар


      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Много ви благодаря за информацията Сега остава да си намеря мотоциклет Дано стане по - скоро, тоест до края на този сезон. Като го взема и имам впечатления ще пиша - мнението ми може да помогне на някой като мен

        Коментар


        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Здравейте и от мен колеги,от два дни съм собственик на Хонда Варадеро 99г.Мечтан от мен мотоциклет от години и най накрая се сдобих с него.Първите ми впечатления са повече от добри,сега ми предстои обслужване и ако възникнат някакви въпроси,ще се обръщам към вас.

          Коментар


          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Здравейте отново на всички. Купих си Honda Varadero xl 1000 v 2003 г. Все още не мога да пиша за впечатления - не съм я карал за повече от няколко километра Като я постегна ще я покарам повече и тогава ще пиша за това. Сега имам 1 - 2 въпроса. 1 - во - някой може ли да прати линк на мануал за модел след 2003 г. Аз намерих само за модели 98 - 03 г., но спецификациите са различни от тия след 2003г. Ако някой го иска мога да му го пратя. 2 - ро - мотоциклета ми го продадоха за инжекция, но има ръчен смукач - възможно ли е подобно нещо - още не съм ходил на майстор, който да ме просветли. Със 6 скорости е - значи би трябвало да е и инжекция. Ако някой може да каже ще съм благодарен.

            Коментар


            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Честито за придобивката да те слуша хиляди безаварийни километри, да те отведе там където си тръгнал всеки път!
              За ръководството има отделна тема, там можеш да сложиш линка и/или да намериш необходимото за теб.
              LZ1NIM/P
              B pos

              Коментар


              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                НЕ СЕ ШАШКАЙ -с ръчен смукач е и пълната инжекция. на Tonico - модератора на другия форум Варадерото му е 2011 или 2012 и пак си е ръчен смукача. При мен до вчера имаше едно 2008г. и пак е с ръчен смукач. Не ти трябва мануал-няма какво да правиш по тоя мотор. Намери си само книжка за обслужване, за да се ориентираш кое къде е и толкоз. Аз забелязах друго. Оня ден сменях маслото и филтъра на Варадерото дето е при мен- пробката от която се излива маслото НЯМА МЕДНО О-ПРЪСТЕНЧЕ за уплътнение.Болтът направо се навива в корпуса на картера и толкоз. И си държи и не пуска масло изобщо -ебах ти джапанките. Оригинално си е така , просто главичката на болата е с по- широка периферия и толкоз.Събира 3,6л. масло , а масленият му филтър е абсолютно стандартен- на HI-FLO номерът му е 303 , какъвто е и на Африката , и на ВФР, а и на бая още хонди. Разходът ти трябва да е около 5,5 - 5,6/100(лични наблюдения за около 4000 км). Хубав мотор , но ПРЕКАЛЕНО ТЕЖЪК(мое мнение) . Дано ти хареса.

                Коментар


                • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  НЕ СЕ ШАШКАЙ -с ръчен смукач е и пълната инжекция. на Tonico - модератора на другия форум Варадерото му е 2011 или 2012 и пак си е ръчен смукача. При мен до вчера имаше едно 2008г. и пак е с ръчен смукач. Не ти трябва мануал-няма какво да правиш по тоя мотор. Намери си само книжка за обслужване, за да се ориентираш кое къде е и толкоз. Аз забелязах друго. Оня ден сменях маслото и филтъра на Варадерото дето е при мен- пробката от която се излива маслото НЯМА МЕДНО О-ПРЪСТЕНЧЕ за уплътнение.Болтът направо се навива в корпуса на картера и толкоз. И си държи и не пуска масло изобщо -ебах ти джапанките. Оригинално си е така , просто главичката на болата е с по- широка периферия и толкоз.Събира 3,6л. масло , а масленият му филтър е абсолютно стандартен- на HI-FLO номерът му е 303 , какъвто е и на Африката , и на ВФР, а и на бая още хонди. Разходът ти трябва да е около 5,5 - 5,6/100(лични наблюдения за около 4000 км). Хубав мотор , но ПРЕКАЛЕНО ТЕЖЪК(мое мнение) . Дано ти хареса.
                  Благодаря за инфото колега. Гледам, че си от Варна - ще се радвам да се засечем скоро време Така първи впечатления за около 50 км. градско каране и около 30 км. извънградско - С две думи - мотора е СУПЕР. На мен специално не ми тежи в града и за мое учудване се справям чудесно в с него - мислях, че ще ми е малко трудничко но не е така. Мотора е удобен - точно това търсех - на учебния мотор за около 40 - 50 мин. каране измалявах. Извънградско - отново СУПЕР - достатъчно пъргав е според мен. Направи ми добро впечатление, че дори и по баир на 6 - та предавка като навиеш газта, дори и бавно да си карал набира - просто няма нужда от много сменяне на предавки. Не съм успял да засека как е с разхода - одеве напълних резервоара до горе и след като засека ще споделя. Относно манула - точно такава книжка за обслужване ми трябва - да разбера кое къде е и как се борави с него, но днес бях на майстор да му сменят маслото - майстора ме просветли в доста неща Масло Motul 15 w 50 5100 Ester полусинтетика - 4 л. + маслен фитър - 86 лв. Свещи - малко дебеличко ми се сториха - Иридиум 2 бр. - 120 лв. и труд смяна на масло + смяна на свещи 45 лв. От единия кол на вилката ми избива масло - поръчах си от Хонда семеринг да го смяна - 45 лв. - след десетина дни като дойде ще видя колко е и труда - майстора ми каза 100 - тина лева. Веригата и зъбите са нови - няма да ги сменям за сега. Е това е информацията с която мога да помогна на бъдещите собственици на такъв мотоциклет. В последствие ще допълвам.

                  Коментар


                  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Свещите са толкова пари ,горе долу купувах си и аз миналата година.Семеринги съм си ги сменял аз ,нищо особенно но си взех на марката Ариете има ги навсякъде,без да чакаш за 30 лева двете.масло за коловете Мотул 10ка.
                    Поне според мен си обслужи и двата кола,почти при всички превозни средства е така по-едно не се сменя.
                    Много возене ти пожелавам!
                    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                    Коментар


                    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      И да споделя за разхода на гориво - градско 100 км. - неприятно съм изненадан 9 л./100 км. Извън градско 100 км. - приятно съм изненадан - при средна скорост 100 км/ч - 4,5/100 км. Бих казал, че е доста приемлив разхода за такъв мотор.

                      Коментар


                      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Извинявам се за може би глупавия въпрос, но ме интересува какви обороти обикновено поддържа Варадерото - инжекция на място? Нали все още се уча Ако някой знае ще съм благодарен да сподели. Предварително благодаря.

                        Коментар


                        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Благодаря колеги - след много ровичкане из нета успях да намеря какви трябва да са оборотите на двигателя в покой - и на карбуратор и на инжекция - 1200 об./мин. +/- 50.

                          Коментар


                          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Добре дошъл в клуба и честито. Направил си добър избор. Вече мога да кажа, че имам доста опит с този машина. Карам я 6-та година. Навъртял съм и към 80 000 км. Само аз. Първи собственик съм. Мотора е модел VA09. Купуван е нов от магазин в Англия. Двигателят му е камък. При редовна смяна на масло, свещи, филтри няма да имаш грижи. Моят го поддържа Орлето от Пловдив и нямам грижи. Обиколил съм половин европа с него и до сега не съм имал проблеми. Карам го ежедневно от ранна пролет до късна есен. Ходя с него на работа, т.к. в центъра на Пловдив, където работя проблема с паркирането е ужасен.Преди 2 год. възникна сериозен проблем- изпусна централният амортесьор отзад. Проблема забеляза Орлето от Пловдив. Някой твърдят, че това е проблем при Варадерото, но малко хора го забелязват, тъй като мотора става леко нестабилен в завоите, но ако нямаш достатъчно опит може и да не го забележиш. Много ги карат така. Не подлежи на ремонт, т.к. е газово - маслен. Проверява се лесно. Просто пипни с пръсти основата и ако ти се омазнят, значи окачването ти отзад е свършило. Струва около 1100 лв в Хонда. Други проблеми по машината не съм имал. Сменял съм три пъти верига с пиньони. При последната смяна, преди няколко месеца отпред сложих един зъб по-малко и сега от към мощност е много по стабилен. Ако сменяш преден пиньон те съветвам да сложиш с един или два зъба по малко. Веднага ще усетиш разликата. Казвам ти веднага - не става за оф роуд, особено ако е натоварен с багаж. Малко тежичък е и си иска ръст и килограми за него. Аз съм 190см и около 100кг. За горивото. От моя опит мога да кажа, че няма как да постигнеш разход 5-6/100. Както казах карам мотора от чисто нов и никога не съм имал такъв разход и на дълги и на къси разстояния. При крайцерската скорост за тази машина, която е 120-150 км/ч разхода в зависимост от маниера на каране е между 7-10 литра. Понеже имам опит с градското каране мога да те уверя, че на градско няма да ти падне под 8,5-9 л. Още веднъж поздравления за избора. Ако имаш някакви въпроси с удоволствие ще помогна. Да добавя нещо: Тази пролет на остров Хиос срещнах един испанец с варадеро 2008г. Беше минал с него от ново към 170 000 км. и машината си беше отвсякъде ОК.
                            П.П. Някъде по горе колега споменава за модел 2012г. Мисля,че няма такъв. Производството е спряно през 2010 или 2011г. Заместникът е Crostourer 1200 към който съм се прицелил и аз. За смукача: Мисля, че твърдението че инжекционите са със смукач не е верно. Моят е модел 2009г. и няма смукач.

                            Коментар


                            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Време е и аз да се разпиша в тази тема тъй като преди 5 дена ми пристигна коледния подарък.

                              След много размисли и тестове се спрях на Варадерото. В една друга тема бях писал, че не бих сменил Трансалпа с Варадеро, но след като случайно попаднах на може би последния чисто нов екземпляр в едно представителсво на хонда на острова започнах да се замислям.

                              Преди да взема решението карах всички дуги модели които си бях набелязал, а именно Triumph Tiger 800XC, Yamaha 1200 Super Tenere, BMW F800 Adventure, Honda VFR 1200 Crosstourer и разбира се едно Варадеро 2008 за сравнение. Да си призная много бях изкушен от новата версия на Triumph Tiger 800XCx който излиза 2015 заради ходовата част на White Power, но трипъл-а определено не е моя двигател като саундтрак. Просто не е V2 с който съм свикнал и обожавам като звук. Освен саундтрака този двигател е забележителен във всяко друго отношение. От останалите машини които тествах само още една си заслужава да я спомена и това е Honda VFR 1200 Crosstourer. Там описанието е в една дума - невороятен!

                              Знам че мотор не се купува с разум, но разликата между двете Хонди беше толкова малка, че в крайна сметка разума взе превес и се отказах от Crosstourer-а и то не заради цената му (която беше с около 4000 паунда по-висока от на Варадерото), а заради близо двете хиляди лири застраховка на година. За сравнение на Варадерото застраховката (пълно каско) ми излезе само 500 паунда.

                              Както казах по-горе Crosstourer-а е невороятен, но веднага след него карах и Варадерото и честно казано разликата не е токлова голяма, че да оправдае 5000 паунда повече в покупната цена и около 1500 паунда повече за застраховка всяка година. Да, двигателя има към 30 коня повече и усещането е все едно са те завързали за ракета и някой и е драснал клечката, но Варадерото определено не е мудно. В интерес на истината скоростите на Варадерото повече ми допаднаха. Не че на Crosstourer-а скоростите не бяха добри, но би ми се наложило да привиквам с тях, докато при Варадерото тази нужда от привикване я нямаше. И двата мотора стигат до 160 за нула време (повече от 160 км/ч не посмях да вдигна защото и така бях с 50 км/ч над лимита от 70 мили/ч) така че разликата в двигателите наистина се усеща в параметъра "еластичност" Просто Варадерото е по-бавно при доускоряване без превключване на скоростите.

                              Като усещане и поведение мога да кажа, че и двете Хонди се карат като Трансалпа и само като се опиташ да правиш абсурдно бавни маневри, ги буташ или се опиташ да ги вдигнеш на централната стойка се забелязва колко са тежки.

                              Варадерото според борд-компютъра ми гори около 10-11 мили за литър което е около 5.7 л/100 и 6.2 л/100 при 100-120 км/ч. Най-лошия разход който видях беше 7 мили за литър (8.9 л/100) а най-добрия беше 15 мили за литър (4.1 л/100) За съжаление борд-компюртра няма функция да показва среден разход и тези цифри представляват мойте наблюдения на моментния разход който се вижда. За сега разхода не ме притеснява защото първо трябва да му разработя двигателя и да му се смени маслото някаква пълна синтетика и чак след като му направя първите около 5000 км ще почна да го засичам колко ми гори по добрия стар начин на бензиностанцията от пълно гърло до пълно гърло.

                              Снимки ще кача по-късно като успея да го измия (първото каране беше в дъжд както си се полага в Англия)

                              Това ми е първият нов мотор (всъщност и кола не съм взимал нова) и усещането е страхотно и пожелавам на всеки да може да си го позволи. Сега наистина нямам търпение да дойде лятото и дъжда в добрата стара Англия да стане по-топъл :-)
                              Последно редактирано от Grayfox; 25-12-14, 15:41. Причина: синтаксис
                              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар


                              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Честито и със здраве да си го ползваш , много хиляди безаварийни километри/мили и да стигнеш всеки път там където си тръгнал с него!
                                LZ1NIM/P
                                B pos

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X